Komunikaty PR

Wolontariusze DB Schenker Logistics po raz 10. w akcji

2013-08-02  |  12:12

Niedawno zakończyła się 10. jubileuszowa edycja programu wolontariatu pracowniczego „Czas Pomagania w DB Schenker Logistics”. W ciągu trzech miesięcy od kwietnia do czerwca pracownicy operatora logistycznego zrealizowali projekty związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem na drodze.

„Nasz program wolontariatu pracowniczego to wiele działań na terenie całej Polski, niemal wszędzie tam, gdzie są jednostki DB Schenker Logistics.” – mówi Beata Konecka, Marketing Manager Schenker Sp. z o.o. „Nasi pracownicy realizują swoje pomysły na projekty wolontariackie, wyszukują beneficjentów prowadzonych działań i zapraszają do współpracy klientów i dostawców. Dzięki temu, że pracownicy mogą sami decydować, w jaki sposób i komu pomogą, chętniej wykazują się inicjatywą, są proaktywni i docierają do tych, którzy rzeczywiście potrzebują wsparcia” – dodaje Beata Konecka.

Szkoła umiejętności

Badania GUS pokazują, że w Polsce wolontariat staje się coraz bardziej popularny, zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych. Firmy chętniej organizują wolontariat pracowniczy. Dlaczego? „Zaangażowanie wolontariackie uczy odpowiedzialności, dobrego zarządzania czasem, mądrego ustalania priorytetów, wsłuchiwania się w potrzeby innych i umiejętności właściwej komunikacji.” – wyjaśnia Beata Konecka. Pracownicy aktywni społecznie są cenni dla firmy, ponieważ wykazują się dobrą organizacją, zaradnością i zapałem, które potrzebne są także w życiu zawodowym. Z drugiej strony wolontariatem w coraz większym stopniu zainteresowani są też młodzi ludzie poszukujący pracy, a często mają w swoim CV duże doświadczenie w tym zakresie.

"W DB Schenker Logistics dostrzegamy te zalety od wielu lat. Nasz program wolontariatu pracowniczego jest realizowany od 2008 roku, za każdym razem w dwóch edycjach: wiosenno-letniej i zimowej. Wieloletnie wolontariackie doświadczenie wspiera dialog firmy z otoczeniem i  wpisuje się w zrównoważony rozwój firmy” – dodaje Beata Konecka. Właśnie zakończyła się już 10. edycja „Czasu Pomagania”. Łącznie to prawie 200 projektów wolontariackich i ponad 12 500 godzin pomocy na rzecz blisko 15 000 odbiorców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Prezes Hegelmann zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku Biuro prasowe
2020-11-25 | 05:50

Prezes Hegelmann zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku

– Jesteśmy dziś liderem branży transportowej w Polsce, chcemy jednak nadal się rozwijać, aby utrzymać tę pozycję przez kolejne lata – mówi Fedir Yurkevych, Prezes
Transport 5 nietypowych kierunków eksportu
2020-11-24 | 12:00

5 nietypowych kierunków eksportu

Szkody gospodarcze, które wyrządza COVID-19, bardzo mocno oddziałują na zakłócenia w łańcuchach dostaw i rezygnację licznych podmiotów z offshoringu. Obecnie 10 z 15
Transport DACHSER zdobył nagrodę One Eaton Supplier Premier Award 2020
2020-11-24 | 12:00

DACHSER zdobył nagrodę One Eaton Supplier Premier Award 2020

Nagroda dla najlepszego partnera transportowego została wręczona podczas konferencji Eaton Virtual Global SCM Supplier. Eaton to producent szerokiej gamy produktów z branż

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.