Komunikaty PR

Corning Day na Politechnice Łódzkiej

2019-11-19  |  14:02
Biuro prasowe

„Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0” to temat przewodni tegorocznego Corning Day na Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele Corning Optical Communications spotkają się ze studentami w czwartek 28 listopada o godz. 12:15, w auli F10 Instytutu Informatyki. Tego dnia przyszli inżynierowie będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju oferuje im firma Corning – światowy lider przemysłu światłowodowego.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem, w którym wezmą udział władze politechniki oraz przedstawiciele firmy Corning. Studenci dowiedzą się, jak wygląda współpraca między uczelnią a ich potencjalnym pracodawcą. Głównym punktem Corning Day będzie wykład na temat inżynierów przyszłości oraz przemysłu 4.0., prowadzony przez Marka Gagisa – Dyrektora Zakładu w Strykowie, absolwenta Politechniki Łódzkiej. Następnie firma zaprosi do udziału w panelu „Od stażysty do inżyniera”. Wezmą w nim udział inżynierowie, którzy zaczynali swoją karierę właśnie od stażu, a dziś są cenionymi ekspertami w amerykańskiej firmie. Studenci dowiedzą się od starszych kolegów i koleżanek, jak wyglądała ich ścieżka kariery, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć i jak udało im się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

Jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się nasza współpraca z Politechniką Łódzką i cieszymy się że po raz kolejny możemy się spotkać ze studentami, podzielić wiedzą naszych specjalistów i przedstawić możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Wielu z naszych najlepszych inżynierów to absolwenci tej uczelni, dlatego zachęcamy do korzystania z oferty praktyk, staży czy napisania pracy dyplomowej we współpracy z naszą firmą – mówi Marek Gagis, Dyrektor Zakładu.

Pokaz technik światłowodowych oraz warsztaty zakończone certyfikatem
Laboratorium Technik Światłowodowych to wspólny projekt Politechniki Łódzkiej i firmy Corning Optical Communications. Laboratorium jest elementem przyjętej przez Corning strategii „Współpracy Przemysłu z Uczelnią", opierającej się na wykorzystaniu wiedzy praktycznej w dydaktyce uczelni. Studenci w ramach Corning Day będą mieli okazję zobaczyć pokaz technik światłowodowych, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Do wyboru przygotowano dwa szkolenia, które poprowadzą pracownicy Corning: zarządzanie projektami oraz wprowadzanie innowacji w przemyśle. Uczestnicy po ukończeniu warsztatów otrzymają certyfikaty. Zapisy dla chętnych są dostępne pod linkiem: www.warsztatydlastudentow.pl

Spotkanie z rekruterami
Wszystkie osoby zainteresowane ofertą staży i pracy firma Corning zaprasza do punktu informacyjnego HR, który będzie zlokalizowany na parterze, w holu głównym budynku B9. Od godz. 8:00 do 15:30 będą w nim czekać specjaliści z działu personalnego, którzy pomogą dopasować ofertę do profilu zainteresowań oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

***

Współpraca Corning Optical Communications Polska z Politechniką Łódzką została zapoczątkowana w 2011 roku. Wtedy też zostało uruchomione Laboratorium Technik Światłowodowych, w którym zbudowano pierwszą w Polsce lokalną sieć FTTD, włączoną w kwietniu 2013 roku w strukturę Uczelnianej Sieci Komputerowej. Sieć pozwala na jednoczesne oglądanie filmów HD, korzystanie z internetu i wykonywanie połączeń telefonicznych.

Studenci Politechniki Łódzkiej uczestniczą w programie płatnych, rocznych staży „Possibilities become real”, odbywają praktyki wakacyjne, mają okazję odwiedzić firmę w ramach dni otwartych, biorą udział w warsztatach z cyklu „The Corning Academy” oraz piszą prace dyplomowe na zamówienie Corning. Firma wspiera też aktywnie rozwój zawodowy kobiet na kierunkach technicznych, czego wyrazem były inicjatywy, takie jak: „Dzień Inżynierek”, „Dzień Otwarty dla kobiet” czy udział firmy w akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.

***
Corning Optical Communications Polska jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Do Strykowa fabryka została przeniesiona z Łodzi w 2006 roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na produkty firmy. Obok dotychczasowej fabryki firma otworzyła właśnie drugi zakład, jeden z największych nie tylko w skali regionu, ale i Europy. Aktualnie Corning zatrudnia około 3000 osób. Corning Optical Communications został utworzony przez Corning Incorporated, które istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 45 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja „Wszystko 50% taniej” – Vectra z jesienną kampanią wspierającą sprzedaż Biuro prasowe
2019-10-08 | 14:34

„Wszystko 50% taniej” – Vectra z jesienną kampanią wspierającą sprzedaż

Vectra, jeden z liderów usług telekomunikacyjnych, ruszyła z kampanią wspierającą sprzedaż. Klienci przez cztery pierwsze miesiące zapłacą za usługi 50% ceny. Za przygotowanie
Telekomunikacja Mazars publikuje Indeks Płatności Mobilnych
2019-09-26 | 10:35

Mazars publikuje Indeks Płatności Mobilnych

Mazars publikuje Indeks Płatności Mobilnych podkreślając potencjał rozwojowy dla operatorów telekomunikacyjnych - Chiny czołowym rynkiem rozwoju płatności mobilnych i krajem
Telekomunikacja 5 sposobów na usprawnienie pracy call center przy pomocy AI
2019-09-06 | 05:00

5 sposobów na usprawnienie pracy call center przy pomocy AI

Sprawnie funkcjonujący dział obsługi klienta to ważny element aktywności każdej firmy, która taki dział posiada. Niestety często praca tej komórki pozostawia wiele do

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Mateusz Szczurek: Spowolnienie gospodarcze jest już faktem. Powtórki z wielkiego kryzysu sprzed dekady jednak nie będzie

W trzecim kwartale 2019 roku gospodarka Unii Europejskiej wzrosła o 0,3 proc. kwartał do kwartału, natomiast kraje strefy euro odnotowały wzrost o 0,2 proc. Dane Eurostatu wskazują, że kwartał wcześniej oba obszary powiększyły swój PKB również o 0,2 proc. Choć to wyraźnie mniej niż w 2016 czy 2017 roku, Europa ciągle odnotowuje wzrost. Zdaniem byłego ministra finansów Mateusza Szczurka sytuacja w niemieckim przemyśle samochodowym się ustabilizowała, a polska gospodarka ma się na tyle dobrze, że nie należy oczekiwać dramatycznych wydarzeń.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polska na piątym miejscu w UE pod względem rozwoju fotowoltaiki. Ten rok może być rekordowy dla branży

Ubiegły rok przyniósł prawdziwy boom w fotowoltaice, a moc w instalacjach PV przekroczyła próg 1 GW. Pod względem przyrostu nowych mocy znajdujemy się już na piątym miejscu w Europie. Rozwój sektora mocno przyspieszył m.in. dzięki rządowym programom, takim jak Energia Plus, Czyste Powietrze czy Mój Prąd. W ramach ostatniego dofinansowano ponad 27 tys. instalacji PV. Dodatkowym bodźcem dla rynku może być obowiązująca od listopada ujednolicona stawka VAT na instalacje fotowoltaiczne montowane również w innych miejscach niż dachy budynków mieszkalnych.

Finanse

Bitcoin pnie się w górę. W tym roku inwestorów czekają duże zmiany

Wycena bitcoina oscyluje w tej chwili wokół 8,6 tys. dol., co oznacza, że „złoto internetu” zyskało na wartości przeszło 1000 dol. w ciągu niecałego miesiąca. Część analityków prognozuje, że w tym roku w wyniku planowanego na maj tzw. halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie pojedynczego bloku BTC, cena poszybuje do rekordowego poziomu 100 tys. dol. Ma się do tego przyczynić także ograniczona podaż i rosnąca adopcja kryptowaluty. Co istotne, mimo bardzo dużej zmienności popularność bitcoina wśród inwestorów nie słabnie.

Bankowość

Większe wsparcie finansowe dla zielonych projektów. Banki i sektor finansowy będą coraz aktywniej walczyć ze zmianami klimatu

Zmiany klimatyczne wyłoniły nową kategorię ryzyka finansowego i stanowią dziś jedno z głównych zagrożeń dla światowej gospodarki. Według szacunków IPCC do końca stulecia mogą kosztować ją nawet 69 bln dol. Aby je spowolnić i wypełnić swoje zobowiązania klimatyczne do 2030 roku, Unia Europejska musi wypełnić lukę inwestycyjną sięgającą 260 mld euro rocznie. W sfinansowaniu inwestycji zapobiegających globalnym zmianom klimatu dużą rolę ma do odegrania sektor bankowy, który już odczuwa rosnącą presję na tzw. zielone finansowanie. Odzwierciedla to m.in. gwałtownie rosnąca popularność zielonych obligacji i listów zastawnych.