Komunikaty PR

Schneider Electric stanie się firmą neutralną pod względem emisji CO2

2018-12-07  |  12:00

Schneider Electric stanie się firmą neutralną
pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

 

W związku z COP24 firma wzmacnia działania na rzecz ochrony klimatu

W czasie, gdy najnowszy raport IPCC[1] wzywa do podjęcia pilnych działań w celu zwalczania zmian klimatu, Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyce, zwiększa swój wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z okazji COP24, obrad, które odbywają się w Katowicach, od 3 do 14 grudnia 2018 r., Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby spełnić ten cel, firma dostarcza rozwiązania, które pomogą przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Problem zmian klimatycznych narasta, ale pojawiają się nowi gracze, którzy starają się rozwiązać ten problem. Porozumienie paryskie, podpisane trzy lata temu, pozwoliło lepiej zrozumieć o co toczy się gra. Jesteśmy obecnie w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o działania na rzecz ograniczania globalnego ocieplenia do poziomu mniej niż 2°C, ale w odniesieniu do standardów sprzed epoki przemysłowej, czyli do takiego poziomu, który pozwoli nam uniknąć poważnej katastrofy ekologicznej – mówi Gilles Vermot Desroches, Senior VP w Dziale Zrównoważonego Rozwoju w Schneider Electric.

W listopadzie 2015 r., w przeddzień obrad COP21, Schneider Electric ogłosił, że do 2030 r. ma zamiar stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. W związku z COP24 Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązania do walki ze zmianami klimatycznymi, w oparciu o trzy uzupełniające się inicjatywy:

  1. Przed 2020 r.: spełnienie 21 nowych zobowiązań barometru Schneider Sustainability Impact na lata 2018-2020, nakreślenie trajektorii opartej na założeniu, że ziemia przekroczy limit ocieplenia o 2° C do 2050 r. i zatwierdzenie go poprzez inicjatywę Science Based Targets, podpisany przez Grupę w 2016 r.
  2. Osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 r. nie tylko w zakładach, ale w całym ekosystemie przemysłowym obejmującym zarówno dostawców, jak i klientów. W tym celu firma:
    • będzie szacować emisje węgla zaoszczędzone przez klientów dzięki rozwiązaniu EcoStruxure,
    • przejdzie na 100% odnawialnej energii elektrycznej, będzie wykorzystywać opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub wielokrotnego użytku oraz postawi na odzysk 100% odpadów przemysłowych,
    • podwoi wydajność energetyczną w stosunku do poziomu wyjściowego z 2005 roku.

        3. Zaczynając już dziś i planując osiągnąć zamierzone cele do 2050 r.: ograniczenie emisji CO2 o ponad 50%              w stosunku do 2015 r., zgodnie z zasadami inicjatywy Science Based Targets.

Wspólne budowanie zrównoważonej przyszłości dzięki wydajności energetycznej

– Decyzje, które podejmujemy dzisiaj, mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego i zrównoważonego świata dla wszystkich, zarówno teraz, jak i w przyszłości. W Schneider Electric wierzymy, że zrównoważony rozwój i innowacje są dziś technologicznie możliwe. Tegoroczny COP24 w Polsce to dla nas okazja, aby zademonstrować nasz wkład poprzez rozwiązania, które są prawdziwym lekarstwem na zmiany klimatyczne i pokazać, w jaki sposób możemy pomóc w osiągnięciu celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Gilles Vermot Desroches.

To, co jest dobre dla klimatu, jest dobre dla gospodarki

Rozwiązania Schneider Electric pomagają przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną, oferując wiele możliwości, od zrównoważonego wzrostu po tworzenie miejsc pracy, poprawę zdrowia publicznego i wiele innych. Szereg projektów Schneider Electric w Polsce pokazuje, że to realne działania:

  • Schneider Electric zakończył modernizację dystrybucji elektrycznej fabryki szkła Saint Gobain w Dąbrowie Górniczej w 2017 r. Wymiana i optymalizacja transformatorów, dzięki EcoSruxure Power Consulting Services, pozwoliła na 16% spadek strat energii (OPEX) w 2018 r., jak również 30% spadek nakładów inwestycyjnych.

 

  • Schneider Electric wyposażył również Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, w którym odbywa się COP24, oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, miejsce koncertu inauguracyjnego, w systemy zarządzania energią w budynkach, które znacząco obniżają zużycie energii przy zachowaniu komfortu użytkowników.

Rozwiązywanie problemu ubóstwa energetycznego i globalnego ocieplenia

Dostęp do energii jest podstawowym prawem człowieka, a walka ze zmianami klimatycznymi nie będzie skuteczna bez uwzględnienia potrzeb 2,3 mld osób o słabym do niej dostępie. Właśnie dlatego Schneider Electric aktywnie promuje dostęp do energii zrównoważonej. W krajach rozwiniętych oznacza to walkę z ubóstwem energetycznym, a więc stanem, w którym osoba nie może ogrzać swojego domu po akceptowalnych kosztach.

Podczas COP24, Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fundacji de France, wraz z organizacją społeczną na rzecz przedsiębiorczości Ashoka, będzie realizować swoje zobowiązanie do rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego w Europie, uruchamiając nowy konkurs do składania projektów na 2019 r.

Zmiana klimatu to kolejna kluczowa kwestia – wiele osób zostało już zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu klęsk żywiołowych. Te sytuacje wymagają mobilnych, czystych, niezawodnych i niedrogich rozwiązań gwarantujących dostęp do energii. Na COP24 Schneider Electric uruchomi rozwiązanie Villaya Emergency, które ułatwi dostęp do energii w sytuacjach awaryjnych. To rozwiązanie, oparte na mikrosieci słonecznej jest gotowe do użycia w każdej sytuacji dzięki systemowi łączącemu technologie Schneider Electric i doświadczeniu innowacyjnych start-upów. Całe rozwiązanie jest umieszczane w standardowym opakowaniu, które umożliwia szybki i łatwy transport do dowolnego miejsca na świecie.

Schneider Electric na COP24

Obrady COP24 zgromadzą około 20 000 uczestników (przywódców politycznych i przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i badaczy) z ponad 190 krajów. Celem kongresu jest ustanowienie reguł wdrażania pierwszej globalnej umowy klimatycznej, jaką jest Porozumienie paryskie. Eksperci i kierownictwo Schneider Electric wezmą udział w szeregu wydarzeń, a także w obradach.

 

 


[1] Intergovernmental Panel on Climate Change - naukowe i międzyrządowe ciało doradcze utworzone w 1988 na wniosek członków ONZ, przez dwie organizacje Narodów Zjednoczonych – Światową Organizację Meteorologiczną oraz Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Promocja w IKEA – kredyt na fotowoltaikę bez prowizji Biuro prasowe
2019-05-10 | 12:10

Promocja w IKEA – kredyt na fotowoltaikę bez prowizji

Czy zastanawiałeś się nad zamontowaniem na swoim domu instalacji do pobierania energii słonecznej i przetwarzania jej w prąd? Teraz jest dobry czas na taką inwestycję, ponieważ w IKEA
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2019-05-08 | 14:12

Poprawa efektywności energetycznej na osiedlu Juliusz w Sosnowcu

#DalkiaDlaKlimatu #EnergomodernizacjaZgwarancja #EfektywnoscEnergetyczna   Osiedle Juliusz w Sosnowcu zużywa po energomodernizacji już ponad 3 razy mniej energii – Dalkia wypełniła kontraktową gwarancję redukcji
Energetyka Energia ze Słońca pomoże ustabilizować opłaty za prąd w firmie
2019-04-24 | 09:45

Energia ze Słońca pomoże ustabilizować opłaty za prąd w firmie

W obliczu rosnących cen prądu jednym z ważniejszych wyzwań dla przedsiębiorców jest optymalizacja ponoszonych kosztów. Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania,

Kalendarium

Telekomunikacja

Ponad 80 proc. młodych firm jest zainteresowanych współpracą z korporacjami. To dla nich szansa na dostęp do nowych technologii i działań marketingowych

Wsparcie mentoringowe i pomoc w komercjalizacji nowych rozwiązań to główne potrzeby młodych przedsiębiorstw. Rozwój może umożliwić im współpraca z korporacjami i dużym biznesem, a – jak wynika z badań Fundacji StartUp Poland – ponad 80 proc. start-upów jest otwartych na takie rozwiązanie. Naprzeciw potrzebom w tym zakresie wychodzi zainicjowany przez UPC Polska program THINK BIG, który wspiera młode firmy rozwijające swój biznes w oparciu o nowe technologie. W tegorocznej, już szóstej edycji zostaną wyłonione najlepsze rozwiązania, które wspierają cyfrową transformację.

Ochrona środowiska

Europejska gospodarka traci na smogu setki miliardów euro rocznie. Innowacje w energetyce pomogłyby zaoszczędzić 180 mld w ciągu 7 lat

Smog – zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej – odpowiada za ok. 10 proc. przedwczesnych zgonów na świecie i kosztuje unijną gospodarkę nawet 475 mld euro rocznie. Wdrożenie innowacyjnych technologii w energetyce może przynieść nawet 183 mld euro oszczędności w ciągu nadchodzących 7 lat. Są wśród nich niskoemisyjne systemy grzewcze, tzw. generacja rozproszona, elektromobilność i niskoemisyjny transport czy wykorzystanie odpadów jako surowca do produkcji energii. – To na nich będzie się opierała ewolucja systemu energetycznego, która pozwoli nam zrealizować cele w obszarze jakości powietrza – podkreśla Marcin Lewenstein, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Finanse

Polski rynek ubezpieczeń nadrabia zaległości wobec bardziej rozwiniętych krajów. Pomaga w tym proces łączenia się firm w duże grupy

Polska to rynek z dużym potencjałem, ale również z dużym niedoubezpieczeniem – ocenia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Gothaer TU S.A. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że pod względem wartości składki przypisanej brutto Polska plasuje się dopiero na 14. pozycji w Europie i wciąż ma do nadgonienia duży dystans względem Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Rodzimy rynek ubezpieczeniowy jest też w fazie dynamicznych zmian, a wiodącymi trendami są wszechobecna cyfryzacja i konsolidacja. W trakcie tego procesu jest też TU Gothaer, które lada moment pojawi się na rynku pod nowym brandem – Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

Finanse

80 proc. dużych firm angażuje się społecznie. Dla wielu staje się to ważnym elementem strategii

Duże firmy angażują się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Robi to już 80 proc. z nich. CSR zwiększa zaufanie do przedsiębiorstwa – 83 proc. przedstawicieli pokolenia Y uznaje, że sukces firmy powinien wykraczać poza wyniki finansowe. Zdecydowana większość uważa, że największe firmy mają odpowiedni potencjał, by rozwiązywać problemy gospodarcze i społeczne. Przykładem takiego przedsiębiorstwa, jest Benefit Systems. Firma jako pierwsza spółka publiczna z regionu Europy Środkowo-Wschodniej otrzymała tytuł B Corporation przyznawany organizacjom, które w strategie działalności trwale wpisują zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.