Komunikaty PR

We Wrocławiu przez 2 dni o zarządzaniu projektami

2014-04-08  |  15:28
Biuro prasowe

4-5 kwietnia 2014 roku hotel Mercure Wrocław Centrum stał się areną dla I Konferencji Zarządzania Projektami PMI Wrocław. Wydarzenie to zgromadziło dziesiątki osób różnych profesji, które przez 2 konferencyjne dni wzięło udział w warsztatach i szkoleniach dotyczących szeroko rozumianego zarządzania projektami  w różnych branżach.

Pierwszego dnia konferencji – 4 kwietnia 2014 roku - w ramach całodziennej gry szkoleniowej, uczestnicy doskonalili umiejętności zarządzania projektami przy odbudowie zniszczonego przez wycofujące się siły Osi portu w Massawie. Port stał się tłem dla zasymulowania procesów komunikacji i współpracy w grupie projektowej, dzięki czemu całodniowa sesja gry strategicznej „Massawa” stanowiła praktyczne narzędzie dla osób, które codzienne zajęcia opierają na działaniach projektowych.  W 2007 roku Project Management Institute uznał Massawę za najlepsze na świecie szkolenie z zarządzania projektami (PMI Award 2007). Jak mówią organizatorzy piątkowej sesji Massawy - Massawę przeżyło już ponad 2000 uczestników szkoleń zamkniętych, otwartych i studiów podyplomowych z kilkunastu krajów Europy. W trakcie I Konferencji Zarządzania Projektami PMI Wrocław do tego grona dołączyły 3 kolejne grupy szkoleniowe, zmagające się z planowaniem projektu w aspekcie ról i procesów komunikacji oraz współpracy.

 

Drugiego dnia I Konferencji Zarządzania Projektami PMI Wrocław organizatorzy zaplanowali cykl prelekcji, prowadzonych przez doświadczonych praktyków zarządzania projektami i portfelami projektów oraz zarządzania strategicznego. Kilkudziesięciu uczestników wrocławskiej konferencji w sobotni poranek miało okazję poznać sposoby oraz rolę komunikacji podczas skutecznego wdrażania strategii. Prezentację na ten temat poprowadził Grzegorz Szałajko, doradca strategiczny, menedżer projektów i coach biznesowy. Prelekcja Agaty Suszkiewicz i Krzysztofa Lubienieckiego (oboje z Hewlett-Packard) stanowiła praktyczne studium dotyczące zaszczepienia kultury zmian w zespołach operacyjnych i zarządzania zmianą – na przykładzie projektu zrealizowanego właśnie w firmie Hewlett-Packard. Następnie Marek Smura z Objectivity skupił się na różnicach pomiędzy projektami i procesami, odpowiadając na pytanie, jak procesy pomagają nam prowadzić projekty i zyskać zaufanie klientów. Kolejne case study – tym razem dotyczące wdrożenia metody łańcucha krytycznego w organizacji zaczynającej stosowanie Scruma przedstawił Grzegorz Świstek z Gigaset. Po lunchu Ryszard Kasprzyk w ramach prelekcji „Zagadki znajome i nieznajome, czyli jak BBC podeszła ludzi inteligentnych” przeprowadził szereg gier logicznych, które nie tylko poderwały publiczność z krzeseł (dosłownie i w przenośni), ale również miały na celu uświadomienie wartości tego typu ćwiczeń w codziennej pracy. Ostatnia prezentacja dotyczyła mitów w zarządzaniu projektami. Marcin Żmigrodzki z Octigo zwrócił uwagę na to, że za dobre praktyki zarządzania projektami powszechnie uważa się niejedną koncepcję, która nie była nigdy zweryfikowana, a w niektórych przypadkach wręcz wykazano jej niepoprawność, a także pokazał, że wiarygodność ekspertów niczym nie różni się od wiarygodności dyletantów. Sobotnią sesję zakończył „okrągły stół” – czyli dyskusja z udziałem prelegentów, którzy mieli okazję skonfrontować swoje opinie, odpowiadając na licznie zadawane przez uczestników pytania.

 

I Konferencja Zarządzania Projektami PMI Wrocław była również doskonałą okazją do nawiązania nieformalnych kontaktów i bezpośredniej wymiany doświadczeń między profesjonalistami zarządzania projektami. W trakcie rozmów kuluarowych uczestnicy szczególnie wysoko oceniali poziom merytoryczny konferencji.  Do tej opinii przychylają się również organizatorzy z wrocławskiego oddziału PMI:  Nie tylko uczestnicy, ale my również jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu I Konferencji Zarządzania Projektami PMI Wrocław - tak to wydarzenie podsumował Paweł Łopatka z PMI – Nasze oczekiwania przerosła zarówno frekwencja, jak i ilość praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania projektami, przekazanej w trakcie dwóch konferencyjnych dni.

 

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy są przekonani, że uzyskana wiedza praktyczna pomoże im na co dzień efektywnie i z sukcesem zarządzać projektami – niezależnie od branży, w której działają. Mają także nadzieję na spotkanie za rok – przy okazji II Konferencji Zarządzania Projektami PMI Wrocław.

 

Więcej informacji na temat  I Konferencji  Zarządzania Projektami PMI Wrocław można znaleźć na stronie www.pmi.org.pl

……………………………...................................................................................

PMI to wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca ekspertów i entuzjastów zarządzania projektami. Opracowuje standardy zarządzania projektami, wydaje międzynarodowe certyfikaty kompetencyjne (m.in. PMP), promuje zwiększanie rozpoznawalności Zarządzania Projektami i roli Kierownika Projektów we wszystkich sektorach gospodarki. PMI istnieje od 1969 roku, zrzesza ponad 700 000 członków w 185 krajach.

Historia PMI w Polsce sięga roku 2003. Stowarzyszenie powstało w odpowiedzi na potrzeby polskiego rynku związane z profesjonalnym prowadzeniem projektów. Założycielami PMI w Polsce są zarówno menedżerowie, kierownicy projektów największych polskich oraz międzynarodowych organizacji biznesowych i akademickich, jak również niezależni konsultanci.

Ogromne zainteresowanie zarówno Zarządzaniem Projektami jak i samą organizacją pozwoliło rozszerzyć zasięg działalności na całą Polskę. Od 8 maja 2007 stowarzyszenie działa jako PMI Poland Chapter (PMI Oddział Polski) i przekształciło swoją strukturę powołując początkowo 6 oddziałów w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. W 2010 roku powstał oddział Lubuskie uzupełniając aktualny podział organizacyjny PMI. W grudniu 2013 powołane zostały 3 nowe oddziały: Kujawsko-Pomorskie, Katowice oraz Białystok. Obecnie PMI Poland Chapter składa się z 10 oddziałów regionalnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Jak zostać hydrosommelierem, muzykiem lub dziennikarzem ekonomicznym? Biuro prasowe
2021-05-05 | 13:45

Jak zostać hydrosommelierem, muzykiem lub dziennikarzem ekonomicznym?

Czym zajmuje się hydrosommelier i gdzie można nauczyć się tego zawodu? Jak zostać muzykiem i jak powstał zespół Stach Bukowski? Jak zaczęła się kariera dziennikarska obecnego
Edukacja Wymalują swoje marzenia… na sneakersach
2021-05-04 | 02:00

Wymalują swoje marzenia… na sneakersach

Dzieli je tysiące kilometrów, jednak jest coś, co bez względu na różnice wiekowe, kulturowe czy geograficzne, łączy: marzenia. 14-letnia Gertruda chciałaby zostać lekarką,
Edukacja TAK! dla edukacji klimatycznej. Start kampanii społecznej
2021-04-22 | 16:00

TAK! dla edukacji klimatycznej. Start kampanii społecznej

Celem kampanii „TAK! dla edukacji klimatycznej” jest zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.