Komunikaty PR

Unikatowe rozwiązanie w ubezpieczeniu RTI Volkswagen Financial Services

2016-09-29  |  10:00

Volkswagen Financial Services we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Cardif Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce od lipca br. wprowadził rozbudowaną ofertę ubezpieczenia RTI, czyli ubezpieczenia do wartości fakturowej samochodu. Dla klientów VWFS jest to ochrona wartości auta oraz gwarancja mobilności w jednym. W rozszerzonej wersji oferty ubezpieczenia RTI nabywcy otrzymują unikatowe na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest samochód zastępczy na 35 dni.

Volkswagen Financial Services, jako marka związana z nowoczesnym finansowaniem samochodów, systematycznie dostosowuje oferowane produkty do oczekiwań swoich klientów dotyczących pełnej mobilności. Jednym z takich produktów jest oferta ubezpieczenia pojazdu do wartości fakturowej, czyli RTI (ang. Return to Invoice). – To dodatkowe ubezpieczenie, zawierane na dwa lub trzy lata w ramach umowy kredytowej lub leasingowej na dowolny samochód z Grupy Volkswagen, chroni użytkownika auta przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. wskazuje Seweryn Wiśniewski, ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Na czym polega ubezpieczenie RTI?

Polisa zapewnia klientowi wypłatę odszkodowania do wartości fakturowej samochodu. Kwota otrzymana z odszkodowania z ubezpieczeń AC i RTI oraz środki ze sprzedaży uszkodzonego pojazdu pozwalają na bezkosztowe rozliczenie dotychczasowej umowy finansowania (pozostałych do spłaty rat) oraz zawarcie nowej umowy. W przypadku kradzieży auta lub szkody całkowitej podczas pierwszych 12 miesięcy, klient w ramach tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego może otrzymać zwrot do wartości fakturowej pojazdu. – Dlatego w ramach dodatkowej polisy RTI w pierwszym roku przy takim zdarzeniu można otrzymać do 9 tys. zł na sfinansowanie kosztów zawarcia nowej umowy na finansowanie samochodu, w tym: prowizji, ubezpieczenia komunikacyjnego, opłat rejestracyjnych i pierwszego tankowania. – wymienia Seweryn Wiśniewski.

Samochód zastępczy na 35 dni

Dodatkowo – co jest rozwiązaniem niespotykanym na polskim rynku – polisa RTI gwarantuje klientowi zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego na 35 dni. Tym samym nabywca pozostaje mobilny  pomimo utraty dotychczas użytkowanego samochodu. Oferta opiera się na zasadzie refundacji kosztów wynajęcia auta przez klienta, a dzienna stawka, którą zwraca towarzystwo ubezpieczeniowe, wynosi 150 zł brutto. – Taka kwota pozwala na wynajęcie od dealera Grupy Volkswagen doskonale wyposażonego samochodu naprawdę dobrej klasy – podkreśla przedstawiciel VWFS. Co ważne, usługa samochodu zastępczego w ramach RTI funkcjonuje niezależnie od zastępczego auta przysługującego nabywcy z tytułu polisy komunikacyjnej. – Dla klienta oznacza to wygodę i mobilność, ponieważ w obydwu ubezpieczeniach oferowanych za pośrednictwem Volkswagen Financial Services ma zagwarantowany samochód zastępczy nawet do 65 dni – wyjaśnia Seweryn Wiśniewski. – Auto zastępcze w ramach warunków ubezpieczenia RTI klienci mogą wynająć w ciągu 12 miesięcy od chwili wystąpienia szkody – dodaje ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Warunkiem skorzystania z dodatkowego świadczenia wynikającego z ubezpieczenia RTI jest zawarcie umowy na zakup kolejnego samochodu z Grupy Volkswagen, przy wykorzystaniu finansowania auta kredytem lub leasingiem oferowanym przez Volkswagen Financial Services, zgodnie z zapisami warunków polisy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2019-12-13 | 01:00

E-commerce straci przez korki TIR-ów?

Koniec roku to czas żniw dla wartej już 8,5 mld euro branży e-commerce w Polsce. Oprócz sprawnie działającego systemu sprzedaży online, najważniejsze dla firm z sektora jest w tym czasie utrzymanie pełnej sprawności
Finanse „Zgubiłem się w lesie i nie mam dostępu do banku” – jak zgrabnie wytłumaczyć, że
2019-12-12 | 13:45

„Zgubiłem się w lesie i nie mam dostępu do banku” – jak zgrabnie wytłumaczyć, że

Od zgubienia dokumentów, kradzieży portfela, przez zagubienie się w lesie bądź w innym kraju, po kłótnie rodzinne i wyrok TSUE. Jak pokazuje badanie firmy windykacyjnej
Finanse Rozwój rynku afiliacji dzięki nowym technologiom
2019-12-10 | 14:00

Rozwój rynku afiliacji dzięki nowym technologiom

Oszustwa reklamowe są nieustannym problemem branży marketingowej, w szczególności dotykającym reklamodawców i sieci afiliacyjne. Jak szacuje Forrester Research, do 2021 roku

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Konsument

Do 17 grudnia powinny być znane nowe taryfy za energię na 2020 rok. URE: Punktem odniesienia powinien być rok 2019

Do wtorku 17 grudnia Urząd Regulacji Energetyki powinien wydać decyzję w sprawie taryf za energię elektryczną na 2020 rok. To umożliwi przedsiębiorcom wprowadzenie nowych stawek od 1 stycznia, chyba że dialog ze spółkami obrotu się przeciągnie. Jak podkreśla prezes URE, przy podejmowaniu decyzji urząd bierze pod uwagę zmianę otoczenia gospodarczego i inne czynniki, które mają wpływ na cenę. – Te w ciągu ostatniego roku nie zmieniły się znacząco – podkreśla Rafał Gawin.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Idą święta

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

CES Las Vegas 2020

Motoryzacja

Niebezpieczne miejsca na drogach w pobliżu szkół będą eliminowane. W ubiegłym roku doszło do blisko 3 tys. wypadków z udziałem najmłodszych

Dzieci coraz częściej poruszają się po drogach zapatrzone w ekrany smartfonów, ze słuchawkami na uszach. Bez względu na to, czy poruszają się pieszo, czy jeżdżą hulajnogami, zwiększa to ryzyko wypadku. Każdego roku na drogach UE ginie około 600 dzieci. W Polsce w ubiegłym roku doszło do blisko 3 tys. wypadków z udziałem najmłodszych. Do poprawy statystyk ma się przyczynić zainicjowany przez Budimex program społeczny Hello ICE. Jego główny cel to zwiększyć świadomość najmłodszych oraz znaleźć i wyeliminować niebezpieczne miejsca na drogach, które znajdują się w pobliżu szkół i przedszkoli. Do tej pory rodzice i nauczyciele zgłosili już blisko 300 takich czarnych punktów.

Problemy społeczne

Osoby 50+ cenne dla pracodawców. Są dobrze wykształcone, aktywne w social mediach i znają języki obce

Na rynku pracy wciąż funkcjonują stereotypy dotyczące pokolenia 50+, ale badania pokazują, że wiele z nich to mity. Wbrew powszechnym opiniom silversi to wartościowa grupa pracowników. Wyróżnia ich m.in. duże doświadczenie zawodowe i życiowe oraz dobre wykształcenie. Ponad 30 proc. to absolwenci wyższych uczelni, a 59 proc. z nich ukończyło dodatkowo studia podyplomowe, ma stopień naukowy doktora lub wyższy. Nieobce są im także nowe technologie.