Komunikaty PR

ABC Data realizuje w maju przychody zgodne z założeniami

2017-06-08  |  09:40
Kontakt
Agnieszka Forasińska
ABC Data S.A.

ul. Daniszewska 14
02-230 Warszawa
agnieszka.forasinska|abcdata.eu| |agnieszka.forasinska|abcdata.eu
+48 22 591 67 83
www.abcdata.com.pl
Do pobrania Komunikat ( 0 MB )

Spółka w maju br. uzyskała wzrost sprzedaży krajowej w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku o ponad 3 mln PLN. Analizując strukturę przychodów w poszczególnych kategoriach produktowych ABC Data zanotowała wzrost sprzedaży w grupie komponentów oraz komputerów i urządzeń peryferyjnych. - Przychody ze sprzedaży w maju br. odpowiadają naszym oczekiwaniom, a nawet przekraczają założenia budżetu operacyjnego, na podstawie którego opracowaliśmy prognozę wyników na ten rok  – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data S.A.

Zgodnie z opublikowaną w maju prognozą skonsolidowanych wyników finansowych, Grupa Kapitałowa ABC Data zamierza osiągnąć w 2017 roku ponad 4 468 mln PLN przychodów ze sprzedaży. Poziom realizacji przychodów w pierwszych pięciu miesiącach 2017 roku w stosunku do prognozowanego rocznego wyniku kształtuje się na zbliżonym poziomie co w ubiegłym roku. – Jesteśmy zadowoleni z wypracowanych przychodów, ale trzeba pamiętać, że w dystrybucji kluczowa jest wysoka marżowość. Jest ona nawet ważniejsza od wielkości przychodów ze sprzedaży, dlatego w ABC Data celowo eliminujemy transakcje z niskim poziomem marży. Takie działanie pozwala nam od dłuższego czasu wypracowywać jedną z najwyższych marż ze sprzedaży wśród polskich dystrybutorów – dodaje Ilona Weiss.

Obecnie Spółka, poza podstawową działalnością, koncentruje się na rozwoju przewag konkurencyjnych w kluczowych dla niej obszarach tj. cloud, e-commerce, mobile i VAD.

Na poziom przychodów wpływa również konsekwentna eliminacja transakcji o podwyższonym ryzyku. Bezpieczeństwo transakcji w długim okresie ma dla ABC Data kluczowe znaczenie, dlatego Spółka  nie realizuje transakcji, które nie spełniają wewnętrznych norm i procedur Grupy w zakresie zarządzania ryzykiem. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Demolish Games z sukcesem zakończyło ofertę publiczną akcji Biuro prasowe
2021-03-05 | 09:30

Demolish Games z sukcesem zakończyło ofertę publiczną akcji

  Demolish Games S.A., producent gier z gatunku symulatorów na PC, z sukcesem zakończyła ofertę publiczną prowadzoną w związku z emisją nowych akcji. Spółka
Giełda 4 czerwca premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na konsole i PC
2021-03-04 | 14:15

4 czerwca premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na konsole i PC

  CI Games ustaliło datę premiery Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Najnowsza część snajperskiej serii zadebiutuje na całym świecie 4 czerwca br. W dniu premiery tytuł będzie
Giełda Gaming Factory przyspiesza inwestycję w VR!
2021-03-04 | 10:00

Gaming Factory przyspiesza inwestycję w VR!

  Gaming Factory S.A., notowany na  głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, inwestuje w technologię wirtualnej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ochrona środowiska

Trwają negocjacje umowy społecznej między rządem a górnikami. Na wypracowanie porozumienia potrzebne jest kilka tygodni

Rząd i górnicze związki zawodowe pracują nad kształtem umowy społecznej w sprawie wsparcia likwidacji górnictwa. – Potrzebujemy co najmniej kilku tygodni, by wypracować formułę, która będzie do zaakceptowania przez obie strony, ale także Komisję Europejską – mówi odpowiedzialny za te negocjacje wiceminister Artur Soboń. Jak podkreśla, ustawowe gwarancje zatrudnienia oczekiwane przez stronę społeczną są nie do zrealizowania. Podobnie jak powrót do koncepcji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

Handel

Ignacy Morawski: Dopóki prognozy inflacji pokazują poziom między 2 a 4 proc., zagrożenia dla gospodarki nie ma. Ale będzie to uwierać konsumentów

Ostatnie dane z Eurostatu za styczeń 2021 roku pokazały, że w Polsce poziom cen rośnie najsilniej w Unii Europejskiej. To efekt dynamicznego wzrostu wynagrodzeń i intensywnej pomocy budżetowej dla firm w obliczu pandemii. Zdaniem ekonomisty Ignacego Morawskiego inflacja na poziomie między 2 a 4 proc. nie stanowi zagrożenia dla gospodarki. Na razie nie widać więc powodu do podwyżek stóp procentowych.

Nauka

Nawet 5 proc. populacji nigdy nie zachoruje na COVID-19. Polscy naukowcy szukają genu, który odpowiada za odporność na tę chorobę oraz jej przebieg

Efektem projektu badawczego „Odporni na COVID” ma być tani i dostępny test, który pozwoli sprawdzić, czy zakażenie koronawirusem będzie poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia konkretnej osoby. Test umożliwi również wskazanie osób genetycznie opornych na zakażenie SARS-CoV-2. To może być między 1 a 5 proc. społeczeństwa. – Zakończyliśmy już rekrutację uczestników badania i przeanalizowaliśmy około 30 proc. danych. Pierwszych rezultatów projektu spodziewamy się w czerwcu – zapowiada dr Paweł Zawadzki, prezes spółki MNM Diagnostics, która realizuje projekt wraz z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.