Komunikaty PR

Sun & Snow Resorts sponsoruje PŚ w biegach narciarskich

2014-01-13  |  22:27
Biuro prasowe
Do pobrania Sun&Snow ( 0 MB )

Warszawa, 13 stycznia 2014 r.

W najbliższy weekend w dniach 18-19 stycznia na Polanie Jakuszyckiej odbędą się eliminacje do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polski kurort już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem tej imprezy, dołączając do elitarnego grona miast-organizatorów takich jak Davos, Lillehamer, Val di Fiemme, Cortina, Lahti, Falun, Oberhof. Jednym ze sponsorów imprezy jest kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba oraz jego inwestor, spółka Univitae.


W zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich wezmą udział biegacze i biegaczki z 27 krajów z czterech kontynentów. W piątek 17.01 odbędzie się oficjalny trening, w sobotę 18.01 sprint techniką dowolną, a niedzielę 19.01 biegi na 15 km dla mężczyzn oraz na 10 km dla kobiet. W polskiej części zawodów nie zabraknie Justyny Kowalczyk. Dla naszej medalistki będzie to wyjątkowy czas, gdyż 19 stycznia biegaczka obchodzi urodziny. Obserwatorzy spodziewają się, że z tej okazji fani przygotują jej prawdziwą fetę.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać finansowo tak wspaniałą imprezę sportową, i że odbywa się ona właśnie w Szklarskiej Porębie. – mówi Ryszard Solak prezes spółki Univitae – Szklarska Poręba ma wiele walorów, które przyciągają i turystów, i fanów sportów narciarskich przez prawie cały rok. Mimo iż jest położona poniżej 900 metrów nad poziomem morza, to mamy tutaj klimat porównywalny do tego w miejscowościach alpejskich, położonych około 2000 m nad poziomem morza. Wykorzystywane jest to w treningach sportowych. Trenowała tu Justyna Kowalczyk, Robert Korzeniowski, i wielu innych sportowców wyczynowych i amatorów. Śnieg utrzymuje się w Szklarskiej Porębie średnio 110 dni w roku. W okolicy są najlepsze w Europie Środkowej trasy dla uprawiania narciarstwa biegowego, trasa zjazdowa ze Szrenicy FIS i wiele tras maratońskich dla biegaczy”.

„Termin organizacji Pucharu Świata w biegach zbiega się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Choć dopiero niedawno potwierdzono ostatecznie, że impreza się odbędzie, to już od dłuższego czasu mamy praktycznie pełne obłożenie na ten weekend zarówno w Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba jak i w innych apartamentach w tej miejscowości” – mówi Marcin Dumania, prezes spółki Sun & Snow. – „Mimo iż w tym roku póki co nie mamy śnieżnej zimy, to Szklarska Poręba nie narzeka na brak zainteresowania turystów.”

Spółka Univitae jest inwestorem parku wakacyjnego Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie, który powstaje w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów poszukujących możliwości zakupu apartamentów oraz pokoi hotelowych. Kompleks obejmie docelowo trzy budynki apartamentowe oraz jedyny w regionie hotel pięciogwiazdkowy. Kompleks będzie mógł przyjąć jednocześnie około 1,000 gości. Pierwszy budynek apatamentowy z 50 apartamentami jest już gotowy, a drugi jest w trakcie zaawansowanej budowy. Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na bieżący rok.

* * *
Informacje o Sun & Snow:

Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Obecnie spółka realizuje kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba, nowoczesny ośrodek górski składający się z trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw. Pierwszy etap został oddany do użytku na początku listopada 2012 r. Wartość inwestycji to 80 mln PLN. Wyłącznym operatorem całego kompleksu jest Sun & Snow, a deweloperem jest firma Univitae.

Sun & Snow zarządza blisko 700 apartamentami zlokalizowanymi w 21 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie i Gdańsku. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.

* * *

Kontakt:
Tatiana Kałużniacka
Senior PR Manager
Sun & Snow
ul. Domaniewska 42
tel. 22 450 26 26
kom. 531 111 031
mail: tatiana.kaluzniacka@sunandsnow.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021 Biuro prasowe
2021-04-01 | 09:10

Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z
Sport Wytrzymałość i fiński design. Znane modele zegarków Suunto w wersji Premium.
2021-03-30 | 01:00

Wytrzymałość i fiński design. Znane modele zegarków Suunto w wersji Premium.

Zarówno codzienne aktywności, jak i ekstremalne treningi mogą być prostsze. Ceniona fińska marka zegarków sportowych Suunto prezentuje nowe modele Suunto 7 Titanum oraz Suunto 9
Sport Superbrands 2021 – Romet marką najczęściej polecaną przez konsumentów
2021-03-24 | 10:30

Superbrands 2021 – Romet marką najczęściej polecaną przez konsumentów

Marka Romet już po raz czwarty z rzędu została nagrodzona tytułem Superbrands, co jednoznacznie wzmacnia jej pozycję rynkową. Lider w produkcji rowerów otrzymał wyróżnienie w

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.