Komunikaty PR

MiU24 – finansowanie maszyn i urządzeń w 24 godziny

2019-09-20  |  08:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Siemens Financial Services wprowadza unikatowe rozwiązanie na rynku – usługę MiU24. Korzystając z niej przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyny lub urządzenia w ciągu zaledwie 24 godzin, a cały proces przyznania środków – od złożenia wniosku do podpisania umowy leasingowej – finalizowany jest podczas jednego spotkania. Pierwsi przedsiębiorcy już skorzystali z tej usługi.

MiU24 to usługa skierowana do firm przemysłowych, które cenią szybkość i wygodę. To innowacyjne rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom nabyć nowe maszyny i urządzenia z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego w zaledwie 24 godziny. Usługa jest efektem wieloletniego doświadczenia Siemens Financial Services na rynku oraz wykorzystania nowoczesnych technologii, między innymi specjalnego algorytmu, który w 10 minut generuje decyzję o przyznaniu środków.

Szybko i z minimum formalności

- W praktyce procedura MiU24 jest bardzo prosta. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zakup konkretnego sprzętu u jednego z wielu współpracujących z nami dostawców, kontaktuje się z nim przedstawiciel Siemens Financial Services. W trakcie spotkania wypełniane są stosowne dokumenty, ograniczone do niezbędnego minimum. Decyzja o przyznaniu leasingu generowana jest automatycznie w mniej niż kwadrans, dzięki czemu podpisanie umowy możliwe jest już na pierwszym spotkaniu, co kończy formalny proces udzielania finansowania – mówi Grzegorz Jarzębski, Szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

W ramach MiU24 przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyn i urządzeń o wartości do 125 tys. euro, nawet bez wkładu własnego. Finansowanie udzielane jest w formie leasingu – jednej z najpopularniejszych metod pozyskania środków na inwestycje wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

- Wstępnie, usługa jest dostępna u kilkudziesięciu dostawców maszyn i urządzeń z różnych branż. Zależy nam, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło skorzystać z szybkiego i wygodnego finansowania, dlatego do współpracy zapraszamy także kolejnych topowych dostawców MiU z sektora przemysłowego, m.in. z branży metalowej, drzewnej, poligraficznej, tworzyw sztucznych oraz przetwórstwa spożywczego – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Nowe maszyny i urządzenia kluczem do zachowania konkurencyjności

Procedura MiU24 ma przede wszystkim ułatwić pozyskiwanie nowych maszyn i urządzeń polskim przedsiębiorstwom oraz przyśpieszyć przejście na model Przemysłu 4.0, co jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Potwierdzają to badania prowadzone zarówno w Polsce, jak i globalnie. Według najnowszego raportu „Smart Industry Polska 2019” przeprowadzonego przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, w ponad 31,6 proc. polskich firm są już wdrożone innowacyjne technologie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Natomiast kolejne 38,3 proc. planuje je wdrożyć w ciągu najbliższych 3 lat.

Podobne wnioski płyną z globalnego raportu Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0”. Badanie pokazuje, że w przypadku MŚP już za 9-11 lat nastąpi tzw. „punkt krytyczny” adaptacji nowych technologii, czyli moment, w którym ponad połowa producentów na świecie przejdzie na model Przemysłu 4.0. W przypadku dużych przedsiębiorstw czas ten jest krótszy i wynosi 5-7 lat. Z raportu wynika również, że już dwie trzecie dużych firm wprowadziło pilotaż rozwiązań z tego zakresu, a w MŚP co druga.

- Jak wynika z badań, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0 i nie zastanawiają się czy zainwestować w nowe technologie, lecz kiedy to zrobić. Kluczem do tej transformacji są nowoczesne maszyny i urządzenia, a wzywaniem - pozyskanie finansowania na ich zakup. W przypadku MŚP ważnym aspektem będzie także wygoda i szybkość w pozyskaniu potrzebnych środków. Dlatego wierzymy, że usługa MiU24 będzie znaczącym ułatwieniem w transformacji przedsiębiorstw z tego sektora – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BFES - pierwsza konferencja o zrównoważonym rozwoju w regionie CEE Biuro prasowe
2020-09-09 | 11:05

BFES - pierwsza konferencja o zrównoważonym rozwoju w regionie CEE

Na zaproszenie Vogue Polska, organizatora wydarzenia, w roli głównych prelegentów zgodzili się wystąpić między innymi: JNW Maksymilian Książe Liechtensteinu, Samata Pattinson,
Przemysł Ecolab zwiększa produkcję w Europie i wprowadza nowość dla sektora hotelarskiego
2020-09-03 | 12:00

Ecolab zwiększa produkcję w Europie i wprowadza nowość dla sektora hotelarskiego

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na środki czystości Ecolab siedmiokrotnie zwiększa moce produkcyjne w Europie. Firma wprowadza też na polski rynek w pełni wirusobójczy preparat
Przemysł Rekord: 5 dni do gotowego domu
2020-08-28 | 10:35

Rekord: 5 dni do gotowego domu

Trzy dni prefabrykowano elementy według otrzymanego projektu, by dwa dni później w Lubaszu stanął gotowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. W rekordowym tempie powstał

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Handel

Handel przyspiesza z cyfryzacją. Pierwsze centra handlowe w pełni zautomatyzowały swoje programy lojalnościowe

Blisko 2/3 Polaków należy do przynajmniej jednego programu lojalnościowego, a 72 proc. korzysta z niego w aplikacji mobilnej. Galerie stawiają mocny akcent na ich wygodę i rozbudowę o kolejne funkcjonalności. Dlatego warszawskie centra: Galeria Mokotów i Westfield Arkadia oraz wrocławska Wroclavia całkiem zdigitalizowały swój program lojalnościowy, poszerzając go o cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zakupy. – Cyfryzacja centrów handlowych jest naturalnym procesem i będziemy dalej wychodzić naprzeciw potrzebom klientów w tym zakresie – zapowiada Kamila Mąsior, digital manager w Unibail-Rodamco-Westfield.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września. Uprości przygotowania do budowy domu i przyspieszy inwestycję

Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę, a dodatkowo zwiększy się lista inwestycji, które nie będą wymagały pozwoleń. Nowe prawo ułatwi też legalizację części samowoli budowlanych. – Usystematyzowanie przepisów sprawi, że łatwiej będzie zwykłemu Kowalskiemu – ocenia Konrad Młynkiewicz z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Motoryzacja

Śląsk wspiera innowacyjne firmy technologiczne. Doinwestuje m.in. budowę pierwszej w pełni polskiej baterii dla samochodów elektrycznych

Ponad 260 zgłoszonych projektów i 20 mln zł na dokapitalizowanie małych i średnich firm, które inwestują w nowe technologie – to efekt działalności Śląskiego Funduszu Rozwoju. Projekt jest elementem Śląskiego Pakietu dla Gospodarki realizowanego przez samorząd województwa w ramach uzupełnienia rządowej tarczy antykryzysowej. – Inwestycje, w które się angażujemy, wpisują się w globalne trendy, takie jak elektromobilność, zielona energia czy automatyka i robotyka. To pierwszy krok do transformacji gospodarczej regionu śląskiego – mówi Marcin Wilk, prezes zarządu Śląskiego Funduszu Rozwoju.