Komunikaty PR

Aplikacja dla sieci handlowych

2014-03-11  |  13:43
Biuro prasowe

Sieci handlowe duży nacisk kładą na promocję sprzedaży swoich produktów. W codziennej pracy stosowane są zatem aplikacje, które ułatwiają w tym zakresie zarządzanie projektami. Na rynku coraz bardziej popularna staje się aplikacja, która nie tylko wspiera działania promocyjne, ale również  umożliwia komunikację.

Nie ma nic gorszego, niż zła organizacja pracy, problem z uzyskaniem właściwej informacji czy brak dostępu do danych o projektach, które są realizowane. To również efekt słabej komunikacji wewnętrznej.  Dlatego dobór właściwej aplikacji, która umożliwi pozbycie się tego typu sytuacji, jest jednym z nadrzędnych celów, jeżeli chcemy usprawnić działanie firmy i promocję usług czy produktów.

Już od jakiegoś czasu, na rynku, istnieje aplikacja PromoPlan, która może nie tylko pomóc w rozwiązaniu wspomnianych problemów, ale również oferuje dodatkowe funkcjonalności. To kompleksowa platforma wspierająca zarządzanie projektami w obszarze marketingu i trademarketingu. Dzięki niej można stworzyć profesjonalną bazę wiedzy, która zawiera aktualne dane na temat wykonywanych projektów oraz umożliwia odnalezienie informacji dotyczących projektów już wykonanych. Jest łatwa w użytkowaniu, czytelna i uporządkowana – aplikacja zawiera wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu użytkownik nie traci czasu na szukanie potrzebnej informacji. Poza możliwością przydzielania zadań pracownikom, system zawiera również moduł raportujący – raporty tworzą się automatycznie w formie tabeli.

Aplikacja wykorzystuje jeszcze mało rozpowszechnioną w Polsce komunikację społecznościową (tzw. social communication), która jest poniekąd zapożyczeniem z popularnych portali społecznościowych. Ta funkcjonalność ma duży wpływ na efektywność zarządzania projektem i usprawnienie komunikacji wewnętrznej. Dzięki niej zwiększa się prawidłowy przepływ informacji – komunikaty są zwięzłe i trafiają do całego zespołu, Co więcej, pracownik natychmiast otrzymuje informację zwrotną. Drugi element, który wzbogaca aplikację, to bazy słownikowe (obejmująca nazwy produktów, usług, punktów handlowych czy mediów), które pozwalają na uporządkowanie działań promocyjnych oraz umożliwia komunikowanie się dwóch organizacji współpracujących przy promocji (np. sieci handlowej z dostawcami).

Dla sieci handlowych PromoPlan może okazać się szczególnie przydatny w przypadku procesu tworzenia gazetki promocyjnej. Ułatwia on komunikację działu marketingu nie tylko z agencją reklamową, z którą sieć współpracuje, ale również z działem zakupów i dostawcami, którzy mają dostęp do aplikacji.

Użytkownik może poruszać się po aplikacji intuicyjnie, co ułatwia pracę. Zapisywanie danych w odpowiednich projektach następuje automatycznie. W ten sposób tworzy się bazę wiedzy firmy, która dzięki danym słownikowym może być przekazywana do innych aplikacji (np. analizujących efektywność promocji, prognozujących popyt, budżetujących). Co istotne, gdy pracownicy dodają wpisy (maile) lub pliki aplikacja sama je dystrybuuje do pozostałych uczestników projektu.

Firma, która chce przetestować aplikację, otrzymuje ją bezpłatnie na okres jednego miesiąca. Jeżeli klient wyrazi zainteresowanie użytkowaniem jej, będzie zobowiązany płacić miesięczny abonament bez konieczności inwestowania w zakup całej aplikacji. W jego ramach gwarantowane jest ulepszenie aplikacji o kolejne funkcjonalności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Huawei: bezpieczeństwo cybernetyczne wymaga współpracy Biuro prasowe
2019-02-18 | 12:10

Huawei: bezpieczeństwo cybernetyczne wymaga współpracy

Eksperci Huawei rozumieją obawy związane z technologią 5G, lecz uważają, że można je zminimalizować poprzez ścisłą współpracę pomiędzy dostawcami infrastruktury, operatorami i
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]
2019-02-15 | 10:00

Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]

Cyberataki będą kosztować przedsiębiorstwa 6 bilionów dolarów rocznie - to więcej niż zarabiają handlarze narkotyków. Ransomware będzie atakował co 14 sekund, a
IT i technologie Green Cell PRIME - pierwszy power bank zaprojektowany w Polsce
2019-02-15 | 01:00

Green Cell PRIME - pierwszy power bank zaprojektowany w Polsce

Chcąc połączyć funkcjonalność z wysoką jakością wykonania, zespół R&D Green Cell stworzył power bank PRIME. Urządzenie zostało w całości zaprojektowane w Polsce, a jego

Kalendarium

CES 2019

Handel

Nasilający się egoizm gospodarczy może mieć negatywne skutki dla Polski. Ucierpią m.in. handel i przetwórstwo przemysłowe

Egoizm gospodarczy, którego przejawem jest m.in. brexit czy wojna handlowa między USA a Chinami, to poważne zagrożenie dla polskiej gospodarki – oceniają eksperci DNB Bank Polska i PwC. Wprawdzie 65 proc. firm nie dostrzega jeszcze wśród swoich zagranicznych kontrahentów oznak zniechęcenia wobec wzajemnej współpracy, jednak zjawisko to może uderzyć w branżę motoryzacyjną, przetwórstwo przemysłowe i handel. Ponad połowa firm w Polsce obawia się pogłębiających się podziałów w Europie. Z drugiej strony pozytywnie postrzegają globalizację jako zjawisko prowadzące do wzrostu światowego bogactwa i wzajemnego wzbogacania kultur.

Firma

Z usług e-administracji samodzielnie korzysta ponad 70 proc. firm. Liczba udogodnień dla nich szybko rośnie

Ponad 70 proc. przedsiębiorstw samodzielnie korzysta z e-administracji. Jeszcze więcej, bo prawie 90 proc., przynajmniej raz uzyskało informacje za pośrednictwem strony internetowej danej instytucji. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców jest portal biznes.gov.pl, gdzie mogą oni uzyskać dostęp do 350 e-procedur. Średnio co miesiąc z portalu korzysta 1,5 mln osób, rocznie – już ponad 15 mln. Będziemy uruchamiać kolejne udogodnienia, już niedługo planujemy wprowadzić usługę e-doręczeń – zapowiada Dominik Wójcicki z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Prawo

Prawo nie nadąża za technologią. Konieczne przepisy regulujące prace nad sztuczną inteligencją

Na rozwój sztucznej inteligencji Europa będzie przeznaczać 20 mld euro rocznie. Wszystko po to, by dogonić potentatów w tym obszarze, czyli Stany Zjednoczone i Chiny. SI w przyszłości może stanowić o przewadze gospodarczej poszczególnych krajów, zwłaszcza w kontekście rewolucji 4.0. Za technologią nie nadąża jednak prawo. Brakuje opracowanych zasad etycznych korzystania ze sztucznej inteligencji oraz odpowiedzialności za jej działanie – ocenia dr Agnieszka Besiekierska z Kancelarii Noerr.

Transport

Komercyjne wykorzystanie dronów może przynieść gospodarce nawet 913 mld zł. Najwięcej mogą skorzystać m.in. budownictwo i energetyka

Budownictwo, rolnictwo, energetyka czy ubezpieczenia – to tylko niektóre z branż, w których wykorzystanie dronów może przynieść duże korzyści. Urządzenia te mogą się sprawdzić także przy zabezpieczaniu imprez masowych, dostarczaniu listów lub kontrolowaniu zanieczyszczeń powietrza. W zależności od tempa rozwoju rynku korzyść dla gospodarki może wynieść od 310 mld zł (w scenariuszu pesymistycznym) do 913 mld (w scenariuszu optymistycznym). Żeby zwiększać potencjał dronów, potrzebne są korzystne i sprzyjające rozwojowi regulacje – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.