Komunikaty PR

Pieniądze w podróży – czyli bezpieczne wydatki na wakacjach

2014-06-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Pomarańczarnia
Kantor

ul. Grobla 1A/1
61-858 Poznań
kantor|pomaranczarnia.pl| |kantor|pomaranczarnia.pl
505 322 932
pomaranczarnia.pl/
Do pobrania docx ( 0.43 MB )

Kiedy już odliczamy dni do rozpoczęcia naszego urlopu i planujemy wypad za granicę, warto zastanowić się nad odpowiednim, to znaczy bezpiecznym i tanim sposobem przechowywania pieniędzy w podróży. O tym jak to zrobić, dlaczego trzeba zwracać uwagę na przewalutowanie oraz jak tanio płacić za granicą podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl

„Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy” – mawiała swego czasu Merlin Monroe. Parafrazując to powiedzenie można stwierdzić, że pieniądze szczęścia nie dają, ale wakacje z odpowiednią ilością gotówki w portfelu już tak. Skuteczne przygotowanie się do zagranicznego wyjazdu oprócz spakowania walizki, zaplanowania atrakcji i kierunków zwiedzania, to także gospodarowanie pieniędzmi w podróży. Jeżeli nie chcesz wrócić z debetem na koncie zastosuj się do poniższych. wskazówek.

Przewalutowanie

W momencie, gdy zdecydujemy się płacić kartą podczas zagranicznego wyjazdu, warto poznać zasady przewalutowania. Termin ten oznacza sprzedaż oraz kupno pieniędzy w określonej walucie po określonym kursie walutowym. Pojawia się ono w momencie, kiedy będąc na przykład we Francji, będziesz chciał wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie lub zapłacić kartą w sklepie. Warto zwrócić uwagę na to zjawisko ponieważ może ono nas drogo kosztować. Chodzi głównie o to, że banki przeliczają złotówki na obce waluty po niezbyt korzystnych kursach. Podwójny problem może pojawić się jeśli z powodów technicznych będziemy narażeni na podwójne przewalutowanie.

Zapytasz na czym polega podwójne przewalutowanie? Otóż następuje ono w momencie, gdy tą samą kartą zapłacisz za transakcję, której walutą jest np. frank szwajcarski. Wtedy najpierw nastąpi przewalutowanie ze szwajcarskiej waluty na euro, a następnie z euro na polskie złotówki.

Dlatego przed wyjazdem zapytaj się w swoim banku, w jakiej walucie rozliczana jest Twoja karta płatnicza. Najczęściej jest to euro, bądź w niewielu przypadkach dolar. Dlatego jeżeli podróżujesz po Europie i Twoja karta jest rozliczana w europejskiej walucie to nie musisz się martwić o podwójne przewalutowanie.

Konto walutowe

„Chcąc uniknąć przewalutowania, warto zastanowić się nad założeniem konta walutowego. Zalet takiego rozwiązania jest kilka. Po pierwsze, przy dostępie do internetu, możemy w każdej chwili wymienić pieniądze. Po drugie, dzięki e-kantorom lub platformą wymiany społecznościowej zrobimy to po znacznie korzystniejszym kursie, niż w tradycyjnym kantorze. I wreszcie po trzecie zaoszczędzimy czas i nerwy.”  - podpowiada Magdalena Hubka z kantoru internetowego pomarańczarnia.pl.

Konto walutowe potrzebne jest do wykonywania operacji w walucie, a bank w takim przypadku nie zarabia na przewalutowaniu. Jesteś gotowy założyć takie konto? Pamiętaj zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • Opłata za prowadzenie konta,
  • Dostęp do internetu – szybko zarządzimy pieniędzmi w podróży,
  • Wybrać konto odpowiadające naszym potrzebą,
  • Koszt wypłaty gotówki za granicą,
  • Koszty dokonania przelewów krajowych i zagranicznych.

Konta walutowe dostępne są najczęściej w czterech walutach: euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty szterlingi.

http://pomaranczarnia.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tu się szkolą załogi linii KLM Biuro prasowe
2021-07-26 | 01:00

Tu się szkolą załogi linii KLM

Holenderska firma Królewskie Towarzystwo Lotnicze, bo tak brzmi pełna nazwa linii KLM, należy od lat do czołówki firm lotniczych na świecie. Działa nieprzerwanie od 1919 roku.
Turystyka Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?
2021-07-12 | 13:12

Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?

Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Pomimo luzowania obostrzeń, wciąż wiele firm pracuje w formule home
Turystyka Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?
2021-06-29 | 10:00

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.