Komunikaty PR

Red Hat wprowadza OpenShift Application Runtimes

2017-12-07  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania pras_06 ( 0.03 MB )

Red Hat, wiodący dostawca rozwiązań open source, udostępnił rozwiązanie Red Hat OpenShift Application Runtimes. Pozwala ono organizacjom przyspieszyć tworzenie natywnych aplikacji chmurowych z wykorzystaniem wyselekcjonowanego zbioru platform i środowisk uruchomieniowych do budowania i uruchamiania aplikacji bazujących na mikrousługach.

 

Transformacja cyfrowa daje organizacjom szansę na przekształcenie swojej działalności i skuteczniejsze działanie na rynku zdefiniowanym przez nowych konkurentów, społeczności, technologie i strategie biznesowe. Dostosowanie jest tu kluczowym warunkiem przetrwania, a rozwiązania do tworzenia natywnego oprogramowania chmurowego –  które wykorzystują kombinację kontenerów linuksowych, zarządzania opartego na interfejsach API, architektur bazujących na usługach oraz automatyzacji DevOps – pomagają organizacjom reagować na nieprzewidywalne zmiany i wyprzedzić konkurentów.

 

Dostarczając ściśle zintegrowane i w pełni wspierane rozwiązanie do tworzenia mikrousług w wielu językach programowania i na wielu platformach, Red Hat zamierza zrównoważyć swobodę wyboru z wymaganiami operacyjnymi w zakresie standaryzacji i wsparcia – zarówno w przypadku tworzenia nowych aplikacji, jak i modyfikacji już istniejących. W sondażu przeprowadzonym wśród klientów Red Hat we wrześniu 2017 r. większość respondentów (87 proc.) wskazała, że używa albo bierze pod uwagę wiele różnych platform i środowisk uruchomieniowych do tworzenia mikrousług, przy czym 44 proc. optuje za korzystaniem z właściwego narzędzia do właściwego zadania.

 

Red Hat OpenShift Application Runtimes wspiera wiele środowisk uruchomieniowych, języków, platform i architektur, zapewniając następujące kluczowe funkcje i korzyści:

  • Uproszczone tworzenie oprogramowania. Rozwiązanie ogranicza złożoność tworzenia natywnych aplikacji chmurowych poprzez integrację funkcji OpenShift Container Platform z wieloma środowiskami uruchomieniowymi i platformami, łącznie z instalacją opartą na kreatorze, odkrywaniem usług, konfiguracjami zewnętrznymi i zabezpieczeniami zapewniającymi odporność na awarie.
  • Strategiczna elastyczność.  Red Hat OpenShift Application Runtimes wspiera konfiguracje chmury hybrydowej, co pomaga uniknąć uzależnienia się od jednego dostawcy chmury. Rozproszona natura przetwarzania danych w chmurze oznacza, że uniwersalne podejście do platform i środowisk uruchomieniowych przestaje zapewniać pożądany wzrost produktywności. Dzięki nowemu rozwiązaniu deweloperzy mogą elastycznie budować usługi dla aplikacji i systemów hybrydowych i wielochmurowych z wykorzystaniem preferowanych narzędzi.
  • Szybkość dostarczania. Dzięki integracji z Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Application Runtimes oferuje deweloperom w pełni zautomatyzowaną platformę do konfigurowania, budowania i wdrażania aplikacji oraz ich komponentów. Rozwiązanie integruje się z narzędziami do ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD), takimi jak Git, Maven i Jenkins. Zapewnia też rozwiązania do bezpieczniejszego optymalizowania procesów Kubernetesa oraz korzystania z funkcji równoważenia obciążenia i skalowania aplikacji poprzez automatyzację i kontrolę opartą na zasadach.
  • Integracja z Katalogiem Usług: W połączeniu z katalogiem usług OpenShift, korporacyjne działy IT mogą w pełni wykorzystać inwestycje w wiele chmur, integrując usługi chmurowe, na przykład te dostarczane poprzez integrację OpenShift AWS, z funkcjami stworzonymi samodzielnie na bazie Red Hat OpenShift Application Runtimes. Mogą też zapewnić przenośność i spójność stanowych i bezstanowych aplikacji mikrousługowych między różnymi środowiskami IT.

 

Certyfikowane i wspierane środowiska uruchomieniowe dostępne w Red Hat OpenShift Application Runtimes to m.in. Java EE, WildFly Swarm, Eclipse MicroProfile, Eclipse Vert.x, Node.js oraz Spring Boot.

 

Webinar poświęcony rozwiązaniu Red Hat OpenShift Application Runtimes pt. „The Developer's Bright Hybrid Cloud-Native, Polyglot, Poly-architecture Future”

Zapraszamy na webinar „The Developer's Bright Hybrid Cloud-Native, Polyglot, Poly-architecture Future”, w trakcie którego zaprezentujemy rozwiązanie Red Hat OpenShift Application Runtimes. Dołącz do nas we wtorek 12 grudnia 2017 r. Link do rejestracji na webinar oraz jego nagranie dostępne są pod adresem: http://assets.sdtimes.com/webinar-redhat-12122017

 

Dostępność

Rozwiązanie Red Hat OpenShift Application Runtimes jest już dostępne. Klienci mogą pobrać najnowsze wydanie z witryny Red Hat Customer Portal lub OpenShift Online.

 

Wypowiedzi

Mike Piech, wiceprezes i dyrektor generalny, Middleware, Red Hat

„Nowy świat chmurowej, skonteneryzowanej architektury opartej na mikrousługach pozwala przedsiębiorstwom wprowadzać innowacje szybciej i elastyczniej, niż dotychczas. Żeby jednak robić to wydajnie, niezawodnie i bezpiecznie, potrzebne są środowiska uruchomieniowe klasy korporacyjnej. Red Hat OpenShift Application Runtimes wykorzystuje ponad dziesięcioletnie doświadczenie firmy Red Hat z Red Hat JBoss Middleware w nowej ofercie zbudowanej od podstaw z myślą o tworzeniu mikrousługowych aplikacji nowej generacji”.

 

Al Gillen, wiceprezes grupy, Software Development and Open Source, IDC

„Przedsiębiorstwa, które inwestują w DevOps, mikrousługi, usługi chmurowe oraz nowoczesne metody tworzenia aplikacji, mogą zyskać szereg korzyści, takich jak wsparcie biznesu, większa przewaga konkurencyjna oraz większa szybkość reagowania na nieoczekiwane wymagania użytkowników i firmy. Myślący przyszłościowo dyrektorzy ds. informacji i dyrektorzy generalni, którzy wprowadzili operacyjne modele DevOps, potwierdzają ich zalety, takie jak częstsze wdrożenia aplikacji, wyższa jakość kodu, elastyczność w dostarczaniu i rozwijaniu funkcji skupionych na potrzebach użytkowników oraz większa innowacyjność produktów i usług”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie OKI Europe powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego Biuro prasowe
2017-12-12 | 18:35

OKI Europe powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego

Firma OKI Europe Ltd ogłosiła, że Dennie K. Kawahara został mianowany nowym Dyrektorem Zarządzającym, zastępując na tym stanowisku Terry’ego Kawashimę, który przejmie
IT i technologie Dlaczego twoja organizacja potrzebuje specjalisty od transformacji cyfrowej?
2017-12-08 | 13:00

Dlaczego twoja organizacja potrzebuje specjalisty od transformacji cyfrowej?

33 procent organizacji biznesowych planuje w ciągu najbliższego roku rozpocząć proces transformacji cyfrowej, a 21 procent już to zrobiło, wynika z raportu Managing Digital Marketing 2017.
IT i technologie Udana akcja rekrutacyjna Huawei Polska, wciąż można aplikować
2017-12-08 | 10:25

Udana akcja rekrutacyjna Huawei Polska, wciąż można aplikować

Kilkaset osób zgłosiło swoje kandydatury w akcji rekrutacyjnej dla Huawei Polska, która odbyła się 1 grudnia w 11 miastach w całej Polsce. Kilkadziesiąt z nich pomyślnie

Partner serwisu

Dziś w serwisie Innowacje

Inteligentny kask może uratować życie. Chroni głowę i poinformuje o miejscu wypadku

Polacy stworzyli inteligentny kask, który nie tylko chroni przed urazami głowy, lecz także powiadomi przełożonych o wypadku lub innym zdarzeniu, zagrażającym życiu i zdrowiu pracowników budowy. Dzięki temu możliwe jest sprawne przygotowanie akcji, która pomoże poszkodowanym w niebezpiecznej sytuacji. Kask wyposażono w mikrokontroler z GPS-em, akcelerometrem, czujnikiem temperatury i modułem łączności bezprzewodowej. Czujniki zbierają informacje, które przekazują do aplikacji zainstalowanej na telefonie przełożonego. Rozwiązanie jest już dostępne na rynku.

Telekomunikacja

W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Takich ataków będzie coraz więcej

W tym roku 61 proc. dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Europie zgłosiło wyciek danych spowodowany brakiem zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Dostęp do wrażliwych danych przez osoby nieuprawnione może mieć poważne skutki dla przedsiębiorstwa, wśród nich straty finansowe i wizerunkowe. Urządzenia drukujące mają istotny wpływ na bezpieczeństwo informacji, a ich rola jest często bagatelizowana w kontekście dbania o bezpieczeństwo dokumentów.

Bankowość

Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek. Wyklucza też dużą część potencjalnych nabywców

Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum. Wysokość wkładu własnego można regulować, w zależności od kondycji branży nieruchomości i oceny ryzyka – podkreślają eksperci fundacji HRE Think Thank. Przy ścisłym nadzorze pozwoli to kupić własne M osobom, które do tej pory nie mieściły się w restrykcyjnych wymogach.

Patronat Newserii

Firma

Mateusz Grzesiak: własny biznes nie jest dla ludzi, którzy szukają w życiu wygody

Startując w biznesie, trzeba wybrać dziedzinę, którą się kocha – uważa konsultant i psycholog biznesu dr Mateusz Grzesiak. Dopiero na tej podstawie można opracować wizję firmy, którą się buduje, i właściwe plany strategiczne jego osiągnięcia. Warunkami powodzenia są również wyzbycie się lęku przed porażką, skłonności do wygody i niechęci do podejmowania ryzyka.

Handel

W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

Polskie firmy odzieżowe nie boją się rywalizacji nawet na zagranicznych rynkach i nie mają wobec zachodniej konkurencji kompleksów. Według prognoz PMR rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2022 roku osiągnie wartość 43,2 mld zł. Także globalnie staje się coraz większą siłą gospodarczą. Sukcesy krajowych firm powodują, że branża ta przyciąga coraz więcej młodych osób, które wybierają tę ścieżkę kariery.