Komunikaty PR

Unikatowe rozwiązanie w ubezpieczeniu RTI Volkswagen Financial Services

2016-09-29  |  10:00

Volkswagen Financial Services we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Cardif Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce od lipca br. wprowadził rozbudowaną ofertę ubezpieczenia RTI, czyli ubezpieczenia do wartości fakturowej samochodu. Dla klientów VWFS jest to ochrona wartości auta oraz gwarancja mobilności w jednym. W rozszerzonej wersji oferty ubezpieczenia RTI nabywcy otrzymują unikatowe na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest samochód zastępczy na 35 dni.

Volkswagen Financial Services, jako marka związana z nowoczesnym finansowaniem samochodów, systematycznie dostosowuje oferowane produkty do oczekiwań swoich klientów dotyczących pełnej mobilności. Jednym z takich produktów jest oferta ubezpieczenia pojazdu do wartości fakturowej, czyli RTI (ang. Return to Invoice). – To dodatkowe ubezpieczenie, zawierane na dwa lub trzy lata w ramach umowy kredytowej lub leasingowej na dowolny samochód z Grupy Volkswagen, chroni użytkownika auta przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. wskazuje Seweryn Wiśniewski, ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Na czym polega ubezpieczenie RTI?

Polisa zapewnia klientowi wypłatę odszkodowania do wartości fakturowej samochodu. Kwota otrzymana z odszkodowania z ubezpieczeń AC i RTI oraz środki ze sprzedaży uszkodzonego pojazdu pozwalają na bezkosztowe rozliczenie dotychczasowej umowy finansowania (pozostałych do spłaty rat) oraz zawarcie nowej umowy. W przypadku kradzieży auta lub szkody całkowitej podczas pierwszych 12 miesięcy, klient w ramach tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego może otrzymać zwrot do wartości fakturowej pojazdu. – Dlatego w ramach dodatkowej polisy RTI w pierwszym roku przy takim zdarzeniu można otrzymać do 9 tys. zł na sfinansowanie kosztów zawarcia nowej umowy na finansowanie samochodu, w tym: prowizji, ubezpieczenia komunikacyjnego, opłat rejestracyjnych i pierwszego tankowania. – wymienia Seweryn Wiśniewski.

Samochód zastępczy na 35 dni

Dodatkowo – co jest rozwiązaniem niespotykanym na polskim rynku – polisa RTI gwarantuje klientowi zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego na 35 dni. Tym samym nabywca pozostaje mobilny  pomimo utraty dotychczas użytkowanego samochodu. Oferta opiera się na zasadzie refundacji kosztów wynajęcia auta przez klienta, a dzienna stawka, którą zwraca towarzystwo ubezpieczeniowe, wynosi 150 zł brutto. – Taka kwota pozwala na wynajęcie od dealera Grupy Volkswagen doskonale wyposażonego samochodu naprawdę dobrej klasy – podkreśla przedstawiciel VWFS. Co ważne, usługa samochodu zastępczego w ramach RTI funkcjonuje niezależnie od zastępczego auta przysługującego nabywcy z tytułu polisy komunikacyjnej. – Dla klienta oznacza to wygodę i mobilność, ponieważ w obydwu ubezpieczeniach oferowanych za pośrednictwem Volkswagen Financial Services ma zagwarantowany samochód zastępczy nawet do 65 dni – wyjaśnia Seweryn Wiśniewski. – Auto zastępcze w ramach warunków ubezpieczenia RTI klienci mogą wynająć w ciągu 12 miesięcy od chwili wystąpienia szkody – dodaje ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Warunkiem skorzystania z dodatkowego świadczenia wynikającego z ubezpieczenia RTI jest zawarcie umowy na zakup kolejnego samochodu z Grupy Volkswagen, przy wykorzystaniu finansowania auta kredytem lub leasingiem oferowanym przez Volkswagen Financial Services, zgodnie z zapisami warunków polisy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2020-08-12 | 13:00

Aplikacje do controllingu szansą na oszczędności w czasach kryzysu

Epidemia COVID-19 wpłynęła na zmianę myślenia o prowadzeniu biznesu i zarządzania finansami. W obecnej sytuacji gospodarczej zyski to nie wszystko. Ważne jest zachowanie płynności finansowej. Pora pomyśleć o
Finanse Alternatywne inwestowanie w czasach globalnej zapaści
2020-08-12 | 10:00

Alternatywne inwestowanie w czasach globalnej zapaści

Autor: Bartosz Tomczyk – przewodniczący rady nadzorczej w polskim fintechu Provema  Czas pandemii koronawirusa to dla analityków i inwestorów na całym świecie czas
Finanse Rozmowa z Bartoszem Tomczykiem z PROVEMA
2020-08-12 | 10:00

Rozmowa z Bartoszem Tomczykiem z PROVEMA

Provema to polski fintech z siedzibą w Katowicach, który działa na rynku od 2015 roku. Spółka oferuje szybkie finansowanie online. Specjalizuje się

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Transport

Od dziś nowe regulacje dotyczące połączeń lotniczych. Ruch nad Polską wciąż znacznie mniejszy niż przed pandemią, ale notuje wzrosty

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które będzie obowiązywać do 25 sierpnia, wstrzymane są połączenia lotnicze z 44 krajami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, Chinami, Brazylią, Rosją, Izraelem czy Czarnogórą. Pojawiła się jednak możliwość podróżowania do Szwecji i Portugalii, a wcześniej także do takich popularnych latem miejsc jak Egipt, Turcja czy Tunezja. Operacji lotniczych wykonuje się obecnie w Polsce znacznie mniej, niż miało to miejsce przed rokiem, jednak ruch na polskim niebie rośnie dynamicznie wraz z otwieraniem kolejnych kierunków. To rodzi szereg wyzwań dla kontrolerów ruchu lotniczego, którzy nigdy nie pracowali w tak szczególnych i niepewnych warunkach.

Prawo

Fundusze emerytalne odrobiły większość strat z marca. Odsunięcie reformy OFE pozwoliłoby im zrekompensować je klientom w całości

Po fatalnym dla funduszy emerytalnych marcu kolejne trzy miesiące przyniosły wzrosty na rynku. Wprawdzie lipiec ponownie zakończył się  spadkiem średniej stopy zwrotu, ale eksperci spodziewają się szybkiego powrotu na ścieżkę wzrostową. Problemem branży i utrudnieniem w planowaniu inwestycji jest jednak niepewność związana z rozwojem pandemii, ewentualnym przywróceniem obostrzeń oraz terminem reformy likwidującej OFE. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes  Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, sensowne byłoby odsunięcie jej w czasie co najmniej o rok.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Adam Bodnar kończy kadencję. Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich będzie się musiał zająć problemami związanymi ze skutkami pandemii

– Dla nowego RPO sporym wyzwaniem będą następstwa COVID-19 oraz respektowanie praw obywatelskich m.in. w zakresie ochrony zdrowia czy edukacji – podkreśla urzędujący dziś rzecznik, dr hab. Adam Bodnar, którego kadencja upływa we wrześniu. W tej chwili jedyną kandydatką na to stanowisko jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która od pięciu lat odpowiada w biurze RPO za strategiczne postępowania sądowe. W ubiegłym roku do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło ponad 59,5 tys. spraw. 

Ochrona środowiska

14 tys. wniosków o dofinansowanie w programie Moja Woda. Oczka wodne nie rozwiążą jednak problemu suszy

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób. Według eksperta Instytutu na rzecz Ekorozwoju, choć jest to rozwiązanie przyjazne, to ma jednak charakter detaliczny i nie rozwiąże problemu suszy. – Potrzebne jest szersze podejście systemowe oparte na bioretencji, z uwzględnieniem ocieplenia klimatu i przyszłych zmian w uprawach – mówi dr Andrzej Kassenberg.