Komunikaty PR

Fundacja Child & Family oraz myWorld obdarowały dzieci z polskich domów dziecka

2019-01-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Do pobrania Informacja ( 0 MB )

Child & Family Foundation postanowiła sprawić świąteczną niespodziankę podopiecznym z czterech polskich domów dziecka, wręczając im wyjątkowe prezenty gwiazdkowe. Upominki zostały przygotowane przez pracowników grupy myWorld w Austrii i Słowenii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2018 roku Child & Family Foundation zorganizowała w Polsce świąteczną akcję dobroczynną. Dzięki licznemu wsparciu pracowników grupy myWorld gwiazdkowe prezenty otrzymali podopieczni z domów dziecka w Kaliszu, Woli Gałęzowskiej, Liskowie i Kraśniku.

Pracownicy myWorld przekazali łącznie 165 prezentów. Upominki zostały przygotowane indywidualnie dla każdego dziecka. Uroczyste wręczenie świątecznych podarunków z udziałem pracowników Child & Family Foundation oraz myWorld z Polski odbyło się 11 grudnia 2018 r. Obdarowani chłopcy nie kryli swojego zadowolenia z powodu otrzymania wymarzonych butów sportowych, klocków LEGO®, ciepłych swetrów i bluz, a także czekolad i perfum. Z kolei dziewczęta znalazły w swoich paczkach zegarki, modne torebki, ciepłe szaliki, także między innymi kosmetyki do makijażu.

Ponadto wiele paczek zawierało osobiste wiadomości od pracowników myWorld, jak na przykład zdjęcie własnej rodziny czy dedykowane świąteczne życzenia w języku polskim.

– Tegoroczna akcja świąteczna odniosła ogromny sukces. Reakcje dzieci na prezenty były naprawdę wzruszające, co tylko pokazuje, że takie akcje są bardzo potrzebne – mówi Alejandro Nájera, Project Manager w Child & Family Foundation.

Specjalne podziękowania należą się życzliwym pracownikom grupy myWorld w Austrii i Słowenii, a także w szczególności Marcie Rusinowskiej oraz jej kolegom i koleżankom z biura myWorld Poland. Ich bezinteresowne zaangażowanie i wsparcie pozwoliły dzieciom cieszyć się wyjątkowymi Świętami Bożego Narodzenia.


O Stowarzyszeniu Child & Family Foundation

Child & Family Foundation to stowarzyszenie charytatywne z siedzibą w Graz, które z zgodnie ze swoim motto Edukacja. Szanse. Przyszłość pomaga i wspiera potrzebujące dzieci, młodzież i rodziny na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat stowarzyszenie zrealizowało około 90 projektów edukacyjnych i pomocowych w 40 krajach, co pozytywnie zmieniło życie tysięcy dzieci i ich rodzin.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2019-02-18 | 11:00

Jak zmniejszyć emisję smogu nawet o 96%?

Ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu najlepszym remedium na smog Coraz więcej Polaków jest świadomych tego, że za problem szkodliwego smogu w Polsce odpowiada głównie tzw. niska emisja, która powstaje podczas
Problemy społeczne Oddaj głos na lokalną inicjatywę w swojej okolicy!
2019-01-21 | 11:30

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w swojej okolicy!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu
Problemy społeczne Mio gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
2019-01-09 | 13:03

Mio gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Mio wspiera 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Warszawskim Ursynowie. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie

Kalendarium

CES 2019

Edukacja

Studia dualne coraz popularniejsze wśród studentów i przedsiębiorców. To szansa dla firm na pozyskanie pracowników z praktyczną wiedzą

Studia dualne, czyli nowoczesny model kształcenia łączący tradycyjne zajęcia akademickie z pracą zawodową, cieszą się rosnącą popularnością wśród studentów i przedsiębiorców. Są najlepszą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – jako alternatywna forma pozyskania pracowników przez pracodawców, którzy podczas zajęć praktycznych mają możliwość zaproponowania studentom stażu i zatrudnienia w swojej firmie. Dla studentów staż w firmie współpracującej z uczelnią to szansa na zdobycie doświadczenia w kierunku, w którym się kształcą, oraz kompetencji miękkich. Na wprowadzenie modelu studiów dualnych decyduje się coraz więcej polskich uczelni, i to już nie tylko na kierunkach technicznych.

Telekomunikacja

Polacy pracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. NASK chce w ten sposób m.in. zapewnić cyberbezpieczeństwo w szkołach

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby przeobrazić nie tylko przemysł czy rynek pracy, lecz także całą administrację publiczną. Jednym z krytycznych obszarów jej zastosowania jest też cyberbezpieczeństwo. Instytut Badawczy NASK prowadzi obecnie badania nad analizą obrazów w oparciu o techniki sztucznej inteligencji i wykorzystaniem tego rozwiązania w celu wykrywania niechcianych treści czy ataków hakerskich. Instytut wykorzysta AI także w celu zapewnienia bezpieczeństwa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która połączy szybkim internetem 26 tys. szkół w całej Polsce.

Farmacja

Polska daleko w tyle w leczeniu raka prostaty. Pacjenci apelują o zmianę w programie lekowym

Diagnozę rak gruczołu krokowego słyszy co roku około 10 tys. mężczyzn. W leczeniu tego nowotworu Polska znacznie odbiega od standardów. W Europie już od kilku lat stosuje się nowoczesne leki hormonalne przed chemioterapią, co pozwala wydłużyć życie pacjentów i poprawić jego jakość. To również szansa dla tych, którzy do chemioterapii się nie kwalifikują. W Polsce – mimo wielokrotnych apeli środowisk pacjenckich i lekarzy – nadal nie są refundowane. Program lekowy powinien być nośnikiem postępu, a nie konserwą historyczną, dlatego powinien zostać rozszerzony – podkreśla dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny ze Szpitala Wolskiego. 

Edukacja

Mała aktywność fizyczna dzieci to zagrożenie dla ich zdrowia. Co piąty uczeń opuszcza lekcje WF-u

Co trzeci ośmiolatek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Problem z otyłością ma 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe ciśnienie właśnie ze względu na zbyt dużą wagę. Jednocześnie tylko 24 proc. dzieci ćwiczy przynajmniej godzinę dziennie, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Program Aktywne Szkoły MultiSport pomaga to zmienić. Dzięki niemu dzieci odzyskały 43 proc. sprawności fizycznej, którą ich rówieśnicy stracili między 1999 a 2009 rokiem. Niedawno ruszyła druga edycja programu, tym razem dla uczniów z województwa mazowieckiego.