Kalendarium

5 września
Kalendarium
Konferencja: 09:00 do 2018-09-06 16:00
Organizator:
magazyn Polski Przemysł
Miejsce: Łódź, Hala EXPO
Kontakt:
Imię i nazwisko: Karolina
Telefon: +48 502 264 844
E-mail: contact|innovationdays.com.pl| |contact|innovationdays.com.pl

Technology & Innovation Days, 5-6 września Łódź

Konferencja przemysłowa
2 dni pełne inspiracji, ponad 20 godzin prelekcji case studies i ponad 50 prelegentów w tym JB Straubel/prezes techniczny i współtwórca Tesli oraz Kevin Ashton/twórca pojęcia Internet of Things. Posłuchaj praktyków i wizjonerów nowoczesnej produkcji.

Informacje ogólne

Żeby faktycznie zbudować coś potężnego i konkurencyjnego, to to nie może być tylko oparte na sprzedaży w firmach produkcyjnych to musi być również chęć rozwoju, posiadanie zaplecza, które będzie na tyłach na ten sukces pracować  – konferencja ma za cel pobudzenie wyobraźni pod kątem udoskonalenia produkcji począwszy od projektowania produktu po końcowy efekt i logistykę - w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Przede wszystkim wydarzenie ma być inspiracją do zmian. Kierowane jest do firm, które chcą się ciągle rozwijać, które są również mniej nowoczesnymi zakładami ale chcą zobaczyć możliwości rozwiązań dla produkcji i możliwe, że zaimplementować niektóre rzeczy w niedługim czasie, a przy okazji również nawiązać kontakty na przyszłość.

Prezentacje oparte na case studies! Nie wróżymy nt przyszłości – pokażemy realne rozwiązania, które już istnieją i funkcjonują.

Wydarzenie kierowane jest do osób z: kadry zarządzającej, specjalistów średniej kadry technicznej oraz dla firm współpracujących z przemysłem produkcyjnym.

Link: www.innovationdays.com.pl

Ponad 50 prelegentów w tym:

JB Straubel / prezes techniczny oraz współtwórca Tesli, który zarządza stroną techniczną i projektowaniem produktów Tesli w tym technologii akumulatorów, elektroniki, silników, oprogramowania i sterowania.

Kevin Ashton / twórca pojęcia Internet of Things, CEO czołowego start-upu w sektorze czystych technologii Zensi.

Willem Strijbosch / szef działu autonomous driving w TomTom, odpowiedzialny za projektowanie i tworzenie zaawansowanych narzędzi sztucznej inteligencji do map HD

prof. Jinsong Leng / dyrektor centrum inteligentnych materiałów i konstrukcji w Harbin Institute of Technology w Chinach, autor ponad 300 pozycji naukowych; jego prace nad inteligentnymi materiałami obejmują takie dziedziny jak przemysł samochodowy, lotniczy, telekomunikacyjny czy górnictwo itd.

Dawid Horacy Gołębiewski / inżynier robotyki i systemów inteligentnych w Amazon Robotics, bierze udział oraz wdraża globalnie wiele projektów z zakresu logistyki magazynowej i produkcyjnej

Piotr Wiśniewski / dyrektor zarządzający DB77, odpowiedzialny za budowanie strategii dla całej Grupy Boryszew i kierowanie wszystkimi zagadnieniami operacyjnymi

dr Sergey Yatsunenko / członek zarządu międzynarodowego stowarzyszenia TRIZ oraz specjalista TRIZ - III stopień MA TRIZ, zajmuje się doradztwem naukowym w ramach projektów innowacyjnych


Miedzy innymi w programie:

  • Będziemy poruszać się w tematach robotów mobilnych i przemysłowych na produkcji i halach logistycznych, automatyzacji, integracji linii produkcyjnych i urządzeń, cyfryzacji przedsiębiorstw

  • Opowiemy o wyspowych stanowiskach produkcyjnych z transportem AGV. Cała instalacja może automatycznie dopasowywać się do zmieniających się typów produktu bez przestojów i awarii w trakcie produkcji.

  • Druk 4D i inteligentne materiały w motoryzacji, lotnictwie, przemyśle telekomunikacyjnym i maszynowym? Jak najbardziej!

  • Pokażemy na konkretnych przykładach możliwości jakie daje nam rozszerzona rzeczywistość w obszarach utrzymania ruchu, logistyki, produkcji m.in. na przykładzie przemysłu ciężkiego: sektora stoczniowego i offshore

  • Zaprezentujemy inteligentny system monitorujący pracę urządzeń i ich operatorów na przykładzie wdrożenia w obszarze spawania. System pozwolił na monitorowanie takich parametrów jak czas jarzenia łuku, czas pracy urządzenia, natężenie prądu, napięcie, prędkość podawania drutu czy przepływu gazu.

  • Dowiemy się m.in. o systemach identyfikacji produktów i systemach służących kontrolowaniu i weryfikowaniu warunków transportu i magazynowania towarów, które są szczególnie wrażliwe na zmiany temperatury, poziomu wilgotności czy naświetlenia.

  • Opowiemy o nowoczesnych usługach techniczno projektowych branży opakowaniowej dla wszystkich gałęzi przemysłu

  • Nowoczesne narzędzia predykcyjne, które wspierają efektywną gospodarkę parkiem maszynowym

  • Nakreślimy jak efektywnie wprowadzać innowacje w przedsiębiorstwach za pomocą metody TRIZ

  • Generative Design – ewolucyjne podejście do projektowania

  • Pokażemy jak wesprzeć pracowników na liniach produkcyjnych fabryk na przykładzie wykorzystania egzoszkieletu

  • Dowiemy się m.in. o platformach druku 3D i nowoczesnych rozwiązaniach skanowania 3D

  • Zaprezentujemy zarządzanie danymi projektowymi w oparciu o system PDM.

  • Pokażemy jak usprawnić współpracę pomiędzy klientami i dostawcami w ramach całego łańcucha dostaw oraz jak można wykorzystać IoT do stworzenia pożądanej elastyczności w łańcuchu dostaw. Digitalizacja operacji i wprowadzenie RFID

  • Blockchain. Co to właściwie znaczy i jak może pomóc Twojej firmie? Jak korzystać z blockchain w celu poprawy przejrzystości łańcucha dostaw i identyfikowalności?