Komunikaty PR

Najmniej znane państwa świata

2014-07-14  |  15:38
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Śnieżek
trivago.pl

Bennigsen-Platz 1
40474 Dusseldorf
justyna.sniezek|trivago.pl| |justyna.sniezek|trivago.pl
+48 22 307 05 32
www.trivago.pl
Do pobrania Plik PDF ( 0.42 MB )

Düsseldorf, 14 lipca 2014. Są takie miejsca na świecie, o których nie słyszymy na porządku dziennym. Nie mówi się o nich w dzienniku, niewiele pisze się w gazetach,
a na lekcjach geografii nie poświęca im się wiele uwagi. Część z nich zagrożona jest całkowitym zniknięciem i jest tak piękna, że mogłaby być synonimem raju. Oto lista dziewięciu najmniej znanych państw na świecie przygotowana przez trivago.pl.

1. Republika Kiribati

Położone na środku Oceanu Spokojnego Kiribati to 33 wyspy koralowe należące do grupy zwanej Mikronezją, znajdujące się ok. 4000 km na południowy zachód od Hawajów. Wszystkie wyspy wchodzące w skład Republiki Kiribati to atole, czyli kawałki lądu
w kształcie rogalika z błękitną laguną w środku, a na jednej z nich wieś o nazwie…Polska. Ze względu na globalne ocieplenie i topnienie lodowców, jest to jeden z krajów najbardziej zagrożonych całkowitym zniknięciem z powierzchni Ziemi. Sytuacja jest na tyle poważna, że rząd Kiribati kupił już nawet nowy kawałek lądu na wyspach Fidżi.

2. Republika Nauru

Republika Nauru to jeden z najbardziej odległych zakamarków świata. Oddalona o ponad 4000 km od wybrzeży Australii i otoczona błękitnymi wodami Oceanu Spokojnego, ma wszystko to, co definiujemy jako raj. Kraj ten, mający nieco ponad 21 kilometrów kwadratowych powierzchni, zasłużył sobie na miano najmniejszej republiki na świecie i trzeciego, zaraz po Monako i Watykanie, państwa świata.

3. Królestwo Suazi

Jedno z najmniejszych państw na kontynencie afrykańskim położone na południu, pomiędzy RPA a Mozambikiem. Ten mało popularny kierunek podróży, oferuje przyjezdnym niezapomniane widoki – zaczynając od sawann na wschodzie kraju, przez lasy deszczowe na zachodzie, aż po bajeczne Góry Smocze.

4. Demokratyczna Republika Timoru Wschodniego

Niepodległy od 2002 roku Timor Wschodni, to małe państwo graniczące od zachodu z Indonezją. Położony jest na wyspie należącej do Archipelagu Malajskiego oraz usytuowany pomiędzy Morzem Południowo-Chińskim i Oceanem Spokojnym. Pomimo tego, iż wyspa położona jest w Azji Południowo-Wschodniej, jednym z jej dwóch oficjalnych języków jest portugalski. Wynika to z faktu, że przez długie lata pozostawała ona portugalską kolonią.

5. Królestwo Tonga

Królestwo Tonga to 176 wysp, spośród których zamieszkane pozostają jedynie 53. Wyspy te nazywane są również „Przyjaznymi Wyspami”, co ma swoje uzasadnienie – błękitne wody, średnia dzienna temperatura na poziomie 24ºC oraz dużo słońca sprawia, że przyjezdni zaprzyjaźniają się z tym miejscem od pierwszego momentu.

6. Tuwalu

Niewiele ponad 26 kilometrów kwadratowych powierzchni i nieco ponad 11 tysięcy mieszkańców czyni z Tuwalu czwarte najmniejsze oraz trzecie najmniej zaludnione państwo świata. Tworzy je aż 114 wysp, w skład których wchodzą wyspy koralowe i przepiękne atole. Podobnie jak pozostałe niewielkie państwa wyspiarskie, również Tuwalu zagrożone jest całkowitym zniknięciem z powierzchni Ziemi.

7. Saint Kitts i Nevis

Odwiedzając Amerykę Środkową i wypływając na Morze Karaibskie, znaleźć możemy dwie niewielkie wyspy tworzące razem państwo o nazwie Saint Kitts i Nevis. Obie pozostają jednymi z najmniej wyniszczonych przez turystykę wyspami w obrębie Karaibów, co czyni je wyjątkowo wartymi odwiedzenia. Ciche miasteczka, plaże nieskażone tłumami przyjezdnych i wszechobecna zieleń – oto czego możemy oczekiwać przyjeżdżając w to miejsce.

8. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Dawna kolonia portugalska położona około 230 km od zachodniego wybrzeża Afryki,w Zatoce Gwinejskiej. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to tropikalna oaza o pochodzeniu wulkanicznym, z licznymi wzniesieniami i sporą ilością opadów. Wilgotny klimat nie oznacza jednak, że wyspy nie mają niczego do zaoferowania. Fantastyczne egzotyczne ptaki, niepowtarzalna tropikalna roślinność czy choćby, specyficzne dla tego regionu obszary wulkaniczne, wciąż kuszą podróżników ceniących sobie oryginalne kierunki.

9. Republika Dżibuti

Niewielkie państwo afrykańskie graniczące z Etiopią, Somalią i Erytreą. Dżibuti ze względu na swoje położenie, nie należy do najczęściej wybieranych przez turystów kierunków, jednak na jego terytorium znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia – drugie najbardziej zasolone jezioro na świecie (Asal), przypominające powierzchnię Marsa jezioro Abie, czy park narodowy Foret Du Day.

 

O trivago

www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 150 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 120 milionów zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 45 międzynarodowych platformach w 28 językach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tu się szkolą załogi linii KLM Biuro prasowe
2021-07-26 | 01:00

Tu się szkolą załogi linii KLM

Holenderska firma Królewskie Towarzystwo Lotnicze, bo tak brzmi pełna nazwa linii KLM, należy od lat do czołówki firm lotniczych na świecie. Działa nieprzerwanie od 1919 roku.
Turystyka Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?
2021-07-12 | 13:12

Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?

Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Pomimo luzowania obostrzeń, wciąż wiele firm pracuje w formule home
Turystyka Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?
2021-06-29 | 10:00

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.