Komunikaty PR

Wiosenny przegląd opon rolniczych Continental

2019-03-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że w gospodarstwach rolnych trwają przygotowania do nowego sezonu. To ostatni moment na przegląd stanu technicznego maszyn i ogumienia. Kiedy prace w polu ruszą pełną parą nie będzie miejsca na przestoje i opóźnienia z powodu awarii. Warto pamiętać, że stopień zużycia opon wpływa na efektywność pracy maszyn – obniżają trakcję i ekonomię jazdy.

W rolnictwie zakres obowiązków zmienia się wraz z porami roku – wiosna, lato i jesień to czas wytężonej pracy nie tylko ludzi, ale też maszyn. W szczycie sezonu, szczególnie podczas zbiorów ciągniki oraz kombajny muszą być zawsze gotowe do pracy. Zima i przedwiośnie to najlepszy czas na wszelkie remonty i naprawy. W tym okresie warto pomyśleć m.in. o wymianie opon na nowe.

Przemyślane w każdym calu

Według danych PZPO 50-procentowe zużycie bieżnika powoduje największy spadek trakcji, a także przekłada się na wzrost zużycia paliwa[1]. Starannie dobrane wysokiej jakości opony są źródłem oszczędności oraz zwiększają wydajność maszyn. Poprawiają komfort pracy rolników, których potrzeby ulegają zmianie. Continental od 90-lat odpowiada na te wyzwania, dostarczając najnowocześniejsze produkty dla rolnictwa. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i osiągnięcia technologiczne znajdują odzwierciedlenie w produktach – nowej generacji opon radialnych premium Tractor70 oraz Tractor85, oponie do kombajnów CombineMaster, a także tegorocznej nowości – oponie TractorMaster.

Tworząc produkty, wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć ich oczekiwania. Na tej podstawie powstaje trwałe, wydajne i bezpieczne dla upraw ogumienie do ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych. Za wyjątkowymi właściwościami opon rolniczych Continental stoją autorskie technologie N.flex, D.fine oraz innowacyjna konstrukcja stopki. Dzięki nim nasze opony spełniają swoje zadanie w każdych warunkach – przez błotniste pola, podczas ulewnego deszczu, na kamienistych ścieżkach, czy też w upalnym słońcu – powiedział Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon rolniczych w Continental Opony Polska.

Opony rolnicze napędzane innowacją

Do produkcji wszystkich modeli opon rolniczych Continental używa się nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zaabsorbować wstrząsy i powrócić po nich do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opon oraz duży komfort pracy. Natomiast charakterystyczna stopka wykonana z jednego kawałka drutu, pokryta w całości obrzeżem z twardej gumy gwarantuje łatwiejsze mocowanie i zapobiega uślizgom na feldze. Najnowsza technologia klocków D.fine zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Dzięki temu ogumienie zapewnia dobrą trakcję w polu oraz osiąga większe przebiegi na drodze w porównaniu oponami ze standardowym bieżnikiem.

Do kombajnów, ciągników i maszyn

Wszystkie opony – CombineMaster, Tractor70 i Tractor85 oraz tegoroczna nowość opona radialna TractorMaster – produkowane są w nowoczesnej fabryce Lousado w Portugalii. CombineMaster to niezawodne ogumienie przeznaczone do kombajnów, które jest fabrycznie wyposażone w czujniki monitorujące ciśnienie. Tractor70 i Tractor85 – standardowe opony Continental do ciągników –znajdują uznanie czołowych producentów sprzętu rolniczego. Od października ub.r. dostępne są w fabrycznym montażu ciągników Valtra serii A. Opona Tractor70 charakteryzuje się doskonałą zdolnością samooczyszczania oraz dobrą trakcją. Innowacyjna konstrukcja stopki umożliwia oponie pracę nawet przy niższych wartościach ciśnienia, przez co mniej obciąża glebę. Tractor85 to natomiast opona odpowiednia na każdą porę roku i na wszystkie nawierzchnie. Jest wyjątkowo wszechstronna: odpowiednio wąska, aby zgrabnie wpasować się w koleinę w ziemi, ale wystarczająco szeroka, aby spełniać funkcję uniwersalnej, wytrzymałej opony rolniczej.

Model TractorMaster wyróżnia całkowicie nowa technologia modelowania klocków bieżnika D.fine. Uzyskane w ten sposób właściwości pozwalają znacznie ograniczyć zagęszczenia gleby, w efekcie opony są mniej szkodliwe dla upraw. O tym, jak nowe opony Continental sprawdzają się w praktyce, mieli okazję przekonać się uczestnicy tegorocznej edycji cyklu pokazów maszyn rolniczych Valtra SmartTour w dniach 4-6 marca br. w Bednarach oraz w dniach 8-9 marca w Zienkach k. Sosnowicy. Wyniki testów potwierdziły, że połączenie niezawodnych ciągników Valtra i wytrzymałych opon Continental to gwarancja dużego komfortu pracy.


[1] PZPO 2018

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Planujesz zakup ciągnika lub maszyny rolniczej? Skorzystaj ze wsparcia Biuro prasowe
2019-05-17 | 01:00

Planujesz zakup ciągnika lub maszyny rolniczej? Skorzystaj ze wsparcia

Sklep rolniczy TwojaZagroda.pl to bogata oferta dealerska ciągników i maszyn rolniczych, ale nie tylko. Eksperci sklepu oferują pomoc w przygotowaniu oraz wypełnieniu wniosków o
Rolnictwo Cukrownia Strzelin inwestuje ponad 12 mln zł w beztlenową oczyszczalnię ścieków
2019-05-08 | 12:00

Cukrownia Strzelin inwestuje ponad 12 mln zł w beztlenową oczyszczalnię ścieków

Südzucker Polska S.A. rozpoczął rozbudowę oczyszczalni ścieków funkcjonującej w zakładzie produkcyjnym w Strzelinie. Inwestycja warta ponad 12 mln zł zostanie ukończona jeszcze
Rolnictwo CYNKOMET rozszerza sieć dystrybucji
2019-04-25 | 09:15

CYNKOMET rozszerza sieć dystrybucji

Wraz ze wzrostem produkcji Cynkomet z Czarnej Białostockiej sukcesywnie rozwija swoją sieć sprzedaży. Producent rozpoczął współpracę z wyszkowską firmą Zaplecze Farmera,

Kalendarium

Telekomunikacja

Wdrożenie 5G będzie wymagać dużej dbałości o cyberbezpieczeństwo. Operatorzy muszą wypracować odpowiednie standardy

Wielkimi krokami zbliża się wdrożenie sieci 5G, która ma zapoczątkować nową rewolucję technologiczną i stworzyć możliwości ultraszybkiej komunikacji. Eksperci podkreślają jednak, że fundamentalną kwestią w kontekście 5G jest cyberbezpieczeństwo i na każdym etapie wdrażania nowej technologii operatorzy muszą zadbać o najwyższe standardy. Bardzo ważne jest też budowanie świadomości użytkowników końcowych oraz efektywna współpraca firm technologicznych z administracją publiczną. – W przypadku 5G trzeba najpierw wypracować standardy, a dopiero potem wdrażać całą sieć – podkreśla Ryszard Hordyński z Huawei Polska.

Konsument

Połowa Polaków styka się z dezinformacją w sieci. To może mieć ogromne znaczenie dla zbliżających się wyborów

Treści udające rzetelne dziennikarstwo, farmy trolli czy pseudoanonimowe ataki na polityczną konkurencję stają się w sieci coraz częstsze i powszechniejsze. Już ponad połowa Polaków przyznaje, że spotkała się z dezinformacją w internecie – wynika z raportu Pracowni Badań Społecznych NASK. Zdaniem internautów co trzecia informacja jest zmanipulowana. Jednocześnie dwie trzecie badanych nigdy nie weryfikuje wiarygodności informacji lub robi to sporadycznie. Takie wyniki budzą niepokój szczególnie przed wyborami. Konieczna jest edukacja internautów, czemu ma służyć serwis bezpiecznewybory.pl.

Ochrona środowiska

Branża chemiczna stawia na inwestycje przyjazne dla środowiska. Nowe rozwiązania pozwalają oszczędzać surowce

Recykling chemiczny to innowacyjna metoda, w której odpady z tworzyw sztucznych – przy zastosowaniu procesów termochemicznych – są ponownie przekształcane w surowce do nowej produkcji. Tę technologię rozwija BASF. W ramach pilotażu przetwarza różne rodzaje plastiku, które nie mogą być poddane tradycyjnemu recyclingowi mechanicznemu. Firma podkreśla, że dzięki temu wpisuje się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój to również cel fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej.

Farmacja

Już ponad 40 proc. Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest immunoterapia alergenowa, czyli odczulanie

Ponad 40 proc. Polaków cierpi na choroby alergiczne, przy czym ok. 10 proc. stanowią ciężkie jej postacie. Skala ich występowania dramatycznie zwiększa się z każdym rokiem. Lekarze przypominają, że jedyną metodą, która może wyleczyć pacjenta z alergii, jest immunoterapia alergenowa, czyli odczulanie. Leczenie polega na zwalczaniu przyczyny choroby, a nie tylko na łagodzeniu objawów. Zastosowanie immunoterapii również skutecznie zapobiega rozwojowi astmy oskrzelowej i ciężkich postaci innych chorób alergicznych. Eksperci zaznaczają, że przyszłością w leczeniu alergii jest połączenie immunoterapii alergenowej z leczeniem biologicznym, stosowanym zwykle w przypadku cięższych i nieuleczalnych schorzeń.