Komunikaty PR

Masz nowego klienta? Skorzystaj z akredytywy

2014-11-04  |  16:10
Kontakt
Dep. Komunikacji Marketingowej
Bank Millennium

ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa
elzbieta.czerwinska|mslgroup.com| |elzbieta.czerwinska|mslgroup.com
+48 602 490 495
www.bankmillennium.pl

Wzrost w obrotach handlu zagranicznego sprawia, że coraz więcej polskich przedsiębiorców poszukuje profesjonalnego wsparcia w przeprowadzaniu transakcji z partnerami międzynarodowymi. Rozwiązania bankowe z obszaru finansowania handlu mogą pomóc szczególnie tym firmom, które nawiązują kontakt z nowymi kontrahentami.

Dla przedsiębiorców, którzy często nawiązują nowe kontakty handlowe, szczególnie godną polecenia formą płatności jest akredytywa. Jest to instrument finansowy zabezpieczający interesy obu stron umowy, zobowiązujący bank importera do wypłacenia wskazanemu beneficjentowi (eksporterowi) określonej kwoty pieniężnej w ustalonym terminie, po spełnieniu przez eksportera warunków wskazanych w akredytywie. Akredytywa jest wykorzystywana w transakcjach "podwyższonego ryzyka", przynosząc importerom i eksporterom znaczące korzyści. Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa firmy  kupującej, jak również sprzedającej określone towary. Zyskują one pewność, że druga strona transakcji wywiąże się ze swoich powinności w umówiony sposób.

Wybierając akredytywę, sprzedający towar jest pewien, że niezależnie od kondycji finansowej kontrahenta otrzyma zapłatę za wykonaną usługę. Akredytywa jest bowiem zobowiązaniem banku otwierającego do zapłaty. Spełnienie warunków wskazanych w akredytywie zapewnia eksporterowi wypłatę środków nawet wówczas, gdy importer okaże się niewypłacalny lub odmówi zapłaty. Akredytywa ogranicza również zagrożenie związane z możliwym odstąpieniem importera od umowy lub odmową przyjęcia towaru.

Druga strona transakcji, czyli importer, może z kolei liczyć na pomoc banku w wynegocjowaniu lepszych warunków umowy oraz potwierdzeniu swojej zdolności finansowej wobec kontrahenta. Przedsiębiorca ma również kontrolę nad wypłatą należności partnerowi handlowemu – zapłata jest dokonywana dopiero wtedy, gdy eksporter przedstawi dokumenty wymagane akredytywą, zgodne z jej treścią. Akredytywa zabezpiecza również importera przed ryzykiem otrzymania towarów niezgodnych z oczekiwaniami lub odbioru dóbr w nieustalonym wcześniej miejscu i terminie.

Instytucje finansowe starają się również ułatwiać prowadzenie biznesu klientom korporacyjnym, rozbudowując elektroniczne kanały obsługi usług finansowania handlu. Pozwalają one na stały i szybki dostęp do szczegółów transakcji krajowych i międzynarodowych, a także umożliwiają natychmiastowe zlecanie nowych. Rozwiązania Banku Millennium w zakresie finansowania handlu zostały docenione przez ekspertów niezależnego magazynu Global Finance. W prestiżowym rankingu najlepszych banków internetowych dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, Bank Millennium zwyciężył w kategorii finansowania handlu „Best Trade Finance Services”.

Michał Wójcik, Kierujący Wydziałem Finansowania Handlu w Banku Millennium

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank wygrywa po raz kolejny Biuro prasowe
2019-07-18 | 15:00

Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank wygrywa po raz kolejny

Indeksowane Konto Oszczędnościowe zajęło pierwsze miejsce w lipcowym rankingu rachunków oszczędnościowych przygotowanym przez portal finansowy Bankier.pl. Rachunek z oferty Toyota
Finanse BUSINESSMAN TODAY - NAJNOWSZY NUMER JUŻ W SPRZEDAŻY!
2019-07-17 | 09:00

BUSINESSMAN TODAY - NAJNOWSZY NUMER JUŻ W SPRZEDAŻY!

Businessman Today to absolutny „must have” dla każdego, kto zajmuje się finansami, choć różnorodność artykułów sprawia, że grupa odbiorców poszerza się
Finanse Obligacje korporacyjne to niejedyny sposób na finansowanie.
2019-07-17 | 05:30

Obligacje korporacyjne to niejedyny sposób na finansowanie.

1 lipca 2019 roku nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących emisji obligacji. Głównym jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów. Dla przedsiębiorców,

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Bankowość

Społeczne budownictwo czynszowe przyspiesza. Ponad 2 tys. rodzin w mieszkaniach z umiarkowanym czynszem

W Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają 381 mieszkania, czyli ponad 50 mniej niż średnio w Unii Europejskiej. Mniej więcej 40 proc. społeczeństwa nie może pozwolić sobie na kupno ani wynajem na komercyjnych zasadach, a jednocześnie są zbyt zasobni, aby przysługiwało im mieszkanie od gminy. Wpadają oni w tzw. lukę czynszową, z którą boryka się wiele samorządów. W jej wypełnieniu pomagają preferencyjne kredyty z Banku Gospodarstwa Krajowego. W programie Społecznego Budownictwa Czynszowego do użytku oddano już ponad 2 tys. lokali, kolejnych 4 tys. jest w przygotowaniu. BGK poprawia również warunki mieszkaniowe osób o średnich i niskich dochodach. W tym i przyszłym roku na wsparcie budownictwa komunalnego i socjalnego trafi po 500 mln zł, a od 2021 roku – nawet 1 mld zł rocznie.

Prawo

Ponad 70 proc. Polaków jest zadowolonych z działań władz lokalnych. Firmy powinny brać z tego przykład do budowania społecznego kapitału

Po 30 latach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaufaniem darzy go 2/3 Polaków, a ponad 70 proc. jest zadowolonych z działań lokalnych władz. Jeszcze większy odsetek deklaruje zainteresowanie sprawami lokalnymi – pokazują badania CBOS. – Tak wysoki poziom zaufania i zadowolenia Polaków z samorządu to inspiracja dla sektora przedsiębiorstw, jak prowadzić efektywny dialog i budować kapitał społeczny – podkreślają eksperci Krajowej Izby Gospodarczej.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Bankowość

Spersonalizowane i przejrzyste oferty, doradztwo i budowanie zaufania. Tak banki zabiegają o lojalność klientów

Coraz większa konkurencja w sektorze finansowym oraz zbliżające się wdrożenie dyrektywy PSD2 powodują, że banki muszą szukać elementów, które wyróżnią je na rynku i zbudują grono lojalnych klientów, niezależnie od kanału kontaktu. Kreowanie pozytywnych doświadczeń klientów jest dla banków zwyczajnie opłacalne – w co drugim przypadku pozytywna ocena prowadzi do polecenia jego usług. – Kluczem do sukcesu jest personalizacja, zaufanie oraz wygoda i prostota oferty – wskazuje Aleksandra Gorbacz z Banku Millennium, który niedawno został doceniony za obszar relacji z klientami.

IFA 2019 Berlin

Bankowość

Kurs bitcoina na huśtawce. Najpopularniejsza kryptowaluta może zyskać dzięki uregulowaniu rynku

Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu z 2018 roku najpopularniejsza kryptowaluta znów wróciła do łask inwestorów. Kurs bitcoina na przestrzeni ostatniego miesiąca to jednak ciągła huśtawka, co potwierdza niestabilność kryptowalutowego rynku. Tomasz Rozmus, prezes grupy produktów kryptowalutowych Tokeneo, prognozuje, że wartość bitcoina będzie rosła wraz z postępującymi regulacjami. – Wszystko rozchodzi się o to, żeby powstały odpowiednie przepisy, które pozwolą wejść na ten rynek dużemu, instytucjonalnemu kapitałowi – ocenia.

Złote Spinacze 2019