Komunikaty PR

Wpływ COP24 na branżę hotelarską to długofalowe zmiany

2018-12-31  |  13:20
Kontakt
Karina Galli
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
karina.galli|38pr.pl| |karina.galli|38pr.pl
518 343 873
38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Wszystko na nowo

Wydarzenie i towarzyszące mu wystawy rozpoczęły się 4 i potrwają do 14 grudnia. Miesiące, a nawet lata przed zaplanowanym wydarzeniem w wielu hotelach ruszyły renowacje i remonty. To dzięki nim, uczestnikom szczytu został zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Remont przeszedł także Novotel Katowice Centrum, w którym w pierwszej kolejności oddane zostało lobby oraz część restauracyjno-barowa, wprowadziło to do wnętrz powiew nowoczesności. Wyremontowanych zostało 6 pięter, na których znajduje się 168 pokoi, wymienione zostały wykładziny na wszystkich piętrach. Stworzono również nową przestrzeń konferencyjną o łącznej powierzchni ok 400 m2. Dyrektor hotelu, Aleksander Pietyra przygotowując się do grudniowego Szczytu ONZ mówił: - zmiany te zapewnią naszym gościom komfortowe warunki w nowoczesnych pokojach. Nie ulega wątpliwości, że najwyższa jakość nie tylko obsługi, ale i hotelu, będzie pożądana, a my staramy się przygotować jak najlepiej, aby spełnić oczekiwania naszych gości.

Hotel proekologiczny

Podążając za obecnymi trendami hotele starają się ograniczać zużycie plastiku. Ruch proekologiczny jest bardzo silny w ostatnich latach, a dla niektórych szczyt jest dodatkową motywacją do implementowania zmian. Novotel Katowice Centrum zrezygnował już z użycia plastikowych słomek, plastikowych kubeczków oraz kładzie duży nacisk na segregację i recycling. Kolejnym etapem adaptacji do zmian na rynku było wybudowanie przy współudziale Tauron Magenta stacji ładowania pojazdów, która znajduje się na terenie hotelu. Pokazując inne podejście do ekologii wprowadzone zostały zawieszki „nie sprzątaj mojego pokoju”, których celem jest ograniczenie zużycia wody oraz środków chemicznych.

Głowy państwa i delegacje

Novotel Katowice Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wydzielonych przez organizatorów szczytu strefy spotkań i ze względu na swoje położenie, został objęty specjalną ochroną. W hotelu zatrzyma się wiele delegacji w tym Prezydent oraz Premier Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego też kwestia bezpieczeństwa jest stawiana na pierwszym miejscu. Swoje pokoje mają tutaj także organizatorzy szczytu – Ministerstwo Środowiska.

Czynnik ludzki

To największe wydarzenie jakie miało kiedykolwiek miejsce w Katowicach. Także z tego względu wszystkie ręce załogi są na pokładzie. W tym gorącym okresie nikt nie idzie na urlop i wszyscy czuwają nad jak najwyższą jakością obsługi gości; od pokojowych dbających o idealne pokoje, przez kucharzy pieczołowicie przyrządzających posiłki i planujących je w godzinach dogodnych dla uczestników COP24, do pracowników recepcji, którzy dbają o gości przez cały okres ich pobytu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Zamek w Przegorzałach czeka nowe życie Biuro prasowe
2019-04-16 | 07:00

Zamek w Przegorzałach czeka nowe życie

Sopocka pracownia Ideograf, przygotowuje projekt przeobrażenia zabytkowego zamku w hotel, w którym znajdzie się mnóstwo pokoi, oraz m.in. restauracja i strefa wellness.
Turystyka Podglądani na urlopie
2019-04-15 | 11:00

Podglądani na urlopie

W wynajętym poprzez serwis Airbnb wakacyjnym domu znaleziono kamerę internetową ukrytą w czujniku dymu. Po wynajęciu nieruchomości w Cork (Irlandia), w ramach swojej podróży po
Turystyka Polonus uruchomił sprzedaż na kursy wakacyjne!
2019-04-02 | 15:00

Polonus uruchomił sprzedaż na kursy wakacyjne!

Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy i lider projektu Polonus Partner, otworzył dziś wakacyjny kalendarz połączeń. Popularne kierunki letnich wyjazdów dostępne są w niezwykle

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Partner sekcji zdrowie

Farmacja

Liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła prawie sześciokrotnie. Resort zdrowia chce edukować Polaków i wzmacniać ich zaufanie do lekarzy

Już ponad 30 tys. rodziców odmówiło poddania dziecka szczepieniom ochronnym. Zdaniem resortu zdrowia to jedna z przyczyn wzrostu zachorowań na odrę, jaki miał miejsce w 2016 i 2018 roku. Rząd obawia się powrotu innych chorób, takich jak błonica i tężec, stąd nacisk na kampanie edukacyjne. Prowadzi je m.in. Główna Inspekcja Sanitarna, a ich celem jest przekonanie Polaków, że szczepienia nie powodują negatywnych skutków ubocznych, mogą natomiast ratować życie i zdrowie

Prawo

Od niedzieli ważna zmiana w przepisach dotyczących zadłużonych lokatorów. Może ona oznaczać problemy dla właścicieli lokali

21 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów oraz Kodeksu postępowania cywilnego. Na zmianę art. 1046 kodeksu powinni zwrócić uwagę zwłaszcza nabywcy lokali w licytacjach komorniczych, ale również wynajmujący mieszkania osobom, które zalegają z czynszem. Zniknie bowiem zapis, że na wniosek komornika gmina powinna w ciągu 6 miesięcy znaleźć dłużnikowi lokal zastępczy. Teraz to będzie mogło trwać znacznie dłużej.

Handel

Jajka są nawet o połowę tańsze niż na Boże Narodzenie. W najbliższych latach ceny mogą jednak znacznie wzrosnąć

Znacznie niższe ceny jaj w porównaniu do końcówki 2018 roku to wynik dużej nadpodaży, bo produkcja rośnie, a konsumpcja pozostaje na stabilnym poziomie. Jeśli zostaną wprowadzone zapowiedzi o wycofywaniu jaj z chowu klatkowego, to w najbliższych latach konsumenci muszą się liczyć z dużymi podwyżkami. Ten rodzaj jaj ze względu na cenę jest dziś najchętniej wybierany. Coraz częściej też kupujemy je na bazarkach. Jeśli decydujemy się na zakup jaj w miejscach poza systemem weterynaryjnym, bierzemy na siebie ryzyko przede wszystkim różnych zakażeń bakteryjnych – podkreśla Mariusz Szymyślik, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

 

Handel

Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów. Mimo to już połowa robi zakupy w sieci

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo szybko – w tym roku będzie wart już 50 mld zł, a zakupy online robi już 15 mln Polaków. Z drugiej strony polscy konsumenci wyróżniają się na tle innych nacji przywiązaniem do tradycyjnego kanału sprzedaży. 49 proc. chce mieć możliwość przetestowania produktów w fizycznym sklepie przed zakupem – wynika z badań SAP. Polacy oczekują spójnego podejścia marek do klientów we wszystkich kanałach sprzedaży. To dla sprzedawców wyzwanie, w którym wsparciem może być wdrożenie odpowiednich technologii.