Komunikaty PR

Re – made in Sweden. Stena Recycling i Volvo Cars ze wspólną kampanią

2019-05-21  |  15:50
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

 

Re – made in Sweden

Stena Recycling i Volvo Cars ze wspólną kampanią na rzecz recyklingu samochodów 

Ruszyła wspólna kampania wizerunkowo-edukacyjna Stena Recycling, firmy zajmującej się recyklingiem i profesjonalnym zarządzaniem odpadami oraz producenta samochodów – Volvo Cars. Celem kampanii jest uświadomienie, jak cennym źródłem surowców wtórnych są samochody i jak wiele materiałów, nadających się do ponownego wykorzystania można uzyskać podczas prawidłowego procesu recyklingu pojazdów. Dzięki prowadzonym działaniom konsumenci i partnerzy biznesowi obu firm, będą mogli dowiedzieć się więcej o efektywnej współpracy na rzecz odpowiedzialnego gospodarowania zasobami. Kampania będzie pokazywać, że Stena Recycling wraz z jej partnerami z branży produkcyjnej, nadają materiałom nowe życie. Działania prowadzone od końca maja, obejmować będą formaty reklamowe, contentowe oraz Public Relations w serwisach internetowych, prasie drukowanej, a także w mediach społecznościowych. Kampania prowadzona jest na 5 rynkach, na których działa Stena Recycling – w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i Polsce.

Polska z 581 125 pojazdami wyrejestrowanymi w 2017 roku, z których 88,5% zostało zdemontowanych[1]jest źródłem cennych surowców wtórnych nadających się do ponownego wykorzystania przy produkcji samochodów, ale również innych dóbr. By proces zgodnego z obowiązującymi normami, efektywnego i nieszkodliwego dla środowiska naturalnego recyklingu mógł mieć miejsce, Polacy powinni zrozumieć, że ich wysłużone auta, by zyskać nowe życie, muszą zostać poddane demontażowi i przetwarzaniu materiałów przez kompetentne oraz uprawnione do tego podmioty. 

Stena Recycling oraz Volvo Cars, firmy o skandynawskich korzeniach i wartościach skupionych między innymi na zrównoważonym rozwoju, w ramach prowadzonej kampanii wizerunkowo-edukacyjnej, chcą podzielić się swoją wiedzą o wspólnym opracowywaniu nowych rozwiązań, które „zamykają obieg”. To dzięki wieloletniej współpracy obu firmom udało się wypracować system efektywnego recyklingu odpadów produkcyjnych i pozyskiwania najwyższej jakości surowców wtórnych, pochodzącychm.in. z wycofywanych z eksploatacji pojazdów marki. A wszystko to w ramach procesu przyjaznego dla środowiska naturalnego oraz umożliwiającego skuteczne wykorzystanie coraz większej ilości materiałów, w tym tworzyw sztucznych.

Skąd Polacy dowiedzą się o recyklingu aut?

W związku z prowadzonymi działaniami konsumenci, także w Polsce, będą mogli zobaczyć różne formaty reklamowe i contentowe w wybranych mediach drukowanych, serwisach internetowych oraz mediach społecznościowych. Hasło kampanii „Re-made in Sweden” podkreśla nie tylko fakt odzyskiwania materiałów, ale również ich ponownego wykorzystania przez producenta do wyprodukowania kolejnych aut. Zgodnie z deklaracjami do 2025 roku wykorzystywane będzie co najmniej 25% plastiku pochodzącego z recyklingu samochodów i opakowań. Trzon kampanii stanowią materiały edukacyjne publikowane w prasie tradycyjnej i elektronicznej oraz mediach społecznościowych. Kanały te zostały wybrane z myślą o dotarciu z informacjami zwiększającymi świadomość na temat recyklingu do jak największej liczby konsumentów.

- Zależy nam by właściciele pojazdów w Polsce uświadomili sobie, że ich auta to nie tylko środek transportu, ale również źródło cennych surowców wtórnych. Chcemy by każdy Polak, który decyduje się na kasację samochodu wiedział dokładnie co powinien z nim zrobić i co dzieje się z samochodem podczas prawidłowego demontażu oraz procesu recyklingu, z którego trzeba uzyskać aż 95% materiałów nadających się do ponownego użycia. Dzięki naszej wieloletniej współpracy z Volvo Cars, możemy podzielić się unikalną wiedzą. Pokazujemy, w jakim kierunku w obszarze odzysku materiałów, pochodzących ze zużytych aut, mogą podążać producenci i jak proces ten, wpływający na ochronę środowiska naturalnego, może być wpierany przez świadomych nabywców i miłośników samochodów– mówiAleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager w Stena Recycling Polska.   

Kampania będzie prowadzona między innymi w Newsweeku, Forbesie oraz w Internecie – BusinessInsider.pl, Money.pl, Pb.pl. 


[1]http://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Roczniki-i-raporty/Raport-branzy-motoryzacyjnej-2018-2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce BRAK ZDJĘCIA
2019-05-27 | 13:00

Grupa Synthos zarządza kadrami dzięki SAP HCM i Gavdi

Grupa Synthos, jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, od stycznia 2019 roku zarządza obszarem HR dzięki rozwiązaniu SAP HCM i autorskim produktom Gavdi. W ramach projektu przygotowano obsługę
Surowce Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Złoto da zarobić inwestorom w 2019 roku
2019-01-24 | 11:30

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Złoto da zarobić inwestorom w 2019 roku

Rok 2018 na rynku złota wielokrotnie zaskakiwał inwestorów. Wysokim wycenom złotego kruszcu towarzyszyły równie spektakularne spadki. Bez wątpienia surowiec ten był jednak
Surowce MajsterPol – najlepsze produkty pod inwestycje
2018-12-21 | 01:00

MajsterPol – najlepsze produkty pod inwestycje

W zależności od potrzeb MajsterPol dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów dociepleń do stosowania na różnych materiałach. Systemy ociepleń są jednymi z

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Konsument

Polacy coraz chętniej personalizują i zmieniają wygląd swoich aut. Hitem stało się zabezpieczanie lakieru folią ochronną

Prawie 9 na 10 kierowców przywiązuje wagę do wyglądu i estetyki swojego samochodu – wynika z sondażu SW Research „Czy pasja do motoryzacji ma płeć?” na zlecenie 3M. Mężczyźni bardziej dbają o stan lakieru, a kobiety poświęcają większą uwagę temu, aby samochód miał atrakcyjny kolor, i chętniej personalizują jego wnętrze. Coraz popularniejszą metodą, która pozwala zmienić wygląd auta, jest car wrapping, czyli oklejanie samochodu specjalną folią. Umożliwia to zabezpieczenie karoserii samochodu przed odpryskami i uszkodzeniami mechanicznymi. Takie rozwiązanie bierze pod uwagę już blisko 2/3 kierowców. 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Innowacyjne firmy z szansą na dofinansowanie i współpracę z rynkowymi gigantami. Zostało kilka dni na zgłoszenie

Unikatowy pomysł, dostęp do finansowania, know-how i ekspozycja na klientów – to główne czynniki, które przesądzają o sukcesie start-upu bądź młodej firmy wprowadzających na rynek innowacje. Te, które mają pomysł na nowe produkty i usługi w branży energetycznej, cleantech, mobility czy smart cities, mogą liczyć na wsparcie w ramach konkursu PowerUp! Challenge organizowanego przez EIT InnoEnergy. Jego cel to wyłonienie najlepszych projektów i umożliwienie im współpracy z największymi graczami na rynku. Start-upy i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 5 marca. Na zwycięzców czeka 50 tys. euro i możliwość międzynarodowego rozwoju. 

Prawo

Do połowy maja potrwają konsultacje unijnej strategii rozwoju sztucznej inteligencji. Nowe przepisy mają pomóc Europie dogonić Chiny i USA

Komisja Europejska chce uregulować i ujednolicić przepisy dotyczące sztucznej inteligencji oraz wesprzeć rozwój tej technologii na europejskim rynku. W tym celu opublikowała tydzień temu tzw. białą księgę AI, która do maja będzie przedmiotem publicznej debaty. KE proponuje w niej m.in. zacieśnienie współpracy między państwami członkowskimi oraz zwiększenie inwestycji w rozwój i wdrażanie AI. Na te działania ma zostać przeznaczone ok. 17,5 mld euro. Celem jest maksymalizacja korzyści płynących z tej technologii – ale przy jednoczesnym poszanowaniu praw obywateli i dbałości o ich bezpieczeństwo.

 
 

Ochrona środowiska

Rząd zapowiada uproszczenie w programie Czyste Powietrze. Powodem jest zbyt małe wykorzystanie dostępnych funduszy

Program Czyste Powietrze ma przyczynić się do ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które są efektem spalania niskiej jakości paliwa i wykorzystania przestarzałych instalacji w gospodarstwach domowych. Na dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizacji budynków rząd przeznaczył 103 mld zł, które chce rozdysponować przez 10 lat. – Dotąd wartość zakontraktowanego wsparcia to zaledwie 1,6 mld zł. Musimy przyspieszyć ten proces i sprawić, aby program był powszechnie dostępny – zapowiada Ireneusz Zyska z Ministerstwa Klimatu.