Komunikaty PR

Schneider Electric wyróżniony w rankingu „Liderzy Różnorodności 2020"

2019-12-06  |  10:00
Biuro prasowe

Promowanie różnorodności w miejscu pracy

Ranking Financial Times „Liderzy Różnorodności 2020” ocenia skuteczność firm
w promowaniu i wspieraniu takich wartości, jak równość płci, otwartość na wszystkie orientacje seksualne czy pochodzenie etniczne. Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 80.000 pracowników dużych firm (zatrudniających powyżej 250 osób) z dziesięciu europejskich krajów: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Ankietowani mogli wyrazić swoją opinię na temat promowania różnorodności zarówno przez swoich pracodawców, jak i inne firmy z danej branży. W badaniu sprawdzano politykę i realne działania w zakresie równouprawnienia niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej (LGBT+) czy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Znalezienie się na tak wysokim miejscu w pierwszej, historycznej edycji rankingu „Liderów Różnorodności” Financial Times to dla nas dowód, że idziemy dobrą drogą. W Schneider Electric stale pracujemy nad tym, aby wyeliminować jakiekolwiek wykluczenia to wspaniałe widzieć, że nie jesteśmy w tym sami. Wierzymy, że wspólnie z innymi wyróżnionymi firmami jesteśmy w stanie jeszcze lepiej walczyć z przejawami dyskryminacji – tak w miejscu pracy, jak i na co dzień – mówi Olivier Blum, Global Chief Human Resources Officer w Schneider Electric.

Wysoka pozycja w rankingu Financial Times to kolejne wyróżnienie dla Schneider Electric
w ostatnim czasie. Firma zajęła pierwsze miejsce w Raporcie Równości Płci Equileap’a 2019[1] za aktywne działania na rzecz równości płci w miejscu pracy (w sektorze przemysłowym). W tym roku już po raz drugi z rzędu Schneider Electric został uwzględniony w Rankingu Równości Płci Bloomberga, a także otrzymał nagrodę 2019 Catalyst Award[2] za promowanie odważnych i wychodzących w przyszłość inicjatyw wspierających kobiety w rozwoju kariery.

 

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/pl

 


[1] Equileap, 2019 Gender Equality Global Report&Ranking, https://equileap.org/2019-global-report/

[2] Catalyst, 2019 Catalyst Award, https://www.catalyst.org/media-release/catalyst-announces-2019-award-winners-bank-of-america-deutsche-post-dhl-group-eli-lilly-and-company-and-schneider-electric-honored-for-accelerating-progress-for-women-in-the-workplace/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID Biuro prasowe
2020-02-20 | 15:15

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie E-commerce motorem napędowym rozwoju firm kurierskich
2020-02-20 | 10:30

E-commerce motorem napędowym rozwoju firm kurierskich

Wraz z dynamicznymi wzrostami, które w ostatnich latach na całym świecie notuje branża e-commerce, w sektorze logistyki i transportu możemy obserwować swoistą rewolucję. Wysokie
IT i technologie USTER zwiększa przejrzystość łańcucha wartości za pomocą rozwiązań IFS
2020-02-20 | 09:00

USTER zwiększa przejrzystość łańcucha wartości za pomocą rozwiązań IFS

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że firma Uster Technologies AG, będąca światowym liderem w dziedzinie systemów do testowania i kontroli

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Koronawirus w Chinach zaraża też światowy przemysł i rynki finansowe. Powody do obaw mają m.in. kredytobiorcy we frankach

Na koniec I kwartału można spodziewać się wyraźnego wyhamowania tempa wzrostu PKB w Chinach, do czego przyczynią się m.in. problemy związane z epidemią koronawirusa. To z kolei odbije się na polskiej gospodarce, dla której Państwo Środka jest ważnym partnerem handlowym. Na razie oszacowanie tego wpływu jest trudne, bo wciąż nie wiadomo, ile czasu potrwa zatrzymanie epidemii. Epidemia koronawirusa silnie wpływa też na nastroje na rynkach finansowych i szkodzi wycenie europejskiej waluty. Może również osłabić złotego i przełożyć się na wysoki kurs franka, co z kolei będzie złą wiadomością dla kredytobiorców zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Niedobory wody poważnym problemem na coraz większym obszarze Polski. Kryzys ten będzie się nasilał

Największe niedobory wody w Polsce notowane są w pasie centralnym – od Ziemi Lubuskiej, poprzez Wielkopolskę i Mazowsze, aż po Lubelszczyznę i część Pojezierza Mazurskiego. Jednak specjaliści alarmują, że obszar ten powiększa się i problem suszy dotyczy okresowo kolejnych miejsc na mapie Polski. – Na ilość opadów nie mamy żadnego wpływu, ale możemy przeciwdziałać skutkom ich braku, np. zbiornikami retencyjnymi – podkreśla Sergiusz Kieruzel z Wód Polskich. Programy wspierające takie inwestycje uruchamiane są przez kolejne samorządy. Na dofinansowanie mogą też liczyć rolnicy. Do sukcesu potrzebna jest również edukacja społeczeństwa, jak oszczędzać wodę.

Bankowość

Polacy powinni zacząć oszczędzać. Spodziewany jest dalszy wzrost cen

Według wstępnych danych w styczniu ceny towarów i usług wzrosły rok do roku o 4,4 proc., najmocniej od grudnia 2011 roku. Po raz pierwszy od września 2012 roku inflacja przebiła górną granicę pasma dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego. Zdaniem ekonomistów w kolejnych miesiącach odczyty mogą być jeszcze wyższe, dlatego należałoby zachęcić konsumentów do oszczędzania, a nie wydawania pieniędzy.

 
 

Finanse

Popularność najmu mieszkań jest wciąż niewielka. Odsetek wynajmujących jest ośmiokrotnie niższy niż w Niemczech

Wynajem mieszkania nie jest dla Polaków atrakcyjnym sposobem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Po pierwsze, własność jest wciąż postrzegana jako synonim zamożności, po drugie, rynek najmu nie oferuje dostatecznej liczby mieszkań o odpowiednim standardzie. Z tych powodów odsetek dorosłych Polaków korzystających z najmu na wolnym rynku oscyluje w okolicach 5 proc. To wprawdzie dwa razy więcej niż osiem lat temu, ale w krajach Europy Zachodniej odsetek ten dochodzi nawet do 40 proc.