Komunikaty PR

Bramy do zadań specjalnych

2014-07-01  |  10:04
Biuro prasowe
Kontakt

Marcin Pietraszek
Empemedia

Kazachska
02-999 Warszawa
empe|empemedia.pl| |empe|empemedia.pl
505780488
empemedia.pl
Do pobrania inf pras ( 0 MB )

Bramy przemysłowe powstają według innych założeń niż zwykłe bramy garażowe do użytku prywatnego. Ich budowa może zostać bardzo mocno zindywidualizowana, w zależności od konkretnego przeznaczenia.

Bramy przemysłowe montowane są w halach produkcyjnych, magazynowych oraz usługowych. To bardzo szeroki zakres zastosowań – inna brama będzie potrzebna w centrum logistycznym, a inna w punkcie dealerskim sprzedaży samochodów. Ta różnorodność wymaga, aby już na etapie projektowania określonego budynku, zaplanować zastosowanie odpowiedniego typu bramy.

Wybór już na etapie projektu

To, jaka brama zostanie zamontowana, nie może być sprawą pozostawioną na sam koniec. W projekcie budynku należy uwzględnić m.in. ramę, do której zostaną zamontowane elementy montażowe bramy. Trzeba także przewidzieć odpowiednie nadproże. W wysokich halach, w których nadproże jest wyższe od otworu drzwiowego, bramę można otworzyć całkowicie pionowo.

Bramę można idealnie dopasować do hali przez zastosowanie odpowiedniego prowadzenia: standardowego (w poziomie lub pod kątem), pionowego, podwyższonego, czy też podwyższonego pod kątem.

Na etapie projektowania, w zależności od typu prowadzenia, należy również przewidzieć konieczność podwieszenia elementów powadzenia bramy. Odpowiednie prowadzenie ma bardzo duże znaczenie, gdyż w halach często usytuowane są linie produkcyjne. Trzeba więc dobrać takie mechanizmy, które nie będą  kolidowały z innymi urządzeniami, a także nie wpłyną na ograniczenie możliwości składowania towaru w halach magazynowych.

Bramy przemysłowe z reguły wyposażone są w napędy boczne (na wałek bramy), dlatego należy przewidzieć dla nich odpowiednie zasilanie. Informacje na temat tego, gdzie i jaki napęd da się zastosować, można uzyskać u producenta konkretnej bramy.

- W przypadku otwierania bramy, najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie przycisku włącz-wyłącz. Wersje zaawansowane posiadają centrale sterujące z wyświetlaczem, które można programować – mówi Paweł Aninowski, właściciel Fabryki Bram VERDOOR. – Centrala umożliwia bezproblemowe podłączenie dodatkowych urządzeń, np. fotokomórek, listew krawędziowych, a także wyłączników pociągowych dla podjeżdżających wózków widłowych. Dzięki stosowanym przez VERDOOR centralom, można łatwo sprawdzić ilość wykonanych cykli bramy – dodaje.

W zależności od planowanej liczby cykli otwarcia i zamknięcia bramy, wymagana będzie inna trwałość sprężyn skrętnych. Jeśli wiadomo, że brama będzie bardzo intensywnie użytkowana, od razu można zamówić sprężyny na większą cykliczność pracy. Mocniejsze sprężyny będą wymagać dopłaty, ale dzięki temu brama nie zawiedzie użytkowników nawet w ekstremalnych warunkach. Wysokiej klasy bramy z odpowiednimi sprężynami są w stanie bezawaryjnie pracować nawet przez wiele tysięcy cykli.

Bezpieczeństwo jest ważne!

Bramy przemysłowe mają często duże rozmiary i są bardzo ciężkie. Z tego wynika, że mogą być one niebezpieczne dla użytkowników np. w sytuacji zerwania się linki lub sprężyny.

Producenci starają się zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, np. bramy przemysłowe VERDOOR z linii VERSIDE bez względu na rozmiar  wyposażone są w zabezpieczenia przed skutkami pęknięci linki i sprężyn. Bramy przemysłowe tej marki zostały przebadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Jednak bez względu na to, na bramy jakiej marki się decydujemy, warto sprawdzić, czy spełniają one wymagane przepisami normy bezpieczeństwa.

Po montażu bramy należy przeszkolić personel w zakresie zasad codziennego jej użytkowania, a także na wypadek awaryjnego otwierania w przypadku braku zasilania. Przy braku prądu, powinno się je dać otworzyć ręcznie, dlatego np. wszystkie automatyczne bramy VERDOOR są standardowo wyposażone w ręczny kołowrót łańcuchowy.

Koszty, to nie tylko cena zakupu

To, jak intensywnie brama będzie użytkowana, powinno mieć wpływ na wyznaczenie terminów przeglądów okresowych. Konserwacja ma bardzo duży wpływ na trwałość bram, szczególnie tych, które pracują w trudnych warunkach.

W przypadku bram przemysłowych bardzo istotne są nie tyle ceny samych bram, co przede wszystkim koszty serwisu oraz dostęp do części zamiennych. Ważne też, aby podzespoły miały odpowiednią jakość.

- Najtańsze bramy często wykonane są z części, które nie spełniają jakichkolwiek norm – mówi Paweł Aninowski. – Widziałem już takie zabezpieczenia przeciwko pęknięciu sprężyn, które nie działały w trakcie pęknięcia albo systematycznie się zacinały, uniemożliwiając zamknięcie bramy w najmniej pożądanym momencie.

Z tego powodu już na etapie projektowania, należy wybrać taką bramę, która doskonale i przez długi czas będzie spełniała swoje zadanie i która jednocześnie będzie stosunkowo łatwa i tania w serwisowaniu. Najlepiej brać pod uwagę te marki, które dają duże możliwości dostosowania do indywidualnych warunków, są profesjonalnie montowane przez ekipy producenta, a na ich wykonanie (nawet w przypadku indywidualnego zamówienia) nie trzeba czekać miesiącami. 

www.verdoor.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów Biuro prasowe
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu
Przemysł Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy
2020-05-22 | 10:55

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.