Komunikaty PR

Wpływ COP24 na branżę hotelarską to długofalowe zmiany

2018-12-31  |  13:20
Kontakt
Karina Galli
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
karina.galli|38pr.pl| |karina.galli|38pr.pl
518 343 873
38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Wszystko na nowo

Wydarzenie i towarzyszące mu wystawy rozpoczęły się 4 i potrwają do 14 grudnia. Miesiące, a nawet lata przed zaplanowanym wydarzeniem w wielu hotelach ruszyły renowacje i remonty. To dzięki nim, uczestnikom szczytu został zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Remont przeszedł także Novotel Katowice Centrum, w którym w pierwszej kolejności oddane zostało lobby oraz część restauracyjno-barowa, wprowadziło to do wnętrz powiew nowoczesności. Wyremontowanych zostało 6 pięter, na których znajduje się 168 pokoi, wymienione zostały wykładziny na wszystkich piętrach. Stworzono również nową przestrzeń konferencyjną o łącznej powierzchni ok 400 m2. Dyrektor hotelu, Aleksander Pietyra przygotowując się do grudniowego Szczytu ONZ mówił: - zmiany te zapewnią naszym gościom komfortowe warunki w nowoczesnych pokojach. Nie ulega wątpliwości, że najwyższa jakość nie tylko obsługi, ale i hotelu, będzie pożądana, a my staramy się przygotować jak najlepiej, aby spełnić oczekiwania naszych gości.

Hotel proekologiczny

Podążając za obecnymi trendami hotele starają się ograniczać zużycie plastiku. Ruch proekologiczny jest bardzo silny w ostatnich latach, a dla niektórych szczyt jest dodatkową motywacją do implementowania zmian. Novotel Katowice Centrum zrezygnował już z użycia plastikowych słomek, plastikowych kubeczków oraz kładzie duży nacisk na segregację i recycling. Kolejnym etapem adaptacji do zmian na rynku było wybudowanie przy współudziale Tauron Magenta stacji ładowania pojazdów, która znajduje się na terenie hotelu. Pokazując inne podejście do ekologii wprowadzone zostały zawieszki „nie sprzątaj mojego pokoju”, których celem jest ograniczenie zużycia wody oraz środków chemicznych.

Głowy państwa i delegacje

Novotel Katowice Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wydzielonych przez organizatorów szczytu strefy spotkań i ze względu na swoje położenie, został objęty specjalną ochroną. W hotelu zatrzyma się wiele delegacji w tym Prezydent oraz Premier Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego też kwestia bezpieczeństwa jest stawiana na pierwszym miejscu. Swoje pokoje mają tutaj także organizatorzy szczytu – Ministerstwo Środowiska.

Czynnik ludzki

To największe wydarzenie jakie miało kiedykolwiek miejsce w Katowicach. Także z tego względu wszystkie ręce załogi są na pokładzie. W tym gorącym okresie nikt nie idzie na urlop i wszyscy czuwają nad jak najwyższą jakością obsługi gości; od pokojowych dbających o idealne pokoje, przez kucharzy pieczołowicie przyrządzających posiłki i planujących je w godzinach dogodnych dla uczestników COP24, do pracowników recepcji, którzy dbają o gości przez cały okres ich pobytu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Spływ Łukasza Długowskiego rozpoczęty - protest przeciwko regulacji rzek Biuro prasowe
2019-07-17 | 12:00

Spływ Łukasza Długowskiego rozpoczęty - protest przeciwko regulacji rzek

14 lipca Łukasz Długowski rozpoczął około miesięczny spływ tratwą flisacką po ostatniej dzikiej rzece w Polsce – Bugu. Inicjatywa współzałożyciela fundacji
Turystyka Trentino: trasy rowerowe godne polecenia
2019-07-17 | 09:36

Trentino: trasy rowerowe godne polecenia

W Trentino, północnej prowincji Włoch, jest 431 km ścieżek rowerowych, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Przebywanie na łonie natury odpręży nawet najbardziej zestresowany umysł.
Turystyka Hotel Number One częścią sieci Grano Hotels
2019-07-08 | 12:00

Hotel Number One częścią sieci Grano Hotels

Spółka zarządzająca gdańskim Hotelem Number One oraz kompleksem apartamentów Nowa Motława powołała do życia sieć Grano Hotels. Obiekty będą od teraz nosiły odpowiednio

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Przemysł spożywczy

Europejska polityka rolna do poprawki. W Polsce trzy czwarte dopłat z UE trafia do 20 proc. największych gospodarstw

Polskie rolnictwo wytwarza około 2,4 proc. PKB, podczas gdy średnia w UE to niecałe 1,5 proc. Zatrudnia też więcej pracowników niż w UE, dlatego ciągle odgrywa bardzo ważną rolę w polskiej gospodarce. Od momentu wstąpienia do Unii liczba środków kierowanych do obszarów wiejskich wzrosła 15-krotnie, ale rolnictwo nadal boryka się z istotnymi problemami o charakterze środowiskowym i społecznym. Wynikają one m.in. z faktu, że w Polsce 3/4 dopłat bezpośrednich trafia raptem do 20 proc. największych gospodarstw. Wspólna Polityka Rolna w tym zakresie wymaga reformy – podkreślają eksperci.

Prawo

Resort przedsiębiorczości chce decentralizacji. 31 urzędów może czekać wyprowadzka z Warszawy

Po 30 latach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaufaniem darzy go 2/3 Polaków, a ponad 70 proc. jest zadowolonych z działań lokalnych władz. Jeszcze większy odsetek deklaruje zainteresowanie sprawami lokalnymi – pokazują badania CBOS. – Tak wysoki poziom zaufania i zadowolenia Polaków z samorządu to inspiracja dla sektora przedsiębiorstw, jak prowadzić efektywny dialog i budować kapitał społeczny – podkreślają eksperci Krajowej Izby Gospodarczej.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Prezes GPW: Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie. Skorzystają przede wszystkim małe i średnie spółki

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marka Dietl. Jak ocenia, dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

IFA 2019 Berlin

Przemysł

Segment farb i lakierów jednym z najszybciej rosnących na rynku chemii budowlanej. Konsumenci coraz częściej wybierają produkty premium i eko

Kilkuprocentowy wzrost rynku farb dekoracyjnych w ujęciu wartościowym i wzrost ilościowy rzędu 1–1,5 proc. – takie są przewidywania Śnieżki na 2019 rok. Prezes grupy Piotr Mikrut ocenia, że w branży farb i lakierów coraz silnej zaznacza się trend ekologii, a konsumenci migrują w kierunku grup produktów premium i bardziej przyjaznych środowisku. Ta branża nie ucieknie też od cyfryzacji, zwłaszcza w obszarze kanałów sprzedaży. Plany Śnieżki na nadchodzące lata zakładają umacnianie pozycji grupy na rynku polskim, ale też rozwój za granicą.

Złote Spinacze 2019