Komunikaty PR

Przegląd trendów sprzedażowych według ekspertów z firmy Konftel

2018-03-21  |  11:00
Biuro prasowe

Specjaliści od sprzedaży pracujący w firmie Konftel są wyczuleni na oczekiwania rynku i stali się mistrzami w spełnianiu tych oczekiwań. Są oczami i uszami firmy. Obserwują trendy, gonią je lub co częściej się zdarza – tworzą nowe trendy. Co ich zdaniem nas czeka w 2018 roku?

Fredrik Hörnkvist: W USA skończył się wyścig o najniższą cenę

– Giganci e-commerce stali się bardzo dużymi graczami, co powoduje zmiany na rynku niemal w każdym aspekcie. My jednak powtarzamy naszym klientom i partnerom, by nie patrzyli jedynie na cenę. Niska cena może czasem pociągnąć za sobą duże koszty i partnerzy, którzy opierają swoją sprzedaż wyłącznie na cenie są bezbronni. Klientowi zależy na minimalizowaniu przestojów, czasem potrzebuje wsparcia i pomocy w doprowadzeniu wszystkiego do ładu. Obserwujemy dziś silne trendy w kierunku wartości dodanej, modelu opartego o serwis i budowanie długotrwałych relacji. Takie podejście bliskie jest również Konftelowi. Dbamy zarówno o naszych partnerów i przyjaciół, jak i o jakość produktu. Stawiamy im wysokie wymagania, czego przykładem może być bezprzewodowy Konftel 300Wx, który stał się wiodącym urządzeniem na rynku rozwiązań konferencyjnych.

Nipun Khanna: W Indiach rządzi sprzedaż lokalna

– Do najbardziej zauważalnych trendów w Indiach należy ciągły rozwój lokalnych sieci retailowych. Wśród kolegów z innych krajów słyszę o przenoszeniu sprzedaży z lokalnych sklepów do e-commerce, ale w Indiach niczego podobnego nie zauważyłem. Nasz rynek jest dość uregulowany i sprzedaż internetowa nie zajmuje na nim dużo miejsca. Z drugiej strony  Konftel 300IPx jest obecnie bardzo popularny w Indiach, ale analogowe modele wciąż są w naszym kraju ważne.

Jeff May: W Wielkiej Brytanii wszystko kręci się wokół współpracy

– Niedawno uczestniczyłem w interesującym panelu dyskusyjnym w Comms Business, który dotyczył tematu znaczenia współpracy dla kanałów sprzedaży. Mam wrażenie, że telefon komórkowy stał się tak ważny w naszym życiu, że będzie musiał wejść również do sal konferencyjnych jako ważne narzędzie pomagające w organizacji spotkań. Odpowiedzieliśmy na te oczekiwania, tworząc Konftel Unite App. To aplikacja, która pozwala w łatwy sposób korzystać z książki telefonicznej i kalendarza w smartfonie przy planowaniu telekonferencji. Nazywamy to One Touch Conferencing. Zauważyłem duże zapotrzebowanie na takie rozwiązania u wielu różnych klientów i partnerów. Myślę, że to ważny krok na drodze do wyeliminowania przeszkód w salach konferencyjnych.

Jörgen Rönnqvist: Kraje nordyckie kochają konferencje hybrydowe

– Kiedy spotykam moich kolegów z całego świata, przekonuję się, że region krajów nordyckich to dojrzały rynek. Mogliśmy obserwować rozwój techniczny w miejscu pracy, który można określić jednocześnie jako szybki i wolny. To samo dotyczy użytkowników – część z nas szybko przyswaja nowe technologie i usługi, podczas gdy innym wygodniej jest używać tego, do czego już przywykli. Odpowiedzią na taki stan rzeczy są konferencje hybrydowe (Hybrid Conferencing). Oferujemy podłączenie USB do laptopa, a jednocześnie obsługę różnych typów linii telefonicznych. Dzięki temu nasze rozwiązanie jest idealne dla wszystkich typów użytkowników w biurze – zarówno tych, którzy szybko adoptują się do zmian, jak i technologicznych konserwatystów.

Simon Chin: Chiny to kraj, w którym rządzi WeChat

– W Chinach obserwujemy, jak WeChat staje się platformą, która zmienia zachowania konsumentów. Możesz zarządzać niemal całym życiem za pomocą jednej aplikacji, a jednak segment B2B nadal pozostaje raczej konserwatywny. Wraz z rozwojem chińskich przedsiębiorstw obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na rozwiązania do sal konferencyjnych. W tak dużym kraju jak nasz, spotkania na odległość są bardzo popularne, a popyt na rozwiązania UC bardzo duży i wzrasta niemal z każdą godziną. Z nadzieją czekam na to, co przyniesie nam 2018, który u nas rozpoczął się 16 lutego, w Chiński Nowy Rok.

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Plantronics, ClearOne, Konftel, Polycom, Yealink czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi Emerging Markets Distributor of the Year 2015, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Rejestr domeny .pl w NASK opublikował szczegółowy raport za czwarty kwartał 2019 Biuro prasowe
2020-02-21 | 13:10

Rejestr domeny .pl w NASK opublikował szczegółowy raport za czwarty kwartał 2019

Na koniec czwartego kwartału 2019 roku w Rejestrze domeny .pl znajdowało się 2 513 491 nazw aktywnych w DNS (o 1,6% mniej niż w poprzednim kwartale). W czwartym kwartale 2019 roku
IT i technologie Oskar z chmury - Jak technologia chmurowa zapewniła Oskara filmowi Toy Story 4?
2020-02-21 | 11:00

Oskar z chmury - Jak technologia chmurowa zapewniła Oskara filmowi Toy Story 4?

Tegorocznym zwycięzcą Oskarów w kategorii „Najlepszy film animowany” okazał się film Toy Story 4, blisko 25 lat po analogicznym zwycięstwie swojego pierwowzoru. Pierwsza
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID
2020-02-20 | 15:15

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK. Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża. Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. W ostatnich trzech latach znalazł na rynku 19 takich podmiotów

W ciągu ostatnich trzech lat UOKiK wytypował – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – 19 firm działających na zasadzie piramidy finansowej. W tym tygodniu postawił zarzuty nieuczciwych praktyk kolejnym trzem spółkom, których działalność opierała się na sprzedaży pakietów członkowskich i obiecywaniu korzyści w zamian za namawianie do zakupu kolejnych osób. UOKiK podkreśla, że inwestowanie w piramidy finansowe – których struktura przypomina domek z kart – każdorazowo wiąże się z dużym ryzykiem utraty środków, dlatego konsumenci powinni być wyczuleni na konkretne sygnały ostrzegawcze.

Problemy społeczne

Zagrożonych ubóstwem jest 7 mln Polaków. Do 2030 roku ich liczba może spaść do 1,5 mln

W skrajnym ubóstwie żyje 2 mln Polaków, a blisko 7 mln jest zagrożonych ubóstwem. Dzięki połączeniu środków krajowych i unijnych do 2030 roku liczba osób zagrożonych biedą może spaść do 1,5 mln. – Konieczne jest jednak, by polityka rządowa i wydatki ze środków unijnych wzajemnie się uzupełniały, a procedury rozliczania projektów były prostsze – ocenia dr hab. Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

 
 

Transport

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób.