Komunikaty PR

Firmy duże i MSP, a budownictwo modułowe oparte na kontenerach – wyniki badania

2015-07-06  |  14:50
Biuro prasowe
Do pobrania Mat. pras. ( 0 MB )

Przedstawiciele przedsiębiorstw są więc coraz bardziej ciekawi i świadomi nowych rozwiązań oraz chętnie je implementują, w celu zdynamizowania jego rozwoju. Dotyczy to także technologii budowlanych. W związku z tym zjawiskiem i coraz większym zainteresowaniem rozwiązaniami modułowymi – opartymi na kontenerach – w polskim budownictwie, firma Touax wspólnie z MillwordBrown przeprowadziła badanie, które miało na celu sprawdzenie poziomu znajomości tej kategorii.

Znajomość budownictwa modułowego

Wyniki badania wskazują, że większość respondentów słyszała o budownictwie modułowym. Znajomość kategorii jest zbliżona wśród przedstawicieli firm dużych (76%) i średnich (75%) – mówi Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny Touax. Jednak pomimo deklarowanej wiedzy na temat rozwiązań modułowych, znacznie gorzej wypada świadomość na temat korzyści wynikających ze stosowania takiego rodzaju budownictwa – zaznacza.  

Wiedza o korzyściach z rozwiązań modułowych

Wśród respondentów, czyli przedstawicieli potencjalnych grup docelowych odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury w przedsiębiorstwach dużych i średnich, zweryfikowano także świadomość na temat korzyści dostarczanych przez tę technologię. Tylko 1/3 respondentów zadeklarowała ich znajomość, które są charakterystyczne dla rozwiązań budownictwa modułowego. Istotnie częściej deklarowali ją przedstawiciele firm dużych (39%) niż średnich (26%).

Ankietowanych poproszono o wymienienie najistotniejszych znanych im korzyści oferowanych przez budownictwo modułowe. Najczęściej odnoszono się do krótkiego czasu budowy. Cechę tę wskazało 40% badanych z firm dużych i 37% ze średnich. Jako następną podali oni możliwość przeniesienia budynku. Korzyść tę podkreślały częściej osoby reprezentujące duże przedsiębiorstwa – 31% do 17%.

Z kolei niskie koszty budowy wskazało odpowiednio 21% respondentów z dużych i 22% ze średnich przedsiębiorstwa. W przypadku możliwości zmiany przeznaczenia lub funkcji budynku, cecha ta była znacząco więcej razy wymieniana przez przedstawicieli dużych (16%) podmiotów niż średnich (6%). Odnośnie powiększenia budynku, tutaj również częściej podkreślali ją ankietowani z firm dużych (9%) niż średnich (3%).

Sporadycznie wymieniane były również takie cechy jak brak wymogu pozwolenia na budowę, możliwość pomniejszenia budynku, oszczędność na realizacji i eksploatacji, oszczędność miejsca podczas budowy, łatwy montaż oraz – najrzadziej wspominana korzyść – możliwość skorzystania z różnorodnych firm finansowania, takich jak wynajem czy leasing.

Respondenci zwracali uwagę na podstawowe korzyści, jakie oferuje technologia oparta na modułach. Warto jednak pamiętać, że oprócz wskazywanego czasu budowy czy kosztów, budownictwo modułowe, oparte na kontenerach,  pozwala na przenoszenie budynku, jego zwiększanie lub zmniejszanie. Umożliwia także wprowadzenie dodatkowych przeszkleń lub rezygnację z nich w bieżącym budynku, w zależności od jego przeznaczenia i zmieniających się potrzeb klienta. – podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny Touax.

Potrzeby przedsiębiorstw

Ponadto od 30 do 40% firm objętych badaniem ma, miała lub będzie miała potrzeby, które mogłoby zaspokoić budownictwo modułowe. Częściej były to firmy duże (40%) niż średnie (20%). Wśród przedsiębiorstw dużych zadeklarowano, że 26% miało takie potrzeby, 11% ma obecnie, a 25% będzie miało w przyszłości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów Biuro prasowe
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu
Przemysł Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy
2020-05-22 | 10:55

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.