Komunikaty PR

Wiedźmińskie ebooki na czytnikach Lark

2013-08-01  |  11:43
Biuro prasowe
Kontakt
Marcin Droba
InnerValue

ul. Wilcza 46
00-679 Warszawa
md|innervalue.pl| |md|innervalue.pl
502 258 385
innervalue.pl
Do pobrania jpg ( 1.27 MB )

We wspólnej akcji producenta sprzętu elektronicznego Lark Europe oraz spółki CDP.pl z grupy CD PROJEKT do sklepów trafiła właśnie „wiedźmińska” edycja czytników Lark.

Klienci, którzy kupią jeden z dwóch modeli czytników książek elektronicznych - Lark FreeBook 4.3 lub Lark FreeBook 6.0 - oznaczonych znakiem promocji, będą mogli wybrać dowolny z tomów sagi o wiedźminie Geralcie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego oraz ściągnąć go wygodnie i bezpłatnie na swoje urządzenie z serwisu CDP.pl. Czytniki objęte promocją są dostępne między innymi w sklepach sieci: EURO RTV AGD, Auchan, Carrefour i Komputronik.

„Elektroniczna książka z czytnikiem to doskonały prezent. Dzięki temu urządzeniu można np. wygodnie podróżować z całą swoją biblioteką, która nie zajmuje miejsca ani dużo nie waży. Chcemy promować ten sposób korzystania z naszego sprzętu i zachęcać naszych klientów do poznawania pełnych możliwości wygodnego sprzętu mobilnego” – powiedział prezes zarządu Lark Europe Mateusz Gac.

Seria opowiadań i powieści „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego, od czasu kiedy w 1986 r. ukazało się pierwsze z nich, zyskała sobie olbrzymią popularność w Polsce i na całym świecie. Książki zostały zekranizowane, a należące do CD PROJEKT studio CD Projekt RED wyprodukowało gry wideo, które stały się światowym przebojem i sprzedały się łącznie w nakładzie 5 mln sztuk. Cyfrowa wersja książek z Wiedźminem zadebiutowała jako ostatnia dzięki spółce CDP.pl, będącej jej wyłącznym dystrybutorem.

„Jestem pewny, że wiedźmińskie ebooki to świetny dodatek do sprzętu Lark, który sprawi klientom dodatkową radość i przysporzy temu kultowemu cyklowi powieści nowych fanów. Sądzę też, że przyjemność jaką da lektura przełoży się na kolejne zakupy w sklepie CDP.pl – tym bardziej, że żeby kupić u nas książkę lub grę nie trzeba nawet wychodzić z domu”– powiedział dyrektor zarządzający CDP.pl Michał Gembicki.

W ofercie cyfrowej dystrybucji CDP.pl znajduje się m.in. pięć powieści o Geralcie, tworzących spójną całość, opowiadających o losach wiedźmina. Na platformie CDP.pl klienci znajdą też wiele innych ciekawych książek oraz komiksów w prostej do ściągnięcia wersji elektronicznej.

FreeBook 4.3 wyposażony jest w wyświetlacz 4,3" oraz Lark FreeBook 6.0 wyposażony w wyświetlacz o wielkości 6’’, korzystają z najnowszych osiągnięć technologii elektronicznego papieru e-Ink Pearl. Zastosowany ekran e-Ink Pearl HD z rozdzielczością 800x600 pikseli zapewnia wysoki współczynnik kontrastu, który umożliwia korzystanie z czytnika w pełnym słońcu. Wbudowana pamięć o pojemności 2 GB (z możliwością rozszerzenia kartą pamięci microSD) jest w stanie pomieścić ok. 2000 ebooków. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Marcowa Młoda Sztuka Biuro prasowe
2021-03-02 | 12:00

Marcowa Młoda Sztuka

  Bryły w przestrzeni publicznej  to temat abstrakcyjnej pracy  Wiktorii Dębińskiej. Artystka w swojej twórczości często nawiązuje do wielkopłytowych bloków,
Kultura Komiks. Legenda
2021-03-01 | 01:00

Komiks. Legenda

Marcowa odsłona wystawy i aukcji komiksu odbędzie się pod hasłem: LEGENDA. Dedykowana jest twórczości wybitnych  artystów gatunku jak Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński,
Kultura Burda Książki ogłasza rebranding. W kwietniu wydawnictwo zmieni się w Słowne
2021-02-26 | 11:05

Burda Książki ogłasza rebranding. W kwietniu wydawnictwo zmieni się w Słowne

– Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i widząc potencjał biznesu książkowego w Polsce – idziemy dalej – mówi Alexander Sorg, prezes zarządu

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

OFE do całkowitej likwidacji. Każda decyzja w sprawie zgromadzonych tam oszczędności będzie oznaczać utratę części środków

1 czerwca ma zacząć obowiązywać nowa ustawa, która ostatecznie zlikwiduje otwarte fundusze emerytalne. Nastąpi to 28 stycznia 2022 roku, a zgromadzone na nich pieniądze zostaną przetransferowane domyślnie na Indywidualne Konta Emerytalne lub na wniosek posiadacza rachunku w OFE do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór przyszłego emeryta w każdym z tych przypadków będzie oznaczał utratę części środków. Przeniesienie środków do IKE wiąże się z pobraniem 15-proc. opłaty przekształceniowej, z kolei do ZUS – z podatkiem od emerytur i niemożnością dziedziczenia środków. – Te zmiany nastąpią bez konsultacji społecznych – mówi ekonomistka WSB w Poznaniu, dr Edyta Wojtyla.

 

Handel

Allegro chce przejąć część wartego 340 mld zł rynku zakupów firmowych. Na nowej platformie zniżki hurtowe i odroczone płatności cieszą się największym zainteresowaniem

W czasie pandemii duża część wydatków zakupowych Polaków przeniosła się do e-handlu. Do internetowych zakupów przekonały się również firmy. Według szacunków przytaczanych przez Allegro wartość zakupów firmowych w kanale online przekroczyła 340 mld zł w 2020 roku. Znacząca część tego rynku jest do zagospodarowania przez ofertę giganta polskiego e-commerce, w czym ma pomóc uruchomiona na początku lutego nowa platforma Allegro Biznes. Korzyści dla kupujących to m.in. odroczona płatność do 60 dni i rabaty przy dużych zamówieniach oraz cenniki hurtowe. W ofercie są nie tylko produkty odpowiadające na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców, np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania czy sprzęt IT. Oferta jest również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Handel

Powstaje projekt wspólnej europejskiej chmury. Ma przyspieszyć wdrażanie takich rozwiązań w polskich firmach

Ze względu na pandemię koronawirusa masowa migracja polskich przedsiębiorstw do chmury jest już nieunikniona. Firmy wciąż mają jednak obawy dotyczące tego procesu. Przykładowo 44 proc. z nich wymaga, aby ich centra danych podlegały unijnej legislacji. Odpowiedzią ma być GAIA-X, czyli koncepcja europejskiej infrastruktury chmurowej, w ramach której usługi będą świadczone przez lokalnych dostawców z Europy. Projekt może być motorem napędowym do szybszego wdrażania rozwiązań chmurowych w polskich firmach, chociaż jak pokazują najnowsze dane GUS, obecnie już prawie 40 proc. średnich oraz 60 proc. dużych firm w Polsce korzysta z płatnych rozwiązań cloud computingu.

Handel

Kraje globalnego Południa potrzebują lepszego dostępu do szczepionek na COVID-19. Pandemia jest tam nie tylko problemem zdrowotnym, ale także przyczyną głodu

– Najbardziej dokuczliwym skutkiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w krajach globalnego Południa jest nie tyle sam COVID-19, co klęska głodu. W wielu krajach pandemia spowodowała zamknięcie lokalnych gospodarek, masowe bezrobocie, przerwanie łańcuchów dostaw i wzrost cen – wymienia Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlatego biedne kraje Afryki, Azji czy Ameryki Południowej pilnie potrzebują szczepień przeciwko COVID-19. W ramach programu COVAX do końca tego roku do najbiedniejszych państw ma trafić co najmniej 1,3 mld dawek. To jednak kropla w morzu potrzeb. Pierwsze szczepionki trafiły w ubiegłym tygodniu do Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.