Komunikaty PR

Wiosenny przegląd opon rolniczych Continental

2019-03-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że w gospodarstwach rolnych trwają przygotowania do nowego sezonu. To ostatni moment na przegląd stanu technicznego maszyn i ogumienia. Kiedy prace w polu ruszą pełną parą nie będzie miejsca na przestoje i opóźnienia z powodu awarii. Warto pamiętać, że stopień zużycia opon wpływa na efektywność pracy maszyn – obniżają trakcję i ekonomię jazdy.

W rolnictwie zakres obowiązków zmienia się wraz z porami roku – wiosna, lato i jesień to czas wytężonej pracy nie tylko ludzi, ale też maszyn. W szczycie sezonu, szczególnie podczas zbiorów ciągniki oraz kombajny muszą być zawsze gotowe do pracy. Zima i przedwiośnie to najlepszy czas na wszelkie remonty i naprawy. W tym okresie warto pomyśleć m.in. o wymianie opon na nowe.

Przemyślane w każdym calu

Według danych PZPO 50-procentowe zużycie bieżnika powoduje największy spadek trakcji, a także przekłada się na wzrost zużycia paliwa[1]. Starannie dobrane wysokiej jakości opony są źródłem oszczędności oraz zwiększają wydajność maszyn. Poprawiają komfort pracy rolników, których potrzeby ulegają zmianie. Continental od 90-lat odpowiada na te wyzwania, dostarczając najnowocześniejsze produkty dla rolnictwa. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i osiągnięcia technologiczne znajdują odzwierciedlenie w produktach – nowej generacji opon radialnych premium Tractor70 oraz Tractor85, oponie do kombajnów CombineMaster, a także tegorocznej nowości – oponie TractorMaster.

Tworząc produkty, wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć ich oczekiwania. Na tej podstawie powstaje trwałe, wydajne i bezpieczne dla upraw ogumienie do ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych. Za wyjątkowymi właściwościami opon rolniczych Continental stoją autorskie technologie N.flex, D.fine oraz innowacyjna konstrukcja stopki. Dzięki nim nasze opony spełniają swoje zadanie w każdych warunkach – przez błotniste pola, podczas ulewnego deszczu, na kamienistych ścieżkach, czy też w upalnym słońcu – powiedział Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon rolniczych w Continental Opony Polska.

Opony rolnicze napędzane innowacją

Do produkcji wszystkich modeli opon rolniczych Continental używa się nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zaabsorbować wstrząsy i powrócić po nich do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opon oraz duży komfort pracy. Natomiast charakterystyczna stopka wykonana z jednego kawałka drutu, pokryta w całości obrzeżem z twardej gumy gwarantuje łatwiejsze mocowanie i zapobiega uślizgom na feldze. Najnowsza technologia klocków D.fine zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Dzięki temu ogumienie zapewnia dobrą trakcję w polu oraz osiąga większe przebiegi na drodze w porównaniu oponami ze standardowym bieżnikiem.

Do kombajnów, ciągników i maszyn

Wszystkie opony – CombineMaster, Tractor70 i Tractor85 oraz tegoroczna nowość opona radialna TractorMaster – produkowane są w nowoczesnej fabryce Lousado w Portugalii. CombineMaster to niezawodne ogumienie przeznaczone do kombajnów, które jest fabrycznie wyposażone w czujniki monitorujące ciśnienie. Tractor70 i Tractor85 – standardowe opony Continental do ciągników –znajdują uznanie czołowych producentów sprzętu rolniczego. Od października ub.r. dostępne są w fabrycznym montażu ciągników Valtra serii A. Opona Tractor70 charakteryzuje się doskonałą zdolnością samooczyszczania oraz dobrą trakcją. Innowacyjna konstrukcja stopki umożliwia oponie pracę nawet przy niższych wartościach ciśnienia, przez co mniej obciąża glebę. Tractor85 to natomiast opona odpowiednia na każdą porę roku i na wszystkie nawierzchnie. Jest wyjątkowo wszechstronna: odpowiednio wąska, aby zgrabnie wpasować się w koleinę w ziemi, ale wystarczająco szeroka, aby spełniać funkcję uniwersalnej, wytrzymałej opony rolniczej.

Model TractorMaster wyróżnia całkowicie nowa technologia modelowania klocków bieżnika D.fine. Uzyskane w ten sposób właściwości pozwalają znacznie ograniczyć zagęszczenia gleby, w efekcie opony są mniej szkodliwe dla upraw. O tym, jak nowe opony Continental sprawdzają się w praktyce, mieli okazję przekonać się uczestnicy tegorocznej edycji cyklu pokazów maszyn rolniczych Valtra SmartTour w dniach 4-6 marca br. w Bednarach oraz w dniach 8-9 marca w Zienkach k. Sosnowicy. Wyniki testów potwierdziły, że połączenie niezawodnych ciągników Valtra i wytrzymałych opon Continental to gwarancja dużego komfortu pracy.


[1] PZPO 2018

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów idzie po rekord Biuro prasowe
2019-07-16 | 08:00

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów idzie po rekord

Już 28 lipca 2019 roku (niedziela) we wsi Ostrów odbędzie się oficjalna próba ustanowienia rekordu Guinnessa na najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2019-05-27 | 01:00

Finansowanie dla rolnika nie tylko z Unii

To ostatnie dwa lata, w których Unia Europejska będzie wspierać rolników na obecnych zasadach. Wiadomo, że w perspektywie unijnej po 2020 roku budżet w ramach Wspólnej Polityki Rolnej ulegnie zmniejszeniu. Wpłynie to
Rolnictwo Targowy maraton Cynkometu
2019-05-26 | 10:15

Targowy maraton Cynkometu

Litwa, Niemcy, Węgry, Serbia, Czechy i Rumunia – to kraje, które ostatnio odwiedził Cynkomet, prezentując na tamtejszych targach swoje najnowsze maszyny rolnicze. Efekty targowej

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Przemysł spożywczy

Europejska polityka rolna do poprawki. W Polsce trzy czwarte dopłat z UE trafia do 20 proc. największych gospodarstw

Polskie rolnictwo wytwarza około 2,4 proc. PKB, podczas gdy średnia w UE to niecałe 1,5 proc. Zatrudnia też więcej pracowników niż w UE, dlatego ciągle odgrywa bardzo ważną rolę w polskiej gospodarce. Od momentu wstąpienia do Unii liczba środków kierowanych do obszarów wiejskich wzrosła 15-krotnie, ale rolnictwo nadal boryka się z istotnymi problemami o charakterze środowiskowym i społecznym. Wynikają one m.in. z faktu, że w Polsce 3/4 dopłat bezpośrednich trafia raptem do 20 proc. największych gospodarstw. Wspólna Polityka Rolna w tym zakresie wymaga reformy – podkreślają eksperci.

Prawo

Resort przedsiębiorczości chce decentralizacji. 31 urzędów może czekać wyprowadzka z Warszawy

Po 30 latach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaufaniem darzy go 2/3 Polaków, a ponad 70 proc. jest zadowolonych z działań lokalnych władz. Jeszcze większy odsetek deklaruje zainteresowanie sprawami lokalnymi – pokazują badania CBOS. – Tak wysoki poziom zaufania i zadowolenia Polaków z samorządu to inspiracja dla sektora przedsiębiorstw, jak prowadzić efektywny dialog i budować kapitał społeczny – podkreślają eksperci Krajowej Izby Gospodarczej.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Prezes GPW: Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie. Skorzystają przede wszystkim małe i średnie spółki

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marka Dietl. Jak ocenia, dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

IFA 2019 Berlin

Przemysł

Segment farb i lakierów jednym z najszybciej rosnących na rynku chemii budowlanej. Konsumenci coraz częściej wybierają produkty premium i eko

Kilkuprocentowy wzrost rynku farb dekoracyjnych w ujęciu wartościowym i wzrost ilościowy rzędu 1–1,5 proc. – takie są przewidywania Śnieżki na 2019 rok. Prezes grupy Piotr Mikrut ocenia, że w branży farb i lakierów coraz silnej zaznacza się trend ekologii, a konsumenci migrują w kierunku grup produktów premium i bardziej przyjaznych środowisku. Ta branża nie ucieknie też od cyfryzacji, zwłaszcza w obszarze kanałów sprzedaży. Plany Śnieżki na nadchodzące lata zakładają umacnianie pozycji grupy na rynku polskim, ale też rozwój za granicą.

Złote Spinacze 2019