Komunikaty PR

Schneider Electric wyróżniony w rankingu „Liderzy Różnorodności 2020"

2019-12-06  |  10:00
Biuro prasowe

Promowanie różnorodności w miejscu pracy

Ranking Financial Times „Liderzy Różnorodności 2020” ocenia skuteczność firm
w promowaniu i wspieraniu takich wartości, jak równość płci, otwartość na wszystkie orientacje seksualne czy pochodzenie etniczne. Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 80.000 pracowników dużych firm (zatrudniających powyżej 250 osób) z dziesięciu europejskich krajów: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Ankietowani mogli wyrazić swoją opinię na temat promowania różnorodności zarówno przez swoich pracodawców, jak i inne firmy z danej branży. W badaniu sprawdzano politykę i realne działania w zakresie równouprawnienia niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej (LGBT+) czy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Znalezienie się na tak wysokim miejscu w pierwszej, historycznej edycji rankingu „Liderów Różnorodności” Financial Times to dla nas dowód, że idziemy dobrą drogą. W Schneider Electric stale pracujemy nad tym, aby wyeliminować jakiekolwiek wykluczenia to wspaniałe widzieć, że nie jesteśmy w tym sami. Wierzymy, że wspólnie z innymi wyróżnionymi firmami jesteśmy w stanie jeszcze lepiej walczyć z przejawami dyskryminacji – tak w miejscu pracy, jak i na co dzień – mówi Olivier Blum, Global Chief Human Resources Officer w Schneider Electric.

Wysoka pozycja w rankingu Financial Times to kolejne wyróżnienie dla Schneider Electric
w ostatnim czasie. Firma zajęła pierwsze miejsce w Raporcie Równości Płci Equileap’a 2019[1] za aktywne działania na rzecz równości płci w miejscu pracy (w sektorze przemysłowym). W tym roku już po raz drugi z rzędu Schneider Electric został uwzględniony w Rankingu Równości Płci Bloomberga, a także otrzymał nagrodę 2019 Catalyst Award[2] za promowanie odważnych i wychodzących w przyszłość inicjatyw wspierających kobiety w rozwoju kariery.

 

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/pl

 


[1] Equileap, 2019 Gender Equality Global Report&Ranking, https://equileap.org/2019-global-report/

[2] Catalyst, 2019 Catalyst Award, https://www.catalyst.org/media-release/catalyst-announces-2019-award-winners-bank-of-america-deutsche-post-dhl-group-eli-lilly-and-company-and-schneider-electric-honored-for-accelerating-progress-for-women-in-the-workplace/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poly: Zmiana na stanowisku Chief Revenue Officer Biuro prasowe
2020-01-22 | 12:10

Poly: Zmiana na stanowisku Chief Revenue Officer

Plantronics, Inc. ("Poly" – poprzednio Plantronics i Polycom) (NYSE: PLT) ogłosiła dziś powołanie Carla Wiese'a na stanowiska wiceprezesa wykonawczego, dyrektora ds.
IT i technologie .Icu najpopularniejszą nietypową domeną na świecie w 2019 roku
2020-01-22 | 10:05

.Icu najpopularniejszą nietypową domeną na świecie w 2019 roku

Domena .icu, należąca do chińskiego koncernu Alibaba, jest obecnie najpopularniejszą i jednocześnie najszybciej rosnącą na świecie domeną z nietypowym rozszerzeniem. Wyprzedza ona
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID
2020-01-21 | 15:50

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Mateusz Szczurek: Spowolnienie gospodarcze jest już faktem. Powtórki z wielkiego kryzysu sprzed dekady jednak nie będzie

W trzecim kwartale 2019 roku gospodarka Unii Europejskiej wzrosła o 0,3 proc. kwartał do kwartału, natomiast kraje strefy euro odnotowały wzrost o 0,2 proc. Dane Eurostatu wskazują, że kwartał wcześniej oba obszary powiększyły swój PKB również o 0,2 proc. Choć to wyraźnie mniej niż w 2016 czy 2017 roku, Europa ciągle odnotowuje wzrost. Zdaniem byłego ministra finansów Mateusza Szczurka sytuacja w niemieckim przemyśle samochodowym się ustabilizowała, a polska gospodarka ma się na tyle dobrze, że nie należy oczekiwać dramatycznych wydarzeń.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polska na piątym miejscu w UE pod względem rozwoju fotowoltaiki. Ten rok może być rekordowy dla branży

Ubiegły rok przyniósł prawdziwy boom w fotowoltaice, a moc w instalacjach PV przekroczyła próg 1 GW. Pod względem przyrostu nowych mocy znajdujemy się już na piątym miejscu w Europie. Rozwój sektora mocno przyspieszył m.in. dzięki rządowym programom, takim jak Energia Plus, Czyste Powietrze czy Mój Prąd. W ramach ostatniego dofinansowano ponad 27 tys. instalacji PV. Dodatkowym bodźcem dla rynku może być obowiązująca od listopada ujednolicona stawka VAT na instalacje fotowoltaiczne montowane również w innych miejscach niż dachy budynków mieszkalnych.

Finanse

Bitcoin pnie się w górę. W tym roku inwestorów czekają duże zmiany

Wycena bitcoina oscyluje w tej chwili wokół 8,6 tys. dol., co oznacza, że „złoto internetu” zyskało na wartości przeszło 1000 dol. w ciągu niecałego miesiąca. Część analityków prognozuje, że w tym roku w wyniku planowanego na maj tzw. halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie pojedynczego bloku BTC, cena poszybuje do rekordowego poziomu 100 tys. dol. Ma się do tego przyczynić także ograniczona podaż i rosnąca adopcja kryptowaluty. Co istotne, mimo bardzo dużej zmienności popularność bitcoina wśród inwestorów nie słabnie.

Bankowość

Większe wsparcie finansowe dla zielonych projektów. Banki i sektor finansowy będą coraz aktywniej walczyć ze zmianami klimatu

Zmiany klimatyczne wyłoniły nową kategorię ryzyka finansowego i stanowią dziś jedno z głównych zagrożeń dla światowej gospodarki. Według szacunków IPCC do końca stulecia mogą kosztować ją nawet 69 bln dol. Aby je spowolnić i wypełnić swoje zobowiązania klimatyczne do 2030 roku, Unia Europejska musi wypełnić lukę inwestycyjną sięgającą 260 mld euro rocznie. W sfinansowaniu inwestycji zapobiegających globalnym zmianom klimatu dużą rolę ma do odegrania sektor bankowy, który już odczuwa rosnącą presję na tzw. zielone finansowanie. Odzwierciedla to m.in. gwałtownie rosnąca popularność zielonych obligacji i listów zastawnych.