Komunikaty PR

MBR Finance wdraża system ISO 9001

2017-03-21  |  09:06
Do pobrania Informacja ( 0 MB )

Spółka MBR Finance rozpoczęła prace nad opracowaniem i wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością opartego na wymaganiach zapisanych w normie ISO 9001. Zwieńczeniem tych działań ma być uzyskanie certyfikatu zgodności, wydanego przez firmę certyfikującą.

Opracowanie i wdrożenie systemu planowane jest do końca III kwartału 2017 roku i zostanie przeprowadzone
w oparciu o własne kompetencje pracowników zatrudnionych w MBR Finance SA.

Nowelizacja normy z 2015 roku stawia akcenty na zarządzanie ryzykiem, co w naszej branży jest szczególnie ważne. Zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług finansowych powinno być więc standardem. Niestety nie wszystkie firmy mogą się tym pochwalić - komentuje Tomasz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający MBR Finance SA. Zorientowanie wszystkich działań spółki na jakość i zapewnienie pełnej satysfakcji klientów zwiększa  ich lojalność, mając również wpływ na przyszłych klientów - dodaje.

MBR Finance zamierza opracować System Zarządzania Jakością w oparciu o wytyczne i wymagania zapisane
w najnowszej wersji normy PN-EN ISO 9001:2015. Cały system będzie oparty na czterech filarach:

  1. Orientacja na klientach. Spółka musi mieć pełną świadomość, że zależy tylko i wyłącznie od swoich klientów i dlatego musi rozumieć ich bieżące i przyszłe potrzeby, spełniać ich wymagania i starać się przekraczać ich oczekiwania.
  2. Przywódcy stanowią siłę organizacji i wyznaczają kierunki rozwoju organizacji. Tworzą i utrzymują wewnętrzne środowisko, w którym ludzie mogą być w pełni zaangażowani w osiąganie celów ustalonych i zatwierdzonych przez Przywódców.
  3. Zaangażowani pracownicy na wszystkich poziomach organizacji są esencją przedsiębiorstwa, a ich pełne zaangażowanie pozwala na spełnienie oczekiwań klientów oraz budowanie stabilności
    i konkurencyjności Spółki na rynku.
  4. Zorientowanie spółki na zarządzaniu ryzykami z jakimi musi się zmagać w codziennej działalności. Spółka pozwala na zbudowanie jak najbezpieczniejszego „środowiska” działania, mając na uwadze wszystkich klientów, do których zaliczają się również inwestorzy, zapewniający kapitał niezbędny do prowadzenie działalności pożyczkowej.

Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością w MBR Finance SA pozwoli na uporządkowanie procesów zachodzących w Spółce. Umożliwi to zarządowi i pracownikom uzyskanie niezbędnych narzędzi do ciągłego doskonalenia usług finansowych świadczonych na rynku oraz pozwoli na dalszy rozwój i skuteczne konkurowanie -  komentuje Tomasz Maksymiak Dyrektor Zarządzający MBR Finance SA.

Tomasz Maksymiak: Dyrektor Zarządzający w MBR Finance S.A. W latach 1996-2003 pracował w Polskim Towarzystwie Finansowym S.A., gdzie był odpowiedzialny za Dział Analiz oraz wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością. W 2003 r. współtworzył Powszechny Dom Kredytowy S.A., jeden z największych w Polsce pośredników finansowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2022-01-20 | 16:00

Zbliża się termin składania informacji o dochodach podatnika

  Pracodawcy już wkrótce muszą złożyć informację PIT-11 za 2021 rok do urzędu skarbowego. Termin składania dokumentu upływa z końcem stycznia. Z kolei termin przekazania deklaracji pracownikom upływa z końcem
Finanse Koniec z zakupem mieszkania w stolicy?
2022-01-20 | 01:00

Koniec z zakupem mieszkania w stolicy?

Sytuacja na rynku nieruchomości zmienia się nieustannie. Po trudnym i niepewnym 2020 roku przyszedł czas zmian na lepsze. Okazuje się, że Polacy coraz częściej decydują się na zakup
Finanse Polaków stosunek do oszczędzania
2022-01-19 | 13:20

Polaków stosunek do oszczędzania

Rosnąca inflacja i niepewność wywołana wciąż trwającą pandemią powinny skłaniać konsumentów do bardziej ostrożnego planowania domowych finansów i regularnego gromadzenia

Więcej ważnych informacji

Finanse

Wynagrodzenia w IT coraz wyższe. Pracodawcy walczą o talenty benefitami sięgającymi 100 tys. zł i obsługą prywatnego consierge’a

COVID-19 nie spowolnił wzrostu wynagrodzeń w branży IT. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku kontraktorzy zatrudnieni w modelu B2B mogli liczyć na zarobki wyższe od 12,5 do 20 proc. – wynika z danych Just Join IT. Popyt na wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów też jest coraz większy, dlatego firmy zaczynają kusić potencjalnych pracowników już nie tylko wysokimi zarobkami, ale i coraz bardziej wymyślnymi benefitami. – Ostatnio firmy wprowadzają takie rozwiązania jak premia za podpis, która czasami dochodzi nawet do 100 tys. zł, czy możliwość skorzystania z prywatnego concierge’a. To są nowości, które pojawiają się na polskim rynku i z których korzysta coraz więcej pracodawców – mówi Piotr Nowosielski, prezes Just Join IT.

Ochrona środowiska

Recykling turbin wiatrowych to problem dla branży OZE. Technologia opracowana przez polską spółkę ma pomóc go rozwiązać

Stowarzyszenie WindEurope szacuje, że w całej Europie do 2023 roku nawet ok. 14 tys. turbin wirników elektrowni wiatrowych może zostać wycofanych z eksploatacji. Łopaty wirników, wykonane z materiałów kompozytowych, są bardzo trudne w recyklingu, a ich zagospodarowanie stwarza problem dla całej branży. Jak ocenia WindEurope, w sektorze energii wiatrowej na całym świecie jest obecnie w użyciu nawet 2,5 mln ton materiałów kompozytowych. Polska spółka 2loop Tech pracuje nad metodą ich przetwarzania, aby można było odzyskać z nich surowce do ponownego wykorzystania, np. w budownictwie. Spółka jest w przededniu złożenia wniosku patentowego na opracowaną przez siebie technologię.

Media i PR

Coraz bliżej debiutu platformy społecznościowej Donalda Trumpa. Pozycja wielkich graczy raczej nie jest zagrożona

Nowa aplikacja społecznościowa należąca do Donalda Trumpa w lutym ma być powszechnie dostępna do ściągnięcia. To odpowiedź byłego prezydenta USA na blokowanie od ponad roku jego profili na Facebooku czy Twitterze. W obecnym stanie prawnym nowe media społecznościowe są na straconej pozycji względem cyfrowych gigantów. Zdaniem ekspertów potrzebne są regulacje, które dadzą dostęp do publikowanych w social mediach treści również osobom niezarejestrowanym na ich platformach. Apelują oni także o większą przejrzystość decyzji na temat blokowania kont użytkowników.

Handel

Najwyższa od kilku dekad inflacja zmorą konsumentów w całej Europie i USA. Inwestorzy czekają na ruchy banków centralnych [DEPESZA]

– Retoryka RPP i prezesa Glapińskiego zmieniła się znacząco. Obecnie projekcja inflacji na 2022 rok to 7,6 proc., a kolejne podwyżki są prawdopodobne – mówi Maciej Kik, zarządzający funduszami akcji Generali Investments TFI. Jak podkreśla, inflacja to aktualnie słowo klucz na wielu rynkach, nie tylko w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych, gdzie na rynkach akcji wyraźnie widać oczekiwanie na reakcję Fedu. Rezerwa Federalna zapowiedziała już na ten rok trzy podwyżki stóp procentowych.