Komunikaty PR

Zwiększenie wydajności dzięki zastosowaniu pomp perystaltycznych Watson-Marlow

2014-07-28  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Laskowska
Glaubicz Garwolińska Consultants

al. Szucha 16/18
00-329 Warszawa
a.laskowska|glaubicz.pl| |a.laskowska|glaubicz.pl
+48 664 481 422
www.glaubicz.pl

Zakład Manikraft Guaianazes Pulp z siedzibą w São Paulo powstał jako firma rodzinna w 1961 roku. Dziś zatrudnia ponad 700 pracowników i działa w ramach dwóch zakładów produkcyjnych w mieście. W ciągu dekad działalności Manikraft wprowadził na rynek szereg znanych marek papieru toaletowego, które są eksportowane na całą Amerykę Łacińską.

Do niedawna Manikraft do produkcji wykorzystywał pompy membranowe. Jednak przy dawkowaniu substancji chemicznych, środków antyadhezyjnych i żywic, firma stale napotykała problemy, które przyczyniały się do powstawania przestojów w pracy. Bezpośrednim czynnikiem, który skłonił firmę do zmiany technologii, było powstawanie pęcherzyków powietrza w tłoczonych substancjach, co obniżało  jakość końcowego produktu.

W celu usprawnienia procesu produkcyjnego Manikraft rozważał różne rozwiązania technologiczne, w tym wdrożenie pomp perystaltycznych. Ich bezzaworowa konstrukcja sprawia, że w procesie produkcji nie dochodzi do zatykania, korozji czy blokowania pary. Ważny jest również wybór konkretnego modelu pompy, który gwarantowałby najlepsze ekonomicznie dopasowanie do systemu produkcji. Celem firmy było znalezienie rozwiązania, które zapewni rozwój przedsiębiorstwa w długoterminowej perspektywie.

Po przeprowadzeniu okresu próbnego, który potwierdził wysoką jakość urządzeń Watson-Marlow, Manikraft ostatecznie postanowił zainstalować zestaw pomp Qdos30. Wybrano technologię, która została zaprojektowana specjalnie do dozowania chemicznego na rynkach przemysłowych. Główna korzyść płynąca z wdrożenia pomp perystaltycznych to dokładne odmierzanie chemikaliów bez potrzeby użycia zaworów lub innych dodatkowych urządzeń. Zastosowanie technologii Watson-Marlow wpłynęło na obniżkę kosztów produkcyjnych do minimum - w efekcie całkowity koszt eksploatacji jest znacznie mniejszy w porównaniu do stosowania pomp membranowych.

Wielofunkcyjna pompa Qdos 30 gwarantuje szybkie i sprawne przepompowywanie substancji.
W odróżnieniu od pomp membranowych, rozwiązania technologiczne Qdos nie doprowadzają do zapowietrzania urządzeń. Wymiana głowicy pompy jest bardzo prosta, dzięki czemu minimalizuje przestoje pracy, a dodatkowo może być dokonana bez użycia specjalistycznych narzędzi, szkolenia pracowników lub inżynierów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Krakowska firma Automationstechnik wdraża rozwiązania Przemysłu 4.0 Biuro prasowe
2020-06-01 | 11:45

Krakowska firma Automationstechnik wdraża rozwiązania Przemysłu 4.0

Dzięki automatyzacji i cyfryzacji procesów firma Automationstechnik przyspieszyła realizację zamówień, obniżyła koszty i uzyskała przewagę
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ruch w biurach sprzedaży mieszkań powraca do poziomów sprzed pandemii. Nie ma co liczyć na spadki cen

Pandemia SARS-CoV-2 chwilowo zachwiała rynkiem deweloperskim. W kwietniu liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a statystyki wskazywały na malejące zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Powoli widać jednak odbicie – klienci wracają do biur sprzedaży zainteresowani zakupem mieszkania. Nie powinni jednak liczyć na duże spadki cen w związku z koronawirusem. Tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest za to pozycja i sytuacja finansowa dewelopera oraz terminowość realizacji inwestycji. Z tym ostatnim nie ma raczej problemów, bo pandemia nie wstrzymała prac na budowach.

Problemy społeczne

Szpitale przygotowują się na drugą falę pandemii. Z pomocą biznesu Caritas przekazuje im właśnie kolejne z setki zamówionych respiratorów

W czasie pandemii jednym z głównych problemów jest dostępność sprzętu medycznego. Już dzisiaj szpitale przygotowują się na drugą falę zachorowań, która według ministra zdrowia może nadejść jesienią. Nie mają jednak w swoich budżetach wystarczających środków na zakup respiratorów. Dlatego w pomoc zaangażował się biznes: wiele firm zdecydowało się na zakup respiratorów i przekazanie ich do najbardziej potrzebujących szpitali. Do polskich placówek pierwsze z ponad setki takich urządzeń, zamówionych jeszcze w kwietniu, dostarcza już Caritas w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Prawie połowa z nich została zakupiona ze środków przekazanych przez Generali Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Polscy naukowcy badają pracę mózgu u dzieci z dysleksją. Chcą opracować metodę wczesnego wykrywania zaburzeń w nauce czytania

Około 10 proc. dzieci w Polsce może mieć problemy z nauką czytania, co często powoduje niechęć do nauki, kompleksy i problemy emocjonalne. – Diagnoza dysleksji możliwa jest dopiero od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a to dość późno, żeby wprowadzać trening i terapię – mówi Katarzyna Chyl, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dzięki jej badaniom, które wykazały zmienione działania lewej półkuli mózgu u dzieci z dysleksją, możliwe będzie opracowanie testów przesiewowych do stosowania na wcześniejszym etapie edukacji. Za tę pracę ekspertka otrzymała stypendium w ramach programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Transport

Liczba rejestracji nowych samochodów najniższa od kilkunastu lat. Sprzedaż w tym roku spadnie co najmniej o kilkadziesiąt procent

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Tegoroczny kwiecień był najsłabszym miesiącem od 15 lat. Sprzedaż samochodów osobowych spadła o 67 proc., a dostawczych – o 55 proc. W połączeniu ze wzrostem cen aut ze względu na wyższe normy bezpieczeństwa czy emisji CO2 spadku sprzedaży może nie udać się odrobić. – Nawet jeśli założymy najbardziej optymistyczny scenariusz, to spadek w całym roku wyniesie kilkadziesiąt procent – ocenia Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.