Komunikaty PR

Dziekani Prawa z całego świata w Gdańsku

2019-09-18  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Materiał zdjęciowy do pobrania: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84iI9B14S7W4UpWD_zpg

18 września rozpoczyna się Światowe Forum Dziekanów Prawa, a już 20 września rozpocznie się konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa. Oba wydarzenia służą wymianie idei i doświadczeń, a obfitować będą w debaty na temat stanu szkolnictwa prawniczego, spotkań pomiędzy wybitnymi naukowcami z najodleglejszych stron świata. Wydarzenia uświetnią obchody 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Ich głównym partnerem jest Olivia Business Centre.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (International Association of Law Schools, IALS) to jedna z najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawniczych, zrzeszających uznane uczelnie wyższe z ponad 160 krajów świata. Do Stowarzyszenia należy również Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Oba wydarzenia odbywające się w Gdańsku w dniach 18-22 września zgromadzą ponad 100 przedstawicieli czołowych uczelni z całego świata i będą okazją do wyczerpującej debaty na temat edukacji prawniczej i standardów prawnych, a także roli uczelni wyższych w kształtowaniu społecznych postaw prawnych. Wydarzenia te po raz pierwszy odbędą się Polsce.

- Światowe Forum Dziekanów Prawa i Doroczny Kongres IALS zgromadzą profesorów i sędziów z około trzydziestu krajów świata, ze wszystkich kontynentów. Niektóre z reprezentowanych uczelni prawniczych należą do ścisłej czołówki międzynarodowych rankingów akademickich, inne są wśród najlepszych w swoich regionach i państwach. Powierzenie organizacji tego wydarzenia Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego stanowi dowód rosnącej roli polskiej nauki prawa w obszarze kształcenia prawników oraz świadczy o wysokiej pozycji naszego Wydziału jako jednej z wyróżniających się szkół prawniczych w naszej części Europy – mówi dr hab. Tomasz Koncewicz, prof. UG – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Olivia Business Centre to największy park biurowy w Polsce, położony w bezpośrednim sąsiedztwie  kampusu uniwersyteckiego w Gdańsku. Partnerstwo tak prestiżowego wydarzenia jest dla nas całkowicie naturalne.  – mówi Krzysztof Król z biura prasowego, reprezentującego Olivia Business Centre. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć uczestników w nowo otwartej przestrzeni Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej, skąd jak na dłoni będą mogli dostrzec wszystkie najważniejsze uroki Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób podkreślamy również dobrą współpracę pomiędzy biznesem, a nauką. Pozostajemy otwarci nie tylko na środowisko naukowców, ale i społeczność akademicką, która licznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych na terenie całego naszego parku biurowego.

Uczestnicy Forum Dziekanów oraz Kongresu Stowarzyszenia Szkół Prawa w czasie pobytu w Trójmieście będą mieli okazję do odwiedzin atrakcji w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Emigracji w Gdyni, a także wezmą udział w spotkaniach z lokalnymi władzami. Zostaną również podjęci uroczystą kolacją na terenie Olivia Business Centre.

Szczegóły: http://www.ials2019congress.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Nowe zasady upadłości konsumenckiej Biuro prasowe
2020-02-04 | 01:00

Nowe zasady upadłości konsumenckiej

Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej podaje, że od stycznia do grudnia 2019 roku upadłość konsumencką ogłosiło 7 117 osób. Oznacza to wzrost o 20,91% w stosunku do 2018 r.
Prawo Nagrody rzeczowe a podatki
2019-11-13 | 01:00

Nagrody rzeczowe a podatki

Organizator akcji promocyjnej z nagrodami powinien pamiętać, że koszt nagród nie jest jego jedynym wydatkiem. W szczególności warto zainteresować się podatkami, a te będą one
Prawo Incoterms 2020 – co się zmieniło?
2019-10-28 | 01:00

Incoterms 2020 – co się zmieniło?

Incoterms to pojęcie, które powinno być doskonale znane wszystkim, którzy zajmują się handlem międzynarodowym. International Commercial Terms, czyli Międzynarodowe Reguły

Więcej ważnych informacji

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.