Komunikaty PR

WEBTOPRINT – PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ JUŻ DZIŚ

2014-01-08  |  12:59

W najbliższej przyszłości na znaczeniu najbardziej zyskają drukarnie powszechnie wykorzystujące w swojej działalności Internet oraz posiadające narzędzia, umożliwiające automatyzację najważniejszych zadań związanych ze sprawną i wolną od błędów obsługą klienta. INFOSYSTEMS S.A. przygotowała system PuzzleFlow WebToPrint - interesującą propozycję dla wszystkich drukarń zainteresowanych usprawnieniem procesów związanych z generowaniem oferty, przyjmowaniem i realizacją zleceń.

Jak wynika m.in. z ostatniego raportu „Rynek poligraficzny w Polsce” - opracowanego przez KPMG na zlecenie Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga - ponad połowa analizowanych w nim przedsiębiorstw poligraficznych obsługuje obecnie zlecenia drogą elektroniczną, a blisko co druga z nich za pośrednictwem Internetu poszukuje nowych zamówień. Co trzecia z kolei uważa, że w najbliższej przyszłości drukarnie, wykorzystujące w swojej działalności Internet, zyskają na znaczeniu. Ta dokonująca się ewolucja na rynku komercyjnych usług poligraficznych wymaga od właścicieli przedsiębiorstw poligraficznych zastosowania zupełnie innych niż dotychczas strategii prowadzenia biznesu.

„Zapytania ofertowe składane drogą elektroniczną stały się obecnie standardem, a ich sprawna obsługa może przyczynić się do wzrostu przychodów przedsiębiorstwa, podobnie jak możliwość zdalnej akceptacji pracy przez klienta drukarni drogą elektroniczną. Drukarnie wykorzystujące Internet w swojej działalności mogą również konkurować z tymi, które korzystają z Internetu w mniejszym stopniu lub nie korzystają z niego w ogóle, np.  niższymi cenami, wynikającymi z niższych kosztów obsługi. Aby ten sukces był jednak możliwy, przedsiębiorstwo poligraficzne potrzebuje odpowiedniego oprogramowania” - powiedział Mariusz Sosnowski, Prezes Zarządu INFOSYSTEMS S.A.

Obecnie wciąż jeszcze nieliczne firmy posiadają tego typu rozwiązania ale wiele z nich poszukuje obecnie programów WebtoPrint, umożliwiających automatyzację najważniejszych zadań związanych z obsługą klienta (od przyjmowania zleceń, poprzez ich akceptacje i wyceny, po zarządzanie i marketing) oraz procesów związanych z przygotowaniem zlecenia do druku i samym procesem drukowania.

„Oferowany przez INFOSYSTEMS S.A. system PuzzleFlow WebToPrint (bazujący na uniwersalnej i wysoko ocenianej technologii PuzzleFlow), wyróżniony m.in. Złotym Medalem MTP, to nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje współczesne usługi poligraficzne. Wdrożenie tego systemu w drukarni ma na celu powiększenie portfela zleceń i pozyskanie klientów standardowych prace, które można łączyć ze sobą na etapie produkcji. Oznacza to pełniejsze wykorzystanie maszyn i ludzi, a tym samym podniesienie wydajności, zwiększenie kontroli jakości, w efekcie zaś – zmniejszenie kosztów własnych. PuzzleFlow WebToPrint nie wymaga ciągłego zaangażowania personelu i redukuje do minimum najbardziej czasochłonne czynności. Dlatego rozwiązania tej klasy stają się obecnie standardem w zakładach poligraficznych na całym świecie” - powiedział Mariusz Sosnowski, Prezes Zarządu INFOSYSTEMS S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy Biuro prasowe
2021-04-09 | 19:54

Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy

Fujitsu zostało uznane liderem w zakresie zarządzania usługami miejsca pracy w Europie w 2021 r. w ramach zestawienia Magic Quadrant Gartnera w kategorii „Ability To Execute”.
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2021-04-09 | 10:00

Lexmark rozszerza serię BSD o cztery nowe modele produktów

Firma Lexmark przedstawiła cztery nowe modele produktów stworzone specjalnie dla kanału sprzedaży rozwiązań biznesowych (BSD). Te cztery modele umożliwiają nam rozszerzenie linii BSD tak, aby w pełni obsługiwać małe grupy
IT i technologie Zalman Z8 - przewiewna i ergonomiczna obudowa dla entuzjastów
2021-04-08 | 18:00

Zalman Z8 - przewiewna i ergonomiczna obudowa dla entuzjastów

Zalman Z8 to obudowa, która ma być maksymalnie przewiewna i przyjazna osobie składającej PC. Producent postawił tu na frontowy panel typu mesh, w standardzie są montowane cztery

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.