Komunikaty PR

Trentino jesienią – esencja północnych Włoch

2019-10-18  |  07:30
Biuro prasowe
Do pobrania trasy ( 0.48 MB )

Jesień to idealny czas na połączenie aktywności pod gołym niebem ze zwiedzaniem muzeów oraz kosztowaniem regionalnych smakołyków. W malowniczym włoskim Trentino wielbiciele jesiennych wycieczek znajdą miejsca, w których będą mogli napawać się widokiem kolorowej natury oraz schronić się przed ewentualnym jesiennym deszczem. Po zmroku warto zrelaksować się przy akompaniamencie lokalnych specjałów.  

Trentino to region, w którym odpoczywać można na wiele sposobów, bez względu na porę roku.  By poczuć ducha tych terenów najlepiej połączyć ze sobą kilka możliwości spędzania czasu. Jesienne Trentino zaprasza na spektakl z kolorami natury w roli głównej.

 

Barwne szlaki

Trentino jesienią to przede wszystkim festiwal kolorów. Na rodzinną wycieczkę warto wybrać ścieżkę wśród buków Paganella. Trasa wokół Fai della Paganella jest pełna atrakcji zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych. Podziwiać można między innymi unikatową florę i faunę. Po wędrówce warto odpocząć na leżaku, obserwując miarowe ruchy koron drzew i słuchając muzyki komponowanej przez naturę.

Wartym rozważenia pomysłem jest również obejrzenie wielowiekowych kasztanowców
w Brentonico. Szlak rozpoczyna się na parkingu przy ulicy Santa Catarina. Na początku trasy naszym oczom ukaże się piękna panorama doliny Vallagarina oraz rozległe pola uprawne. By zobaczyć stare kasztanowce należy dotrzeć do średniowiecznej miejscowości Castione, należącej do gminy Brentonico.

Kolejną wartą uwagi trasą jest Cordogne San Giovanni. Niektórzy jej jesienną odsłonę porównują do malarskiego płótna. Przemieszczając się pośród zachwycających odcieniami buków (od palonej żółci po rozgrzaną czerwień), można podziwiać szczyty Pale di San Martino i Monte Pavione, zielone łąki San Giovanni oraz turkusową taflę jeziora w Val Noana.

Regionalne przysmaki

Trentino to doskonałej jakości jedzenie i trunki. Po wędrówce warto udać się na zasłużony odpoczynek, który można rozpocząć posiłkiem składającym się z regionalnych specjałów. Podczas jesiennej wizyty w tym regionie warto skosztować oliwy znad Gardy, tradycyjnej pizzy, włoskich jabłek, kasztanów oraz sera Trentingrana.

Miłośnicy wina powinni zdecydowanie skusić się na Marzemino i Teroldego oraz musujące Trentodoc. W Trentino można też skosztować czegoś mocniejszego, np.  grappy, polecanej po posiłku na lepsze trawienie.  

Przy okazji jedzenia warto wspomnieć o festiwalu Festa della Noce, który w drugi weekend listopada (9-10.11) odbędzie się w Bleggio Superiore. Impreza ta jest poświęcona orzechom włoskim, które w Bleggio są zbierane od wieków. Warto dodać, iż Bleggio Superiore często jest określane mianem „muzeum pod gołym niebiem” – wciąż żyje tam wiele legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Ciekawa jest między innymi opowieść o przysiółku Balbido, który ponoć był schronieniem dla czarownic, uznawanych za winne nieurodzajów i klęsk żywiołowych. Duch minionych czasów przejawia się również w architekturze. Mury domów w Balbido ozdobione są artystycznymi malunkami przedstawiającymi codzienne życie miasteczka.

Fascynujące muzea

Jeśli już o muzeach mowa… w Trentino znajduje się wiele wartych uwagi obiektów. Jedną
z nieoczywistych propozycji jest Muzeum Strachów na Wróble w Valsugana, które jest dowodem na kreatywność i zaradność rolników z różnych zakątków Trentino. Warto również znaleźć czas na  MUSE, czyli nowoczesne muzeum nauki w Trento. Ekspozycja pokazuje, że środowisko naturalne zmienia się w zależności od położenia. Pisząc o Trento, nie sposób pominąć Muzeum Lotnictwa Giani Caproni. Fascynujące jest również  MART w Rovereto, którego zbiory stanowią jedną z największych kolekcji sztuki współczesnej we Włoszech.

To tylko niektóre z możliwości spędzania czasu w Trentino. Region oferuje wiele tras rowerowych, trekkingowych, muzeów, festiwali oraz innych atrakcji. Jest do świetne miejsce zarówno na rodzinne wakacje, jak i wojaże z grupą przyjaciół.

 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/

Jak dojechać do Trentino?

Do Trentino najszybciej dotrzemy samolotem, zaś z lotniska – autobusem lub taksówką. Poniżej mapa, na której napisano, jaka odległość dzieli poszczególne rejony Trentino od najbliższych lotnisk. Oczywiście latają tam tanie linie, takie jak Wizzair i Ryanair. Z Polski można również jechać samochodem lub autobusem, ale jest to dłuższa podróż. Podróż samochodem z Warszawy do Trento (stolicy regionu) może trwać ok. 16 h.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Steve Allen będzie kierował globalną działalnością dnata Biuro prasowe
2021-03-04 | 01:00

Steve Allen będzie kierował globalną działalnością dnata

Grupa Emirates ogłosiła powołanie Steve'a Allena na stanowisko wiceprezesa wykonawczego dnata, wiodącego światowego dostawcy usług lotniczych. Steve Allen będzie odpowiedzialny za
Turystyka Hotelarze zdali egzamin - Polacy po powrocie do hoteli czują się bezpiecznie
2021-02-23 | 14:05

Hotelarze zdali egzamin - Polacy po powrocie do hoteli czują się bezpiecznie

Jak Polacy oceniają przygotowanie hoteli do ponownego otwarcia? Przeważająca większość z tych, którzy zdecydowali się na wyjazd w trakcie ostatnich 10 dni, uważa, że hotelarze
Turystyka Nareszcie w Polsce! Portal dla miłośników USA.
2021-02-18 | 11:00

Nareszcie w Polsce! Portal dla miłośników USA.

Nareszcie w Polsce! Portal dla miłośników USA. Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa były prezydent Donald Trump podjął historyczną decyzję - zabronił wielu krajom wjazdu do

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ochrona środowiska

Trwają negocjacje umowy społecznej między rządem a górnikami. Na wypracowanie porozumienia potrzebne jest kilka tygodni

Rząd i górnicze związki zawodowe pracują nad kształtem umowy społecznej w sprawie wsparcia likwidacji górnictwa. – Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni, by wypracować formułę, która będzie do zaakceptowania przez obie strony, ale także Komisję Europejską – mówi odpowiedzialny za te negocjacje wiceminister Artur Soboń. Jak podkreśla, ustawowe gwarancje zatrudnienia oczekiwane przez stronę społeczną są nie do zrealizowania. Podobnie jak powrót do koncepcji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

Handel

Ignacy Morawski: Dopóki prognozy inflacji pokazują poziom między 2 a 4 proc., zagrożenia dla gospodarki nie ma. Ale będzie to uwierać konsumentów

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Nauka

Nawet 5 proc. populacji nigdy nie zachoruje na COVID-19. Polscy naukowcy szukają genu, który odpowiada za odporność na tę chorobę oraz jej przebieg

Efektem projektu badawczego „Odporni na COVID” ma być tani i dostępny test, który pozwoli sprawdzić, czy zakażenie koronawirusem będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia konkretnej osoby. Test umożliwi również wskazanie osób genetycznie opornych na zakażenie SARS-CoV-2. To może być między 1 a 5 proc. społeczeństwa. – Zakończyliśmy już rekrutację uczestników badania i przeanalizowaliśmy około 30 proc. danych. Pierwszych rezultatów projektu spodziewamy się w czerwcu – zapowiada dr Paweł Zawadzki, prezes spółki MNM Diagnostics, która realizuje projekt wraz z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.