Komunikaty PR

Verbatim: listwy oświetlenia LED dla sklepów detalicznych i muzeów

2015-06-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Rozszerzając zakres wysokiej jakości opraw oświetleniowych, Verbatim wprowadził na rynek dwie linie listew oświetleniowych LED umożliwiających akcentujące oświetlenie w sklepach detalicznych, muzeach i galeriach. Linia produktów bez funkcji ściemniania – dostępna w czterech różnych wariantach - jest skierowana do klientów oczekujących łatwej instalacji i obsługi przy niskim koszcie. Druga linia – posiadająca  funkcję ściemniania - oferuje sześć produktów dostarczających większy strumień świetlny, skuteczność i zwiększoną żywotność, a także udoskonalony design.

Idealne do akcentowania i oświetlenia punktowego, głowice LED w nowych listwach oświetleniowych zapewniają temperaturę barwową bieli w zakresie od 3000K do 4000K, w zależności od modelu. Produkty posiadają również gamę akcesoriów, w tym powłokę przeciwodblaskową dla linii z funkcją ściemniania oraz raster plastra miodu dla redukcji odblasków w linii bez funkcji ściemniania.

Dostępna w trzech mocach (15W, 28W i 48W), linia listew z funkcją ściemniania zapewnia wyjątkową moc światła do 4600lm, skuteczność świetlną do 96lm/W i żywotności na poziomie 50 000 godzin. Linia bez funkcji ściemniania (dostępna w mocach 25W i 40W) zapewnia strumień świetlny do 3100lm, skuteczność do 77,5lm/W i żywotność na poziomie 35 000 godzin.

Głowice LED w listwach oświetleniowych można obrócić o 350° i pochylić o 180°, aby zapewnić doskonałą orientację światła w różnych kierunkach. Elastyczność jest dodatkowo zwiększona zastosowaniem 3-przewodowego adaptera, dzięki któremu oprawy są łatwe do zintegrowania, przymocowania i wyregulowania przy użyciu standardowych systemów szyn.

Listwy oświetleniowe LED posiadają 40-stopniowy kąt wiązki, ale reflektory mogą być łatwo zamienione na alternatywne produkty oferujące 20- lub 25-stopniowy kąt wiązki, dla – odpowiednio – linii ze ściemnianiem i bez. Obudowa oprawy w listwach oświetleniowych jest pomalowana na biało, tak by zapewnić dyskretny montaż w sufitach. Obudowy w kolorze czarnym i srebrnym są dostępne na życzenie.

Nowe oprawy Verbatim pozwolą zastąpić nieefektywne listwy oświetleniowe HIT stosowane w sklepach i muzeach. Listwy HIT nie posiadają funkcji ściemniania, osiągają maksymalny strumień świetlny z opóźnieniem oraz emitują promieniowanie UV i IR, które może być szkodliwe dla wyrobów piekarniczych i cukierniczych, mięsa, a także odzieży, obrazów i artefaktów.

"Verbatim odniósł szereg sukcesów w modernizacji rynku lamp LED, więc rozszerzenie działalności o oprawy LED jest naturalnym krokiem w rozwoju firmy," wyjaśnia Dick C. Hoogerdijk, General Manager, EUMEA LED w Verbatim. "Nowa seria listew oświetleniowych LED i akcesoriów przeznaczonych dla detalistów, muzeów i galerii, jest doskonałym uzupełnieniem oferty LED, w skład których wchodzą m.in. panele LED dla zastosowań w miejscu pracy i reflektory oświetleniowe dla branży hotelarskiej.”

Sprzedawane w kanałach B2B w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, listwy oświetleniowe LED z funkcją ściemniania światła (numery produktów 52452, 52453, 52454, 52455, 52456 i 52457) zostały już zainstalowane w Milano Spacemakers, firmie doradczej zajmującej się projektowaniem wnętrz, z siedzibą we Włoszech. Druga linia produktów (52436, 52437, 52438 i 52439) została pilotażowo zainstalowana w sklepie Bo Concept, w Bonn.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów Biuro prasowe
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu
Przemysł Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy
2020-05-22 | 10:55

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.