Komunikaty PR

Schneider Electric wyróżniony w rankingu „Liderzy Różnorodności 2020"

2019-12-06  |  10:00
Biuro prasowe

Promowanie różnorodności w miejscu pracy

Ranking Financial Times „Liderzy Różnorodności 2020” ocenia skuteczność firm
w promowaniu i wspieraniu takich wartości, jak równość płci, otwartość na wszystkie orientacje seksualne czy pochodzenie etniczne. Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 80.000 pracowników dużych firm (zatrudniających powyżej 250 osób) z dziesięciu europejskich krajów: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Ankietowani mogli wyrazić swoją opinię na temat promowania różnorodności zarówno przez swoich pracodawców, jak i inne firmy z danej branży. W badaniu sprawdzano politykę i realne działania w zakresie równouprawnienia niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej (LGBT+) czy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Znalezienie się na tak wysokim miejscu w pierwszej, historycznej edycji rankingu „Liderów Różnorodności” Financial Times to dla nas dowód, że idziemy dobrą drogą. W Schneider Electric stale pracujemy nad tym, aby wyeliminować jakiekolwiek wykluczenia to wspaniałe widzieć, że nie jesteśmy w tym sami. Wierzymy, że wspólnie z innymi wyróżnionymi firmami jesteśmy w stanie jeszcze lepiej walczyć z przejawami dyskryminacji – tak w miejscu pracy, jak i na co dzień – mówi Olivier Blum, Global Chief Human Resources Officer w Schneider Electric.

Wysoka pozycja w rankingu Financial Times to kolejne wyróżnienie dla Schneider Electric
w ostatnim czasie. Firma zajęła pierwsze miejsce w Raporcie Równości Płci Equileap’a 2019[1] za aktywne działania na rzecz równości płci w miejscu pracy (w sektorze przemysłowym). W tym roku już po raz drugi z rzędu Schneider Electric został uwzględniony w Rankingu Równości Płci Bloomberga, a także otrzymał nagrodę 2019 Catalyst Award[2] za promowanie odważnych i wychodzących w przyszłość inicjatyw wspierających kobiety w rozwoju kariery.

 

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/pl

 


[1] Equileap, 2019 Gender Equality Global Report&Ranking, https://equileap.org/2019-global-report/

[2] Catalyst, 2019 Catalyst Award, https://www.catalyst.org/media-release/catalyst-announces-2019-award-winners-bank-of-america-deutsche-post-dhl-group-eli-lilly-and-company-and-schneider-electric-honored-for-accelerating-progress-for-women-in-the-workplace/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Zyxel we współpracy z ATEN wprowadza nowe rozwiązanie typu end-to-end AV-over-IP Biuro prasowe
2020-09-25 | 11:20

Zyxel we współpracy z ATEN wprowadza nowe rozwiązanie typu end-to-end AV-over-IP

Dzięki współpracy z ATEN – profesjonalnym dostawcą rozwiązań audio i wideo, Zyxel oferuje potężne rozwiązanie typu end-to-end AV-over-IP. Partnerzy handlowi mają teraz do
IT i technologie Cooler Master: uchwyt do pionowego montażu karty graficznej
2020-09-25 | 11:00

Cooler Master: uchwyt do pionowego montażu karty graficznej

Uniwersalny uchwyt Cooler Master do pionowego montażu GPU doczekał się nowej wersji. Model V2 pozwala na przesuwanie karty graficznej oraz posiada riser portu PCIe. Wykonana ze stali
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-09-24 | 11:00

Lexmark dostosowuje i rozszerza swoją ofertę usług w chmurze

Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu, rozszerza swoją ofertę usług w chmurze o nowe funkcje, dostosowując ją do dzisiejszych potrzeb swoich partnerów. Nowe funkcje pozwolą partnerom na wydajniejszą,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Handel

Zmiany w procesie globalizacji szansą dla Polski. Coraz więcej firm będzie przenosić tu swoją produkcję

Osłabienie globalizacji spowolni rozwój światowej gospodarki, ale dla Polski może być szansą na rozwój. – Firmy na całym świecie będą szukały tanich miejsc produkcji, żeby obniżyć koszty działalności, ale będą rozsądnie wybierać lokalizacje – mówi Stefan Kawalec, prezes zarządu Capital Strategy. Dla wielu – przede wszystkim z Europy Zachodniej, lecz także z Azji – dobrą lokalizacją będzie właśnie Polska, ze względu na położenie w Europie Środkowej, przynależność do Unii Europejskiej i fakt, że wciąż mamy dużo niższe koszty pracy niż na Zachodzie.

Edukacja

Trwają prace nad nową ustawą o rzemiośle. Ma zmienić model edukacji i zwiększyć katalog zawodów branżowych

Nad ustawą o rzemiośle i kształceniu dualnym pracuje kilkudziesięcioosobowy zespół powołany z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju. Jego celem jest wypracowanie takiego sposobu kształcenia zawodowego, który byłby dostosowany do współczesnego rynku i pozwolił odpowiadać na potrzeby szybko zmieniającego się świata. Szkoły branżowe mają być powiązane m.in. ze specjalnymi strefami ekonomicznymi oraz nowymi kierunkami: ekologią, elektromobilnością czy Przemysłem 4.0.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media i PR

Pandemia zaostrzyła kryzysy wizerunkowe w sieci. Polskie firmy nie są do nich przygotowane

Na całym świecie jest już niemal 4 mld aktywnych użytkowników mediów społecznościowych, a w czasie pandemii ponad połowa z nich zwiększyła swoją aktywność w sieci. To z kolei spowodowało, że obecne w internecie organizacje musiały od nowa budować swoje strategie komunikacyjne i częściej stawiać czoła sytuacjom kryzysowym. – Polskie firmy i instytucje nie są przygotowane do radzenia sobie z kryzysami wizerunkowymi w social mediach – ocenia Adam Łaszyn, prezes zarządu Alert Media Communications, autor książki „e-Kryzys. Jak zarządzać sytuacją kryzysową w internecie”. Jak podkreśla, większość z nich uczy się tego na własnych błędach, w sytuacji kryzysu reagując na gorąco, zamiast zawczasu się do niego przygotować. Właśnie z myślą o tej grupie powstała publikacja.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.