Komunikaty PR

Wrocław: na mieszkaniu pod wynajem na Fabrycznej zarobimy najwięcej

2019-01-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Młynarczyk
Publicon Sp. z o.o.m.mlynarczyk|publicon.pl| |m.mlynarczyk|publicon.pl
691274042
Do pobrania docx ( 0.85 MB )

Aż 8,04% zwrotu z inwestycji w lokum pod wynajem udało się zarobić w ubiegłym roku właśnie w tej części Wrocławia. Tak wysoka rentowność zaowocowała trzecim miejscem w rankingu portalu rentier.io.  

Po pełnym roku wynajmowania inwestorzy zyskiwali średnio 8,04% ulokowanych w mieszkaniu pieniędzy. Wynik ten tylko nieznacznie różni się od Gdańska (8,87%) i Warszawy (8,26%). Kolejna wrocławska dzielnica – Krzyki – znalazła się na szóstym miejscu zestawienia, z wynikiem 7,75%.

25 tysięcy pracujących w samej okolicy Legnickiej

Z czego wynika tak duża popularność i opłacalność wynajmu w tej dzielnicy? To przede wszystkim szybko rozwijająca się część miasta. W samych rejonach Strzegomskiej, Klecińskiej i Legnickiej pracuje już 25 tysięcy osób. Wciąż powstają nowe biurowce, w których swoje siedziby znajdują globalne firmy. Wakaty w znanych korporacjach przyciągają dziś bardzo wiele osób. Z raportu Wrocław w liczbach (2017) wynika, że na 10 tysięcy mieszkańców przypada tu 1631 podmiotów gospodarczych. To najwyższy wynik spośród pozostałych dzielnic stolicy Dolnego Śląska.

Dojazd do pracy? Najlepiej w 15 minut

Dziś chcemy mieszkać w pobliżu swojego miejsca pracy i nie przywiązujemy się już tak bardzo do mieszkania, bo spędzamy w nim relatywnie mało czasu, przenosząc część jego funkcji poza jego obszar, na przykład rozrywkę czy spożywanie posiłków – komentuje Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Coraz więcej badań wskazuje na to, że ludzie nie chcą spędzać dużo czasu na dojazdach, optymalny czas podróży w jedną stronę to kwadrans. Z tego też powodu szukają lokum w pobliżu pracy, w okolicy, która jest dobrze skomunikowana. Zapotrzebowanie na wynajem mieszkań jest w tych rejonach naprawdę duże. Widzimy to chociażby w przypadku naszej inwestycji Pixel House, zlokalizowanej przy ulicy Legnickiej.

Średnie ceny najmu oscylują wokół 2 tys. zł

W listopadzie za wynajem mieszkania do 38 mkw. we Wrocławiu inwestorzy otrzymywali średnio 1696 zł. Za powierzchnię od 38 do 60 mkw. trzeba było zapłacić mniej więcej 2124 zł, a do 90 mkw. – ok. 2853 zł. Z comiesięcznych raportów portalu bankier.pl wynika, że ceny utrzymują się na podobnym poziomie już od dłuższego czasu. To stabilne i bezpieczne lokowanie środków, a wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas.

Na decyzję o kupnie ostatecznie wpływa wiele czynników. Inwestorzy wybierają okolice Fabrycznej głównie ze względu na szybki przyrost biurowców i miejsc pracy. Równie ważnym kryterium jest dostępność usług, sklepów, edukacji czy transportu publicznego. Na korzyść działa także dostosowana infrastruktura rowerowa czy bliskość terenów rekreacyjnych. Duży popyt na właśnie tę część Wrocławia może wskazywać na to, że jeszcze przez długi czas będzie to korzystna dla wszystkich lokalizacja.

Więcej informacji na: https://www.mojdom.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy rynek mieszkaniowy hamuje Biuro prasowe
2019-03-22 | 01:00

Czy rynek mieszkaniowy hamuje

Prognozy wskazują na dalszy spadek podaży nowych mieszkań. Jakie czynniki mają decydujący wpływ tempo wprowadzania na rynek nowych inwestycji i wielkość oferty mieszkaniowej. Co, zdaniem
Nieruchomości Więcej nowej powierzchni magazynowej od SEGRO dla AQ Wiring w Łodzi
2019-03-21 | 11:00

Więcej nowej powierzchni magazynowej od SEGRO dla AQ Wiring w Łodzi

Na terenie SEGRO Logistics Park Łódź rozpoczęła się budowa nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 12 200 m2 dla AQ Wiring Systems, firmy zajmującej się
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2019-03-21 | 11:00

Mieszkanie znoszące złote jajka? Ruszył serwis renters.pl z profesjonalną usługą

Wynajmowanie mieszkania turystom może być lukratywnym sposobem na biznes. Są jednak pewne warunki – oferta wynajmu musi odpowiadać rynkowym trendom, a obsługa gości gwarantować najwyższy komfort pobytu. Jak to osiągnąć?

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.