Samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki ruszył w Polskę
TECH Sterowniki
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.
We wnętrzu mobilnego showroomu znajdują się m.in. sterowniki do instalacji, sterowniki do ogrzewania podłogowego z całą rozbudową, systemy do ogrzewania grzejnikowego, sterownik do kotła gazowego z komunikacją OpenTherm oraz sterowniki do kominków. Każdy z nich można obejrzeć z bliska i sprawdzić jego funkcjonalność. Do dyspozycji odwiedzających pozostają również pracownicy firmy, którzy zaprezentują poszczególne modele, doradzą w doborze odpowiedniego sterownika oraz udzielą odpowiedzi na pytania nurtujące klientów.
Oprócz testowania sterowników każdy chętny będzie mógł obejrzeć filmiki na temat historii firmy TECH Sterowniki oraz procesu produkcyjnego urządzeń, a także otrzymać materiały reklamowe.
Zgodnie z planem samochód będzie demonstrowany w dużych punktach hurtowych, a także na imprezach targowych oraz spotkaniach branżowych w całym kraju. Dzięki temu mieszkańcy różnych regionów Polski będą mieli okazję zapoznać się ze sterownikami w swoim miejscu zamieszkania oraz samodzielnie przekonać się o jakości oferowanych produktów.
Pierwszym przystankiem na mapie odwiedzanych miejscowości był Grodzisk Mazowiecki, gdzie samochód pojawił się 7 września. Z kolei 8 i 9 września mobilna ekspozycja była dostępna w dwóch punktach w Warszawie.
Aktualny plan trasy znajduje się na stronie: http://www.techsterowniki.pl/pl/onas/samochod-wystawowy/.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji urządzeń oraz przetestowania działania sterowników w praktyce.

Nie tylko podbój kosmosu. Czego polscy inwestorzy i branża OZE mogą się nauczyć

Eesti Energia osiągnęła zysk netto w wysokości 19,3 mln EUR

Fotowoltaika a opłata mocowa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W czasie pandemii Polacy zaczęli korzystać z carsharingu na dłuższe dystanse. Na krótkoterminowy wynajem aut stawia też coraz więcej firm
W czasie kolejnych lockdownów mobilność Polaków była mniejsza, ale z drugiej strony własny samochód stał się jedynym pewnym i bezpiecznym środkiem transportu. Za zmianami wynikającymi z obostrzeń pandemicznych szybko nadążyły też firmy carsharingowe, które wprowadziły do oferty usługę dezynfekcji pojazdu, tak żeby ich użytkowanie było bezpieczne dla zdrowia. Po chwilowym zahamowaniu popytu w ubiegłym roku w kolejnych miesiącach klienci chętniej sięgali po auta na minuty. I to nie tylko na krótkich dystansach, lecz również na dłuższe podróże. – Musieliśmy rozszerzyć naszą ofertę o pakiety dobowe czy tygodniowe i weszliśmy do 100 kolejnych miast – mówi Maciej Panek z PANEK Carsharing. Wynajem aut na minuty – zamiast własnej floty – rozważa też coraz więcej firm.
Ochrona środowiska
Do końca czerwca Krajowy Plan Odbudowy powinien uzyskać zgodę Komisji Europejskiej. Polska liczy na pierwsze środki już w wakacje

W drugiej połowie tego roku krajową gospodarkę powinny realnie wesprzeć środki przewidziane na realizację Krajowego Planu Odbudowy. Projekt tego dokumentu kilka dni temu trafił do konsultacji. Jego głównymi celami mają być m.in. wzmocnienie konkurencyjności i odbudowa polskiej gospodarki po pandemii, wsparcie ochrony zdrowia i zielonej transformacji. Do rozdysponowania będzie prawie 60 mld euro. – W najbliższych miesiącach będziemy obserwowali boom gospodarczy i rozwojowy, o ile uporamy się z pandemią – mówi wiceminister Waldemar Buda.
Prawo
W kwietniu możliwe duże zmiany w ubezpieczeniach społecznych. Rząd pracuje nad ustawą, która ma usprawnić rozliczenia płatników z ZUS-em

1 kwietnia 2021 roku ma wejść w życie nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, nad którą pracuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Zgodnie z założeniami projekt ma uporządkować system ubezpieczeń społecznych, wprowadzić jednolite rozwiązania w zakresie przyznawania i wypłaty świadczeń oraz usprawnić rozliczanie płatników z ZUS-em. Część rozwiązań budzi jednak wątpliwości. – Skrócenie do roku możliwości samodzielnego złożenia korekt informacji ZUS IWA, czyli dokumentów, na podstawie których ZUS ustala wysokość składki wypadkowej dla płatnika, zaburza równowagę między przedsiębiorcą a urzędem – komentują eksperci Inventage.
Problemy społeczne
Efektem pandemii może być fala samobójstw wśród nastolatków. Prawie 40 proc. zmaga się z objawami depresji, a co piąty z nich ma myśli samobójcze

Polska jeszcze przed pandemią COVID-19 była w niechlubnej czołówce państw z najwyższym odsetkiem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. W 2019 roku w grupie wiekowej 13–18 lat odnotowano blisko tysiąc prób samobójczych. W ubiegłym roku było ich nieco mniej, ale specjaliści od zdrowia psychicznego obawiają się, że długotrwałym skutkiem pandemii może być fala samobójstw wśród nastolatków. – W grupie nastolatków z objawami depresji, potrzebującej natychmiastowej pomocy psychologa i psychiatry, ok. 18 proc. zmaga się z myślami samobójczymi – alarmuje psycholog dr Beata Rajba. – Nie oznacza to, że te nastolatki popełnią samobójstwo, ale że są w grupie wysokiego ryzyka i potrzebują natychmiastowej pomocy – dodaje.