Komunikaty PR

Ekstremalna logistyka w Ameryce Północnej i Południowej

2014-12-19  |  10:00
Biuro prasowe

Na Pustyni Atacama, która rozciąga się na długości ponad 1.200 kilometrów od południowego Peru po północne Chile, deszcz pada raz na kilka lat i niemal nie występuje żadne życie. Ponieważ nie ma chmur, które mogłyby zasłonić słońce, są to idealne warunki klimatyczne dla elektrowni słonecznych. Obecnie w południowej części Peru, 1.140 km na południe od stolicy kraju – Limy, na krańcu Pustyni Atacama, powstaje park solarny. Dachser Air & Sea Logistics dostarczył tam części do kolektorów słonecznych z Hiszpanii. Dystans transportu wyniósł ponad 10 tys. km.
W stronę słońca
Trzy specjalnie skonstruowane samochody ciężarowe wyruszyły z Barcelony z transportem 18 dużych zwojów drutu, które łącznie ważyły ponad 38 ton i w czasie poniżej 24 godzin dotarły do lotniska Schiphol w Amsterdamie. Tam ładunek został umieszczony w samolocie amerykańskiego przewoźnika Centurion Air i wyruszył do Miami na Florydzie w USA, a stamtąd do Limy. Centurion jest jedną z niewielu firm, które mogły się podjąć przetransportowania tych ogromnych zwojów drutu o średnicy 2,65 m. Następnie ładunek został przejęty przez lokalny oddział Dachser w Peru. W jeden dzień, po przemierzeniu 1.180 km Autostradą Panamerykańską przez pustynię i andyjskie podnóża, transport dotarł do krawędzi Pustyni Atacama.
Dachser dostarczył także z USA przez Brazylię do Peru i Chile ultranowoczesne naczepy wykonane z aluminium. Spełniają one najwyższe wymagania transportowe różnego typu ładunków. Oddział Dachser w Chile dostarczył już 1.200 takich naczep.
Komunikacja receptą na sukces
„Lokalna topografia sama w sobie jest dużym wyzwaniem dla firm logistycznych" – wyjaśnia Guido Gries, dyrektor Dachser Air & Sea Logistics Americas. „Transport przez lasy tropikalne i wąskie drogi biegnące przez przełęcze Andów bywa niebezpieczny i bardzo czasochłonny. Sporymi barierami bywają także biurokracja przy przekraczaniu kolejnych granic, często zmieniające się przepisy i prawo, wadliwa infrastruktura oraz konieczność stosowania podwyższonych wymogów bezpieczeństwa” – podsumowuje.
Jeśli chodzi o projektowanie transportu w obu Amerykach, kluczem jest komunikacja: „Nasza bliska kooperacja z podwykonawcami umożliwia śledzenie statusu przesyłek i porównywanie go z harmonogramem na bieżąco. Dzięki temu możemy błyskawicznie reagować na sytuacje nieprzewidziane, a także sprawnie kontrolować koszty” – mówi Gries.
Brazylia – brama do kontynentu
Oba kontynenty amerykańskie mają nadal ogromny potencjał wzrostu. Thomas Reuter, COO Dachser Air & Logistics, jest o tym przekonany. „W granicach Mercosur, wspólnocie gospodarczej krajów Ameryki Południowej, żyje ponad 260 milionów konsumentów. NAFTA, podobna organizacja funkcjonująca w Ameryce Północnej, to ponad 460 milionów konsumentów. Szczególne znaczenie ma tutaj Brazylia, która jest swoistą bramą do rynków Ameryki Łacińskiej” – mówi. „Z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej przedsiębiorstw z Azji i Europy jest zainteresowanych Brazylią i otwiera tam swoje przedstawicielstwa na Amerykę Łacińską” – dodaje. Dachser jest aktywny w krajach BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki) od 2007 roku. W tym czasie rozwijał swoją sieć, która np. w Brazylii opiera się obecnie na 11 własnych oddziałach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Biuro prasowe
2021-01-18 | 13:00

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Wraz ze startem szczepień przeciwko Covid-19 w Niemczech, DACHSER na zlecenie berlińskiego senatu organizuje logistykę szczepionek w
Transport DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
2021-01-18 | 12:00

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt –
Transport Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii
2021-01-14 | 11:07

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z rynków o największym potencjale gospodarczym w Europie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.