Komunikaty PR

Moje miejsce na mapie Wołomina

2013-09-23  |  13:31

W dniach 12-13 września w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się 8  Forum Młodych Bibliotekarzy. Jest to inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, organizację pożytku publicznego, wywodzącą się z powstałej w Warszawie w 1915 roku Komisji Historii Książnic i Wiedzy Bibliotecznej. Od 2004 roku młodzi bibliotekarze zapraszani są do uczestniczenia w panelach dyskusyjnych, wymiany doświadczeń i wzajemnej integracji. W pięknym gmachu uniwersyteckiej biblioteki nie zabrakło również przedstawicielek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, z panią dyrektor Izabelą Bochińską na czele. Uroczyste otwarcie Forum było bowiem połączone z rozdaniem nagród laureatom konkursu na najciekawszą inicjatywę 10 Tygodnia Bibliotek, organizowanego przez SBP w dniach 8-15 maja. Przeprowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie noc z mapami czyli „Moje miejsce na mapie Wołomina”, znalazła się w gronie laureatów, otrzymując wyróżnienie. Cieszy nas to tym bardziej, iż po raz pierwszy stanęliśmy do tego konkursu. Szacowne jury miało twardy orzech do zgryzienia – ponad 100 kandydatur z bibliotek rozsianych po całej Polsce zaprezentowało wyjątkowo ciekawe i wartościowe propozycje. Z wielką dumą i radością pani dyrektor odebrała dyplom, wyróżniający nas z tego grona i zapisujący kolejną miłą kartę w historii wołomińskiej Biblioteki. Uroczystemu otwarciu Forum towarzyszyły ciepłe słowa od gości specjalnych, wśród których znalazł się dyrektor Biblioteki Narodowej, pan Tomasz Markowski. - Bibliotekarz to zawód z przyszłością, który był, jest i będzie potrzebny - mówił do zgromadzonych. Nie zabrakło głosu od władz krajowych i lokalnych. Przedstawiciel ministra Michała Boniego mówił o staraniach na rzecz rozwoju sieci bibliotek i o tym, jak ważną rolę odgrywają one dla społeczeństwa. Niezmiernie miło powitała wszystkich pani Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Również przedstawicielka Instytutu Książki, współorganizatora Forum, w ciepłych słowach i z dobrymi prognozami na przyszłość wypowiadała się o czytelnictwie, bibliotekach i oczywiście bibliotekarzach. Po rozdaniu nagród udałyśmy się także na panele dyskusyjne, które już podsunęły nam wiele interesujących pomysłów do zrealizowania. Zostały nawiązane także nowe znajomości z przedstawicielami innych bibliotek, które mamy nadzieję, zaowocują wartościową współpracą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy BRAK ZDJĘCIA
2020-01-08 | 13:35

W obiektywie Strażników energii - konkurs dla gdyńskich podstawówek

GDYNIA i DALKIA partnerami projektu edukacji energetycznej dla uczniów   „W obiektywie Strażników energii” – konkurs dla gdyńskich podstawówek na najciekawszy  film promujący akcję
Samorządy Raport: Janosikowe rabuje Warszawę i inne duże miasta
2019-12-18 | 12:20

Raport: Janosikowe rabuje Warszawę i inne duże miasta

Warszawa w 2020 r. zapłaci ponad 1,2 mld złotych Janosikowego. To o niemal 160 mln złotych więcej niż w kończącym się roku. Jak wynika z raportu „Miliardowe straty
Samorządy Janosikowe drenuje budżety części samorządów. Eksperci: potrzebne zmiany
2019-12-13 | 11:55

Janosikowe drenuje budżety części samorządów. Eksperci: potrzebne zmiany

Tylko pięć miast – Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk – zapłaciło na przestrzeni ostatniej dekady prawie 11 mld zł z tytułu Janosikowego. Jak wynika z

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Szpitale potrzebują 100 mld zł na znaczącą poprawę jakości leczenia. Niezbędne są też zmiany w organizacji pracy

Niedofinansowanie, rosnące koszty i zadłużenie w NFZ, a także brak kadr i zła organizacja pracy – to bariery, które hamują rozwój polskich szpitali, a wraz z nimi również systemu opieki zdrowotnej. – Jest bardzo wiele działań do podjęcia, począwszy od poprawy finansowania. Mówimy o wielkich pieniądzach rzędu 100 mld zł – uważa Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Transport

Ponad 9 tys. elektrycznych aut na drogach. Polska jednym z nielicznych krajów bez dopłat do ich zakupu

Uruchomienie rządowych dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych będzie istotnym wsparciem dla wzrostu sprzedaży. Mimo to rząd zapowiedział, że będą one niższe, niż pierwotnie zakładano. – Jesteśmy jednym z ostatnich państw, które nie wprowadziły jeszcze takiego systemu – mówi Maciej Mazur z PSPA. Do rozwoju tego segmentu rynku motoryzacyjnego z pewnością przyczyniłoby się również wprowadzenie e-taryfy za energię elektryczną, dzięki której operatorom stacji ładowania będzie się opłacało w nie inwestować, oraz wdrożenie do polskiego prawa unijnej dyrektywy, która zapewni infrastrukturę do ładowania w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Problemy społeczne

Nadmierna biurokracja utrudnia organizacjom pozarządowym dostęp do unijnych funduszy. Tracą ważne źródło finansowania

Wiele organizacji pozarządowych finansuje swoje działania przy wsparciu funduszy unijnych, ale ich wykorzystanie hamują nadmierna biurokracja i niesprawny system informowania o ich dostępności. W przyszłej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 NGO-sy chcą bardziej włączyć się w proces dysponowania środkami z unijnego budżetu. Apelują też o ograniczenie papierologii i większą swobodę we wdrażaniu nowatorskich rozwiązań.

 
 

Finanse

Pracownicy z Ukrainy mogą liczyć na coraz większe zarobki i benefity. Tylko 8 proc. z nich myśli o zamieszkaniu w Polsce na stałe

Już co piąta polska firma zatrudnia pracowników z Ukrainy – wynika z Barometru Imigracji Zarobkowej za II półrocze 2019 roku. Większość pracuje na stanowiskach niskiego szczebla, ale rośnie zapotrzebowanie także w obszarze kompetencji specjalistycznych. Dynamicznie rosną też zarobki pracowników ze Wschodu, a w związku z tym, że coraz trudniej ich pozyskać, 17 proc. polskich przedsiębiorców byłoby skłonnych płacić im więcej niż Polakom. – Ukraińcy postrzegają nasz kraj jako atrakcyjny do emigracji zarobkowej, ale przed nami jednak sporo do zrobienia – ocenia Kinga Marczak z Grupy Personnel Service.