Komunikaty PR

Transcom zauważa potencjał rekrutacyjny w miastach średniej wielkości

2019-12-03  |  15:00
Biuro prasowe

Po otwarciu swoich oddziałów w miastach wojewódzkich, takich jak Gdańsk, Białystok czy Olsztyn, Transcom zaczął eksplorować także miasta średniej wielkości, w których dostrzegalny jest potencjał inwestycyjny dla branży BPO, SSC, IT i R&D. Po szczegółowej analizie rynku elbląskiego i współpracy przy tym projekcie z firmą CBRE, globalna marka zdecydowała się na otwarcie oddziału właśnie w tym mieście.

Transcom od dłuższego czasu analizował potencjał miast średniej wielkości w Polsce. Wszelkie raporty wykazywały ponadprzeciętne możliwości rozwoju nowego oddziału w Elblągu. Wskaźniki kapitału ludzkiego, jak np. poziom wykształcenia, znajomość języków obcych oraz liczba absolwentów szkół wyższych uplasowały Elbląg w czołówce polskich miast z największym potencjałem gospodarczym. Globalna marka kontynuuje prowadzenie analiz i działań badawczych w Polsce, co może skutkować w przyszłości kolejnymi inwestycjami.

„Na naszą decyzję dotyczącą rozszerzenia działalności o kolejne miasto, tym razem średniej wielkości, wpłynął potencjał rekrutacyjny w Elblągu. Zauważyliśmy duże zainteresowanie pracą wśród kandydatów oraz cechy charakteru, których poszukujemy u osób rekrutowanych. Ponadto dobra współpraca z lokalnymi władzami, ich otwartość na nowe inwestycje oraz rozwijająca się infrastruktura zdecydowanie pomogły nam w podjęciu tej decyzji. Same statystyki również przemawiają na zdecydowany plus tego rynku - 37 tysięcy osób pracujących i wysoki procent ludzi z wyższym wykształceniem oraz znajomością języków obcych” – komentuje Przemysław Chyrk, Transcom Project Manager.

Globalna marka poprzez otwarcie oddziału w mieście średniej wielkości testuje także inny model pracy wewnątrz organizacji, tzw. ‘satelitów’. Widać to na przykładzie Elbląga, którym kieruje Team Leader pozostający w zdalnym kontakcie z Top Managementem firmy.

„Pierwsze miesiące w oddziale w Elblągu oceniamy bardzo pozytywnie. Wyniki sprzedażowe mojego zespołu są zdecydowanie satysfakcjonujące. Dotychczas wpłynęło do nas 369 aplikacji, przeprowadziliśmy 220 wywiadów telefonicznych i mieliśmy 100 uczestników na Dniu Kandydata. Obecnie w oddziale w Elblągu zatrudniliśmy 36 osób, ale zespół sukcesywnie się powiększa. Przeprowadziliśmy także anonimową ankietę zadowolenia wśród naszych pracowników i uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę 8.75/10. Te czynniki sprawiają, że już teraz możemy stwierdzić, iż inwestycja w mniejszym mieście była dobrą decyzją” – dodaje Olaf Olszak, Team Leader, Transcom Elbląg.

Więcej informacji na temat pracy w oddziale w Elblągu można znaleźć tutaj:

https://pl.transcom.com/pl/elblag

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Baltic Wave podjął współpracę z marką Crowne Plaza należącą do IHG Biuro prasowe
2020-02-19 | 13:00

Baltic Wave podjął współpracę z marką Crowne Plaza należącą do IHG

Baltic Wave Sp. z o.o. odpowiedzialna za realizację hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu podpisała 14 lutego 2020 r. umowę franczyzową z InterContinental Hotels Group. W obiekcie zostaną
Firma Sieć Crowe Global rośnie 8 rok z rzędu
2020-02-19 | 11:15

Sieć Crowe Global rośnie 8 rok z rzędu

Crowe Global, 8. największa sieć firm doradczych i księgowych na świecie, w 2019 roku odnotowała 4,4 mld USD przychodów, co stanowi wzrost o 3,5 proc. w stosunku do roku 2018. W tym
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-02-18 | 01:00

Jak digitalizuje się bezpieczeństwo pracy w branży FM

Branża FM szuka sposobu na optymalizację działań z zakresu BHP, które w tym sektorze wiążą się z wyjątkową wielością i zróżnicowaniem zagrożeń. W coraz większym stopniu na bezpieczeństwo pracy wpływa

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Koronawirus w Chinach zaraża też światowy przemysł i rynki finansowe. Powody do obaw mają m.in. kredytobiorcy we frankach

Na koniec I kwartału można spodziewać się wyraźnego wyhamowania tempa wzrostu PKB w Chinach, do czego przyczynią się m.in. problemy związane z epidemią koronawirusa. To z kolei odbije się na polskiej gospodarce, dla której Państwo Środka jest ważnym partnerem handlowym. Na razie oszacowanie tego wpływu jest trudne, bo wciąż nie wiadomo, ile czasu potrwa zatrzymanie epidemii. Epidemia koronawirusa silnie wpływa też na nastroje na rynkach finansowych i szkodzi wycenie europejskiej waluty. Może również osłabić złotego i przełożyć się na wysoki kurs franka, co z kolei będzie złą wiadomością dla kredytobiorców zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Niedobory wody poważnym problemem na coraz większym obszarze Polski. Kryzys ten będzie się nasilał

Największe niedobory wody w Polsce notowane są w pasie centralnym – od Ziemi Lubuskiej, poprzez Wielkopolskę i Mazowsze, aż po Lubelszczyznę i część Pojezierza Mazurskiego. Jednak specjaliści alarmują, że obszar ten powiększa się i problem suszy dotyczy okresowo kolejnych miejsc na mapie Polski. – Na ilość opadów nie mamy żadnego wpływu, ale możemy przeciwdziałać skutkom ich braku, np. zbiornikami retencyjnymi – podkreśla Sergiusz Kieruzel z Wód Polskich. Programy wspierające takie inwestycje uruchamiane są przez kolejne samorządy. Na dofinansowanie mogą też liczyć rolnicy. Do sukcesu potrzebna jest również edukacja społeczeństwa, jak oszczędzać wodę.

Bankowość

Polacy powinni zacząć oszczędzać. Spodziewany jest dalszy wzrost cen

Według wstępnych danych w styczniu ceny towarów i usług wzrosły rok do roku o 4,4 proc., najmocniej od grudnia 2011 roku. Po raz pierwszy od września 2012 roku inflacja przebiła górną granicę pasma dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego. Zdaniem ekonomistów w kolejnych miesiącach odczyty mogą być jeszcze wyższe, dlatego należałoby zachęcić konsumentów do oszczędzania, a nie wydawania pieniędzy.

 
 

Finanse

Popularność najmu mieszkań jest wciąż niewielka. Odsetek wynajmujących jest ośmiokrotnie niższy niż w Niemczech

Wynajem mieszkania nie jest dla Polaków atrakcyjnym sposobem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Po pierwsze, własność jest wciąż postrzegana jako synonim zamożności, po drugie, rynek najmu nie oferuje dostatecznej liczby mieszkań o odpowiednim standardzie. Z tych powodów odsetek dorosłych Polaków korzystających z najmu na wolnym rynku oscyluje w okolicach 5 proc. To wprawdzie dwa razy więcej niż osiem lat temu, ale w krajach Europy Zachodniej odsetek ten dochodzi nawet do 40 proc.