Komunikaty PR

MiU24 – finansowanie maszyn i urządzeń w 24 godziny

2019-09-20  |  08:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Siemens Financial Services wprowadza unikatowe rozwiązanie na rynku – usługę MiU24. Korzystając z niej przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyny lub urządzenia w ciągu zaledwie 24 godzin, a cały proces przyznania środków – od złożenia wniosku do podpisania umowy leasingowej – finalizowany jest podczas jednego spotkania. Pierwsi przedsiębiorcy już skorzystali z tej usługi.

MiU24 to usługa skierowana do firm przemysłowych, które cenią szybkość i wygodę. To innowacyjne rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom nabyć nowe maszyny i urządzenia z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego w zaledwie 24 godziny. Usługa jest efektem wieloletniego doświadczenia Siemens Financial Services na rynku oraz wykorzystania nowoczesnych technologii, między innymi specjalnego algorytmu, który w 10 minut generuje decyzję o przyznaniu środków.

Szybko i z minimum formalności

- W praktyce procedura MiU24 jest bardzo prosta. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zakup konkretnego sprzętu u jednego z wielu współpracujących z nami dostawców, kontaktuje się z nim przedstawiciel Siemens Financial Services. W trakcie spotkania wypełniane są stosowne dokumenty, ograniczone do niezbędnego minimum. Decyzja o przyznaniu leasingu generowana jest automatycznie w mniej niż kwadrans, dzięki czemu podpisanie umowy możliwe jest już na pierwszym spotkaniu, co kończy formalny proces udzielania finansowania – mówi Grzegorz Jarzębski, Szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

W ramach MiU24 przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyn i urządzeń o wartości do 125 tys. euro, nawet bez wkładu własnego. Finansowanie udzielane jest w formie leasingu – jednej z najpopularniejszych metod pozyskania środków na inwestycje wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

- Wstępnie, usługa jest dostępna u kilkudziesięciu dostawców maszyn i urządzeń z różnych branż. Zależy nam, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło skorzystać z szybkiego i wygodnego finansowania, dlatego do współpracy zapraszamy także kolejnych topowych dostawców MiU z sektora przemysłowego, m.in. z branży metalowej, drzewnej, poligraficznej, tworzyw sztucznych oraz przetwórstwa spożywczego – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Nowe maszyny i urządzenia kluczem do zachowania konkurencyjności

Procedura MiU24 ma przede wszystkim ułatwić pozyskiwanie nowych maszyn i urządzeń polskim przedsiębiorstwom oraz przyśpieszyć przejście na model Przemysłu 4.0, co jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Potwierdzają to badania prowadzone zarówno w Polsce, jak i globalnie. Według najnowszego raportu „Smart Industry Polska 2019” przeprowadzonego przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, w ponad 31,6 proc. polskich firm są już wdrożone innowacyjne technologie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Natomiast kolejne 38,3 proc. planuje je wdrożyć w ciągu najbliższych 3 lat.

Podobne wnioski płyną z globalnego raportu Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0”. Badanie pokazuje, że w przypadku MŚP już za 9-11 lat nastąpi tzw. „punkt krytyczny” adaptacji nowych technologii, czyli moment, w którym ponad połowa producentów na świecie przejdzie na model Przemysłu 4.0. W przypadku dużych przedsiębiorstw czas ten jest krótszy i wynosi 5-7 lat. Z raportu wynika również, że już dwie trzecie dużych firm wprowadziło pilotaż rozwiązań z tego zakresu, a w MŚP co druga.

- Jak wynika z badań, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0 i nie zastanawiają się czy zainwestować w nowe technologie, lecz kiedy to zrobić. Kluczem do tej transformacji są nowoczesne maszyny i urządzenia, a wzywaniem - pozyskanie finansowania na ich zakup. W przypadku MŚP ważnym aspektem będzie także wygoda i szybkość w pozyskaniu potrzebnych środków. Dlatego wierzymy, że usługa MiU24 będzie znaczącym ułatwieniem w transformacji przedsiębiorstw z tego sektora – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji Biuro prasowe
2020-02-20 | 12:00

OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

Gecko SP automatyzuje przenoszenie płaskich, śliskich i perforowanych elementów bez zostawiania śladów; nie wymaga zewnętrznego zasilania ani dopływu powietrza Warszawa, 20
Przemysł Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wyniki badania polskich MŚP
2020-02-19 | 12:00

Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wyniki badania polskich MŚP

1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację Blisko 40% z ww. firm planuje wdrożenie robotów
Przemysł Shell Tellus S4 VE – nowy olej hydrauliczny do maszyn budowlanych
2020-02-19 | 01:00

Shell Tellus S4 VE – nowy olej hydrauliczny do maszyn budowlanych

Shell Lubricants wprowadził na rynek syntetyczny olej hydrauliczny Shell Tellus S4 VE. Produkt został opracowany w celu zmniejszenia hałasu generowanego przez mobilne układy hydrauliczne oraz

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK. Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża. Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. W ostatnich trzech latach znalazł na rynku 19 takich podmiotów

W ciągu ostatnich trzech lat UOKiK wytypował – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – 19 firm działających na zasadzie piramidy finansowej. W tym tygodniu postawił zarzuty nieuczciwych praktyk kolejnym trzem spółkom, których działalność opierała się na sprzedaży pakietów członkowskich i obiecywaniu korzyści w zamian za namawianie do zakupu kolejnych osób. UOKiK podkreśla, że inwestowanie w piramidy finansowe – których struktura przypomina domek z kart – każdorazowo wiąże się z dużym ryzykiem utraty środków, dlatego konsumenci powinni być wyczuleni na konkretne sygnały ostrzegawcze.

Problemy społeczne

Zagrożonych ubóstwem jest 7 mln Polaków. Do 2030 roku ich liczba może spaść do 1,5 mln

W skrajnym ubóstwie żyje 2 mln Polaków, a blisko 7 mln jest zagrożonych ubóstwem. Dzięki połączeniu środków krajowych i unijnych do 2030 roku liczba osób zagrożonych biedą może spaść do 1,5 mln. – Konieczne jest jednak, by polityka rządowa i wydatki ze środków unijnych wzajemnie się uzupełniały, a procedury rozliczania projektów były prostsze – ocenia dr hab. Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

 
 

Transport

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób.