Komunikaty PR

Polacy nie ufają samolotom? Nowy raport o stresie podczas wyjazdów

2019-10-22  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alicja Kubów
Triverna

UL. NIEMIERZYŃSKA 17A,
71-441 SZCZECIN
alicjakubow|elephate.com| |alicjakubow|elephate.com
667724033
triverna.pl
Do pobrania rtf ( 0.07 MB )

Samolot to według Polaków najmniej bezpieczna metoda podróżowania – tak wynika z nowego raportu opublikowanego przez portal Triverna.pl. Jego autorzy prezentują wyniki badania, w którym wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród nich aż co druga przyznaje, że podczas lotu odczuwa stres. 

W gronie najbardziej stresujących środków transportu znalazły się też statki i promy: obawy związane z podróżami morskimi wyraża 43 proc. Nieco rzadziej (40 proc.) stresują nas autobusy. Za najbezpieczniejszy Polacy uznali pociąg – podróż koleją generuje stres zaledwie u co trzeciego badanego. 

Autorzy raportu odnotowali, że wśród 47 proc. badanych stres pojawia się głównie na etapie samej podróży. Stresujemy się przede wszystkim na myśl o nieszczęśliwym wypadku lub ataku choroby – takie obawy wyraża 37 proc. badanych. 

Triverna.pl spytała również Polaków o najbardziej stresujących współpasażerów. Jak wynika z raportu, w podróży narzekamy przede wszystkim na dzieci (65 proc.) i zwierzęta (55 proc.) 

38 proc. respondentów przyznaje, że podczas wyjazdów odczuwa stres na myśl o możliwych opóźnieniach lub odwołanych połączeniach. W raporcie pojawia się nawet historia jednej z ankietowanych, która na swój samolot czekała blisko 17 godzin.

Autorzy raportu podkreślają, że stresujemy się nie tylko w trakcie samej podróży, ale i po dotarciu na miejsce. Uczestnicy badania Triverna.pl przyznają, że obawiają się m.in. o standard hotelu (45 proc. odpowiedzi) oraz niekorzystną pogodę (ok. 25 proc.). Wśród osób starszych zdecydowanie największe obawy wywołują zaś kwestie związane z finansami (77 proc. odpowiedzi wśród osób w wieku 50+). 

Co jeszcze psuje humor Polakom na wakacjach? Jak radzimy sobie ze stresem w podróży? Sprawdź w najnowszym raporcie serwisu Triverna.pl: https://triverna.pl/blog/co-stresuje-nas-na-wyjezdzie-raport/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Zimowy lockdown powiększa długi branży turystycznej Biuro prasowe
2021-01-18 | 08:50

Zimowy lockdown powiększa długi branży turystycznej

Zimowy lockdown kolejny raz pokrzyżował wyjazdowe plany wielu Polaków. Już co trzecia osoba w związku z pandemią odłożyła lub zrezygnowała z wydatków na ten cel –
Turystyka „Kto czyta, nie błądzi” – warto czytać etykiety
2021-01-15 | 08:00

„Kto czyta, nie błądzi” – warto czytać etykiety

13 stycznia, w rocznicę wprowadzenia obowiązującej definicji Polskiej Wódki, chronionego oznaczenia geograficznego, nieoficjalnego święta naszego narodowego trunku – ruszyła
Turystyka Poznaj nowe Bałtyckie Trasy Przyrodnicze i Kulturowe
2021-01-10 | 13:40

Poznaj nowe Bałtyckie Trasy Przyrodnicze i Kulturowe

Projekt Baltic Heritage Routes wdrażany jest od września 2017 roku przez grupę 11 partnerów z Polski, Szwecji, Niemiec oraz Litwy. Głównym celem projektu było zaprojektowanie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Polskie lotniska mierzą się z największym kryzysem w historii. Część portów czeka upadłość lub będzie musiała się przebranżowić

Pandemia i lockdowny spowodowały, że polskie lotniska mierzą się z największym kryzysem w historii. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podaje, że w całym 2020 roku liczba wszystkich operacji lotniczych spadła o 58,7 proc. w porównaniu do 2019 roku. Większość lotnisk regionalnych musi walczyć o utrzymanie płynności finansowej, a przed nimi jeszcze co najmniej dwa trudne sezony. Na wsparcie państwa raczej nie powinny liczyć, więc niektóre porty czeka upadłość lub przynajmniej znaczące zmiany w działalności.

Handel

Sanepid przeprowadza nawet 1300 kontroli dziennie w otwartych placówkach gastronomicznych. Tymczasem sądy uchylają kary za łamanie obostrzeń

Sądy administracyjne rozpatrują w ostatnich tygodniach dziesiątki spraw, które dotyczą kar nakładanych przez sanepid za złamanie pandemicznych obostrzeń. Niedługo rozpraw może być jeszcze więcej, ponieważ według Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej obecnie sanepid wykonuje nawet 1300 kontroli dziennie w całym kraju. Jednak w większości przypadków są one rozstrzygane na korzyść obywateli i przedsiębiorców. Sądy uchylają kary i zwracają uwagę m.in. na brak właściwej podstawy prawnej oraz niezgodność rządowych zakazów i nakazów z Konstytucją. Przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad wznowieniem działalności mimo groźby kary z sanepidu, może to zachęcić do masowego łamania lockdownu.

Handel

Amnesty International: Bogate kraje kupiły już ponad 80 proc. dostaw szczepionek. Biedne zaszczepią w tym roku tylko 1 na 10 osób

Ponad 80 proc. dostaw szczepionek Pfizera-BioNTechu i Moderny planowanych na 2021 rok zostało już sprzedanych do bogatych krajów. Te zakontraktowały już wystarczającą liczbę dawek, aby do końca roku zaszczepić całą swoją populację prawie trzykrotnie. Tymczasem biedniejsze nie będą w stanie zaszczepić nawet lekarzy czy osób z grup ryzyka. Blisko 70 krajów o niższych i średnich dochodach w tym roku zaszczepi tylko 1 na 10 swoich obywateli – wynika z danych Amnesty International. Organizacja podkreśla, że – zgodnie z międzynarodowym prawem dotyczącym praw człowieka – na bogatszych państwach spoczywa odpowiedzialność za pomoc tym, które dysponują mniejszymi zasobami, a bez solidarności nie uda się zakończyć globalnej pandemii COVID-19. Według WHO będzie to możliwe dopiero po wyszczepieniu około 70 proc. całej światowej populacji. 

Problemy społeczne

Ojcowie poświęcają dzieciom więcej czasu w pandemii. Prawie co trzeci przyznaje, że poprawiło to relacje rodzinne

Ponad 60 proc. ojców w czasie pandemii spędza więcej czasu ze swoimi dziećmi. To przekłada się na poprawę wzajemnych relacji. – Jest to bardzo pozytywny skutek uboczny pandemii koronawirusa. Dzięki temu rośnie rola ojców w wychowywaniu dzieci – mówi dr Dariusz Cupiał z Tato.net. Raport o ojcostwie „Stato’20” pokazał również, że ojcowie, którzy nie mieszkają z dziećmi, odczuwają pogorszenie sytuacji – w czasie pandemii nie mają z nimi kontaktu lub jest on bardzo utrudniony. W Polsce wciąż mało popularne są inicjatywy wspierające mężczyzn w ojcostwie, a dodatkowo nie sprzyjają im regulacje prawne i praktyka sądów. Dlatego eksperci postulują szereg zmian.