Komunikaty PR

Tetra Pak po raz kolejny głównym sponsorem Sweets & Coffee Forum

2019-05-14  |  12:00
Biuro prasowe

20 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się V Forum Rynku Kawiarni - Cukierni - Lodziarni - Piekarni Sweets & Coffee Forum – kluczowe, doroczne spotkanie przedstawicieli wymienionych branż. Tetra Pak, lider produkcji opakowań wielomateriałowych, maszyn do pakowania żywności płynnej i stałej, odpowiedzialny także za ich serwisowanie, po raz kolejny został głównym sponsorem wydarzenia.

Na Forum co roku spotykają się właściciele niezależnych kawiarni, cukierni, lodziarni i piekarni, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy firm z tego sektora oraz kupcy i menadżerowie bezpośrednio odpowiedzialni za zakupy, rozwój i inwestycje w sieciach. Tetra Pak należy do biorących udział w wydarzeniu dostawców, którzy zapewniają innowacyjne technologie, urządzenia i produkty dla branży spożywczej.

Obecność na Sweets & Coffee Forum pozwala na udział w inspirujących dyskusjach (między innymi w formule Bussiness Speed Dating) i wysłuchanie ekspertów, którzy są liderami w tej stale rozwijającej się branży – mówi Kinga Sieradzon, Dyrektor Zarządzająca Tetra Pak – Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprezentować naszą ekspertyzę w obszarze rozwiązań dla sektora HoReCa oraz współpracy nad konceptami i recepturami produktów, jak i przyjaznych dla środowiska opakowań. Wierzymy, że aspekt ten leży w obszarze zainteresowań przedstawicieli branży – dodaje Sieradzon.

Prelegentem Tetra Pak będzie w tym roku Tomasz Wajs, Business Development Manager firmy. Jego wystąpienie to okazja do przybliżenia uczestnikom Forum roli opakowań kartonowych i możliwości rozwoju nowych kategorii dla segmentu HoReCa oraz sieci kawiarnianych. Przedstawiciele Tetra Pak zaprezentują również propozycje konkretnych form opakowań przygotowanych specjalnie dla branży. Będą to między innymi kartonowe opakowania na wodę, wodę smakową i funkcjonalną oraz kawę (w tym cold brew) o pojemności 330 ml i 500 ml oraz poręczne opakowania na mleko o pojemności 1500 ml z przeznaczeniem dla baristów.

O szczegółach dotyczących zalet, funkcjonalności i możliwości wykorzystania opakowań kartonowych w segmencie HorReCa będzie można porozmawiać z przedstawicielami Tetra Pak na stoisku w głównym foyer.

Opakowania kartonowe produkowane przez Tetra Pak składają się z papieru, cieńszej niż ludzki włos warstwy folii aluminiowej oraz części polietylenowej, co daje pewność, że są bezpieczne dla przechowywanych produktów. Dodatkowym atutem tego typu opakowań jest to, że można je dowolnie obrandować, a po opróżnieniu poddać całkowitemu recyklingowi. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Goplana ogłasza konkurs kulinarny #Let’s Bake! Biuro prasowe
2019-09-16 | 10:00

Goplana ogłasza konkurs kulinarny #Let’s Bake!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zakupić dowolne produkty Goplany (np. czekoladę, ciastka Jeżyki czy batony Goplana Break) i użyć je do przygotowania deseru, wypieku lub słodkiej
Przemysł spożywczy Złota Wiśnia w nowej, stylowej szacie
2019-09-04 | 13:00

Złota Wiśnia w nowej, stylowej szacie

Złota Wiśnia Solidarności to klasyczne połączenie soczystej wiśni, aromatycznego likieru i aksamitnej czekolady deserowej. Dla wielu koneserów to ideał alkoholizowanej praliny,
Przemysł spożywczy Morskie opowieści – owoce morza bez tajemnic
2019-09-03 | 11:00

Morskie opowieści – owoce morza bez tajemnic

Krewetka, langusta, homar, a może ośmiornica? To dania, które coraz częściej goszczą na naszych stołach. Dają nieograniczone pole do rozwijania kulinarnej kreatywności. Jeśli

Kalendarium

Ochrona środowiska

W 2020 roku do recyklingu powinna trafiać połowa odpadów komunalnych. Gminom grożą wysokie kary

Polacy deklarują, że segregują śmieci. Wiele odpadów trafia jednak do jednego kontenera, a gminy nie radzą sobie z ich przetwarzaniem. Tymczasem za nieosiągnięcie 50 proc. poziomu recyklingu odpadów komunalnych w 2020 roku grożą im wysokie kary. Przy obecnym stopniu przetwarzania odpadów kary wydają się nieuniknione – do recyklingu materiałowego plastiku, szkła, metali i papieru trafia blisko 15 proc. odpadów. Problemem jest niska jakość selektywnej zbiórki.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Finanse

Bez inwestycji ubezpieczyciele przegrają walkę o klientów. Branża musi radykalnie zmienić kanały kontaktu i dystrybucji polis

Dotychczasowe kanały kontaktu z klientami i dystrybucji polis ubezpieczeniowych są przestarzałe – branża ubezpieczeniowa musi je radykalnie zmienić, żeby utrzymać konkurencyjność. Ubezpieczycielom za wzór może posłużyć bankowość czy branża muzyczna, która przeszła od fizycznej sprzedaży płyt do cyfrowej dystrybucji – wskazują eksperci Sollers Consulting. Przystosowując się do cyfrowych zmian, firmy ubezpieczeniowe muszą też zadecydować, za którymi trendami podążyć. Najbardziej obiecującym jest w tej chwili wielokanałowa, zintegrowana sprzedaż w ramach cyfrowych platform łączących różne produkty i dostawców usług.

Farmacja

2 mln polskich dzieci cierpi na alergiczny nieżyt nosa. Nieleczony zwiększa o 80 proc. ryzyko rozwoju astmy oskrzelowej

Nieleczony alergiczny nieżyt nosa prowadzi do zaburzenia koncentracji i permanentnego zmęczenia, może mieć także bardzo negatywne skutki zdrowotne w przyszłości. Nawet o 80 proc. zwiększa ryzyko rozwoju astmy oskrzelowej, może też być przyczyną nadciśnienia tętniczego i udaru mózgu. Z problemem tym zmaga się ok. 2 mln dzieci. Najskuteczniejszą przyczynową metodą leczenia jest podjęzykowa immunoterapia alergenowa, która zastosowana odpowiednio wcześnie nawet trzykrotnie zmniejsza zagrożenie wystąpieniem astmy. W Polsce wciąż nie podlega jednak refundacji.

Problemy społeczne

Co roku dochodzi do 27 tys. pożarów budynków mieszkalnych. Dzięki biernej ochronie przeciwpożarowej mogłoby ich być zdecydowanie mniej

Strażacy w 2018 roku wyjeżdżali do 149 tys. pożarów. Prawie połowa z nich miała miejsce w obiektach handlowo-usługowych, coraz więcej jest też pożarów w budynkach mieszkalnych. Rocznie wybucha ich ok. 27 tysięcy. Przed pożarem można się jednak zabezpieczyć. Wdrożenie biernej ochrony przeciwpożarowej spowalnia rozprzestrzeniania się ognia, zapewnia trwałość konstrukcji i zwiększa bezpieczeństwo ludzi.