Komunikaty PR

Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności

2013-12-23  |  17:40
Biuro prasowe

Większość podopiecznych stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać samodzielnie na wakacje lub zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku dorosłości” część z nich już w styczniu 2014 r. wyjedzie po raz pierwszy bez rodziców, by poczuć się jak ich zdrowi rówieśnicy. I ty możesz pomóc im spełnić to marzenie.

Stowarzyszenie od ponad 11 lat wspiera dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz ich rodziny. Mimo, że dzieci te często cechują ponadprzeciętne uzdolnienia i dobrze radzą sobie one w szkole, to wymagają dużej uwagi, a część z nich – także ciągłej opieki. Mimo wzrastającego poziomu świadomości społecznej na temat autyzmu, nie mają oni możliwości wyjazdu na letni obóz czy zimowe ferie ze zdrowymi rówieśnikami.

Krok ku dorosłości

Stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, aby życie ich podopiecznych możliwie najmniej różniło się od warunków, w jakich funkcjonują dzieci zdrowe. Otoczone baczną opieką uczestniczą w zajęciach artystycznych, uprawiają sporty, uczą się języków. Wszystko po to, by kiedyś były jak najbardziej niezależne.

Zajęcia terapeutyczne, śnieg i Gubałówka

Jednak samodzielny wyjazd bez rodziców to wciąż jedno z tych doświadczeń, których większość z nich nie miała jeszcze możliwości zdobyć. I tak jak zdrowi nastolatkowie oni również marzą, by móc spędzić czas z rówieśnikami poza domem. Stąd pomysł na organizację zimowej szkoły, na którą jeszcze w styczniu 2014 r. wyjedzie do Zakopanego grupa dwudziestu podopiecznych Stowarzyszenia. Młodzież w wieku 17-22 lata przez siedem dni, pod okiem opiekunów, będzie mogła korzystać z uroków zimy w stolicy polskich Tatr. Czekają na nich nie tylko Gubałówka, Krupówki czy dodatkowe zajęcia terapeutyczne, ale także zabawy na śniegu, muzeum Zakopanego i wieczorne wyjścia do klubu. Ten wyjazd będzie krokiem milowym w ich drodze do samodzielności.

Ty też możesz pomóc…

Wszystkich, którzy chcą pomóc spełnić marzenie tych wyjątkowych dzieci, zachęcamy do udziału w kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności” poprzez przekazanie dowolnej kwoty na nasz cel. Aby zrealizować pobyt całej grupy podopiecznych potrzebna jest kwota ok 20 tys. zł. Wspólnie uda nam się zrealizować ten cel. Więcej informacji o kampanii na stronie: www.wyjatkoweserce.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Jak Port Gdynia “dzieli się dobrem”? Biuro prasowe
2021-04-09 | 11:00

Jak Port Gdynia “dzieli się dobrem”?

Wszystko zaczęło się rok temu. Port Gdynia od początku pandemii w ramach profilaktyki antywirusowej wspomaga służbę zdrowia i lokalną społeczność w walce z epidemią. We
Problemy społeczne Zakład Utylizacyjny w Gdańsku rusza z kampanią: Poznaj prawdę o śmieciach
2021-04-06 | 01:00

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku rusza z kampanią: Poznaj prawdę o śmieciach

Już 6 kwietnia Zakład Utylizacyjny w Gdańsku rozpocznie kampanię informacyjną, adresowaną do mieszkańców Gdańska: Dlaczego z „Szadółek” nie pachnie? Poznaj
Problemy społeczne Covid-19 przetestował liderów
2021-03-30 | 12:00

Covid-19 przetestował liderów

Pandemia brutalnie zweryfikowała, kto jest liderem. Z każdą kolejną jej falą potrzebujemy odważnych decyzji – mówi Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.