Komunikaty PR

Pompy Watson-Marlow pomagają w specjalistycznym procesie filtracji – case study

2014-08-21  |  16:00
Kontakt
Agata Laskowska
Glaubicz Garwolińska Consultants

al. Szucha 16/18
00-329 Warszawa
a.laskowska|glaubicz.pl| |a.laskowska|glaubicz.pl
+48 664 481 422
www.glaubicz.pl

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji oraz filtracji procesowej cieczy i gazów. Firma od dwudziestu lat działa na polskim i międzynarodowych rynkach. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, stała się uznanym dostawcą filtrów oraz technologii filtracyjnych dla wielu gałęzi przemysłu. Pompy Watson-Marlow używane są w najnowszym projekcie badawczym - wymianie jonowej. Jest to proces polegający na wymianie jonów pomiędzy jonitami a jonami występującymi w otaczającym je roztworze. Proces wymiany jonowej stosuje się w przemyśle do usuwania z wody substancji rozpuszczonych. Pompy zamontowane są przy kolumnach jonowymiennych i odpowiadają za obsługę całego procesu.

 

Z uwagi na specyfikę działalności firmy, ChemTech poszukiwał pomp charakteryzujących się najlepszą jakością, które mogłyby spełnić wymogi stacji badawczej. Inżynierowie Watson-Marlow doradzili zastosowanie  pomp Qdos Universal i Qdos Profibus, które zostały specjalnie stworzone dla branży chemiczno –procesowej. Pompy idealnie sprawdzają się w transportowaniu trudnych substancji - cieczy wrażliwych na ścinanie, osadów lub szlamów o dużej lepkości czy agresywnych kwasów. Dodatkowo, łatwość instalacji i obsługi oraz unikalna konstrukcja pompy (bez uszczelek, zaworów czy wirników) sprawiają, że koszty konserwacyjne są bardzo niskie.

 

 „Pompy Watson-Marlow nie są najtańszymi urządzeniami na rynku, ale przy podejmowaniu decyzji o zakupie cena odgrywała drugorzędną rolę. Najważniejsze było dla nas to, że Watson-Marlow gwarantuje niezawodność swoich rozwiązań. Płacimy za wysoką jakość, z jaką wykonane są pompy Qdos, aby w efekcie zapewnić w zakładach ciągłość pracy bez przestojów. Warto też wspomnieć, że pompy są skonstruowane tak intuicyjnie, że nie potrzeba zatrudniać dodatkowego personelu do ich obsługi” – mówi dr Piotr Rudnicki, kierownik działu Technologii Wody i Ścieków.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wyspecjalizowane firma jak ChemTech wybierają nasze produkty. Bardzo istotny jest dla nas fakt, iż przedsiębiorcy wyżej cenią jakość produktów, niż ich cenę. W efekcie, w trakcie codziennego użytkowania, koszt konserwacji jest dużo mniejszy, a zakup pompy perystaltycznej zwraca się z nawiązką” – mówi Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży w Watson-Marlow.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł AR Packaging w pełni zintegruje BSC Drukarnia Opakowań po sukcesie wezwania Biuro prasowe
2020-03-31 | 15:30

AR Packaging w pełni zintegruje BSC Drukarnia Opakowań po sukcesie wezwania

Spółki z grupy AR Packaging nabędą w ramach wezwania ponad 37% akcji BSC Drukarnia Opakowań. Z udziałem 98,17% w akcjonariacie polskiego producenta opakowań z tektury, AR
Przemysł STEICO przekazuje darowiznę na rzecz polskich szpitali
2020-03-30 | 14:35

STEICO przekazuje darowiznę na rzecz polskich szpitali

Trzysta tysięcy złotych przekazanych na wsparcie opieki zdrowotnej w regionie to wyraz wzajemnej solidarności w czasie pandemii. STEICO pokazuje znak solidarności w czasach COVID-19.
Przemysł Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację
2020-03-26 | 12:20

Universal Robots wprowadza zestawy aplikacji UR+ ułatwiające robotyzację

Dzięki UR+ Application Kits aktualny lider w dziedzinie robotyki współpracującej poszerzy swoją platformę UR+ z certyfikowanymi produktami partnerów o zestawy aplikacji,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Nauka

[DEPESZA] Coraz bardziej zaawansowane prace nad szczepionką na SARS-CoV-2. W wyścig z czasem włączyli się także Polacy

Nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2 pracuje wiele prywatnych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz ośrodków badawczych na świecie. W laboratoriach trwają testy co najmniej kilkunastu eksperymentalnych preparatów. Mimo przyspieszonego tempa prac szczepionka będzie dostępna za minimum kilkanaście miesięcy. Naukowcy podkreślają, że i tak jest to bezprecedensowa sytuacja, ponieważ w normalnych warunkach prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi zajęłyby około 10 lat. W wyścig z czasem włączyła się także polska Agencja Badań Medycznych, która prowadzi prace w międzynarodowym konsorcjum.

 

Bankowość

Niższe koszty pożyczek i wydłużenie czasu spłaty kredytów. Tarcza antykryzysowa ma ułatwić życie zwykłym kredyto- i pożyczkobiorcom

– Zależy nam, żeby konsumenci, którzy ze względu na koronawirusa są w trudnej sytuacji, mogli przetrwać ten czas bez dodatkowych problemów i bez pułapki zadłużenia – podkreśla Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podpisana przez prezydenta tarcza antykryzysowa umożliwia obniżenie rocznego limitu dla pożyczek udzielanych na więcej niż 30 dni z obecnych 55 proc. do 21 proc. Łączne maksymalne koszty kredytowania bez względu na czas trwania umowy mają zmaleć ze 100 do 45 proc.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Wzrost rynku obuwniczego zahamowany przez koronawirusa. Sklepy stacjonarne odpowiadały za 70 proc. sprzedaży

Jeszcze w lutym firma CCC prognozowała wzrost rynku obuwniczego w tym roku na 3–4 proc. Dziś wiadomo, że trudno będzie utrzymać to tempo, ponieważ sklepy stacjonarne, które od ponad dwóch tygodni pozostają zamknięte, odpowiadały dotąd za 70 proc. sprzedaży. W tym czasie znacząco wzrósł jednak ruch w kanale online. Ten trend może się utrzymać także po opanowaniu pandemii i w znacznym stopniu może  wpłynąć na rynek. Podobnie jak zmiany pogodowe, ekologia oraz globalizacja trendów modowych.