Komunikaty PR

Outsourcing usług istotny w biznesie

2015-07-09  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Pojęcie outsourcingu najłatwiej zdefiniować słowami Henrego Forda, który w 1923 roku, powiedział: „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my.” Koncepcja outsourcingu zakłada, że dane przedsiębiorstwo koncentruje się na działalności, do której zostało powołane, zlecając pozostałe, poboczne obowiązki firmie zewnętrznej. Dlatego w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi outsourcing usług, takich jak: finanse, kadry, obsługa klienta, telemarketing, IT czy zarządzanie flotą samochodową.  

 

Wsparcie profesjonalistów

 

Coraz częściej ekspertom powierzane są także działania wspierające sprzedaż, np.: programy lojalnościowe, motywacyjne, różnego rodzaju promocje, konkursy czy loterie. Usługa kompleksowego outsourcingu, pozwala firmie nie tylko skupić się na celach strategicznych
i realizowaniu przyjętego planu działań, ale także zapewnia wykwalifikowany personel, przy jednoczesnym uproszczeniu struktury organizacyjnej. Przedsiębiorstwo może także w bardziej elastyczny sposób zarządzać wydatkami, a zwłaszcza zredukować czy zoptymalizować koszty stałe. Ponadto zyskuje dostęp do know-how, którego nie zdobyłoby we własnym zakresie lub byłoby to czasochłonne i okupione dużym wysiłkiem finansowym. Firmy outsourcingowe kładą nacisk na nieustanny rozwój pracowników, mają dostęp do najnowszych technologii, narzędzi oraz metod zarządzania, co zapewnia najwyższą jakość wykonanych prac. To niezwykle istotne kwestie w przypadku akcji wsparcia sprzedaży, gdyż tylko dobrze przygotowane projekty lojalnościowe mają szansę przyciągnąć uczestników.

 

Stworzenie oryginalnego programu wsparcia sprzedaży wymaga czasu, kreatywności i niemałych środków finansowych – trzeba zapoznać się z obowiązującym prawem, nierzadko zainwestować w narzędzia czy technologię, ale także wyznaczyć ludzi, którzy zajmą się opracowaniem akcji i jej zarządzaniem. Łatwiejszym rozwiązaniem może okazać się powierzenie jej organizacji profesjonalistom. Eksperci doradzą, jaki rodzaj programu wybrać, jakie nagrody zaoferować oraz jakie przepisy prawne zastosować, aby wszystko odbywało się legalnie. Jednak podejmując współpracę na zasadzie outsourcingu, należy rozważnie dobierać partnerów. Należy wybierać firmy z wieloletnim doświadczeniem, o stabilnej pozycji i wysokich standardach pracy  – powiedział Dariusz Deszczka, Category Manager, segment Lojalność i Motywacja w Biznesie, Sodexo Benefits and Rewards Services.

 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, z 43% polskich przedsiębiorstw, które w 2014 roku realizowały programy wsparcia sprzedaży skierowane do partnerów biznesowych, 1/3 korzystała z pomocy zewnętrznych specjalistów i oferowanych przez nich narzędzi.

 

Platformy do zarządzania programami

 

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się platformy dostępne on-line, takie jak Sodexo Performance Suite, które pomagają nie tylko stworzyć ciekawy program, ale i nim zarządzać.

 

Wiele firm docenia platformy ze względu na opcję wykorzystania internetowych katalogów nagród, które można stale aktualizować. Dają one możliwość dostosowania gratyfikacji do potrzeb konkretnej firmy oraz oczekiwań biorących udział w akcji uczestników. Wśród propozycji nagród może znaleźć się nawet 1500 różnych produktów czy usług – od wyszukanych, takich jak: ekskluzywna biżuteria, zegarki, galanteria, egzotyczne podróże z dodatkowymi atrakcjami, przez tematyczne na przykład typowo świąteczne, po gabarytowe. Przygotowanie oraz zarządzanie katalogiem nagród nie jest żadnym obciążeniem, ponieważ te aspekty leżą po stronie dostawcy, a nie organizatora. Analogicznie jest z logistyką. Dodatkowo organizator może zdecydować się na zestaw zwierający także własne produkty, np. brandowane gadżety czy też specjalne kategorie upominków dla poszczególnych grup uczestników. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić organizatorowi czas, ale i pieniądze, ponieważ firma płaci jedynie za faktycznie zamówione nagrody.

 

Platformy on-line pozwalają także pozostawać z użytkownikami w stałym kontakcie, na bieżąco gromadzić szereg danych o ich zwyczajach zakupowych, a następnie analizować je
i wykorzystywać w działaniach marketingowych czy sprzedażowych. Organizator może także śledzić zachowania uczestników programu, np. ich reakcje na zmiany w katalogu prezentów, aktywność na stronie czy choćby częstotliwość wymiany punktów na nagrody. Platformy dostępne on-line pozwalają również na bieżąco kontrolować liczbę uczestników i ROI, czyli zwrot z inwestycji. Generują regularne raporty dotyczące projektu, które są następnie konfrontowane z założonymi celami. To wszystko odbywa się pod czujnym okiem specjalisty tj. dedykowanego Program Managera, który na bieżąco zajmuje się i zarządza danym programem.

 

Na outsourcing z wykorzystaniem platformy Sodexo Performance Suite zdecydowała się po ośmiu latach samodzielnego prowadzenia programu „Vivat” firma Onninen.

 

Wiedza i doświadczenie zewnętrznego dostawcy pozwoliły nam na poszerzenie dotychczasowej grupy uczestników i ich aktywizację. Naszym głównym celem było usprawnienie całego projektu poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu informatycznego, a także zaoferowanie uczestnikom rozbudowanego katalogu nagród, który umożliwia wybór upominku najbardziej dostosowanego do ich potrzeb. W związku z tym zdecydowaliśmy się na realizację programu przy użyciu platformy on-line, dzięki której prowadzenie akcji jest proste, nie wymaga angażowania dużej liczby pracowników, a dostęp do aktualnych danych pozwala nam na bieżącą kontrolę osiąganych efektów – powiedziała Agnieszka Durajczyk, Kierownik Marketingu firmy Onninen.

 

Sodexo Performance Suite jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że z powodzeniem znajduje zastosowanie zarówno w akcjach kierowanych do kontrahentów, jak i konsumentów. Ciągły rozwój technologii pozwala przypuszczać, że w przyszłości zlecanie programów lojalnościowych specjalistom zewnętrznym stanie się jeszcze bardziej popularne, efektem czego będą akcje organizowane na najwyższym poziomie.   

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów Biuro prasowe
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu
Przemysł Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy
2020-05-22 | 10:55

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.