Komunikaty PR

MBR Finance rozpoczyna działalność leasingową pod nazwą MBR Leasing

2017-04-28  |  14:24

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka MBR Finance rozpoczyna działalność w zakresie  leasingu operacyjnego dla przedsiębiorców i spółek prawa handlowego. W tym celu firma nabyła 100% udziałów spółki, za pośrednictwem której rozpoczyna działalność leasingową. MBR Leasing będzie oferowała leasing na wszystkie typy środków trwałych o wartości netto powyżej 5000 zł i nie wyższej niż 800 000 zł.

Wśród swoich głównych klientów MBR Leasing typuje mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do powszechnej oferty leasingowej. Spółka będzie specjalizować się między innymi w leasingu środków transportu ciężkiego a także maszyn i innych urządzeń wykorzystywanych m.in. w rolnictwie, budownictwie, czy przemyśle spożywczym.

Wejście z ofertą leasingową na rynek jest odpowiedzią na niszę, którą od pewnego czasu dostrzegamy
w tej branży. Wśród przedsiębiorców w Polsce istnieje grono osób, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do powszechnej oferty leasingowej sprzedawanej w tzw. procedurach uproszczonych i właśnie tym osobom chcemy umożliwić skorzystanie z oferty leasingowej na elastycznych warunkach i stosując mniej rygorystyczne kryteria oceny - 
komentuje Roman Wyszomirski, Prezes Zarządu MBR Leasing. Nie chcemy konkurować z największymi. Naszym celem jest działalność w wąskiej, wyspecjalizowanej dziedzinie - dodaje Wyszomirski.

Spółka MBR Leasing będzie oferowała produkty na wszystkie typy środków trwałych o wartościach mieszczących się pomiędzy 5000 a 800 000 zł. Czynsze inicjalne będą skorelowane z danymi z rynku o bezpiecznym udziale własnym klienta i ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup środków trwałych. Umożliwi to efektywne - w odniesieniu do zaangażowanego kapitału - zbycie przedmiotów leasingu, konieczne w sytuacji pojawiającej się szkodowości obsługi umów leasingu. Okres leasingu będzie nie dłuższy niż 60 miesięcy.

Według szacunków Związku Polskiego Leasingu, w 2017 roku branża leasingowa może odnotować wzrost nawet o 16,5% i 67,7mld łącznej wartości udzielonego finansowania. Prognozowany rozwój rynku w zrównoważony sposób będzie oparty o pojazdy lekkie, ze względu na mocny popyt i korzystne przepisy fiskalne, pojazdy ciężkie, ze względu na okresowe wymiany taboru samochodowego a także finansowanie maszyn, wynikające z wykorzystywania środków unijnych, jak i konieczności rewitalizacji parków maszynowych w 2017 roku. ZPL wskazuje także, że 2017 będzie ósmym rokiem z rzędu, w którym rynek leasingu w Polsce wzrośnie.

Roman Wyszomirski: Prezes Zarządu MBR Finance S.A., w 1995 r. założył Polskie Towarzystwo Finansowe S.A., lidera na rynku kredytów samochodowych a do 2002 r. był jego współwłaścicielem i zarządzającym. W 2003 r. Spółka została kupiona przez Santander Consumer Bank. W 2003 r. utworzył Powszechny Dom Kredytowy S.A., jednego z największych w Polsce pośredników finansowych, którym zarządzał do 2008 r., kiedy to Spółkę kupił Getin Holding.

O firmie:

MBR Finance to firma, którą tworzą osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku pośrednictwa finansowego. Firma działa z powodzeniem na rynku ogólnopolskim oferując atrakcyjne rozwiązania finansowe dla swoich klientów. Produkty MBR Finance są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych usług finansowych, pozwalając na dostęp do pożyczki gotówkowej dla osób, które nie mogą otrzymać finansowania w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Spółka oferuje trzy główne linie produktowe: pożyczki zabezpieczone pojazdami mechanicznymi - Motopożyczka, pożyczki zabezpieczone nieruchomościami oferowane pod handlową nazwą Hipopożyczka i pożyczki dla przedsiębiorców, którzy przedstawią inne formy zabezpieczenia spłaty pożyczki - Bizpożyczka.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Baltic Wave podjął współpracę z marką Crowne Plaza należącą do IHG Biuro prasowe
2020-02-19 | 13:00

Baltic Wave podjął współpracę z marką Crowne Plaza należącą do IHG

Baltic Wave Sp. z o.o. odpowiedzialna za realizację hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu podpisała 14 lutego 2020 r. umowę franczyzową z InterContinental Hotels Group. W obiekcie zostaną
Firma Sieć Crowe Global rośnie 8 rok z rzędu
2020-02-19 | 11:15

Sieć Crowe Global rośnie 8 rok z rzędu

Crowe Global, 8. największa sieć firm doradczych i księgowych na świecie, w 2019 roku odnotowała 4,4 mld USD przychodów, co stanowi wzrost o 3,5 proc. w stosunku do roku 2018. W tym
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-02-18 | 01:00

Jak digitalizuje się bezpieczeństwo pracy w branży FM

Branża FM szuka sposobu na optymalizację działań z zakresu BHP, które w tym sektorze wiążą się z wyjątkową wielością i zróżnicowaniem zagrożeń. W coraz większym stopniu na bezpieczeństwo pracy wpływa

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK. Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża. Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. W ostatnich trzech latach znalazł na rynku 19 takich podmiotów

W ciągu ostatnich trzech lat UOKiK wytypował – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – 19 firm działających na zasadzie piramidy finansowej. W tym tygodniu postawił zarzuty nieuczciwych praktyk kolejnym trzem spółkom, których działalność opierała się na sprzedaży pakietów członkowskich i obiecywaniu korzyści w zamian za namawianie do zakupu kolejnych osób. UOKiK podkreśla, że inwestowanie w piramidy finansowe – których struktura przypomina domek z kart – każdorazowo wiąże się z dużym ryzykiem utraty środków, dlatego konsumenci powinni być wyczuleni na konkretne sygnały ostrzegawcze.

Problemy społeczne

Zagrożonych ubóstwem jest 7 mln Polaków. Do 2030 roku ich liczba może spaść do 1,5 mln

W skrajnym ubóstwie żyje 2 mln Polaków, a blisko 7 mln jest zagrożonych ubóstwem. Dzięki połączeniu środków krajowych i unijnych do 2030 roku liczba osób zagrożonych biedą może spaść do 1,5 mln. – Konieczne jest jednak, by polityka rządowa i wydatki ze środków unijnych wzajemnie się uzupełniały, a procedury rozliczania projektów były prostsze – ocenia dr hab. Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

 
 

Transport

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób.