Komunikaty PR

Okresowa kontrola maszyn budowlanych

2019-11-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Dawniej okres zimowy w branży budowlanej przeważnie wiązał się z przestojem oraz koniecznością oczekiwania na cieplejsze dni. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych materiałów budowlanych, zewnętrzne prace mogą być prowadzone niemal przez cały rok. Maszyny wykorzystywane do pracy w trudnych zimowych warunkach powinny być jednak do nich odpowiednio przygotowane. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii?

Kluczowymi elementami maszyn budowlanych jest układ hydrauliczny i silnik. Podzespoły montowane w nowoczesnych pojazdach charakteryzują się bardzo precyzyjną konstrukcją, co przekłada się na wyższą efektywność i komfort pracy. Jednymi z najważniejszych „części zamiennych”, które mają wpływ na wydajność i stan tych elementów są oleje – dlatego zasadnicze znaczenie dla bezawaryjnej pracy ma dobór odpowiednich środków smarnych i ich regularna wymiana.

 

Układ hydrauliczny

Największym wrogiem układów hydraulicznych są zanieczyszczenia, które przyspieszają degradację oleju, zużycie mechaniczne podzespołów oraz tworzenie się szlamów i blokadę filtrów. Dlatego przed zimą w maszynach budowlanych warto sprawdzić czystość układów hydraulicznych, dobrać odpowiedni olej oraz dokonać jego wymiany wraz z filtrami.

 

„Przykładem wysokiej jakości oleju hydraulicznego jest Shell Tellus S2 VX. Produkt został wyprodukowany na bazie olejów grupy II. Jego formułę opracowano tak, by utrzymywał lepkość i osiągi przy dużym obciążeniu mechanicznym oraz w szerokim zakresie temperatur. Jego wyjątkowa stabilność termiczna zapewnia długą trwałość i dobrą ochronę przed tworzeniem się szlamu. Jest dostosowany szczególnie do potrzeb urządzeń mobilnych, jak np. koparki czy dźwigi. W 2019 roku w ofercie Shell pojawił się także nowy olej syntetyczny Shell Tellus S4 VE. Produkt uzyskał doskonałe rezultaty w najbardziej rygorystycznych testach pomp, takich jak Bosch Rexroth RDE 90245, Denison T6H20C (wersje sucha i mokra) czy Eaton Vickers 35VQ25. W jego produkcji został wykorzystany olej bazowy powstały w procesie GTL (gas-to-liquids), dzięki czemu charakteryzuje się wysoką trwałością i stabilnością parametrów. Co ważne, Shell Tellus S4 VE w porównywaniu do oleju mineralnego może pomóc zmniejszyć zużycie energii przez wtryskarki nawet o 4,4% oraz zwiększyć wydajność hydrauliki nawet do 6% - powiedział Robert Gałkowski, ekspert techniczny Shell Polska.

 

Silnik maszyny budowlanej

Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezbędna, aby unikać awarii oraz zapewnić możliwie jak najdłuższą trwałość silnika. Obecnie właściciele i operatorzy pojazdów budowlanych mają do dyspozycji całą gamę środków smarnych. Produktami o najlepszych właściwościach są oleje syntetyczne, jak Shell Rimula R6 M czy Shell Rimula R6 LM oraz półsyntetyczne, np. Shell Rimula R5 LE lub Shell Rimula R5 E. Cechuje je bardzo dobra charakterystyka płynięcia w niskich temperaturach, większy stopnień czystości czy wyższa jakość w porównaniu z olejami mineralnymi. Z tego względu coraz więcej marek maszyn i pojazdów budowlanych rezygnuje z mineralnych środków smarnych na rzecz bardziej zaawansowanych technologicznie produktów.

 

„Interwał wymiany oleju w maszynach czy pojazdach budowlanych w dużej mierze zależy od marki, rocznika, rodzaju oleju, charakterystyki pracy oraz od normy emisji spalin w jakiej pracuje silnik (np. EURO 5 lub 6). Za interwał odpowiada producent silnika. Liczy się wymiar liczby [km] lub/i godzin pracy. Wartości takie są określone w instrukcjach obsługi maszyn i pojazdów poszczególnych marek” – podpowiada Robert Gałkowski.

 

Analiza olejowa

Wymiana oleju hydraulicznego czy silnikowego może zostać poprzedzona analizą ich stanu. Jej wykonanie jest zalecane np. w przypadku pojazdów, które wymagają częstych dolewek lub maszyn wykazujących nieprawidłowości podczas pracy. Serwis badawczy Shell LubeAnalyst umożliwia zbadanie środka smarnego w laboratorium oraz precyzyjne określenie stanu technicznego konkretnych podzespołów. Jak pokazuje doświadczenie ekspertów olejowych firmy, dzięki korzystaniu z usługi można zwiększyć efektywność oraz wydłużyć okres eksploatacji maszyn budowlanych, a co za tym idzie obniżyć całkowity koszt użytkowania (TCO, Total Cost of Ownership).

 

Gdy firmy budowlane poszukują oszczędności, często jednym z obszarów, w którym dążą do obniżenia kosztów, są oleje. Zapominają, że najistotniejszy w tym rachunku jest koszt eksploatacji maszyn, czyli wydatki przeznaczone na utrzymanie ich w ruchu.


Praktyka pokazuje, że najefektywniejszym kosztowo rozwiązaniem jest przeprowadzenie kompleksowych, sezonowych kontroli stanu pojazdów, regularna wymiana środków smarnych i dobór wysokiej jakości olejów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji Biuro prasowe
2020-02-20 | 12:00

OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji

Gecko SP automatyzuje przenoszenie płaskich, śliskich i perforowanych elementów bez zostawiania śladów; nie wymaga zewnętrznego zasilania ani dopływu powietrza Warszawa, 20
Przemysł Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wyniki badania polskich MŚP
2020-02-19 | 12:00

Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację – wyniki badania polskich MŚP

1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację Blisko 40% z ww. firm planuje wdrożenie robotów
Przemysł Shell Tellus S4 VE – nowy olej hydrauliczny do maszyn budowlanych
2020-02-19 | 01:00

Shell Tellus S4 VE – nowy olej hydrauliczny do maszyn budowlanych

Shell Lubricants wprowadził na rynek syntetyczny olej hydrauliczny Shell Tellus S4 VE. Produkt został opracowany w celu zmniejszenia hałasu generowanego przez mobilne układy hydrauliczne oraz

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Koronawirus w Chinach zaraża też światowy przemysł i rynki finansowe. Powody do obaw mają m.in. kredytobiorcy we frankach

Na koniec I kwartału można spodziewać się wyraźnego wyhamowania tempa wzrostu PKB w Chinach, do czego przyczynią się m.in. problemy związane z epidemią koronawirusa. To z kolei odbije się na polskiej gospodarce, dla której Państwo Środka jest ważnym partnerem handlowym. Na razie oszacowanie tego wpływu jest trudne, bo wciąż nie wiadomo, ile czasu potrwa zatrzymanie epidemii. Epidemia koronawirusa silnie wpływa też na nastroje na rynkach finansowych i szkodzi wycenie europejskiej waluty. Może również osłabić złotego i przełożyć się na wysoki kurs franka, co z kolei będzie złą wiadomością dla kredytobiorców zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Niedobory wody poważnym problemem na coraz większym obszarze Polski. Kryzys ten będzie się nasilał

Największe niedobory wody w Polsce notowane są w pasie centralnym – od Ziemi Lubuskiej, poprzez Wielkopolskę i Mazowsze, aż po Lubelszczyznę i część Pojezierza Mazurskiego. Jednak specjaliści alarmują, że obszar ten powiększa się i problem suszy dotyczy okresowo kolejnych miejsc na mapie Polski. – Na ilość opadów nie mamy żadnego wpływu, ale możemy przeciwdziałać skutkom ich braku, np. zbiornikami retencyjnymi – podkreśla Sergiusz Kieruzel z Wód Polskich. Programy wspierające takie inwestycje uruchamiane są przez kolejne samorządy. Na dofinansowanie mogą też liczyć rolnicy. Do sukcesu potrzebna jest również edukacja społeczeństwa, jak oszczędzać wodę.

Bankowość

Polacy powinni zacząć oszczędzać. Spodziewany jest dalszy wzrost cen

Według wstępnych danych w styczniu ceny towarów i usług wzrosły rok do roku o 4,4 proc., najmocniej od grudnia 2011 roku. Po raz pierwszy od września 2012 roku inflacja przebiła górną granicę pasma dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego. Zdaniem ekonomistów w kolejnych miesiącach odczyty mogą być jeszcze wyższe, dlatego należałoby zachęcić konsumentów do oszczędzania, a nie wydawania pieniędzy.

 
 

Finanse

Popularność najmu mieszkań jest wciąż niewielka. Odsetek wynajmujących jest ośmiokrotnie niższy niż w Niemczech

Wynajem mieszkania nie jest dla Polaków atrakcyjnym sposobem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Po pierwsze, własność jest wciąż postrzegana jako synonim zamożności, po drugie, rynek najmu nie oferuje dostatecznej liczby mieszkań o odpowiednim standardzie. Z tych powodów odsetek dorosłych Polaków korzystających z najmu na wolnym rynku oscyluje w okolicach 5 proc. To wprawdzie dwa razy więcej niż osiem lat temu, ale w krajach Europy Zachodniej odsetek ten dochodzi nawet do 40 proc.