Komunikaty PR

Wrocław: na mieszkaniu pod wynajem na Fabrycznej zarobimy najwięcej

2019-01-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Młynarczyk
Publicon Sp. z o.o.m.mlynarczyk|publicon.pl| |m.mlynarczyk|publicon.pl
691274042
Do pobrania docx ( 0.85 MB )

Aż 8,04% zwrotu z inwestycji w lokum pod wynajem udało się zarobić w ubiegłym roku właśnie w tej części Wrocławia. Tak wysoka rentowność zaowocowała trzecim miejscem w rankingu portalu rentier.io.  

Po pełnym roku wynajmowania inwestorzy zyskiwali średnio 8,04% ulokowanych w mieszkaniu pieniędzy. Wynik ten tylko nieznacznie różni się od Gdańska (8,87%) i Warszawy (8,26%). Kolejna wrocławska dzielnica – Krzyki – znalazła się na szóstym miejscu zestawienia, z wynikiem 7,75%.

25 tysięcy pracujących w samej okolicy Legnickiej

Z czego wynika tak duża popularność i opłacalność wynajmu w tej dzielnicy? To przede wszystkim szybko rozwijająca się część miasta. W samych rejonach Strzegomskiej, Klecińskiej i Legnickiej pracuje już 25 tysięcy osób. Wciąż powstają nowe biurowce, w których swoje siedziby znajdują globalne firmy. Wakaty w znanych korporacjach przyciągają dziś bardzo wiele osób. Z raportu Wrocław w liczbach (2017) wynika, że na 10 tysięcy mieszkańców przypada tu 1631 podmiotów gospodarczych. To najwyższy wynik spośród pozostałych dzielnic stolicy Dolnego Śląska.

Dojazd do pracy? Najlepiej w 15 minut

Dziś chcemy mieszkać w pobliżu swojego miejsca pracy i nie przywiązujemy się już tak bardzo do mieszkania, bo spędzamy w nim relatywnie mało czasu, przenosząc część jego funkcji poza jego obszar, na przykład rozrywkę czy spożywanie posiłków – komentuje Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Coraz więcej badań wskazuje na to, że ludzie nie chcą spędzać dużo czasu na dojazdach, optymalny czas podróży w jedną stronę to kwadrans. Z tego też powodu szukają lokum w pobliżu pracy, w okolicy, która jest dobrze skomunikowana. Zapotrzebowanie na wynajem mieszkań jest w tych rejonach naprawdę duże. Widzimy to chociażby w przypadku naszej inwestycji Pixel House, zlokalizowanej przy ulicy Legnickiej.

Średnie ceny najmu oscylują wokół 2 tys. zł

W listopadzie za wynajem mieszkania do 38 mkw. we Wrocławiu inwestorzy otrzymywali średnio 1696 zł. Za powierzchnię od 38 do 60 mkw. trzeba było zapłacić mniej więcej 2124 zł, a do 90 mkw. – ok. 2853 zł. Z comiesięcznych raportów portalu bankier.pl wynika, że ceny utrzymują się na podobnym poziomie już od dłuższego czasu. To stabilne i bezpieczne lokowanie środków, a wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas.

Na decyzję o kupnie ostatecznie wpływa wiele czynników. Inwestorzy wybierają okolice Fabrycznej głównie ze względu na szybki przyrost biurowców i miejsc pracy. Równie ważnym kryterium jest dostępność usług, sklepów, edukacji czy transportu publicznego. Na korzyść działa także dostosowana infrastruktura rowerowa czy bliskość terenów rekreacyjnych. Duży popyt na właśnie tę część Wrocławia może wskazywać na to, że jeszcze przez długi czas będzie to korzystna dla wszystkich lokalizacja

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Architektura Promenady inspiruje do rozrywki, wypoczynku i zakupów Biuro prasowe
2019-01-16 | 17:30

Architektura Promenady inspiruje do rozrywki, wypoczynku i zakupów

Atrium Promenada w wyniku ukończenia pierwszej fazy rozbudowy i przebudowy zyskała zupełnie nową strefę food court pod nazwą Republika Smaku. Natomiast część pasażu głównego w
Nieruchomości Panattoni kupuje grunt i rozbudowuje Czeladź do 130 tys. m kw. za 260 mln PLN
2019-01-16 | 14:00

Panattoni kupuje grunt i rozbudowuje Czeladź do 130 tys. m kw. za 260 mln PLN

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, powiększy podaż magazynową na Śląsku, kluczowym hubie przemysłowym Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper zakupił
Nieruchomości Dni otwarte na osiedlu Bliska Wola już 18-19 stycznia
2019-01-16 | 13:20

Dni otwarte na osiedlu Bliska Wola już 18-19 stycznia

J.W. Construction zaprasza na Dni Otwarte warszawskiej inwestycji Bliska Wola, które odbędą się 18 i 19 stycznia 2019 roku przy ulicy Kasprzaka 31. Wydarzenie jest okazją do bliższego

CES 2019

Ochrona środowiska

Prawie 60 proc. domów jednorodzinnych w Polsce jest w złym stanie technicznym. To wpływa na zdrowie mieszkańców

58 proc. budynków w Polsce ma powyżej 40 lat, jest w złym stanie technicznym i negatywnie wpływa zarówno na zdrowie mieszkańców, jak i jakość powietrza – wynika z ostatniego „Barometru zdrowych domów”. Eksperci podkreślają, że niezbędne są preferencyjne narzędzia finansowe i programy wsparcia, bo Polacy najczęściej nie dysponują odpowiednim kapitałem, który mogliby przeznaczyć na termomodernizację. Jednym z takich narzędzi, które ma przyczynić się do ograniczenia niskiej emisji i smogu w Polsce, ma być wprowadzona w tym roku ulga termomodernizacyjna, dzięki której będzie można odliczyć od podatku wydatki poniesione na docieplenie domu jednorodzinnego do 53 tys. zł. 

Prawo

Inwestowanie w badania i rozwój w Polsce coraz bardziej opłacalne. Dzięki nowej uldze podatkowej firmy sporo zaoszczędzą

Dzięki nowej uldze podatkowej, tzw. innovation box, inwestowanie w badania i rozwój jest w Polsce coraz bardziej opłacalne. W połączeniu z już obowiązującą ulgą na B+R ma ona zachęcić firmy do zwiększania nakładów na działalność badawczo-rozwojową. Zwłaszcza że zaproponowana przez rząd preferencyjna 5-proc. stawka podatku jest jedną z najniższych w Europie, a ustawodawca zadbał o szeroki katalog kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Polska wprowadziła takie rozwiązanie w swoim systemie podatkowym jako czternasty kraj w Europie. 

Transport

Wymiana gospodarcza Polski z Iranem ma duży potencjał. Zagrożeniem są sankcje i trudności z dystrybucją towaru

Rośnie wymiana handlowa Polski z Iranem. Tylko w 2017 roku Polska wyeksportowała do tego kraju towary za ponad 121 mln euro, a wartość importu sięgnęła 83 mln euro. W ciągu kilku lat wymiana handlowa wzrosła kilkukrotnie, ale jej potencjał jest znacznie większy. Chociaż sankcje nałożone na Iran utrudniają handel, mniejsze firmy coraz chętniej wchodzą na tamtejszy rynek. Wyzwaniem jest dla nich zorganizowanie dostaw na tamtejszy rynek. Na tym wykłada się wiele firm.

Media i PR

Ubiegły rok pod znakiem kryzysów wizerunkowych. Nie ominęły instytucji państwowych i mediów

Z kryzysami wizerunkowymi mierzą się już nie tylko marki, lecz również media, także społecznościowe, instytucje państwowe, a nawet organizacje pożytku publicznego. Bohaterem jednej z najgłośniejszych afer w ubiegłym roku, z której musiał się tłumaczyć Mark Zuckerberg, był Facebook, ale nie brakuje też przykładów z polskiego podwórka.  Wizerunkowym wpadkom musiały stawić czoła m.in. linie lotnicze LOT, marka Reserved i organizator Szlachetnej Paczki. Zdaniem ekspertów w tym roku kryzysy mogą dotknąć także influencerów i polityków, a ich źródłem mogą być m.in. fake newsy i kwestie społeczno-kulturowe.