Komunikaty PR

Sierpniowe zapowiedzi Travel Channel

2014-07-11  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Cepryńska
Shi Communication

ul. Kordeckiego 23
05-126 Nieporęt
dorota|shicommunication.pl| |dorota|shicommunication.pl
515174616
www.shicommunication.pl

GRA ROZPOCZĘTA!

podwójna premiera w środę, 27 sierpnia o godz. 20:00

Były oszust Sal Piacente doskonale zna zasady gry. Sal wrócił na właściwą drogę, z oszusta stając się doradcą w kasynie, jest zatem osobą, która najskuteczniejsze metody wygrywania ma w małym palcu. Czy to karnawał, jarmark, uliczny konkurs, czy gry w barach i pasażach handlowych, Sal ujawni nam sekretny klucz do wygranej. Podróżując po Stanach Zjednoczonych w fascynujący sposób pokaże, jak los sprzysięga się przeciwko graczowi, który mimo to - przy użyciu właściwej strategii – może zwyciężyć. Niezależnie od rodzaju gry i wysokości stawek, Sal pomoże ci wygrać. Zagrajmy!

 

PIKANTNE PODRÓŻE SHANE’A DELII

podwójna premiera we wtorek, 5 sierpnia o godz. 20:00

Trudno byłoby wam znaleźć szefa kuchni bardziej oddanego idei gościnności niż Shane, który ma to słowo nawet wytatuowane na przedramieniu. Tatuaż głoszący “Fortis et Hospitalis”, czyli “Siła i gościnność”, to nie tylko sztuka zdobienia ciała, ale też motto rodziny Delia, przywiezione do Australii przez ojca Shane’a, który wyemigrował z Malty w 1970 r. Jest również najważniejszą zasadą, którą Shane kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Rodzina jest tak ważnym elementem jego życia, że nawet zdobywająca nagrody restauracja Shane’a została nazwana imieniem jego żony: “Maha”. To tutaj właśnie Shane łączy przekazaną mu przez rodzinę wiedzę o kuchni maltańskiej z zawiłościami kuchni libańskiej, której nauczyli go teściowie, i którą wymyśla na nowo we właściwym sobie stylu. Zamiast spoczywać na laurach, Shane stara się eksperymentować i przekraczać granice. Wybiera się więc na Maltę, do Libanu, Iraku i Turcji w kulinarną pielgrzymkę, której celem jest odnalezienie najstarszych przepisów na Ziemi. Odnalazłszy inspirację w wiejskich i regionalnych, współczesnych kuchniach odwiedzanych narodów, Shane wraca do swojej kuchni w Melbourne i na swój sposób interpretuje najstarsze i najbardziej wpływowe tradycje kulinarne.

www.travelchanneltv.pl

WETERYNARZ W PODRÓŻY

premiera w niedzielę, 17 sierpnia o godz. 18:30

Niemal tak sławny jak legendarna australijska plaża surferów – dr Chris Brown to charyzmatyczny miłośnik zwierząt, znany milionom widzów jako Bondi Vet. Teraz jednak zapracowany weterynarz robi sobie wakacje, zamyka gabinet i udaje się w podróż, by zwiedzić niektóre z najpiękniejszych i najdziwniejszych miejsc na świecie. Jednak weterynarz nie potrafi długo odpoczywać od swojej pasji, więc “miejscowi”, z którymi będzie wypoczywał, to szalone małpy w Japonii, tygrysy w Tajlandii i największy rekin świata w Australii. Fascynacja Chrisa światem przyrody w połączeniu z niezwykle pogodną naturą, której nie zakłóci nawet atak ciągnących za włosy małp, czyni z niego podróżnika doskonałego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tu się szkolą załogi linii KLM Biuro prasowe
2021-07-26 | 01:00

Tu się szkolą załogi linii KLM

Holenderska firma Królewskie Towarzystwo Lotnicze, bo tak brzmi pełna nazwa linii KLM, należy od lat do czołówki firm lotniczych na świecie. Działa nieprzerwanie od 1919 roku.
Turystyka Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?
2021-07-12 | 13:12

Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?

Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Pomimo luzowania obostrzeń, wciąż wiele firm pracuje w formule home
Turystyka Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?
2021-06-29 | 10:00

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Handel

Przez pandemię aż 42 proc. Polaków musiało ciąć wydatki. Jednak tylko 1/3 zamierza ograniczać konsumpcję także w przyszłości

Aż 42 proc. Polaków w trakcie pandemii COVID-19 musiało rezygnować albo ograniczyć część wydatków. Najczęściej dotyczyło to wyjazdu na wakacje, zakupu nowych ubrań, obuwia, kosmetyków czy sprzętu RTV/AGD. Ponad połowa badanych wskazała, że w czasie pandemii takie zakupy nie były im potrzebne, ale 31 proc. musiało wprowadzić oszczędności ze względu na obniżkę dochodów lub utratę pracy. Co ciekawe, co piąty Polak zdecydował się też na ograniczenie wydatków ze względu na wzrost świadomości ekologicznej. Przypadający w tym roku 29 lipca Dzień Długu Ekologicznego – obchodzony prawie miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym – pokazuje jednak, że poziom konsumpcji zaczyna już wracać do poziomu sprzed pandemii.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.