Komunikaty PR

Nowoczesny dom z drewna tylko ze skutecznie zaizolowanym dachem

2020-02-14  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Budma ( 0.29 MB )

Jak budować z drewna, aby było nie tylko zdrowo, ale również ekonomicznie, bezpiecznie i trwale? Parametry materiałów budowlanych nie oddziałują tak na wyobraźnię przyszłych inwestorów, jak pokazanie ich możliwości w praktyce. Konstrukcja dachu w systemie STEICO przez 4 dni trwania targów BUDMA „nie poddała się” działaniu wody, dowodząc, iż dach wykonany z materiałów z włókien drzewnych idealnie spełnia swoje zadanie.

 

Nowoczesne technologie budowlane muszą sprostać wymaganiom rynku, który oczekuje szybkiej realizacji i niskich kosztów inwestycyjnych. Nie może się to jednak odbywać kosztem standardów – budynki, w których spędzamy nawet 80% naszego życia muszą być bezpieczne, zdrowe i zapewniać komfort cieplny użytkownikom. W poszukiwaniu najlepszych technologii z pewnością warto wybrać się na targi BUDMA, ponieważ obecni na nich producenci nie tylko prezentują aktualną ofertę, ale zapewniają porady ekspertów. Tak było na stoisku firmy STEICO, gdzie można było obejrzeć detale konstrukcyjne gotowych przekrojów ścian, stropów czy dachów i od razu skorzystać z fachowych konsultacji.

Podczas corocznych prezentacji na targach BUDMA w Poznaniu firma STEICO pokazuje, że najbardziej optymalna jest konstrukcja szkieletowa. Stosując belki i słupy konstrukcyjne, po­między które instaluje się izolację cieplną, uzyskuje się warstwowy układ przegród, w którym największy udział stanowi termoizolacja. Taki schemat pozwala na wykonanie cieńszej przegrody, która bę­dzie miała lepsze parametry izolacyjne.  W tym roku starano się zwrócić uwagę przede wszystkim na dach. To nie tylko jeden z najważniejszych elementów budynku, ale i jedna z trudniejszych powierzchni do prawidłowego zaizolowania. Błędy na tym etapie budowy będą kosztowne, ponieważ straty ciepła z powodu źle zaizolowanego dachu mogą wynosić nawet 25% całości energii. Kluczowe jest nie tylko, aby dach nie przepuszczał na zewnątrz ciepła wytworzonego w domu, ale i chronił przed warunkami atmosferycznymi, w tym opadami deszczu.

- W systemie dachowym zaprojektowanym przez STEICO nie ma wełny szklanej, piany poliuretanowej i papy, jest za to naturalne drewno ze wszystkimi swoimi walorami – podkreśla Marcin Paczyński, doradca techniczny z firmy STEICO. – Jest ekologicznie i zdrowiej dla mieszkańców, a konstrukcja dachu stanowi skuteczną ochronę i doskonale spełnia swoje zadanie.

Czy to rzeczywiście „działa” można się było przekonać na przygotowanym modelu konstrukcji dachowej, po której przez cztery dni trwania targów płynęła woda. Prezentacja przyciągała uwagę i duże zainteresowanie zwiedzających, ponieważ dach skutecznie zapobiegał przedostawaniu się wody do wewnątrz. To zasługa materiałów, z których został wykonany. Podstawę konstrukcji dachu w systemie STEICO stanowią belki dwuteowe, na których zamontowano termoizolacyjną płytę nakrokwiową z włókien drzewnych STEICOuniversal dry. Pod płytą zastosowano STEICOflex 036. To sprężysta mata termoizolacyjna z włókien drzewnych, która ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła (λD 0,036) pośród dostępnych naturalnych materiałów termoizolacyjnych, a dodatkowo trwale zabezpiecza budynek przed szkodliwym działaniem wilgoci. Płyta STEICOuniversal dry stanowi także barierę wiatrochronną, co jest istotne dla prawidłowego izolowania termicznego budynku.

Dach w systemie STEICO jest otwarty dyfuzyjnie, co pozwala na odprowadzanie nadmiaru wilgoci, zmagazynowanej wewnątrz, na zewnątrz przegrody. Przyczynia się do regulacji zdrowego mikroklimatu w domu. Ma zapewnić ochronę przed stratami ciepła w okresie zimy oraz chronić przed przegrzewaniem się w upalne dni.

 

Budownictwo z drewna coraz bardziej nowoczesne

Udział w targach BUDMA firma STEICO spożytkowała nie tylko do prezentacji ekologicznych materiałów budowlanych. Na przestrzeni wystawienniczej zaaranżowanej przez stowarzyszenie Energooszczędne Domy Drewniane, specjaliści STEICO dzielili się wiedzą na temat nowoczesnego budownictwa z drewna, promując możliwości prefabrykacji. To nowa usługa producenta naturalnego systemu budowlanego.

- Prefabrykacja stanowi ogromny atut budownictwa drewnianego, jeżeli weźmiemy pod uwagę optymalizację zużycia surowców, logistykę, ale przede wszystkim skrócony czas realizacji budynku przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów jakości – mówi Marcin Zboroń, dyrektor ds. rozwoju i kontaktów biznesowych w STEICO sp. z o.o.

Metoda jest nowoczesna, szybka i znacznie łatwiejsza od tradycyjnej murowanej, co pozwala zwiększyć efektywność inwestycji. Atutem jest również to, iż bazuje na materiałach pochodzenia naturalnego. Opracowany przez firmę STEICO system budowlany pozwala realizować zdrowe, bezpieczne i ekonomiczne budynki w standardzie energooszczędnym i pasywnym.

Łatwiejszy dostęp do usługi prefabrykacji, dzięki uruchomieniu w Czarnkowie wysokowydajnej linii prefabrykacji elementów dla budownictwa szkieletowego, z pewnością przyspieszy rozwój prefabrykowanego budownictwa modułowego opartego na drewnie. Jest ono nie tylko ekologiczne i ekonomiczne, ale stanowi odpowiedź na wyzwania stojące przed budownictwem, które w obliczu restrykcyjnych europejskich standardów w zakresie energooszczędności musi zwrócić się w stronę bardziej energooszczędnych technologii i lepszych materiałów.    

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Home of Wood – autentyczność i harmonia Biuro prasowe
2020-02-14 | 01:00

Home of Wood – autentyczność i harmonia

Ceramika Paradyż wprowadza na rynek cztery kolekcje płytek ceramicznych inspirowanych ponadczasowym pięknem naturalnego drewna. Autentyczność i wysublimowana prostota kolekcji z setu Home of
Przemysł Cerrad podłącza „kroplówkę” Ceramice Nowej Gali
2020-02-13 | 18:45

Cerrad podłącza „kroplówkę” Ceramice Nowej Gali

Cerrad i Ceramika Nowa Gala zawarły umowy, które przewidują, że Cerrad będzie sprzedawać produkty giełdowej spółki, a jednocześnie zleci jej produkcję części własnych
Przemysł W Warszawie odbyły się międzynarodowe targi markowych produktów
2020-02-10 | 13:00

W Warszawie odbyły się międzynarodowe targi markowych produktów

Zainteresowanie artykułami pochodzącymi z Chin nieustannie rośnie. Dowodem tego jest trzecia edycja targów Zhejiang International Trade Exhibition Poland 2020, które odbyły się

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm ma duży problem z pozyskaniem kredytu. Szansą dla nich są gwarancje BGK

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm w Polsce miałoby utrudniony dostęp do kredytu bankowego, gdyby nie realizowany przez BGK program gwarancji de minimis. Co czwarta firma w ogóle nie miałaby szans na kredyt, a co trzecia – uzyskałaby go na gorszych warunkach. Program, z którego skorzystało już ok. 160 tys. firm, jak dotąd przyczynił się do utworzenia bądź utrzymania ponad 200 tys. miejsc pracy, a całkowita wartość kredytu objętego gwarancjami to blisko 120 mld zł. Zdecydowana większość przedsiębiorstw deklaruje też, że jego efektami były: stabilizacja sytuacji finansowej firmy, poprawa jej sytuacji rynkowej i wzrost obrotów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Samorządy walczą ze zmianami klimatycznymi. Zmuszają biznes do działań proekologicznych

Gdyby wszyscy Polacy zdecydowali się korzystać wyłącznie z zielonej energii, emisję CO2 można byłoby ograniczyć o 57 mln ton, czyli 17 proc. rocznej emisji Polski. Jak przekonują eksperci DNB Bank Polska i firmy PwC w raporcie „Kierunki 2020”, styl życia pojedynczych osób nie zmieni w znaczący sposób wpływu na środowisko. Ogromna rola spoczywa na biznesie, jednak to polityka, w tym samorządy, jest w głównej mierze odpowiedzialna za wprowadzanie proekologicznych inicjatyw. Polskie samorządy podpisały deklarację o współpracy na rzecz ochrony klimatu, a powołana koalicja klimatyczna pozwoli do 2050 roku osiągnąć im neutralność klimatyczną.

Handel

Allegro zainwestuje w tym roku 1 mld zł w rozwój platformy. 200 mln ofert i 20 proc. więcej sprzedawców do końca roku

– Przygotowaliśmy na ten rok długą listę innowacji – zapowiada François Nuyts, prezes Allegro. W tym roku ulubiony serwis e-zakupów Polaków​ zainwestuje w rozwój swojej platformy e-commerce’owej 1 mld zł. Skupi się głównie na ulepszeniach w obszarze dostaw i rozwoju usługi Allegro Smart!. Zaproponuje także lepszą wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i bardziej spersonalizowanych ofertach. Dla sprzedawców pojawią się nowe narzędzia, które ułatwią im rozpoczęcie biznesu i obniżenie jego kosztów. Dzięki temu liczba profesjonalnych sprzedawców w tym roku ma się zwiększyć o 20 proc., a liczba ofert wzrosnąć do 200 mln na koniec roku.

 
 

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.