Komunikaty PR

Schneider Electric stanie się firmą neutralną pod względem emisji CO2

2018-12-07  |  12:00

Schneider Electric stanie się firmą neutralną
pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

 

W związku z COP24 firma wzmacnia działania na rzecz ochrony klimatu

W czasie, gdy najnowszy raport IPCC[1] wzywa do podjęcia pilnych działań w celu zwalczania zmian klimatu, Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyce, zwiększa swój wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z okazji COP24, obrad, które odbywają się w Katowicach, od 3 do 14 grudnia 2018 r., Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby spełnić ten cel, firma dostarcza rozwiązania, które pomogą przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Problem zmian klimatycznych narasta, ale pojawiają się nowi gracze, którzy starają się rozwiązać ten problem. Porozumienie paryskie, podpisane trzy lata temu, pozwoliło lepiej zrozumieć o co toczy się gra. Jesteśmy obecnie w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o działania na rzecz ograniczania globalnego ocieplenia do poziomu mniej niż 2°C, ale w odniesieniu do standardów sprzed epoki przemysłowej, czyli do takiego poziomu, który pozwoli nam uniknąć poważnej katastrofy ekologicznej – mówi Gilles Vermot Desroches, Senior VP w Dziale Zrównoważonego Rozwoju w Schneider Electric.

W listopadzie 2015 r., w przeddzień obrad COP21, Schneider Electric ogłosił, że do 2030 r. ma zamiar stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. W związku z COP24 Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązania do walki ze zmianami klimatycznymi, w oparciu o trzy uzupełniające się inicjatywy:

  1. Przed 2020 r.: spełnienie 21 nowych zobowiązań barometru Schneider Sustainability Impact na lata 2018-2020, nakreślenie trajektorii opartej na założeniu, że ziemia przekroczy limit ocieplenia o 2° C do 2050 r. i zatwierdzenie go poprzez inicjatywę Science Based Targets, podpisany przez Grupę w 2016 r.
  2. Osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 r. nie tylko w zakładach, ale w całym ekosystemie przemysłowym obejmującym zarówno dostawców, jak i klientów. W tym celu firma:
    • będzie szacować emisje węgla zaoszczędzone przez klientów dzięki rozwiązaniu EcoStruxure,
    • przejdzie na 100% odnawialnej energii elektrycznej, będzie wykorzystywać opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub wielokrotnego użytku oraz postawi na odzysk 100% odpadów przemysłowych,
    • podwoi wydajność energetyczną w stosunku do poziomu wyjściowego z 2005 roku.

        3. Zaczynając już dziś i planując osiągnąć zamierzone cele do 2050 r.: ograniczenie emisji CO2 o ponad 50%              w stosunku do 2015 r., zgodnie z zasadami inicjatywy Science Based Targets.

Wspólne budowanie zrównoważonej przyszłości dzięki wydajności energetycznej

– Decyzje, które podejmujemy dzisiaj, mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego i zrównoważonego świata dla wszystkich, zarówno teraz, jak i w przyszłości. W Schneider Electric wierzymy, że zrównoważony rozwój i innowacje są dziś technologicznie możliwe. Tegoroczny COP24 w Polsce to dla nas okazja, aby zademonstrować nasz wkład poprzez rozwiązania, które są prawdziwym lekarstwem na zmiany klimatyczne i pokazać, w jaki sposób możemy pomóc w osiągnięciu celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Gilles Vermot Desroches.

To, co jest dobre dla klimatu, jest dobre dla gospodarki

Rozwiązania Schneider Electric pomagają przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną, oferując wiele możliwości, od zrównoważonego wzrostu po tworzenie miejsc pracy, poprawę zdrowia publicznego i wiele innych. Szereg projektów Schneider Electric w Polsce pokazuje, że to realne działania:

  • Schneider Electric zakończył modernizację dystrybucji elektrycznej fabryki szkła Saint Gobain w Dąbrowie Górniczej w 2017 r. Wymiana i optymalizacja transformatorów, dzięki EcoSruxure Power Consulting Services, pozwoliła na 16% spadek strat energii (OPEX) w 2018 r., jak również 30% spadek nakładów inwestycyjnych.

 

  • Schneider Electric wyposażył również Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, w którym odbywa się COP24, oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, miejsce koncertu inauguracyjnego, w systemy zarządzania energią w budynkach, które znacząco obniżają zużycie energii przy zachowaniu komfortu użytkowników.

Rozwiązywanie problemu ubóstwa energetycznego i globalnego ocieplenia

Dostęp do energii jest podstawowym prawem człowieka, a walka ze zmianami klimatycznymi nie będzie skuteczna bez uwzględnienia potrzeb 2,3 mld osób o słabym do niej dostępie. Właśnie dlatego Schneider Electric aktywnie promuje dostęp do energii zrównoważonej. W krajach rozwiniętych oznacza to walkę z ubóstwem energetycznym, a więc stanem, w którym osoba nie może ogrzać swojego domu po akceptowalnych kosztach.

Podczas COP24, Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fundacji de France, wraz z organizacją społeczną na rzecz przedsiębiorczości Ashoka, będzie realizować swoje zobowiązanie do rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego w Europie, uruchamiając nowy konkurs do składania projektów na 2019 r.

Zmiana klimatu to kolejna kluczowa kwestia – wiele osób zostało już zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu klęsk żywiołowych. Te sytuacje wymagają mobilnych, czystych, niezawodnych i niedrogich rozwiązań gwarantujących dostęp do energii. Na COP24 Schneider Electric uruchomi rozwiązanie Villaya Emergency, które ułatwi dostęp do energii w sytuacjach awaryjnych. To rozwiązanie, oparte na mikrosieci słonecznej jest gotowe do użycia w każdej sytuacji dzięki systemowi łączącemu technologie Schneider Electric i doświadczeniu innowacyjnych start-upów. Całe rozwiązanie jest umieszczane w standardowym opakowaniu, które umożliwia szybki i łatwy transport do dowolnego miejsca na świecie.

Schneider Electric na COP24

Obrady COP24 zgromadzą około 20 000 uczestników (przywódców politycznych i przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i badaczy) z ponad 190 krajów. Celem kongresu jest ustanowienie reguł wdrażania pierwszej globalnej umowy klimatycznej, jaką jest Porozumienie paryskie. Eksperci i kierownictwo Schneider Electric wezmą udział w szeregu wydarzeń, a także w obradach.

 

 


[1] Intergovernmental Panel on Climate Change - naukowe i międzyrządowe ciało doradcze utworzone w 1988 na wniosek członków ONZ, przez dwie organizacje Narodów Zjednoczonych – Światową Organizację Meteorologiczną oraz Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Schneider Electric jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie w 2019 roku Biuro prasowe
2019-02-18 | 10:00

Schneider Electric jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie w 2019 roku

Już drugi rok z rzędu Schneider Electric zajmuje piąte miejsce w sektorze elektroniki. Ostatnie wyróżnienie odzwierciedla zaangażowanie Schneider Electric w rozwój innowacji,
Energetyka Praktyczne uwagi IGSPW do znowelizowanej ustawy akcyzowej
2019-02-05 | 12:03

Praktyczne uwagi IGSPW do znowelizowanej ustawy akcyzowej

Pani Maria Rutka Dyrektor Departamentu Podatku Akcyzowego Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa Szanowna Pani Dyrektor, w imieniu Izby Gospodarczej
Energetyka Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze”
2019-01-31 | 09:32

Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze”

W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń zapewniających ciepło w domu. Film powstał z inicjatywy

Kalendarium

CES 2019

Firma

Duże zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych. Przez 10 lat przybyło dwa razy więcej powierzchni handlowej, trzy razy więcej biur i magazynów

Od 2009 roku niemal dziesięciokrotnie wzrosła wartość inwestycji w magazyny na polskim rynku. Liczba biur jest trzykrotnie większa, a powierzchni handlowej jest dwa razy więcej niż 10 lat temu – wynika z analizy CBRE, będącej odpowiedzią na #10yearschallenge. Ostatnia dekada na rynku nieruchomości komercyjnych to przede wszystkim diametralne zmiany. Nie tylko znacznie przybyło nowych budynków w każdym segmencie, lecz także zmieniła się ich jakość. W kolejnych latach na rynek największy wpływ będą miały rosnące oczekiwania użytkowników oraz rozwój nowych technologii.

Bankowość

Nowa strategia banku Citi Handlowy oparta na innowacyjnych technologiach. Do 2021 roku cyfryzacja obejmie klientów, pracowników i usługi banku

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych oraz technologie chmurowe – te obszary zamierza rozwijać Citi Handlowy w ramach cyfrowej transformacji, która jest głównym filarem nowej strategii do 2021 roku. Jeszcze w tym półroczu bank wdroży system, który pozwoli udzielać finansowania klientom w oparciu o biometrię twarzy. W obszarze detalicznym Citi postawi na bankowość kontekstową – bank dostępny zawsze wtedy, gdy klient go potrzebuje. Cyfrowa transformacja ma objąć również pracowników banku. 

Konsument

Klienci Volvo stopniowo odchodzą od diesla, za to rośnie popularność hybryd. W krótkim czasie koncern chce kilkukrotnie zwiększyć ich sprzedaż

Ubiegły rok był najlepszym w dotychczasowej historii Volvo na polskim rynku. Marka po raz szósty z rzędu pobiła swój rekord sprzedaży i zanotowała 15-proc. wzrost. Wyraźnym trendem jest stopniowe odchodzenie od silników diesla – w ubiegłym roku wybrało je 60 proc. kierowców, ale rok wcześniej było to 76 proc. Hybrydy wciąż stanowią niecałe 2 proc., ale ich popularność rośnie skokowo. W ciągu kilkunastu miesięcy koncern chce zwielokrotnić ich sprzedaż. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też SUV-y, które w Polsce stanowią 70 proc. sprzedaży Volvo.

Firma

Rynek pracy przechodzi transformację. Wymuszają ją nowe technologie, starzejące się społeczeństwo i brak pracowników

Niedobory siły roboczej, zmiany demograficzne i rosnący udział technologii to dziś główne czynniki, które przeobrażają rynek pracy w Europie. Wpływają na niego również zmieniające się oczekiwania młodych pracowników, którzy szukają nowych sposobów zatrudnienia. Wszystko to wymaga zmian w edukacji i legislacji, tak by zapewnić rynkowi pracy większą elastyczność i dopasować go do potrzeb przedsiębiorstw. Polska może czerpać dobre wzorce z takich państw jak Niemcy, Szwajcaria czy Wielka Brytania.