Komunikaty PR

Aplikacja dla sieci handlowych

2014-03-11  |  13:43
Biuro prasowe

Sieci handlowe duży nacisk kładą na promocję sprzedaży swoich produktów. W codziennej pracy stosowane są zatem aplikacje, które ułatwiają w tym zakresie zarządzanie projektami. Na rynku coraz bardziej popularna staje się aplikacja, która nie tylko wspiera działania promocyjne, ale również  umożliwia komunikację.

Nie ma nic gorszego, niż zła organizacja pracy, problem z uzyskaniem właściwej informacji czy brak dostępu do danych o projektach, które są realizowane. To również efekt słabej komunikacji wewnętrznej.  Dlatego dobór właściwej aplikacji, która umożliwi pozbycie się tego typu sytuacji, jest jednym z nadrzędnych celów, jeżeli chcemy usprawnić działanie firmy i promocję usług czy produktów.

Już od jakiegoś czasu, na rynku, istnieje aplikacja PromoPlan, która może nie tylko pomóc w rozwiązaniu wspomnianych problemów, ale również oferuje dodatkowe funkcjonalności. To kompleksowa platforma wspierająca zarządzanie projektami w obszarze marketingu i trademarketingu. Dzięki niej można stworzyć profesjonalną bazę wiedzy, która zawiera aktualne dane na temat wykonywanych projektów oraz umożliwia odnalezienie informacji dotyczących projektów już wykonanych. Jest łatwa w użytkowaniu, czytelna i uporządkowana – aplikacja zawiera wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu użytkownik nie traci czasu na szukanie potrzebnej informacji. Poza możliwością przydzielania zadań pracownikom, system zawiera również moduł raportujący – raporty tworzą się automatycznie w formie tabeli.

Aplikacja wykorzystuje jeszcze mało rozpowszechnioną w Polsce komunikację społecznościową (tzw. social communication), która jest poniekąd zapożyczeniem z popularnych portali społecznościowych. Ta funkcjonalność ma duży wpływ na efektywność zarządzania projektem i usprawnienie komunikacji wewnętrznej. Dzięki niej zwiększa się prawidłowy przepływ informacji – komunikaty są zwięzłe i trafiają do całego zespołu, Co więcej, pracownik natychmiast otrzymuje informację zwrotną. Drugi element, który wzbogaca aplikację, to bazy słownikowe (obejmująca nazwy produktów, usług, punktów handlowych czy mediów), które pozwalają na uporządkowanie działań promocyjnych oraz umożliwia komunikowanie się dwóch organizacji współpracujących przy promocji (np. sieci handlowej z dostawcami).

Dla sieci handlowych PromoPlan może okazać się szczególnie przydatny w przypadku procesu tworzenia gazetki promocyjnej. Ułatwia on komunikację działu marketingu nie tylko z agencją reklamową, z którą sieć współpracuje, ale również z działem zakupów i dostawcami, którzy mają dostęp do aplikacji.

Użytkownik może poruszać się po aplikacji intuicyjnie, co ułatwia pracę. Zapisywanie danych w odpowiednich projektach następuje automatycznie. W ten sposób tworzy się bazę wiedzy firmy, która dzięki danym słownikowym może być przekazywana do innych aplikacji (np. analizujących efektywność promocji, prognozujących popyt, budżetujących). Co istotne, gdy pracownicy dodają wpisy (maile) lub pliki aplikacja sama je dystrybuuje do pozostałych uczestników projektu.

Firma, która chce przetestować aplikację, otrzymuje ją bezpłatnie na okres jednego miesiąca. Jeżeli klient wyrazi zainteresowanie użytkowaniem jej, będzie zobowiązany płacić miesięczny abonament bez konieczności inwestowania w zakup całej aplikacji. W jego ramach gwarantowane jest ulepszenie aplikacji o kolejne funkcjonalności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tenda CP3 - kamera Full HD do monitoringu domu Biuro prasowe
2021-09-24 | 01:00

Tenda CP3 - kamera Full HD do monitoringu domu

Kamera bezpieczeństwa Pan/Tilt 1080P Tenda CP3 to wysokiej jakości kamera monitoringu łącząca zasięg widzenia 360° z rozdzielczością 1080p. Wyposażona jest ona również w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2021-09-23 | 10:00

Lexmark wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego poprzez regenerację urządzeń

Gospodarka obiegu zamkniętego wspiera rozwój biznesu przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystywaniu zasobów i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Firma Lexmark będąc członkiem Europejskiej Rady Regeneracji od lat
IT i technologie Noctiluca pozyskała kolejne 3,5 mln zł w ramach rundy
2021-09-23 | 08:20

Noctiluca pozyskała kolejne 3,5 mln zł w ramach rundy

Noctiluca, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, w związku ze stale wzrastającą liczbę partnerów i realizowanych projektów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Transport

Rząd aktualizuje strategię lotniczą dla Polski. Ma być przyjęta na początku 2022 roku

„Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do roku 2030” po zmianach ma być gotowa w ciągu kilku najbliższych tygodni i po ocenie oddziaływania na środowisko powinna zostać przyjęta w I kwartale przyszłego roku. – Za 10 lat polski rynek lotniczy będzie już znacznie większy niż ten sprzed pandemii. Nie tylko odrobimy straty, lecz także wykonamy kolejne kroki do przodu – ocenia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rząd zakłada, że dzięki budowie centralnego lotniska i dobremu położeniu geograficznemu Polska zostanie lotniczym liderem Europy Środkowej.  

Handel

Nowe otwarcie w światowym handlu. Firmy zmieniają łańcuchy dostaw i strategie zamówień

Ostatnie półtora roku okazało się punktem zwrotnym dla światowego handlu. Mimo że pandemiczne zakłócenia nie były tak brzemienne w skutkach, jak się początkowo spodziewano, to i tak dla wielu przedsiębiorstw stały się okazją do zrewidowania strategii zamówień, produkcji i dystrybucji. W efekcie dziś dywersyfikują dostawców i ryzyko, często skracając łańcuchy dostaw. Także państwa przygotowują się na nowe otwarcie w światowym handlu – nowe przepisy w USA czy UE mają zagwarantować, że kluczowe dla gospodarki półprzewodniki będą produkowane lokalnie, a krytyczna infrastruktura będzie lepiej chroniona i monitorowana. 

Motoryzacja

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna staje się hubem elektromobilności. Za 70 proc. inwestycji odpowiadają mikro- i mali przedsiębiorcy z Polski

Do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ściąga coraz więcej projektów z obszaru elektromobilności. Wśród nich są produkcja pierwszej w historii polskiej marki samochodu elektrycznego Izera oraz inwestycje FCA Poland, która będzie produkowała w Polsce zupełnie nowe modele samochodów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Dodatkowo koncern SK Innovation buduje fabryki, w których powstawać będą separatory baterii wykorzystywane w samochodach elektrycznych. Katowicka SSE przyciąga też polskich mikro- i małych przedsiębiorców. W 2020 roku odpowiadali za niemal 70 proc. projektów inwestycyjnych.

IT i technologie

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.