Komunikaty PR

Wpływ COP24 na branżę hotelarską to długofalowe zmiany

2018-12-31  |  13:20
Kontakt
Karina Galli
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
karina.galli|38pr.pl| |karina.galli|38pr.pl
518 343 873
38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Wszystko na nowo

Wydarzenie i towarzyszące mu wystawy rozpoczęły się 4 i potrwają do 14 grudnia. Miesiące, a nawet lata przed zaplanowanym wydarzeniem w wielu hotelach ruszyły renowacje i remonty. To dzięki nim, uczestnikom szczytu został zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Remont przeszedł także Novotel Katowice Centrum, w którym w pierwszej kolejności oddane zostało lobby oraz część restauracyjno-barowa, wprowadziło to do wnętrz powiew nowoczesności. Wyremontowanych zostało 6 pięter, na których znajduje się 168 pokoi, wymienione zostały wykładziny na wszystkich piętrach. Stworzono również nową przestrzeń konferencyjną o łącznej powierzchni ok 400 m2. Dyrektor hotelu, Aleksander Pietyra przygotowując się do grudniowego Szczytu ONZ mówił: - zmiany te zapewnią naszym gościom komfortowe warunki w nowoczesnych pokojach. Nie ulega wątpliwości, że najwyższa jakość nie tylko obsługi, ale i hotelu, będzie pożądana, a my staramy się przygotować jak najlepiej, aby spełnić oczekiwania naszych gości.

Hotel proekologiczny

Podążając za obecnymi trendami hotele starają się ograniczać zużycie plastiku. Ruch proekologiczny jest bardzo silny w ostatnich latach, a dla niektórych szczyt jest dodatkową motywacją do implementowania zmian. Novotel Katowice Centrum zrezygnował już z użycia plastikowych słomek, plastikowych kubeczków oraz kładzie duży nacisk na segregację i recycling. Kolejnym etapem adaptacji do zmian na rynku było wybudowanie przy współudziale Tauron Magenta stacji ładowania pojazdów, która znajduje się na terenie hotelu. Pokazując inne podejście do ekologii wprowadzone zostały zawieszki „nie sprzątaj mojego pokoju”, których celem jest ograniczenie zużycia wody oraz środków chemicznych.

Głowy państwa i delegacje

Novotel Katowice Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wydzielonych przez organizatorów szczytu strefy spotkań i ze względu na swoje położenie, został objęty specjalną ochroną. W hotelu zatrzyma się wiele delegacji w tym Prezydent oraz Premier Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego też kwestia bezpieczeństwa jest stawiana na pierwszym miejscu. Swoje pokoje mają tutaj także organizatorzy szczytu – Ministerstwo Środowiska.

Czynnik ludzki

To największe wydarzenie jakie miało kiedykolwiek miejsce w Katowicach. Także z tego względu wszystkie ręce załogi są na pokładzie. W tym gorącym okresie nikt nie idzie na urlop i wszyscy czuwają nad jak najwyższą jakością obsługi gości; od pokojowych dbających o idealne pokoje, przez kucharzy pieczołowicie przyrządzających posiłki i planujących je w godzinach dogodnych dla uczestników COP24, do pracowników recepcji, którzy dbają o gości przez cały okres ich pobytu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Hotel światłem malowany: porady ekspertów Biuro prasowe
2019-02-20 | 07:10

Hotel światłem malowany: porady ekspertów

Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru.
Turystyka Art deco w chińskim wydaniu: nowy brand na hotelowej mapie Europy
2019-02-12 | 12:39

Art deco w chińskim wydaniu: nowy brand na hotelowej mapie Europy

Golden Tulip wprowadza do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem,
Turystyka ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze
2019-02-07 | 14:30

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze   Warszawa, 7 lutego 2019 r. – Wkrótce minie 10 lat współpracy biura podróży ITAKA i UNICEF

Kalendarium

CES 2019

Edukacja

Studia dualne coraz popularniejsze wśród studentów i przedsiębiorców. To szansa dla firm na pozyskanie pracowników z praktyczną wiedzą

Studia dualne, czyli nowoczesny model kształcenia łączący tradycyjne zajęcia akademickie z pracą zawodową, cieszą się rosnącą popularnością wśród studentów i przedsiębiorców. Są najlepszą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – jako alternatywna forma pozyskania pracowników przez pracodawców, którzy podczas zajęć praktycznych mają możliwość zaproponowania studentom stażu i zatrudnienia w swojej firmie. Dla studentów staż w firmie współpracującej z uczelnią to szansa na zdobycie doświadczenia w kierunku, w którym się kształcą, oraz kompetencji miękkich. Na wprowadzenie modelu studiów dualnych decyduje się coraz więcej polskich uczelni, i to już nie tylko na kierunkach technicznych.

Telekomunikacja

Polacy pracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. NASK chce w ten sposób m.in. zapewnić cyberbezpieczeństwo w szkołach

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby przeobrazić nie tylko przemysł czy rynek pracy, lecz także całą administrację publiczną. Jednym z krytycznych obszarów jej zastosowania jest też cyberbezpieczeństwo. Instytut Badawczy NASK prowadzi obecnie badania nad analizą obrazów w oparciu o techniki sztucznej inteligencji i wykorzystaniem tego rozwiązania w celu wykrywania niechcianych treści czy ataków hakerskich. Instytut wykorzysta AI także w celu zapewnienia bezpieczeństwa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która połączy szybkim internetem 26 tys. szkół w całej Polsce.

Farmacja

Polska daleko w tyle w leczeniu raka prostaty. Pacjenci apelują o zmianę w programie lekowym

Diagnozę rak gruczołu krokowego słyszy co roku około 10 tys. mężczyzn. W leczeniu tego nowotworu Polska znacznie odbiega od standardów. W Europie już od kilku lat stosuje się nowoczesne leki hormonalne przed chemioterapią, co pozwala wydłużyć życie pacjentów i poprawić jego jakość. To również szansa dla tych, którzy do chemioterapii się nie kwalifikują. W Polsce – mimo wielokrotnych apeli środowisk pacjenckich i lekarzy – nadal nie są refundowane. Program lekowy powinien być nośnikiem postępu, a nie konserwą historyczną, dlatego powinien zostać rozszerzony – podkreśla dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny ze Szpitala Wolskiego. 

Edukacja

Mała aktywność fizyczna dzieci to zagrożenie dla ich zdrowia. Co piąty uczeń opuszcza lekcje WF-u

Co trzeci ośmiolatek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Problem z otyłością ma 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe ciśnienie właśnie ze względu na zbyt dużą wagę. Jednocześnie tylko 24 proc. dzieci ćwiczy przynajmniej godzinę dziennie, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Program Aktywne Szkoły MultiSport pomaga to zmienić. Dzięki niemu dzieci odzyskały 43 proc. sprawności fizycznej, którą ich rówieśnicy stracili między 1999 a 2009 rokiem. Niedawno ruszyła druga edycja programu, tym razem dla uczniów z województwa mazowieckiego.