Komunikaty PR

Dachser: łącząc rynki

2019-04-16  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Sadło
Practum Consulting

Bukowińska 22
02-703 Warszawa
practum|practum.pl| |practum|practum.pl
22 244 58 00
www.practum.pl

Dachser: łącząc rynki

 

Wspólny rozwój: tak brzmiało motto niewielkiej firmy z hiszpańskiej Saragossy, która weszła na rynek w 1983 r. zaopatrując handel oraz klientów przemysłowych w przewody hydrauliczne oraz pneumatyczne, a także złączki ze stali nierdzewnej. Dziś Dicsa jest już firmą globalną, a rolą Dachser jest zapewnienie jej inteligentnej logistyki z jednego źródła.

 

 „Zakładając firmę w 1983 r. mieliśmy marzenie: zostać liderem na hiszpańskim rynku. Nie mieliśmy pojęcia co nas czeka, ale byliśmy gotowi sprostać każdemu wyzwaniu” – mówi Daniel Carmen, dyrektor generalny Dicsa, który opowiada o początkach swojej firmy z wyraźnym entuzjazmem i pasją.

 

Marzenie to ziściło się już wiele lat temu. Obecnie firma liczy 180 pracowników i jest producentem wysokiej jakości złączek ze stali nierdzewnej, a także dystrybutorem przewodów hydraulicznych i pneumatycznych. Dicsa jest wiodącym graczem nie tylko na rynku hiszpańskim, ale również na całym świecie. Przedsiębiorstwo oferuje asortyment będący jednym z najbardziej kompletnych w Europie i dostarcza towary do ponad 4 tys. klientów w przeszło 100 krajach na 5 kontynentach. W 2018 r. przychody firmy przekroczyły wartość 50 mln euro.  

 

Dicsa obsługuje centra produkcyjne i dystrybucyjne m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech oraz Chinach. Sam magazyn Dicsa w Saragossie zajmuje powierzchnię 20 tys. mkw., mieszcząc ponad 65 tys. artykułów. Dzięki temu firma może dostarczać coraz więcej towarów, zwłaszcza do małych zakładów produkcyjnych, które potrzebują stałego dostępu do szerokiej gamy produktów, ale nie chcą lub po prostu nie są w stanie samodzielnie ich przechowywać. „Dostarczamy im towary w ciągu 24 godzin” – tak Carmen podsumowuje koncepcję dystrybucji. „Nasi klienci nie muszą rozmawiać z czteroma czy pięcioma operatorami albo ośmioma-dziesięcioma producentami by dostać to, czego potrzebują - mogą wszystko zorganizować za naszym pośrednictwem. Wystarczy, że złożą zamówienie telefonicznie lub online, a już następnego dnia otrzymają towar”.

 

Dlatego też Dicsa zwróciła się do Dachser. Firma poszukiwała niezawodnego partnera logistycznego i tak rozpoczęła współpracę z Azkar, czyli obecnie Dachser Iberia. Dzięki kooperacji z operatorem Dicsa może gwarantować dostawy swoich produktów w 24, a czasem nawet w 12 godzin.

 

Codzienne połączenia do Europy Środkowej i Północnej

 

W celu wzmocnienia swojej pozycji na niemieckim rynku, a co za tym idzie, w Europie Środkowej i Północnej, Dicsa połączyła siły ze swoim dostawcą usług logistycznych, by znaleźć nowe sposoby przechowywania, kompletacji i dystrybucji produktów FMCG. „W związku z tym w 2016 r. uruchomiliśmy codzienną linię drobnicową w dwie strony pomiędzy Saragossą a magazynem Dachser w Malsch niedaleko Karlsruhe” - mówi Bernd Großmann, dyrektor zarządzający European Logistics w Dachser Malsch, który nadzoruje operacje tej platformy dla hiszpańskich klientów od 2007 r.

 

W 2017 r., Dachser wystartował z kolejnym połączeniem drogowym dla towarów Dicsa – tym razem do Włoch. Znacznie wpłynęło to na skrócenie czasu transportu do bazy firmy w Modenie i przyspieszyło rozwój przedsiębiorstwa.

 

Następnie Dicsa rozpoczęła obsługę magazynu w centrum logistycznym Dachser w Karlsruhe, który przejął dystrybucję towarów hiszpańskiego producenta do klientów w Niemczech, krajach ościennych i Skandynawii. Niemiecki oddział operatora odpowiada również za cross-docking: niektóre towary dostarczane są z Saragossy do Karlsruhe, gdzie są następnie konsolidowane z innymi przesyłkami zanim zostaną wysłane do klienta końcowego. Ponadto do obiektu w Karlsruhe Dachser Air & Sea Logistics realizuje przyjęcia kontenerów z centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych w Chinach – poprzez porty w Hamburgu i Bremerhaven.

 

Wyruszając na podbój USA

 

Pozostając na ścieżce wzrostu, Dicsa rozwija działalność w Ameryce. Oprócz założenia oddziału w USA, firma otworzyła również agencję sprzedaży w Argentynie. Dzięki współpracy z Dachser, może korzystać ze sprawdzonych systemów i procesów logistycznych również za oceanem. „Dzięki uniwersalnym systemom informatycznym, m.in. oprogramowaniu do zarządzania magazynem MIKADO, jesteśmy zawsze gotowi wspierać naszych klientów w planach dalszej ekspansji, ułatwiając im dostęp do nowych rynków” - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający European Logistics w Niemczech i dyrektor korporacyjny logistyki kontraktowej w Dachser.

 

Innowacyjne systemy Dachser, takie jak MIKADO, a także ustanowione już wcześniej dla Dicsa połączenie EDI, umożliwiły dokładne odwzorowanie europejskiej logistyki w USA w bardzo krótkim czasie. „We wrześniu 2018 r., zaledwie cztery miesiące po otwarciu oddziału w Stanach Zjednoczonych, Dicsa wysyłała już pierwsze produkty z magazynu Dachser w Atlancie” – opowiada z entuzjazmem Carmen. To dobra wiadomość dla rodzinnej firmy z Hiszpanii, która od jakiegoś czasu skupia uwagę kolejnym celu, jakim są Chiny - druga co do wielkości gospodarka świata. Marzenie Dicsa nadal się ziszcza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Rosnące koszty zabijają firmy transportowe Biuro prasowe
2019-08-16 | 09:00

Rosnące koszty zabijają firmy transportowe

Dane mówią, że przeciętny okres obiegu należności w transporcie wzrósł z 59 dni w I kwartale 2018 roku do 92 dni w I kwartale br, z kolei średni udział należności
Transport BRAK ZDJĘCIA
2019-08-14 | 12:30

Dachser z nowym oddziałem na północy Niemiec

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, rozpoczyna budowę nowego oddziału w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie, najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec. Powstanie tam terminal
Transport Proekologiczna rewolucja w dziedzinie agregatów chłodniczych
2019-08-12 | 13:57

Proekologiczna rewolucja w dziedzinie agregatów chłodniczych

W obecnej chwili na polski rynek jest wprowadzany Vector High Efficiency - nowa generacja agregatów naczepowych umożliwiających precyzyjną kontrolę temperatury, produkowanych przez

Kalendarium

Bankowość

Od 2020 roku większa pomoc dla kredytobiorców. W praktyce może jednak pogłębić problemy finansowe

– Nowelizacja ustawy frankowej to tylko powierzchowna zmiana – ocenia ekonomista Sławomir Horbaczewski. Nowe przepisy, które wejdą w życie z początkiem 2020 roku, wydłużają okres i wartość pomocy udzielanej kredytobiorcom, którzy borykają się z trudnościami w ich spłacie. W praktyce mogą jednak pogłębić ich problemy, kiedy – po okresie przejściowym – otrzymaną pomoc finansową trzeba będzie zwrócić. Ekonomista ocenia, że problem kredytów walutowych z czasem rozwiąże się sam, bo ich spłacalność jest bardzo dobra, a kredytobiorcy sami dochodzą do porozumienia z bankami w przypadku problemów.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Handel

Wyhamowały inwestycje w gospodarstwach rolnych. Z powodu suszy i słabego wykorzystania środków unijnych spada sprzedaż maszyn rolniczych

Sprzedaż ciągników i przyczep rolniczych spada. I półrocze 2019 roku jest pod tym względem najsłabsze od lat. W sumie zarejestrowano nieco ponad 3,9 tys. nowych ciągników i blisko 2,4 tys. nowych przyczep. Rolnicy są mniej skłonni do inwestycji, a każdy zakup jest bardziej przemyślany. – To wynik problemów z suszą, chorobami zwierząt i sytuacji z dotacjami rolniczymi – tłumaczy Michał Spaczyński z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

IFA 2019 Berlin

Ochrona środowiska

Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa atakują korniki i rośnie ryzyko pożarowe

Obecny rok nie wypada źle pod względem liczby pożarów w lasach. Problemem są jednak susza i ekstremalnie wysokie temperatury, słabo znoszone przez starsze drzewostany – oceniają leśnicy. Apelują przy tym, żeby podczas przebywania w lasach zachować ostrożność, a wszystkie zagrożenia zgłaszać pod numer alarmowy 112. Za 90 proc. pożarów lasów odpowiada właśnie ludzka nieostrożność albo umyślne podpalenia. Odbudowa ekosystemu po pożarze trwa nawet kilkadziesiąt lat.

Złote Spinacze 2019

Samorządy

Rządowa chmura obliczeniowa poprawi bezpieczeństwo IT w samorządach. Zachęci też mniejsze firmy do takich rozwiązań

W Wielkiej Brytanii G-Cloud, czyli rządowa chmura obliczeniowa, obsługuje ponad 1,2 tys. różnego rodzaju podmiotów i cały czas jej portfolio usług i produktów poszerza się. – W tym samym kierunku będzie zmierzać polskie rozwiązanie – mówi Marcin Zmaczyński, ekspert Aruba Cloud. Jak podkreśla, uruchomiona w styczniu przez resort cyfryzacji rządowa chmura obliczeniowa będzie dla przedsiębiorstw jasnym sygnałem, że to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie. Zdecydowanie poprawi też bezpieczeństwo w mniejszych jednostkach samorządowych, gdzie lokalne serwerownie są często przestarzałe.