Komunikaty PR

WROCŁAWSKI STARTUP WJEŻDŻA NA RYNEK PRACY

2019-05-15  |  14:00
Biuro prasowe

Fajna i dobrze płatna praca dodatkowa to obiekt pożądania większości młodych ludzi, szczególnie studentów. Niestety obecnie rynek pracy nie oferuje w tym zakresie zbyt wiele. Zmienić to może innowacyjna usługa Drippple, stworzona przez wrocławski startup.

Idea Drippple jest oparta na sprawdzonym już pomyśle car sharing i modelu biznesowym, podobnym do tego, który jest stosowany przez firmy Uber i Bolt (Taxify). Jej sercem jest inteligentny, mobilny serwis, w którym użytkownik zarządza swoją pracą. To kompleksowe podejście do  modelu pracy jako usługi - bez szefa czy zbędnych formalności. Drippple zapewniania każdemu użytkownikowi komfortowe zaplecze pracy i możliwość wygodnego zarabiania pieniędzy w wybranym przez użytkownika czasie.

Za pomysłem i jego realizacją stoi Hubert Wochyński, znany wrocławski przedsiębiorca i inwestor. Punktem wyjścia była zaś uważna obserwacja lokalnego rynku pracy i wnioski z niej płynące. Z przeprowadzonych badań i analiz jasno wynikało, że na rynku istnieje bardzo interesująca i obiecująca biznesowo nisza oraz grupa docelowa. Dotarcie właśnie do niej i umiejętne wypełnienie rynkowej niszy oraz zaoferowanie odpowiednio sformatowanego rozwiązania to główny cel całego przedsięwzięcia. Ważnym elementem strategii firmy jest promowanie idei wygodnej oraz atrakcyjnej pracy dodatkowej na własny rachunek, bez zbędnych formalności i w przyjaznym środowisku.

Projekt wsparła firma Prometeia Capital Sp. z o.o., tworząc fundusz typu venture capital, obejmujący 20% udziałów kapitału zakładowego, czego owocem jest właśnie Drippple. Dotychczas zainwestowano w projekt ok. 1 mln zł i zapowiedziano dalsze finansowanie.

Jak działa Drippple?

Drippple to usługa skierowana do młodych osób posiadających prawo jazdy, które chcą podjąć się elastycznej pracy dodatkowej i dobrze na tym zarobić. Elastyczność usługi pozwala na doskonałe pogodzenie pracy z nauką i innymi ważnymi życiowymi priorytetami. Ważne jest, by ekosystem Drippple był na wyciągnięcie ręki, w wybranym przez użytkownika czasie. Dzięki temu, może się on skupić wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, zamiast tracić czas i zapał na czasochłonne formalności i stresujące wybory.

Prostota i dostępność

Warunki wstępne są banalnie proste - podczas rejestracji online od kierowców wymagane jest: ukończone 20 lat, prawo jazdy od minimum roku, zaświadczenie o niekaralności oraz dowód osobisty. Drippple działa całkowicie legalnie i w pełnej zgodzie z ostatnią nowelizacją „Ustawy o transporcie drogowym” Ministerstwa Infrastruktury. Jako firma świadcząca usługi transportu osób, posiada wszelkie niezbędne licencje, pozwolenia, a także ubezpieczenia wymagane w branży, które są fundamentem legalnej działalności na terenie całego kraju.

Start we Wrocławiu

Drippple ma siedzibę we Wrocławiu i w tym mieście startuje z realizacją usługi – jest już dostępna flota 18 nowych samochodów, a jej liczebność będzie stopniowo zwiększana. Jeszcze w tym roku firma planuje rozszerzyć działalność o inne duże miasta w Polsce: Warszawę, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź i Kraków. Dalszym krokiem w rozwoju i biznesowym horyzontem ma być ekspansja usługi na rynki zagraniczne.

Strategia rozwoju

O perspektywach i filozofii firmy tak opowiada sam Hubert Wochyński: Wystarczy mieć prawo jazdy, chcieć pracować i lubić jazdę samochodem, by zacząć z nami współpracę. To proste i czytelne wymogi, a zamian oferujemy atrakcyjne zarobki i ciekawą, zgodną z polskim prawem pracę. Celem strategicznym Drippple jest aktywizacja osób bezrobotnych lub posiadających już zajęcie, ale chcących dodatkowo zarobić. Oferujemy młodym osobom szansę na niezależność finansową jeszcze w trakcie nauki i na progu dorosłego życia. Tak właśnie sformatowaliśmy naszą ofertę – współpraca z Drippple jest najkorzystniejsze dla studentów do 26 roku życia. Oczywiście w przyszłości chcielibyśmy też otworzyć się inne grupy wiekowe, bo brak pracy i perspektyw to niestety nie tylko problem młodzieży.

Mobilność i dynamika

Wybór aktualnej grupy docelowej ma swoje precyzyjne odzwierciedlenie w podstawowym narzędziu pracy – wbrew pozorom nie jest to samochód. Sercem usługi jest mobilny serwis online drippple.co, za pomocą którego można nawiązać współpracę, zarezerwować samochód oraz rozliczyć się z wykonanej pracy. Jest w nim również dostęp do wszelkiego rodzaju pomocnych statystyk oraz systemu wsparcia firmy. Ten sposób zarządzania usługą gwarantuje jej przyjazną strukturę oraz wysoką dynamikę, tak aby użytkownik mógł szybko i skutecznie z niej korzystać.

WWW: https://drippple.co

FB: https://www.facebook.com/drippple.co

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Mieszkańcy Mazowsza podzieleni w sprawie projektu CPK Biuro prasowe
2019-05-22 | 12:45

Mieszkańcy Mazowsza podzieleni w sprawie projektu CPK

Mazowszanie są coraz bardziej świadomi rządowych planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i aż 92% z nich słyszało o tym projekcie. Jednak mieszkańcy województwa są
Transport Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2
2019-05-17 | 12:30

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i
Transport O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?
2019-05-17 | 11:00

O co najczęściej pytają polscy przewoźnicy?

Czy przerwę śniadaniową możesz wliczyć w czas pracy? Czy dopuszczalne są dwa skrócone odpoczynki tygodniowe pod rząd? Czy na pewno wiesz, jak ustalić porę nocną? Między innymi o

Handel

Zmiany w polityce podatkowej mogą doprowadzić do problemów całych branż. Zmniejszą też wydatki konsumentów

Podatki, zarówno te bezpośrednie, jak i pośrednie, takie jak akcyza czy VAT, to dla państwa nie tylko sposób na pozyskanie środków do budżetu, ale też narzędzie do stymulowania rozwoju poszczególnych branż i kształtowania pozytywnych zachowań konsumenckich. I w drugą stronę – błędne decyzje w sprawie stawek podatków mogą powodować problemy danego sektora, prowadzić do upadłości działających w nim firm, ale też zniechęcać konsumentów do konkretnych produktów. To dlatego niektóre propozycje zmian w VAT budziły takie wątpliwości.

Polityka

KE w Polsce: To będą najbardziej europejskie wybory. Będziemy decydować o przyszłości integracji europejskiej

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższy weekend. Polacy wybiorą w nich 52 swoich przedstawicieli. Jak ocenia dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda, nadchodzące eurowybory będą w pewnym sensie najbardziej europejskie z dotychczasowych, ponieważ Unia Europejska będzie musiała określić, w jakim kierunku chce dalej zmierzać.

Transport

W 2020 roku powinno być w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do aut elektrycznych. Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby kierowców

Do 2020 roku musiałoby powstać w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do samochodów elektrycznych, aby w pełni wykorzystać potencjał elektromobilności – podaje Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Rządowe plany zakładają wzrost liczby takich punktów do nieco ponad 6 tys. Rozbudowa infrastruktury do ładowania oznacza wyzwania również dla miast. Kolejnym jest współpraca z dystrybutorem sieci energetycznej.

Problemy społeczne

Polki się nie badają. Ponad 3 mln kobiet chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku

27 proc. Polek po raz pierwszy odwiedza gabinet ginekologiczny dopiero w związku z ciążą. 7 proc. kobiet nigdy nie wykonywało badania cytologicznego, 14 proc. nie miało natomiast USG ginekologicznego. Polki rezygnują z wizyty u ginekologa głównie ze względu na poczucie wstydu, brak czasu lub obawę przed negatywnym wynikiem badań. 40 proc. w ogóle nie widzi potrzeby regularnych wizyt u specjalisty.