Komunikaty PR

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

2024-09-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.41 MB )

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z partnerów wydarzenia był europejski program GOOD MOVE.

GOOD MOVE – Trzymaj formę partnerem akcji

Jedną z atrakcji w trakcie zawodów Enea IRONMAN 70.3 Poznań było stoisko GOOD MOVE, na którym można było nie tylko zjeść pyszne polskie jabłka, ale przede wszystkim dowiedzieć się więcej o zdrowej diecie oraz aktywnościach ruchowych. Program ten powstał w szczególności z myślą o młodych Polakach w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat. Nie bez powodu właśnie GOOD MOVE zaangażowało się w tę akcję. To zawody dla najtwardszych, osób, które wiedzą, jak pogodzić sport z życiem, jak zdrowo się odżywiać czy są konsekwentni w codziennych treningach.

„GOOD MOVE to program, który, jak wierzymy, może stać się inspiracją dla wielu młodych osób, które jeszcze szukają swojej drogi. Nie wiedzą, jak prawidłowo się odżywiać ani nie są jeszcze zdecydowani na aktywność ruchową, jaką chcieliby podjąć w swoim życiu. To wiek, w którym podejmuje się najważniejsze decyzje odnośnie swojej przyszłości i my jesteśmy właśnie po to, by przyjść z pomocą” – mówi Karolina Kamińska, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, jednego z inicjatorów programu GOOD MOVE.

Trudne początki triathlonisty

Częstym błędem początkujących triathlonistów jest stawianie sił przede wszystkim na jedną z dziedzin. Tymczasem poziom wytrenowania wszystkich tych sportów powinien znajdować się mniej więcej na tym samym poziomie. Taki optymalny trening osoby uprawiającej triathlon to 6 dni w tygodniu, siódmy jest niezbędny na regenerację organizmu. Każdego dnia ćwicz inną dyscyplinę, ale warto powtarzać każdą dwa razy w tygodniu. Wszystko, by utrzymać wysoką formę i wszystkie poszczególne sporty na mniej więcej tym samym poziomie[1].

A poniżej kilka innych ważnych wskazówek dla początkujących:

  1. Nie zwiększaj tempa czy długości treningu w zależności od nastroju danego dnia, grozi to kontuzją, ale i zmniejszeniem wydolności podczas zawodów.
  2. Pamiętaj o zachowaniu balansu pomiędzy treningami a życiem osobistym. Rodzina i znajomi, czy też chwila po prostu dla siebie, jak choćby sen czy dłuższa kąpiel, tylko dodają siły do następnych treningów. Warto o tym pamiętać.
  3. Nie startuj od razu w zawodach na najwyższym poziomie – najlepiej stawiać przed sobą cele realne, które faktycznie będziesz w stanie zrealizować na danym etapie swojej przygody
    z triathlonem.[2]
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego
2024-09-24 | 11:00

Badanie ASICS: Nieustanna praca przy biurku zagrożeniem dla zdrowia psychicznego

Globalne badanie ASICS, obejmujące 26 tysięcy uczestników, wykazało silny związek pomiędzy siedzącym trybem życia a dobrostanem psychicznym. W imieniu marki głos zabrał znany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.