Komunikaty PR

Schneider Electric przyłącza się do organizowanej przez Microsoft akcji CityNext

2013-07-10  |  11:21
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Po raz pierwszy w historii, ponad 50 procent populacji świata mieszka w obszarach miejskich, a odsetek ten wzrośnie do 70 procent do roku 2050. Ten trend migracji kreuje niespotykane wcześniej szanse i możliwości, potęgując jednocześnie problemy związane m.in. ze starzejącą się infrastrukturą, zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, zanieczyszczeniem środowiska, przestępczością i dużym ruchem ulicznym.

Inicjatywa CityNext stanie się platformą, dzięki której Microsoft i Schneider Electric będą mogły wspomóc decydentów w budowaniu „więcej za mniej”. Projekt wiążąc moc technologii z nowatorskimi pomysłami, łączy instytucje władzy, przedsiębiorstwa i samych obywateli z systemem usług miejskich, podnosząc ich wydajność, zmniejszając koszty, wspierając zrównoważony rozwój oraz dbając o rozwój społeczności, w których dobrze się żyje.

„Schneider Electric gwarantuje wydajność usług miejskich. Nasze rozwiązania sprawiają, że systemy energetyczne, wodociągowe i transportowe, a także budynki i usługi w mieście zyskują na efektywności. Mogą być też ze sobą integrowane tam, gdzie stwarza to możliwość dostarczenia nowych usług oraz zaoferowania wartości dodanej, z której skorzystają miasta i ich mieszkańcy. Jako firma wierzymy, że tworzenie bardziej inteligentnych miast to zadanie zbiorowe, dlatego też wchodzimy w partnerstwa z innymi globalnymi i lokalnymi graczami.” – podkreśla Jacek Łukaszewski, Prezes Schneider Electric Polska.

"Zaangażowanie w organizowaną przez Microsoft inicjatywę CityNext jest dowodem naszej wiary w to, że nawiązanie współpracy między firmami z branży jest niezbędnym warunkiem, który musi zostać spełniony, aby nasze miasta stały się bardziej wydajne, przyjazne i zrównoważone. Połączenie produktów Microsoft z naszą własną szeroką ofertą rozwiązań, oprogramowania i usług, pomoże miastom podnieść wydajność infrastruktury, a tym samym przyczyni się do polepszenia jakości usług publicznych i umożliwi powstanie nowych, innowacyjnych usług dla miasta i ludzi. Uczynienie miast bardziej inteligentnymi wymaga gruntownej transformacji aktualnych modeli, co będzie możliwe jedynie przy zaangażowaniu obywateli, władz miejskich, lokalnych i globalnych przedsiębiorstw, a także naukowców” – mówił Charbel Aoun, Senior Vice-President for Smart Cities w Schneider Electric. “Jesteśmy podekscytowani perspektywą partnerstwa ze Schneider Electric w ramach CityNext. Dla Microsoft ludzie i partnerzy są priorytetem w naszych inicjatywach i CityNext nie jest tu wyjątkiem” powiedziała Laura Ipsen, corporate vice president w Microsoft Worldwide Public Sector.  “Choć miasta odczuwają ciężar kryzysu ekonomicznego, wierzymy, że nowa era innowacji stworzy szansę na osiągnięcie niedostępnych wcześniej celów, dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii. Współpraca z różnymi partnerami prowadzona w ramach naszego ekosystemu jest dla nas źródłem inspiracji i upewnia nas, że pracując wspólnie możemy pomóc miastom osiągnąć ich pełen potencjał.” – dodał Charbel Aoun.

www.schneider-electric.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Biuro prasowe
2021-05-06 | 09:45

Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Columbus Energy S.A. został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii “Narodowy Sukces”.  Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które
Energetyka Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO
2021-04-30 | 15:15

Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO

SOLEKTRO, firma działająca w sektorze odnawialnych źródeł energii, rozpoczyna współpracę z Kamilem Grosickim. Piłkarz będzie twarzą kampanii zachęcającej do zmiany
Energetyka INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję
2021-04-29 | 17:45

INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję

Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia, akcjonariusze AB INTER RAO Lietuva zatwierdzili wypłatę dywidendy za rok 2020 w wysokości 11,0 mln euro (0,55 euro na akcję). Dzień ustalenia prawa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.