Komunikaty PR

Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań

2017-12-07  |  10:05
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Czeczota 31
02 - 607 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
22 245 28 68
www.mondaypr.pl

Schneider Electric poszerza ofertę cyfrowej architektury zarządzania budynkiem, dostarczając tym samym nową jakość specjalistom w przemyśle energetycznym. Rozdzielnica Smart Panel idealnie wpisuje się w ideę tworzenia otwartego i zintegrowanego systemu, który poprzez współpracę inteligentnych urządzeń zwiększa funkcjonalność budynków. Łącząc najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnym oprogramowaniem, Schneider Electric stworzył produkt umożliwiający skuteczne ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii.

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie przynosi firmom nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania. Takim rozwiązaniem jest właśnie rozdzielnica Smart Panel.

Do czego służy Smart Panel?

Inteligentne rozdzielnice Smart Panel to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych w budynku - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

Najważniejsze funkcjonalności

Obsługa sieci Ethernet – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym. Wykorzystując wyłączniki automatyczne Schneider Electric z komponentami Enerlin'X, inteligentne rozdzielnice Smart Panel przesyłają dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.

Elastyczność i skalowalność – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A. Obszar działania urządzenia można łatwo przeskalować — inteligentne rozdzielnice Smart Panel mogą monitorować i kontrolować pojedynczy wyłącznik, a także cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej.

Specjalne powiadomienia e-mail – Moduły komunikacyjne w inteligentnych rozdzielnicach Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane. Po wystąpieniu sytuacji inicjującej wysyłanie ostrzeżenia, wygenerowana zostanie wiadomość ze szczegółowymi informacjami o tym, jakie działania należy podjąć.

Zdalne monitorowanie – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacji – komentuje Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric. Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji.

Przydatność dla każdego

Funkcjonalność produktu Smart Panel widoczna jest w każdym środowisku. Producenci rozdzielnic, za pomocą gotowej do użytku architektury, mogą integrować swoje projekty z inteligentnymi technologiami. Wykonawcy otrzymują  łatwe do wdrożenia rozwiązania, dzięki którym projekt jest realizowany w przewidzianym czasie i z zachowaniem odpowiedniej jakości. Właścicielom i zarządcom budynków, Smart Panel zapewnia ich efektywną eksploatację, optymalizację kosztów energii oraz całkowite wyeliminowanie przestojów i awarii. Smart Panel to kolejny produkt Schneider Electric, który w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw, prowadząc je ku pełnej automatyzacji i cyfryzacji.

 

O Schneider Electric

 

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.

Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną.

Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.

www.schneider-electric.pl

 

Hasztagi: #DigitalEconomy #SchneiderElectric #Ecostruxure #IoT

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie OKI Europe powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego Biuro prasowe
2017-12-12 | 18:35

OKI Europe powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego

Firma OKI Europe Ltd ogłosiła, że Dennie K. Kawahara został mianowany nowym Dyrektorem Zarządzającym, zastępując na tym stanowisku Terry’ego Kawashimę, który przejmie
IT i technologie Dlaczego twoja organizacja potrzebuje specjalisty od transformacji cyfrowej?
2017-12-08 | 13:00

Dlaczego twoja organizacja potrzebuje specjalisty od transformacji cyfrowej?

33 procent organizacji biznesowych planuje w ciągu najbliższego roku rozpocząć proces transformacji cyfrowej, a 21 procent już to zrobiło, wynika z raportu Managing Digital Marketing 2017.
IT i technologie Udana akcja rekrutacyjna Huawei Polska, wciąż można aplikować
2017-12-08 | 10:25

Udana akcja rekrutacyjna Huawei Polska, wciąż można aplikować

Kilkaset osób zgłosiło swoje kandydatury w akcji rekrutacyjnej dla Huawei Polska, która odbyła się 1 grudnia w 11 miastach w całej Polsce. Kilkadziesiąt z nich pomyślnie

Partner serwisu

Dziś w serwisie Innowacje

Inteligentny kask może uratować życie. Chroni głowę i poinformuje o miejscu wypadku

Polacy stworzyli inteligentny kask, który nie tylko chroni przed urazami głowy, lecz także powiadomi przełożonych o wypadku lub innym zdarzeniu, zagrażającym życiu i zdrowiu pracowników budowy. Dzięki temu możliwe jest sprawne przygotowanie akcji, która pomoże poszkodowanym w niebezpiecznej sytuacji. Kask wyposażono w mikrokontroler z GPS-em, akcelerometrem, czujnikiem temperatury i modułem łączności bezprzewodowej. Czujniki zbierają informacje, które przekazują do aplikacji zainstalowanej na telefonie przełożonego. Rozwiązanie jest już dostępne na rynku.

Telekomunikacja

W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Takich ataków będzie coraz więcej

W tym roku 61 proc. dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Europie zgłosiło wyciek danych spowodowany brakiem zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Dostęp do wrażliwych danych przez osoby nieuprawnione może mieć poważne skutki dla przedsiębiorstwa, wśród nich straty finansowe i wizerunkowe. Urządzenia drukujące mają istotny wpływ na bezpieczeństwo informacji, a ich rola jest często bagatelizowana w kontekście dbania o bezpieczeństwo dokumentów.

Bankowość

Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek. Wyklucza też dużą część potencjalnych nabywców

Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum. Wysokość wkładu własnego można regulować, w zależności od kondycji branży nieruchomości i oceny ryzyka – podkreślają eksperci fundacji HRE Think Thank. Przy ścisłym nadzorze pozwoli to kupić własne M osobom, które do tej pory nie mieściły się w restrykcyjnych wymogach.

Patronat Newserii

Firma

Mateusz Grzesiak: własny biznes nie jest dla ludzi, którzy szukają w życiu wygody

Startując w biznesie, trzeba wybrać dziedzinę, którą się kocha – uważa konsultant i psycholog biznesu dr Mateusz Grzesiak. Dopiero na tej podstawie można opracować wizję firmy, którą się buduje, i właściwe plany strategiczne jego osiągnięcia. Warunkami powodzenia są również wyzbycie się lęku przed porażką, skłonności do wygody i niechęci do podejmowania ryzyka.

Handel

W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

Polskie firmy odzieżowe nie boją się rywalizacji nawet na zagranicznych rynkach i nie mają wobec zachodniej konkurencji kompleksów. Według prognoz PMR rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2022 roku osiągnie wartość 43,2 mld zł. Także globalnie staje się coraz większą siłą gospodarczą. Sukcesy krajowych firm powodują, że branża ta przyciąga coraz więcej młodych osób, które wybierają tę ścieżkę kariery.