Komunikaty PR

Wartość kontraktacji GK PRAGMA INKASO w I kwartale wzrosła do 160,1 mln zł

2014-04-10  |  10:42
Biuro prasowe

Grupa Kapitałowa PRAGMA INKASO zanotowała 33 proc. wzrost łącznej wartości kontraktacji pozyskanych wierzytelności na koniec I kwartału 2014 roku w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Na dzień 31 marca 2014 r. wyniosła ona w sumie 160,1 mln zł.

Wartość pozyskanych przez spółki z Grupy wierzytelności w I kwartale 2014 roku wyniosła 160,1 mln zł, przy wartości 120,6 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. W omawianym okresie odnotowano wzrost o 79% wierzytelności zleconych do windykacji, których wartość wyniosła 33,8 mln zł. Grupa osiągnęła znaczący wzrost zainteresowania usługą zakupu wierzytelności, który w przypadku zakupu pakietów wierzytelności wzrósł o 743% r/r i wyniósł 8,5 mln zł. Z zakupu wierzytelności pojedynczych uzyskano wzrost o 38% r/r a wartość ta wyniosła 4,4 mln zł. Wartość faktur pozyskanych poprzez usługę faktoringu w całej Grupie wyniosła 91,6 mln zł, co jest wynikiem lepszym o 37% niż w I kwartale 2013 r.

Wartość kontraktacji GK Pragma Inkaso S.A. (w tyś. zł)

 

I kw. 2014

I kw. 2013

r/r

Windykacja na zlecenie

33 820

18 932

179%

Zakup wierzytelności pojedynczych

4 405

3 185

138%

Zakup pakietów wierzytelności

8 487

1 007

843%

Faktoring

91 671

66 999

137%

Finansowanie

21 728

30 505

71%

SUMA:

160 110

120 627

133%

 

Zmiany wprowadzone w strukturze i modelu biznesowym Grupy przyczyniły się do znacznej poprawy wyników. Wskazują na to wartości kontraktacji wykazywane przez poszczególne Spółki Grupy w I kwartale 2014 roku. Liczymy, że przychody i wyniki Grupy będą systematycznie wzrastać. Wprowadzone zmiany znacząco wpłynęły na zainteresowanie nowych klientów, których w tym okresie pozyskały Spółki Grupy mówi Tomasz Boduszek, Prezes Pragma Inkaso SA. – W następnych kwartałach będziemy podejmować wysiłki, aby utrzymać wzrost wartości pozyskanych wierzytelności i zrealizować zakładane cele całej Grupy Pragma Inkaso”.

 

W I kwartale 2014 r. Grupa PRAGMA INKASO zdobyła w sumie 150 nowych klientów, co przełoży się na wyniki osiągane przez Grupę w następnych okresach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Między biznesem a prywatą, czyli jak rozwód Gatesów wpłynie na rynek start-upów? Biuro prasowe
2021-05-05 | 12:30

Między biznesem a prywatą, czyli jak rozwód Gatesów wpłynie na rynek start-upów?

Rozwody najbogatszych obywateli USA to nierzadko wyjątkowo bolesny cios wymierzony m.in. w majątek osobisty oraz portfele inwestycyjne. Tak też jest i w tym przypadku — a skutki finału
Finanse Nadchodzi renta dożywotnia w nowej odsłonie. Usługodawcy chcą zróżnicować ofertę
2021-05-04 | 19:00

Nadchodzi renta dożywotnia w nowej odsłonie. Usługodawcy chcą zróżnicować ofertę

Hipoteka odwrócona w Polsce może być dostępna w dwóch modelach. Pierwszy to renta dożywotnia oferowana m.in. przez fundusze hipoteczne, z która jako profesjonalna usługa
Finanse Stali klienci gwarancją stabilności finansowej już tylko dla 5% firm
2021-05-04 | 08:40

Stali klienci gwarancją stabilności finansowej już tylko dla 5% firm

W biznesie panuje przeświadczenie, że dobrze jest mieć stałych klientów, bo to trwałe źródło przychodu. W mikrofirmach stanowią oni nawet 75% (i więcej) wszystkich

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.