Komunikaty PR

Tetra Pak po raz kolejny głównym sponsorem Sweets & Coffee Forum

2019-05-14  |  12:00
Biuro prasowe

20 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się V Forum Rynku Kawiarni - Cukierni - Lodziarni - Piekarni Sweets & Coffee Forum – kluczowe, doroczne spotkanie przedstawicieli wymienionych branż. Tetra Pak, lider produkcji opakowań wielomateriałowych, maszyn do pakowania żywności płynnej i stałej, odpowiedzialny także za ich serwisowanie, po raz kolejny został głównym sponsorem wydarzenia.

Na Forum co roku spotykają się właściciele niezależnych kawiarni, cukierni, lodziarni i piekarni, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy firm z tego sektora oraz kupcy i menadżerowie bezpośrednio odpowiedzialni za zakupy, rozwój i inwestycje w sieciach. Tetra Pak należy do biorących udział w wydarzeniu dostawców, którzy zapewniają innowacyjne technologie, urządzenia i produkty dla branży spożywczej.

Obecność na Sweets & Coffee Forum pozwala na udział w inspirujących dyskusjach (między innymi w formule Bussiness Speed Dating) i wysłuchanie ekspertów, którzy są liderami w tej stale rozwijającej się branży – mówi Kinga Sieradzon, Dyrektor Zarządzająca Tetra Pak – Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprezentować naszą ekspertyzę w obszarze rozwiązań dla sektora HoReCa oraz współpracy nad konceptami i recepturami produktów, jak i przyjaznych dla środowiska opakowań. Wierzymy, że aspekt ten leży w obszarze zainteresowań przedstawicieli branży – dodaje Sieradzon.

Prelegentem Tetra Pak będzie w tym roku Tomasz Wajs, Business Development Manager firmy. Jego wystąpienie to okazja do przybliżenia uczestnikom Forum roli opakowań kartonowych i możliwości rozwoju nowych kategorii dla segmentu HoReCa oraz sieci kawiarnianych. Przedstawiciele Tetra Pak zaprezentują również propozycje konkretnych form opakowań przygotowanych specjalnie dla branży. Będą to między innymi kartonowe opakowania na wodę, wodę smakową i funkcjonalną oraz kawę (w tym cold brew) o pojemności 330 ml i 500 ml oraz poręczne opakowania na mleko o pojemności 1500 ml z przeznaczeniem dla baristów.

O szczegółach dotyczących zalet, funkcjonalności i możliwości wykorzystania opakowań kartonowych w segmencie HorReCa będzie można porozmawiać z przedstawicielami Tetra Pak na stoisku w głównym foyer.

Opakowania kartonowe produkowane przez Tetra Pak składają się z papieru, cieńszej niż ludzki włos warstwy folii aluminiowej oraz części polietylenowej, co daje pewność, że są bezpieczne dla przechowywanych produktów. Dodatkowym atutem tego typu opakowań jest to, że można je dowolnie obrandować, a po opróżnieniu poddać całkowitemu recyklingowi. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy FRoSTA obchodzi 20. urodziny! Co osiągnęła w tym czasie? Biuro prasowe
2019-06-18 | 14:00

FRoSTA obchodzi 20. urodziny! Co osiągnęła w tym czasie?

1999 rok niewątpliwie był przełomowy, i to nie tylko dlatego, że dzielił dwa wieki i dwa tysiąclecia. Właśnie wtedy w Polsce działać zaczął obecny lider mrożonych produktów
Przemysł spożywczy Żywiec Zdrój wprowadza szklane butelki i puszki
2019-06-18 | 12:00

Żywiec Zdrój wprowadza szklane butelki i puszki

Żywiec Zdrój realizuje swoje pionierskie  zobowiązanie środowiskowe, ogłoszone podczas ostatniego Szczytu Klimatycznego ONZ. Jednym z kluczowych założeń tej deklaracji jest
Przemysł spożywczy Jantoń zmienia nazwę na JNT Group
2019-06-18 | 10:30

Jantoń zmienia nazwę na JNT Group

Po licznych akwizycjach dokonanych przez firmę Jantoń, w skład przedsiębiorstwa obecnie wchodzi również spółka Platinum Wines oraz marka Wino Makłowicz czy Makłowicz Poleca.

Prawo

Od lipca duże firmy dołączą do pracowniczych planów kapitałowych. Ponad 400 przedsiębiorców wybrało inne rozwiązanie

1 lipca przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników zostaną automatycznie włączone do pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Na alternatywną wersję, czyli wdrożenie pracowniczego programu emerytalnego (PPE), zdecydowało się dotąd 411 firm. Wśród nich są m.in. spółki Grupy VELUX, które zatrudniają łącznie ponad 1,8 tys. osób. Firma podkreśla, że PPE to rozwiązanie korzystniejsze dla samych pracowników, bo w całości finansowane przez pracodawcę. Od momentu uruchomienia programu w spółkach grupy dołączyło do nich już 75 proc. zatrudnionych.

Finanse

Małym i średnim firmom trudno pozyskać pieniądze na rozwój. Coraz częściej finansują go dzięki emisji obligacji skierowanej do konkretnych inwestorów

Małe i średnie firmy mają często problem z dostępem do finansowania zewnętrznego, ponieważ banki wolą mniej ryzykowne inwestycje, giełda preferuje większe podmioty, a rynek obligacji korporacyjnych wciąż odczuwa skutki afery GetBacku. Alternatywą może być emisja obligacji skierowana do konkretnych inwestorów.

Farmacja

Wcześnie wykryty rak piersi może być uleczalny. W Polsce brakuje jednak dostępu do nowoczesnej terapii i wiedzy na temat tej choroby

Zastosowanie terapii celowanej z wykorzystaniem podwójnej blokady na wczesnym etapie rozwoju HER2-dodatniego raka piersi może doprowadzić do całkowitego wyleczenia. W Polsce refundacji podlega jednak tylko jeden z dwóch wykorzystywanych w tej terapii leków. Eksperci podkreślają, że problemem jest także to, że kobiety, które słyszą diagnozę „wczesny rak piersi”, są pozostawione same sobie, bez dostępu do informacji i wsparcia w pierwszym, bardzo trudnym etapie leczenia. Tego typu wsparcie chcą zaoferować twórcy kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”.

Handel

Polska w krótkim terminie nie powinna negatywnie odczuć wznowienia wojny handlowej między USA a Chinami. Sytuacja może nawet sprzyjać rodzimemu eksportowi

Po półrocznym zawieszeniu w maju wybuchła kolejna odsłona bitwy na cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami – prezydent Donald Trump podniósł stawki dla chińskich towarów o wartości 200 mld dol. i zagroził wprowadzeniem kolejnych opłat. Na cenzurowanym znalazł się chiński koncern Huawei, z którym na skutek dekretu Trumpa amerykańscy potentaci zrywają współpracę. Choć Polska znajduje się na peryferiach tego konfliktu, może on skutkować m.in. osłabieniem złotego, co jest korzystne dla eksporterów.