Komunikaty PR

Rozmowy o e-learningu, czyli Wiedza 3.0

2014-01-15  |  17:15
Biuro prasowe
Kontakt
Robert Czerwenka
LEWIS PR

Grzybowska 80/82
00-844 Warszawa
robert.czerwenka|lewispr.com| |robert.czerwenka|lewispr.com
22 661 53 64
www.lewispr.pl
Do pobrania Wiedza3.0 ( 0.08 MB )

Firma wdrożeniowo-konsultingowa UNIT4 Software Engineering, działająca w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, realizuje cykl rozmów na temat e-learningu. Wywiady dotyczą początków wykorzystywania nowych technologii w edukacji, obecnego stanu rozwoju e-learningu oraz jego przyszłości.

Obecnie, coraz mniej czasu jest poświęcane na stacjonarną edukację. Coraz więcej studentów wybiera model zaoczny i godzi naukę z pracą. Taka sytuacja to nie tylko wyzwanie osobiste, ale również motor napędowy rozwoju nowych technologii kształcenia, czyniących naukę skuteczniejszą i bardziej przystępną.

Eksperci rozmawiają o edukacji

W ramach cyklu Wiedza 3.0 prowadzone są rozmowy z profesjonalistami związanymi z branżą e-learningową. Eksperci mówią o e-learningu skierowanym do dzieci, studentów czy przedstawicieli biznesu. Widzowie nie tylko dowiadują się, jak wyglądały skromne początki zdalnego nauczania, ale również mają możliwość poznania od kuchni pracy ekspertów oraz ich wizji przyszłości e-learningu w Polsce.

Nauka przyszłości teraz

„Wiedza to władza. Żyjemy w czasach, w których edukacja zyskuje na znaczeniu, a w dobie powszechnego dostępu do urządzeń mobilnych i komputerów osobistych umożliwiamy wszystkim zainteresowanym nieskrępowany dostęp do materiałów edukacyjnych, dotyczących niemal każdego obszaru wiedzy”, mówi wiceprezes UNIT4 Software Engineering, Zbigniew Klepacki.

Nowoczesne sposoby nauczania sprawiają, że chętniej sięgamy po wiedzę. Zarówno jej dostępność na komputery osobiste, jak również na platformy mobilne sprawia, że korzystamy z e-learningu chociażby w drodze z pracy do domu lub będąc w delegacji. Ponadto przystępna forma – zarówno graficzna, jak i merytoryczna – przyciąga i zachęca do pogłębiania swojej wiedzy. Zdalny dostęp do materiałów i testów sprawia, że możemy przystąpić do egzaminu lub do wykładu w dowolnym momencie, dzięki czemu nie zakłócamy naszego normalnego rytmu pracy.

Nowocześnie o nauce przyszłości

Filmy publikowane są na kanale YouTube firmy UNIT4 Software Engineering, a wywiady przeprowadzone są w przystępnej dla odbiorcy formie – setki dziennikarskiej. W trakcie filmu, każdy z rozmówców odpowiada na pytania dotyczące początku przygody z e-learningiem, codziennego wykorzystywania tej technologii oraz jej przyszłości.

W dotychczasowych odcinkach serii wystąpili prof. Bogdan Galwas z Politechniki Warszawskiej – założyciel Ośrodka Kształcenia Na Odległość (OKNO), który w momencie powstawania był unikalny w skali kraju, Marcin Sołodki z Fundacji Dzieci Niczyje pełniący funkcję koordynatora Działu edukacji i szkoleń oraz Bartłomiej Postek prezes firmy Funmedia, twórca pierwszego w Polsce e-podręcznika zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Aby być na bieżąco z cyklem „Wiedza 3.0 – rozmowy o e-learningu” subskrybuj kanał UNIT4 Software Engineering.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Poznaj pracę burmistrza, sommeliera, trenera boksu i żołnierza GROM-u Biuro prasowe
2021-04-14 | 14:20

Poznaj pracę burmistrza, sommeliera, trenera boksu i żołnierza GROM-u

Jak dostać się do GROM-u? Czym zajmuje się sommelier, a na czym polega praca burmistrza? Czy dobry sportowiec ma większą szansę, aby być dobrym trenerem? Jak wyglądały początki kariery
Edukacja Roboty wkraczają na uczelnie! Studenci z Opola obronili prace dyplomowe
2021-04-13 | 14:12

Roboty wkraczają na uczelnie! Studenci z Opola obronili prace dyplomowe

Robotyzacja procesów biznesowych to przyszłość sprawnie prosperujących przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że studenci również zgłębiają ten temat, chcąc wejść na
Edukacja Bank Pocztowy wyróżniony za BAKCYLA
2021-03-31 | 23:00

Bank Pocztowy wyróżniony za BAKCYLA

1779 lekcji i spotkań dla 52 700 uczniów w 520 szkołach w całej Polsce - tak wygląda podsumowanie tegorocznej edycji programu BAKCYL realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości.

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.