Komunikaty PR

Corning Day na Politechnice Łódzkiej

2019-11-19  |  14:02
Biuro prasowe

„Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0” to temat przewodni tegorocznego Corning Day na Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele Corning Optical Communications spotkają się ze studentami w czwartek 28 listopada o godz. 12:15, w auli F10 Instytutu Informatyki. Tego dnia przyszli inżynierowie będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach oraz dowiedzieć się, jakie możliwości rozwoju oferuje im firma Corning – światowy lider przemysłu światłowodowego.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem, w którym wezmą udział władze politechniki oraz przedstawiciele firmy Corning. Studenci dowiedzą się, jak wygląda współpraca między uczelnią a ich potencjalnym pracodawcą. Głównym punktem Corning Day będzie wykład na temat inżynierów przyszłości oraz przemysłu 4.0., prowadzony przez Marka Gagisa – Dyrektora Zakładu w Strykowie, absolwenta Politechniki Łódzkiej. Następnie firma zaprosi do udziału w panelu „Od stażysty do inżyniera”. Wezmą w nim udział inżynierowie, którzy zaczynali swoją karierę właśnie od stażu, a dziś są cenionymi ekspertami w amerykańskiej firmie. Studenci dowiedzą się od starszych kolegów i koleżanek, jak wyglądała ich ścieżka kariery, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć i jak udało im się połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

Jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się nasza współpraca z Politechniką Łódzką i cieszymy się że po raz kolejny możemy się spotkać ze studentami, podzielić wiedzą naszych specjalistów i przedstawić możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Wielu z naszych najlepszych inżynierów to absolwenci tej uczelni, dlatego zachęcamy do korzystania z oferty praktyk, staży czy napisania pracy dyplomowej we współpracy z naszą firmą – mówi Marek Gagis, Dyrektor Zakładu.

Pokaz technik światłowodowych oraz warsztaty zakończone certyfikatem
Laboratorium Technik Światłowodowych to wspólny projekt Politechniki Łódzkiej i firmy Corning Optical Communications. Laboratorium jest elementem przyjętej przez Corning strategii „Współpracy Przemysłu z Uczelnią", opierającej się na wykorzystaniu wiedzy praktycznej w dydaktyce uczelni. Studenci w ramach Corning Day będą mieli okazję zobaczyć pokaz technik światłowodowych, a także wziąć udział w praktycznych warsztatach. Do wyboru przygotowano dwa szkolenia, które poprowadzą pracownicy Corning: zarządzanie projektami oraz wprowadzanie innowacji w przemyśle. Uczestnicy po ukończeniu warsztatów otrzymają certyfikaty. Zapisy dla chętnych są dostępne pod linkiem: www.warsztatydlastudentow.pl

Spotkanie z rekruterami
Wszystkie osoby zainteresowane ofertą staży i pracy firma Corning zaprasza do punktu informacyjnego HR, który będzie zlokalizowany na parterze, w holu głównym budynku B9. Od godz. 8:00 do 15:30 będą w nim czekać specjaliści z działu personalnego, którzy pomogą dopasować ofertę do profilu zainteresowań oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

***

Współpraca Corning Optical Communications Polska z Politechniką Łódzką została zapoczątkowana w 2011 roku. Wtedy też zostało uruchomione Laboratorium Technik Światłowodowych, w którym zbudowano pierwszą w Polsce lokalną sieć FTTD, włączoną w kwietniu 2013 roku w strukturę Uczelnianej Sieci Komputerowej. Sieć pozwala na jednoczesne oglądanie filmów HD, korzystanie z internetu i wykonywanie połączeń telefonicznych.

Studenci Politechniki Łódzkiej uczestniczą w programie płatnych, rocznych staży „Possibilities become real”, odbywają praktyki wakacyjne, mają okazję odwiedzić firmę w ramach dni otwartych, biorą udział w warsztatach z cyklu „The Corning Academy” oraz piszą prace dyplomowe na zamówienie Corning. Firma wspiera też aktywnie rozwój zawodowy kobiet na kierunkach technicznych, czego wyrazem były inicjatywy, takie jak: „Dzień Inżynierek”, „Dzień Otwarty dla kobiet” czy udział firmy w akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.

***
Corning Optical Communications Polska jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Do Strykowa fabryka została przeniesiona z Łodzi w 2006 roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na produkty firmy. Obok dotychczasowej fabryki firma otworzyła właśnie drugi zakład, jeden z największych nie tylko w skali regionu, ale i Europy. Aktualnie Corning zatrudnia około 3000 osób. Corning Optical Communications został utworzony przez Corning Incorporated, które istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 45 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja BRAK ZDJĘCIA
2020-07-10 | 13:00

Nowe formaty telekomunikacyjne głównymi trendami w najbliższych latach

Autorem komentarza jest Maciej Kaczorek, Senior Sales Manager w Infobip  Zmiana zachowań i nawyków spowodowanych lockdownem oraz zalecenie dystansowania społecznego znacznie przyspieszyły transformację cyfrową w obszarze
Telekomunikacja Wpływ koronawirusa na jakość i sprzedaż usług telefonii komórkowej
2020-07-01 | 12:00

Wpływ koronawirusa na jakość i sprzedaż usług telefonii komórkowej

Zalecenia dotyczące utrzymania dystansu społecznego spowodowały, że ludzie w dużej mierze przenieśli swoje kontakty interpersonalne do internetu i na łącza telefonii komórkowej. Jak
Telekomunikacja BRAK ZDJĘCIA
2020-06-25 | 14:30

Infobip globalnym liderem w kategorii SMS A2P

Infobip, światowy lider w rozwiązaniach omnichannel, kolejny rok z rzędu został uznany w raporcie ROCCO za najlepszego dostawcę SMS dla operatorów komórkowych oraz przedsiębiorstw. W ankiecie na podstawie której

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W transporcie ubywa pasażerów, ale przybywa gapowiczów. Długi za jazdę bez ważnego biletu przekraczają już 144 mln zł

Z powodu pandemii średni spadek przychodów ze sprzedaży biletów – zarówno w komunikacji miejskiej, jak i na kolei – szacuje się na ponad 80 proc. Z publicznego transportu wciąż nie korzysta tylu pasażerów, co wcześniej, za to pojawia się coraz więcej gapowiczów. W Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor figuruje ich już ponad 115 tys. z łącznym długiem 144,3 mln zł, a rekordzista z Pomorza ma do zapłaty ponad 219 tys. zł. Niższe wpływy z biletów, a z drugiej strony wzrost kosztów związany z zaostrzonymi procedurami bezpieczeństwa powodują, że przewoźnicy są coraz bardziej zniecierpliwieni i zdeterminowani w odzyskiwaniu długów.

Bankowość

Prof. Marian Noga: Banki w Polsce są w bardzo złej kondycji. Upadek choćby jednego z nich wywołałby efekt domina

Zysk sektora bankowego w pierwszych miesiącach br. spadł o ponad 40 proc. Rekordowo niskie stopy procentowe, odpływ kapitału z rynku bankowego, znaczny wzrost ryzyka kredytowego i upadłości banków, które może wywołać falę domina – to główne zagrożenia, którym sektor będzie musiał stawić czoła w nadchodzących miesiącach. Jak ocenia prof. Marian Noga z wrocławskiej WSB, efektem będzie dalsze zaostrzanie polityki kredytowej, co ograniczy dostępność finansowania w gospodarce, a banki uciekną w inne produkty inwestycyjne. – Niedługo Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała podnieść stopy procentowe, żeby wzmocnić złotego i przeciwdziałać rosnącej inflacji, dzięki czemu banki zaczną powoli odrabiać straty związane z kredytowaniem gospodarki – dodaje.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Tegoroczne wakacje pod znakiem ścisłych restrykcji. Na kolonie i obozy wyjedzie 80 proc. mniej uczniów [DEPESZA]

Około 240 tys. dzieci i młodzieży wyjedzie w tym roku na letnie kolonie i obozy. Te upłyną jednak pod znakiem ścisłych restrykcji. Dzieci muszą być przygotowane na stosowanie się do zasad higieny, a na organizatorów zostały nałożone dodatkowe wymogi. – Z kolei rodzice w tym roku poza organizacją i logistyką powinni bardziej skupić się na kwestiach zdrowia i pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu dla dzieci – podkreślają przedstawiciele ERGO Hestii. Przyda się ono np. w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Surowce

Polska zacieśnia współpracę z USA w sektorze energetyki. Kluczowy atom i dostawy skroplonego gazu

Dostawy skroplonego gazu to kluczowy obszar polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetyki. PGNiG, które stawia na dywersyfikację dostaw i uniezależnianie się od rosyjskiego surowca, sukcesywnie zwiększa wolumen zakupu LNG od Amerykanów. Do 2024 roku będzie to ponad 9 mld m3 rocznie. Kolejnym perspektywicznym obszarem współpracy jest też energetyka jądrowa. – Pojawiają się kolejne zapowiedzi Amerykanów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w polskim projekcie atomowym – mówi ekspert ds. energetyki Mateusz Kubiak.